איך להרוויח כסף ולצאת מהחובות?

מצב
הנושא נעול.

לביבו

משתמש צעיר
כמה צריך שדכנים בכל מגזר שהוא!
ותלכו לבקש ברכה מרב גדול.
שמעתי על משפחה שהיתה במצב עניות נורא ואם המשפחה פנתה לשידוכים עם ברכת רב-היא סוגרת בממוצע 2 שידוכים לחודש!!
השאלה איך להכיר את הצדדים?
כלומר כדי להתחיל בשידוכים אני צריך להכיר כמות מסויימת של מועמדים, אני לא מכיר מספיק.

פרפר סגול

משתמש מקצוען
השאלה איך להכיר את הצדדים?
כלומר כדי להתחיל בשידוכים אני צריך להכיר כמות מסויימת של מועמדים, אני לא מכיר מספיק.

יש אדם בשם הרב פנחס גולדשטין, הוא הקים גמח שמקשר בין משודכים לשדכנים.
תשלח לו מייל ותגדיר עם איזה מגזרים אתה מענין לעבוד,
רצוי לפתוח מייל יעודי לנושא זה.
המיל של הגמח -רשות השידוך:
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> .

CONNECTIONS

עסק חכם ואוטומטי מרוויח יותר ועובד פחות!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יש לי שם פעיל בפורום הזה אבל העדפתי לא להחשף ולכן אני מזדהה כניק חדש.
יש לי משפחה עם כמה ילדים ב"ה, וכל חודש כשהתור של האשראי מגיע לרדת אין לזה מהיכן לרדת, וכמעט כל חודש עושים מאמצים מיוחדים בסוף החודש (או הלוואות) בשביל שהאשראי גם החודש יעבור בשלום...
וזה לא שאני מבזבז כסף, כל הכסף הולך כל חודש, על חשמל, גז, מים, ארנונה, בזק, סלולרי, הפרש שכירות, רואת חשבון, שכר מטפלת, בייבי סיטר, פרסום העסק, ועוד שלושה ארוחות למשפחה שלמה שבע ימים בשבוע.
חוץ מזה כמעט כלום! ממש כמעט שום כסף מיותר, גם לצרכים הבסיסיים.
מאמין שיש הרבה כמונו, אבל זה רק מסביר כמה הבעיה נפוצה.
התפקיד העיקרי שלי הוא עריכה תורנית, אבל בתנאים שלי הוא לא מכניס כסף במצב שאפשר להתפרנס ממנו, לכן ניסיתי להציע את עצמי כאחד שיכול לעשות עבודות שונות. הבעיה ששום דבר לא הצליח. אני גם אברך כולל, ולכן אני מאוד מוגבל במה שאני יכול לעשות בשעות הלילה, אבל לכה"פ לעשות משהו. (גם שאין לי שום הכשרה רשמית במקצוע כל שהוא מלבד עריכה תורנית).
(אשתי עובדת במשרה חלקית, וזה ענין נפרד, אבל התכנון היה שלא להכניס אותה כאן מטעמי פרטיות).
אני לא מבקש תרומות, ואני שונא תרומות, וגם אני יודע שבמצב שלי יש רבבות, ואחרים יאמרו שזה כמעט המצב הנורמלי כיום. אבל אני לא מתכוון להשלים עם זה.
לכן אני פונה פה לכאן, למי יש רעיונות על עבודות שאפשר להתחיל מאפס, (כנ"ל שאפשר לעשות מהבית בלילה), ושיש להם ביקוש ברמה שאפשר להתפרנס מהם.
ראשית מעריך מאד את האחריות שאתה מגלה ולא משלים עם מצבך העכשווי.
בנוסף אני חושב שאתה בתוך עצמך יודע טוב מאד למה אתה מתאים ומוכשר,הבעיה שלך היא שאתה מנסה לרקוד על שתי החתונות גם להיות בכולל וגם לפתור את בעיות הפרנסה שלך תוך כדי, לדעתי זו הבעיה ושם אתה צריך להחליט האם אתה רוצה לאכול מן ולקבל על עצמך עול תורה ואז יעבירו ממך עול דרך ארץ ולא תצטרך לדאוג לפרנסה (לא שזה אומר שיהיה לך 15000 ש"ח כל חודש בבנק) או שאתה מפרנס את עצמך ואתה לא בכולל.
כמובן שני האפשרויות טעונות ייעוץ עם אנשים גדולים ואין כאן מה להחליט לבד.

