איך להרוויח כסף ולצאת מהחובות?

מצב
הנושא נעול.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אז זה מה שאני שואלת: אם אין לך דירה, את משלמת לפחות 2500 שכירות, אם את עובדת לפחות 1000 ש"ח למטפלות/חיידר. אז איך מסתדרים עם פחות מ1500 ש"ח לכל השאר עם 3 ילדים?
ובלי עניין של עדיפויות, רק הדברים שיש לכל אחד: חשמל, מים, טלפון, ארנונה, אוכל ובגדים מינימום, נסיעות
בלי קשר להנ''ל ספציפית
הרבה אנשים שטוענים שמסתדרים בסכום נמוך מופקע ותמוה והם משוויצים בזה, אם תחפרו חפירה רצינית אצלם מתברר אחד מהאפשרויות.
א. יש להם תמיכת הורים כספית בסכום חודשי שנתי, או שיש הוצאות משמעותיות שהם מההורים. החל מקנייה מרוכזת משפחתית של עופות ע''ח ההורים, ועד שגרים ביחידה שנבנתה במחסן של ההורים. אגב לפעמים הנ''ל מגיע מהעבודה או כוילל.
ב. יש להם קצבאות או פיצויים על סמך בעיה רפואית או רשלנות או הזק ממוני וכד'.
ג. יש להם סידור מלא לילדים במחיר אפסי או בחינם, כולל צהרונים, ומעולם לא שילמו למשפחתון כל שהוא.
ד. הם מקבלים קצבה חודשית מארגון כל שהוא, עקב קירבה ופרוטקציה.
ה. הם לא מספרים לכם על כל ההכנסות.
ו. הם צוברים חובות ענקיים ומגלגלים כל הזמן

כמעט תמיד כשתשאלתי מישהו שנפנף בבטחון שלו , הוא הודה לי באחד מהנ''ל.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני כן..
אגב גם את... בהמשך כתבת את ההפך הגמור:rolleyes:
ממליצה לך ללכת לקרוא את כללי הפורום,התגובות שלך ממש מזלזלות ובוטות!! תגללי אחורה ותקראי
בן אדם יושב וכותב הודעות והוא חושב שהוא צודק,אין לך שום זכות לקטול אותו בצורה כל כך מזלזלת!
ולענייננו,אני גם כעצמאית (ושכירה) ואשה של עצמאי..חושבת כמו שכתב @חרש עץ (,שאגב נראה שיש לו נסיון בתחום) כעצמאי יש הרבה יותר אפשרויות לפרוץ שוק ולהרוויח הרבה יותר מאשר שכיר
מה צריך בשביל זה?
סיעתא דשמיא
רצון חזק מאד להצליח
ולא להתייאש!!!
ולא להתחיל להשקיע בסכומים גדולים אף פעם,אלא להתחיל בקטן ואז אם הולך להגדיל לאט לאט עיסוק בתחום,בהתאם לרצון וליכולת...
הרבה הצלחה!!

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בלי קשר להנ''ל ספציפית
הרבה אנשים שטוענים שמסתדרים בסכום נמוך מופקע ותמוה והם משוויצים בזה, אם תחפרו חפירה רצינית אצלם מתברר אחד מהאפשרויות.
א. יש להם תמיכת הורים כספית בסכום חודשי שנתי, או שיש הוצאות משמעותיות שהם מההורים. החל מקנייה מרוכזת משפחתית של עופות ע''ח ההורים, ועד שגרים ביחידה שנבנתה במחסן של ההורים. אגב לפעמים הנ''ל מגיע מהעבודה או כוילל.
ג. יש להם סידור מלא לילדים במחיר אפסי או בחינם, כולל צהרונים, ומעולם לא שילמו למשפחתון כל שהוא.

כל מילה. יועץ מארגון מסילה אמר לי לפני כעשר שנים שהם מתמחרים את עלויות המחיה ב 1,200 ש"ח לנפש. וזה עוד היה כשדירה עלתה שליש מהיום, ומלגת כולל כיסתה את מחיר השכירות ועוד נשאר עודף.

יש עוד אפשרות אחת, אנשים שבאמת לא קונים כלום. תפתח להם את המקרר ותקבל דיכאון אמיתי. זה סוג מאוד מסויים של אנשים.

קרמלה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
המשתמש נחסם
התגובות שלך ממש מזלזלות ובוטות!!
הכוונה לא הייתה לזלזל חלילה!!
וסליחה אם לא הובנתי נכון
יש לי ניסיון ואני מכירה את השוק והצגתי את העמדה שלי!
שבת שלום!

נערך לאחרונה ב:

ק"סניק

משתמש פעיל
ההשתדלות אמת - והחריצות שקר

לפותח האשכול היקר - רבים מעם ישראל נמצאים במצבך

לא עברתי על כל העיצות, אבל ניכר שכולם רוצים לעזור וזה מדהים - מי כעמך ישראל!

אנסה לתרום מעט גם מחלקי בס"ד:

א. ברגע שאין ניהול נכון של סדרי עדיפויות גם משכורת של ארבעים א"ש לא מספיקה - ואני מכיר כמה כאלו שלא גומרים את החודש... והבנק מאפשר להם חריגה של שמונים.... רק תתאר לך מה עומק הברוך. וסדרי עדיפויות זה לא משהו שתמיד ניתן לקבוע מראש וצריך לעשות את זה בצורה דינמית מהרגע להרגע אבל עדין להיות מסוגל להגיד לא גם לעצמך וגם לבני ביתך על דברים לא הכרחיים. למשל נופש 'כי כולם יוצאים' או לתת מתנות 'כמו שמקובל' אז שכולם והמקובל ישיגו לך הלוואה הגונה תתרום להם את המינוס שלך, אבל עד אז אתה באמת לא חייב להם כלום.

ב. להכיר בזה שאחד הדברים הקשים זה תחושת הכח שכסף נותן, וכשזה חסר מרגישים חסרי אונים ונתפסים בעיני עצמנו וסביבתנו (לעיתים) כשחלשים ולא מתפקדים - חזק את עצמך שלא בזה אדם נמדד. תן לעצמך להכיר את עצמך גם במצבים של חסר, להיות מסוגל לחייך גם כשהפרוטה פחות מצויה וכשהיד קצת קפוצה, להכיר את היצירתיות שלך להסתדר עם פחות הוצאות. קרה לי פעם שחבר מסכן לא היה לו כסף לדלק - וגיליתי לו בשקט בשקט שאפשר ליסוע באוטובוס - הוא היה בהלם מוחלט... ועד היום הוא עושה את זה מידי פעם למרות שהוא יצא מהברוך!

ג. כל השתדלות שלא תעשה היא טובה! רק חשוב לדעת, אל תחרוג מהנורמות שלך, הן מבחינה חברתית והן מבחינה דתית, אתה לא תתבע על השתדלות שהיא מעבר למסגרת שלך - זה לא רצון ה'. תעשה את המקסימום האפשרי במקום שאתה נמצא ובע"ה תצליח.

ד. תפילה וביטחון בה' בלי סוף להתחזק בזה כל הזמן, זה העיקר! להסתפק במועט ולבטוח בה'. אבל לא לבטוח ולעשות ההיפך, אלא באמת לעבוד על רוגע פנימי ש-ה-כ-ל ביד ה', גם הפרנסה שלך! ואתה יודע מה המבחן האמיתי לביטחון? שלוות נפש! שגם כשיש אתה יודע מי נתן וגם כשח"ו חסר אתה רגוע ובטוח כמו ילד שנסמך על אביו ואין לו שום דאגות, גם כלפי ה' ... זה בהחלט שייך ורצוי!

בהצלחה רבה וסייעתא דשמיא מרובה
ותזכור תמיד שהאדם נמדד כשהוא מתמודד
והמוצלח זה מי שבא מחוזק להתמודדות הבאה בגלל ההתמודדות הקודמת!

שבת שלום

נערך לאחרונה ב:

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כתוספת לדבריו הנכוחים של @ק"סניק

אם אדם חי בטעות כלכלית תמידים כסדרם, ומודע לכך שישנם אנשים שיכולים ללמד אותו לחיות נכון, מצווה גדולה עליו ללכת וללמוד מהם.
ואין כאן מקום להיסמך על מידת הביטחון.

מידת הביטחון מגיעה אחרי שעשית השתדלות, וההשתדלות של האדם הנ"ל היא ללמוד לחיות נכון. אחרי שבדרך הטבע עשית מה שאמור לעזור, אתה יכול לבטוח שהקב"ה יצליח דרכך.

נערך לאחרונה ב:

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
כתוספת לדבריו הנכוחים של @ק"סניק

אם אדם חי בטעות כלכלית תמידים כסדרם, ומודע לכך שישנם אנשים שיכולים ללמד אותו לחיות נכון, מצווה גדולה עליו ללכת וללמוד מהם.
ואין כאן מקום להיסמך על מידת הביטחון.

מידת הביטחון מגיעה אחרי שעשית השתדלות, וההשתדלות של האדם הנ"ל היא ללמוד לחיות נכון. אחרי שבדרך הטבע עשית מה שאמור לעזור, אתה יכול לבטוח שהקב"ה יצליח דרכך.
מידת ההשתדלות תלויה במידת הביטחון, הרבה היום מנופפים בחובת ההשתדלות כתירוץ להשתדלות הגדולה שהם עושים, אך האמת שאין להם כלל ביטחון בה' ולא פועלים רק בתור השתדלות ולמעשה אם האדם סמוך ובטוח שכל מחסורו יסופק לו ע"י הזן ומפרנס מקרני ראמים ועד ביצי כינים אין צורך לעשות מאומה אך הענין הוא שאין כמעט בנמצא אנשים שחדורים בביטחון מלא בה' ולכן יש באמת חובת השתדלות.
אסיים בבדיחה ששמעתי פעם, היה איזה משגיח בישיבה שדיבר שיחה בענין הביטחון בה' והאריך כמה לא לפחד ולחשוש משום דבר ואף בריה לא יכולה להזיק לאדם אם לא נקבע כך בשמים וכו' וכו'
והנה תוך כדי שיחתו נכנסה חתולה לאותו מקום ונעמדה ליד אותו משגיח, מיד קם המשגיח בבהלה וזז הצידה, שאלו אותו הבחורים, נו מה עם מה שהרב דיבר על מידת הביטחון.. ענה להם המשגיח ברוב טעם,, מה שזזתי היה ליתר ביטחון....

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בלי קשר להנ''ל ספציפית

אני לא מנפנפת בשום ביטחון, בכ"א לא פה ואנחנו חיים יפה מאד בפחות מהסכום שדובר פה ללא שאף סעיף שלך מתקיים,
מה כן?
שום דבר מיוחד, פשוט יודעים להתנהל כלכלית.

נ.ב. לא יודעת אם האשכול הזה, הוא המקום לכל ההתדיינות הזאת,
אולי כדאי לפתוח אשכול חדש, לנושא התנהלות כלכלית נבונה בבית, ואולי כולנו נחכים.

CONNECTIONS

עסק חכם ואוטומטי מרוויח יותר ועובד פחות!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני לא מנפנפת בשום ביטחון, בכ"א לא פה ואנחנו חיים יפה מאד בפחות מהסכום שדובר פה ללא שאף סעיף שלך מתקיים,
מה כן?
שום דבר מיוחד, פשוט יודעים להתנהל כלכלית.

נ.ב. לא יודעת אם האשכול הזה, הוא המקום לכל ההתדיינות הזאת,
אולי כדאי לפתוח אשכול חדש, לנושא התנהלות כלכלית נבונה בבית, ואולי כולנו נחכים.

אולי באמת תחכימו אותנו מה טומן בחובו המשפט יודעים להתנהל כללית?
אתם משתשמשים בטלכרט?
אתם הולכים למאפיות בלילה לקבל את מה שנשאר?
אתם שוטפים את הבית עם המים של המקלחת?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אולי באמת תחכימו אותנו מה טומן בחובו המשפט יודעים להתנהל כללית?
אתם משתשמשים בטלכרט?
אתם הולכים למאפיות בלילה לקבל את מה שנשאר?
אתם שוטפים את הבית עם המים של המקלחת?
אתה באמת רוצה לשמוע את ההההכל על רגל אחת?
כשיפתח אשכול לנושא, אשמח לפרט קצת יותר.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
קראתי עד עמוד חמש ואמשיך אחר כך.
קודם כל, יישר כח על השרשור המעניין, זה נותן רעיונות לכולם.
דבר שני, אפשר לכרוך ספרים, יש אצלנו מישהו שעושה את זה ב 10 ש"ח לספר. זו יכולה להיות פרנסה יפה מהצד.

רציתי להגיב לגבי הקטנת הוצאות.
מניסיון אישי, במשך שנים ניסיתי לצמצם הוצאות ואפילו הצלחתי. עבדתי רק עם מזומן והצמצומים היו ברמה של אגורות ממש. הייתי עושה השוואות מחירים בסופרים והולכת ממקום למקום רק כדי לחסוך כמה שקלים.
היום אני כבר לא עושה את זה. אני אמנם כן עושה השוואות בקטנה, עם הזמן גם למדתי מה יותר זול, אבל אני לא אטרח ללכת ממקום למקום.
מה כן?
קודם כל אני לא מתביישת להיעזר בגמחים למיניהם ולפעמים יש חלוקות של מזון בכל מיני מקומות.
שנית, אני עושה קניות ב"משנת יוסף" שזה גם חוסך המון.
והמוטו שלי הוא שלא קונים מה שלא צריכים גם אם זה היום במבצע. אני בוטחת בה' שיזמין לי את המוצר שאני צריכה במחיר הנכון כשאצטרך.

יחד עם זאת אני חייבת לציין שהצמצום הזה מצמצם גם את המוח. לחיות עם דקדוקי עניות זה לא חיים! אז אני כן מרשה לעצמי להזמין פיצה, ללכת לאכול בבית קפה עם המשפחה וגם, שומו שמיים ללכת לבתי מלון לפעמים.
נכון שזה לא כל יומיים, אבל מדי פעם - חובה!
אז לדבר על צמצומים זה לא נכון לדעתי. צריך להגדיל הכנסות! חד משמעי!

איך?
מישהי כתבה ברכת המזון בכוונה - נכון!!! נכון!!! עוד פעם נכון!!! אני רואה מזה רק ניסים!

שנית, לא לעשות עבודה שלא אוהבים! זה שוחק, זה מתסכל ובסוף עושים בלי חשק, השלום בית מתקלקל וזה לא שווה את הכסף!

שלישית, נתנו לך כאן מלא רעיונות, חלק מעשיות וחלק לא. אתה צריך לבדוק עם עצמך מה אתה יודע לעשות הכי טוב ומה אתה אוהב לעשות ולנסות לבדוק אם זה יכניס לך כסף.

אבל יש עוד אופציה, תנסה לחשוב מה יש לך שאין לאחרים, זה יכול להיות איזשהו שירות שאתה יכול לתת. למשל, אם תצליח לאסוף המון כתובות של אימיילים, תוכל לשלוח להם פעם בשבוע פרסומים מכל מיני עסקים, ולקחת מכל עסק סכום לפרסום.
אתה יכול לעשות שירות פקס, או שירות הדפסה מהמחשב שלך.
תנסה לחשוב מה יש לך בבית שאתה יכול פשוט להשכיר לרשות הציבור.
אולי יש לך אופציה להשכיר את הדירה שלך בבין הזמנים אם אתה גר במקום אטרקטיבי, או להשכיר את הדירה לשבתות אם יש לך לאן ללכת בשבתות.
אולי אפילו תוכל לרכוש איזה מכשיר ולהשכיר אותו - וויז למשל, או מקרן.
כך למעשה לא תצטרך ממש לעבוד, אלא להשכיר חפצים או שירותים שיש לך כבר זמינים ולעשות על זה כסף.

המון המון הצלחה!! ותודה על השרשור!

עט הדר

משתמש מקצוען
סתם בשביל להפרות את המוח עם רעיונות מחוץ לקופסא
אכתוב מה ששמעתי לאחרונה, על רעיון כביר להכנסה נוספת.
משפחה רכשה דירה באיזור יוקרתי
ובשביל לכסות את המשכנתא האדירה
היא עורכת סעודות ברית בסלונה הגדול
כאשר הברית מתקיימת בביהמ"ד של אחת החסידויות הגדולות הסמוכות
והסעודה אצלם בבית, בתשלום כמובן
יש שם בריתות רוב ימי החודש
ותחשבו לבד כמה היא מרוויחה

לביבו

משתמש צעיר
סתם בשביל להפרות את המוח עם רעיונות מחוץ לקופסא
אכתוב מה ששמעתי לאחרונה, על רעיון כביר להכנסה נוספת.
משפחה רכשה דירה באיזור יוקרתי
ובשביל לכסות את המשכנתא האדירה
היא עורכת סעודות ברית בסלונה הגדול
כאשר הברית מתקיימת בביהמ"ד של אחת החסידויות הגדולות הסמוכות
והסעודה אצלם בבית, בתשלום כמובן
יש שם בריתות רוב ימי החודש
ותחשבו לבד כמה היא מרוויחה
באיזה גודל סלון מדובר?
ודרך איפה מגיעים הלקוחות?

לביבו

משתמש צעיר
יש בהחלט שכל רגע פנוי שלהם זה יכול להיות מתורגם לרווח.
בעיקר אנשים שיש להם שורה של עבודה לפניהם, ובעיקר אם זה אנשים שעובדים עצמאיים, כמו גרפיקאי מוצלח, או לחילופין עו"ד, ועוד.
אבל יש כאלה שפשוט אין להם מהיכן להרוויח!
במיוחד מי שלאחר ניסיונות שונים לא הצליח למצוא דרך להרוויח.
ובמצב כזה יש לו בהחלט גם אופציה לחסוך את הכסף שלו על ידי בירורים. כמובן שצריך לדעת מתי לברר וכמה לברר ועל מה לברר וכמה זמן להשקיע בזה.

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אפשר באמת להשכיר חדר בדירה לכל מיני מטרות.
מישהי כאן כתבה למשל על השכרת מחשב, 5 שח לרבע שעה, אפשר גם להשכיר חדר כמשרד, כקליניקה. אם יש לך כזאת אופציה, אפילו רק בשעות מסוימות, אז לך על זה. אולי יש איזשהו חדר במחסן שאפשר קצת לשפץ ולהשכיר.
צריך לחשוב לא רק על מה אפשר לעשות כדי להרויח כסף, אלא גם במה להשתמש כדי להרויח כסף בלי לעבוד בפועל.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה