עזרה איך חוסכים בתשלום החשמל?

ממ"ד

משתמש מקצוען
תודה על אבחנת החינם, אבל אני לא בלחץ, ובני הבית לא סובלים, כי כעובדת מן הבית לפחות חצי יום רק אני נוכחת בבית.
חלילה לא התכוונתי אליכם בעניין הלחץ...
אם אני לא טועה כתבתם שאתם חוסכים ושומרים וכו', אמרתי שבעיניי זה לא שווה את זה... אולי תנסו חודש אחד פשוט לתת לעניינים לזרום בלי חשבון.. כך שמי שחם/קר לו מדליק כמה ואיך שבא לו ... ותבדקו כמה הפער מחודשים בהם הייתם חסכניים.
נכון שציטטתי אתכם, אבל ממש לא באתי לאבחן אתכם ובפרט בחצי השני שסתם דיברתי על אנשים באופן כללי לחלוטין....

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
חלילה לא התכוונתי אליכם בעניין הלחץ...
אם אני לא טועה כתבתם שאתם חוסכים ושומרים וכו', אמרתי שבעיניי זה לא שווה את זה... אולי תנסו חודש אחד פשוט לתת לעניינים לזרום בלי חשבון.. כך שמי שחם/קר לו מדליק כמה ואיך שבא לו ... ותבדקו כמה הפער מחודשים בהם הייתם חסכניים.
נכון שציטטתי אתכם, אבל ממש לא באתי לאבחן אתכם ובפרט בחצי השני שסתם דיברתי על אנשים באופן כללי לחלוטין....

אני מעדיפה לקחת את הסכום הזה ולנתב אותו לצרכים אחרים - חסכון לשיפור דיור, למשל. להרגשתי אם אפשר לקצץ בסעיף החשמל, אני סתם שורפת כסף. אם אי אפשר אז זה מה יש, אבל הסכומים שנכתבים גורמים לי לחשוב שכן יש דרך להפחית את התשלום ולנתב את הכסף להוצאות ראויות יותר, בעיני.

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כן יש שניים שחושבים שהאמבטיה היא בריכה אולימפית או ג'קוזי, ומשתכשכים שם שעותתתתתת, חינוכם בהליכי טיפול (:
לשיקולך: ייתכן שבתור תרפיה חינוכית, זה יוצא יותר זול ויותר זמין מחלופות אחרות...
ייתכן ששווה חשיבה מחודשת על העניין;)

בשעות הקטנות

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
כמו שכתבתי יש לי גם כן מיני בר, והוא לא עובד כל כך הרבה כי המיכל מחזיק את עצמו חם.
המציאות שתיארתם לעיל ממש לא נכונה לגבנו באופן אישי.
המיני בר משמש אותנו יפה לצרכים שלנו. מעבר לזה יש קומקום.
בבית של הורי יש מיני בר פעיל בשני המצבים וגם בשבת.
בבית של בעלי רק על הקרים.
ובשניהם חווים רוגע ושלווה ללא כל לחץ.
הכל ענין של הסתכלות.
את המיני בר שיש לנו קבלנו מתנה. לא רכשנו אותו.
ולפני ההפעלה שמעתי שהחמים צורכים הרבה חשמל.
אמרתי: "נו, שטויות, לא צריך להתקמצן"
אבל כשבדקתי את הענין לעומק, גיליתי שזה ממש משמעותי ולא...
אתם מוזמנים לבדוק. אם אכן תגלו דברים אחרים אשמח לשמוע ולהפעיל את המים החמים....

פרפר

משתמש מקצוען
בוילר - גם בימים לא קרים במיוחד יש להפעילו אחרי אימבוט של שלוש או ארבע נפשות, אחרת אין מים חמים.
תחליפי דוד שמש.
אנחנו 10 נפשות. הבוילר דולק שעה ואז מכבים אותו. מספיק לכ-8 מקלחות (כולל בנות גדולות!) השניים האחרונים שמתקלחים צריכים להדליק לעצמם שוב את הבוילר ל-10 דקות (חימום מהיר).
החשבון שלנו הוא 500 ש"ח ממוצע דו-חודשי. אה, ואף פעם לא עשינו עסק מחשמל (מדליקים מזגן, בוילר ומייבש כשצריך) אפילו לא חשבתי שזה חריג - עד שהגעתי לאשכולות האלו בפרוג.

chaia

משתמש מקצוען
לא נכון, ולא הגיוני.

מזגנים לוקחים די הרבה חשמל (מזגן קטן כ750W במקס') יש לשים לב למעלות של המזגן זה עלול להכפיל את הצריכת חשמל.
מייבש כביסה לוקח הההמווון חשמל (אזור ה2500W) מכונת כביסה כנ"ל רק היא לא תמיד במקסימום כלומר בגוף חימום עובד לסירוגין.
דוד שמש גם הוא לוקח הרבהה חשמל (2500W), ראיתי פעם מישהו שכתב שדוד שמש לא לוקח הרבה כי יש לו תרמוסטט, בדקתי פעם כמה זמן לוקח לדוד לחמם את כל המים, אמנם בחורף אבל התוצאה הייתה= 7שעות!!!
תנור, אמנם לוקח הרבה חשמל אבל לא משתמשים בו יותר מידי לכן לרוב הוא לא משמעותי לחשבון חשמל. כ"כ קומקום חשמלי.

מצורף מחשבון לחישוב העלות של כל מכשיר חשמל. על כל מכשיר כתוב את ההספק הנצרך שלו במקסימום יש להבחין בין מכשירים שעובדים רוב-כל הזמן באותו חוזק למכשירים שיש להם תרמוסטט, ולחשב לפי העניין.
ישנם גם מכשירים שאפשר לקנות ולחבר בתקע של המכשיר והוא 'סופר' את הצריכה.
אתה רשמת כמה חשמל צורך כל מכשיר חשמל.
אני רשמת שיש דרך לחסוך כמה שקלים בחשבון החשמל והיא שלא שמים לב וכשאין בדירה מספיק נקודות חשמל ומעמיסים על אותה נקודת חשמל זה מעלה את חשבון החשמל.
ומנסיון זה נכון.
אחרי שהוספתי עוד נקודת חשמל והורדתי מהעומס על נקודת חשמל אחת החשבון חשמל ירד קצת.

בני2

משתמש מקצוען
אתה רשמת כמה חשמל צורך כל מכשיר חשמל.
זה נכון ולא קשור למה שכתוב שורה מעל.

אין שום הגיון מתמטי במה שכתבת, וזה פשוט לא נכון, מצטער אבל אין לי דרך אחרת לומר זאת.
אם כפי שאתם טוענים שחשמלאי אמר את זה, יש שתי אפשרויות, או שהוא 'עבד' עליכם או שלא בדיוק הבנתם מה הוא אמר.
ואם אתם מתעקשים.. אז גם הבדיקה שהצעתם ממש ממש לא מדוייקת, יש מכשירים שצורכים הרבה חשמל מיד כשמדליקים אותם ויש מכשירים שהם צורכים יותר בהמשך.

אחרי שהוספתי עוד נקודת חשמל והורדתי מהעומס על נקודת חשמל אחת החשבון חשמל ירד קצת.
יש הרבה משתנים בחשבונות מים חשמל גז וכו' שלא תמיד אפשר להסביר, ושינויים קלים ודאי שלא מוכיחים שום דבר- שאינו נכון בשום צורה ואופן.

בוקסה

משתמש פעיל
איך תסבירו לי את התופעה הזו שחשבון דו חודשי היה 2100 האחרון.
לפניו- 1200 לפניו 600 ולפניו 500.
איך יכול להיות?
יש מזגן מרכזי, יש מיבש- לא בשימוש בתקופה זו. בוילר- גם כמעט לא בשימוש,..
אני בחודש האחרון מרב תדהמה על הפער בחשבונות, כמעט לא מדליקה כלום כדי לבדוק את החשבון הבא......

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נלאיתי מלהבין איך חברת החשמל מחשבנים את חשבונותיהם.
אנחנו משתמשים עם חשמל בצורה מתונה, לא נבהלים מידי מלהדליק מזגן, למשל.
ללא מייבש.
תנור עובד זמן יחסית ניכר עבור כל הבישולים והאפיה.
וחשבון החשמל שלנו לא מתחיל לגרד את הסכומים ההזויים כאן.
שוב, אנחנו לא מאלה שמכבים את האור כל אימת שיוצאים מהחדר או מחשבנים בדקדקנות כל הפעלת קומקום, ממש לא.
לכל אלה שמתקשים להאמין - זו החשבונית האחרונה שהגיעה במייל...

חשמל.JPG

אסתי פעמון

משתמש מקצוען
אשמח לדעת כמה יוצא לחודשיים מיני בר נועם 1. סתם סקרנות, אין מצב בלעדיו.
אני לא יודעת כמה זה יוצא וגם אין לנו מיני בר ויכול להיות גם שזה שונה בין החברות.
מה שאני יודעת על שוכרים ביחידת דיור שחשבון החשמל שלהם היה גבוה במיוחד- לעומת זוגות צעירים שהיו לפניהם והם כבר היו בטוחים שיש בעיה במונה ורצו שחשמלאי יבדוק את זה וכו'
לאחר בדיקה התברר שמה שגורם לצריכה גבוהה זה בר המים.

בני2

משתמש מקצוען
איך תסבירו לי את התופעה הזו שחשבון דו חודשי היה 2100 האחרון.
לפניו- 1200 לפניו 600 ולפניו 500.
איך יכול להיות?
לפעמים הם עושים הערכות ולא קריאת מונה והרבה פעמים ההערכות לא מדוייקות וזה גורם להפרשים לשתי הצדדים כי אם הם לוקחים פעם פחות בפעם הבאה זה יהיה הרבה יותר מהרגיל. נפוץ בעיקר אצל אלה שיש להם חשבון חודשי.

תבדקו בחשבון אם כתוב לכם 'הערכה' או 'רגילה' או משהו דומה תחת 'סוג קריאה'.

secret

משתמש סופר מקצוען
ללא מייבש.
שוב, אנחנו לא מאלה שמכבים את האור כל אימת שיוצאים מהחדר או מחשבנים בדקדקנות כל הפעלת קומקום, ממש לא.

צפה בקובץ המצורף 758284
שפר עליכם המזל מה יש לדבר...

אם אני זוכרת את גרה בצפת,
אין להשוות את חודש אלול בצפת לאלול באשדוד [העיר שאני גרה]
לכאורה השימוש שלכם במזגן מתון מאוד.

בוקסה

משתמש פעיל
כ
ללא מייבש.

צפה בקובץ המצורף 758284
כמה נפשות? מה גודל הדירה?

אמא של תמר

משתמש צעיר
אנחנו לא היינו בכל תקופת החגים בבית - כמעט חודש
וקבלנו את החשבון הכי גבוה שקבלנו אי פעם
ובדקתי - הוא מקריאה רגילה ולא הערכה
יש לכם מושג איך זה יכול להיות??
לא נראה לכם שמשהו פה השתגע ??

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בלת"ק
כל עם