בהצלחה רבה.
אם בכל אופן אתה זקוק לייעוץ בבחירת מקצוע פנה לרב צבי סילבר ולא לאף מקום אחר !! 0547876901.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תפתח את השכול הזה, יש עוד כמה אשכולות דומים אבל אין איך לחפש אותם.

הרבה הודעות שם הן חסרות משמעות עד לעולם הדמיון, אבל יש גם רעיונות שהם ברי ביצוע, ואותם לא להשליך כלאחר יד אלא להכין רשימה מה המשימות הנדרשות לקידום הרעיון, ודאי יהיו חלק שדורשים השקעה כספית גבוהה אבל יש גם שלא, מספיק רעיון אחד שיבשיל מתוך אשכול אחד ארוך.

אני לדוגמה כתבתי שם רעיון לשיווק נרות חימום של 15 שעות המתאימים כתחליף לחימום בשבת בגז או בפלטה.
התגובות שקיבל הרעיון הזה:
1. יש כבר חגז.בפועל אני לא מכיר אדם אחד שהתקין חגז בבית וכן מכיר מי שכשמתארחים בשבת בבוקר משאירים נרות חימום ללילה. בכל מקרה המוצר 'חגז' לא שולל את הרעיון על הסף.
2. יש גמ"ח של פלטת נרות נשמה המאפשרת שימוש בחשמל כשר לחימום במקומות נופש.
נרות נשמה הם גבוהים ולא מתאימים לכיריים ביתיות רגילות ולכן גם תגובה זו לא שוללת את הרעיון.

אני לא בתכנון לקדם משהו בנידון, אבל הכנתי רשימת משימות חלקית.
1. בדיקה דרך הרשת האם המוצר קיים.
2. התעניינות אצל חברים על ביקוש למוצר (סקר בפרוג? לא תמיד משקף), עשוי להביא רעיונות נלווים לשיםור הרעיון.
3. בדיקת דרכי יצירת קשר עם יצרני נרות (חיפוש גוגל).
4. בירור איך מציעים רעיון ומשמרים את זכות הפטנט, רישום פטנט זה יקר ולא בטוח שרלוונטי במקרה זה, לכאורה החתמה של היצרן על התחייבות לשמירת זכויותיך.
5. בחינת אפשרויות ודרכי שיווק המוצר.

הרעיון הזה הוא רק דוגמה, חפש אולי יש משהו שתתחבר אליו יותר.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אל תלכו על שום עסק פרטי ומכירה ביתית, בלי לקחת יעוץ מקצועי של עלויות ומסים וכו', ושיעזרו לכם ללמוד איך לעשות עבודת שטח מקיפה מהם צרכי השוק באיזור שלכם.
והאם ההשקעה של האנרגיה שווה בשביל הרווח הכלכלי. כמו שידוכים שאם תחשב לפי שעות עבודה שדכן מקבל פחות משכר מינימום.

תלך על הצעות של עבודה כשכיר, כמו שכתבו כאן דוגמאות, החל מליווי הסעות ועד לימוד עם תלמיד פרטי. כך אתה יודע מראש כמה תקבל, וגם ראש קטן יותר.

וכמובן הרבה תפילות
בברכת 'וברך את לחמך ואת מימך'

נ.ב. לא כתבתי עצות של לעבור למקום יותר זול וכד' כי אני בטוח שחשבת על זה, וגם אני יודע שלא תמיד זהו המהלך שהקב''ה דורש ממך.

ezra1989

משתמש פעיל
להקטין בהוצאות:
לא להשתמש בכרטיסי אשראי מלבד חשבונות, רק בדביט או מזומן.
לא להשתמש בצ'קים בכלל. זה אסון.
לבקש הנחה בשכר הלימוד של הילדים זו לא בושה.
לפי חוק פראטו, 80 אחוז מהכסף הולך על 20 אחוז מסעיפי ההוצאות (דיור, רכב, חינוך, בריאות). לחפש לחסוך שם ופחות בסעיפים הקטנים (למשל: לא שווה לסבול בחום חודש שלם בשביל לחסוך 80₪ כי נמנעים מלהדליק מזגן בלילה וכו')
אם יש רכב לבדוק אם נחוץ, ואולי להוזיל עלויות.
לקנות מזון בצורה מתוכננת, להכין תפריט מתוכנן לשבועיים ולארגן קניה מרוכזת בזול. כנ"ל מוצרי פארם ותינוקות.
לבדוק אם יש ביטוחי בריאות אין אפשר לחסוך, סלולר לצמצם וכו'.
אם בכל זאת צריכים הלוואה לדעת להתמקח על הריבית. למשל בנק לאומי נותן לפותחי חשבון ומעבירי משכורת עד 70 אלף ללא ריבית.
להתמקח על התשלום לרואה חשבון.
יש לפעמים ארגונים שעוזרים למשפחות בסל ירקות מידי סוף שבוע, זו יכולה להיות אפשרות לחסוך עד 400₪ בחודש. שמים בלילה מאחרי הדלת.
להירשם לארגונים שמסייעים בחגים.
אם צריך למשל כיסא לתינוק, עריסה, וכו' יש המון דברים ביד 2 או בגמחים באיכות טובה.
לרשום את כל התחנות שיש בהם הוצאה גדולה כגון; חופשות, אירועים, חגים וכו', ואז לתכנן את זה כבר מעכשיו.
לעשות יותר שבתות אצל ההורים, לראות אולי יוצא יותר בזול לשבת על הלוח ולתכן אם אפשרי. גם אפשר להשכיר את הדירה באותה השבת.
לקנות ביגוד בסיילים בשביל שנה הבאה. זה לפעמים רבע מחיר.

להגדיל הכנסות:
ללמד תלמידים הכנה לבר מצווה או בערב זו גם אפשרות.
לדאוג למיצוי כל הזכויות הממשלתיות כגון סיוע בשכר דירה, השתתפות במעונות, מענק עבודה, השלמת הכנסה, אבטלה, נכות וכו'.
אם יש רכב, לקחת נוסעים, ופעם בשבוע הטרמפיסט מתדלק וכו'. לעשות הסכם שלא ייחשב כהסעה בשכר.
לפנות למכונים שמוציאים עלונים קונטרסים וכו' ולהציע שתהיה העורך שלהם בשעת הצורך. יכול להכניס עוד כסף.

וכמובן, מכיוון שאין פה פירוט הוצאות מסודר, לפנות לייעוץ כלכלי ולשבת סעיף סעיף.

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אין לי מושג לגבי חוקיות וכו' פשוט ראיתי שיש בכל שכונה כמה שמוכרים אז חשבתי שכנראה זה ריווחי.

זה ריווחי מאוד, יש לי חבר שמוכר בשכונה שלו בירושלים (שהיא לא מאוד גדולה) והוא סוגר מזה לבד 2500 ש"ח בחודש.

אבל הביצים מזויפות, הם חתומות אבל החותמת לא אמיתית.

לביבו

משתמש צעיר
זה ריווחי מאוד, יש לי חבר שמוכר בשכונה שלו בירושלים (שהיא לא מאוד גדולה) והוא סוגר מזה לבד 2500 ש"ח בחודש.

אבל הביצים מזויפות, הם חתומות אבל החותמת לא אמיתית.
כנראה הוא מייבא את הביצים בעצמו [אולי הוא נוסע לכפר]
אבל הוא חייב להודיע ללקוחות שזה לא מקורי

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
אם אתה בעניין, לדבר עם בעל מכולת או משהו דומה באיזור להכין סלטים לשבת, ההוצאה על קופסה של 200 גר' היא בערך שקל או שתיים (ממוצע בהתחשב בכך שיש יקרים יותר וזולים יותר), ונמכרת ב-10-12 ש''ח,
אני סבור שאם אתה נחוש בעניין תמצא בסוף משהו,
בהצלחה רבה.

הולי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
כל הכבוד הרב לביבו היקר!!!!!!!

תמשיך כך.
השילוב המצוין הזה של התמדה בתורה ורצן חזק להמשיך להיות אברך
ומצד שני לא להתעלם מהמצב הכלכלי ולחפש פתרונות, הוא נפלא.

לימוד עם תלמידים למי שמתאים לו יכול להיות הכנסה נחמדה
זה מתחיל מינימום 40 ש"ח לשיעור
ואם אתה מוכשר בתקשורת בינאישית ובהסברה
ובשילוב של איזו שיטת לימוד/אבחון (לאו דווקא קורסים יקרים)
זה עולה ל60 ש"ח וזה גם יכול לעלות.

וזה גם לימוד תורה וגם חסד ענק לתלמיד להוריו ומחנכיו.

הרבה הצלחה לאן שרק תפנה
ותזכה לתורה וגדולה במקום אחד

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה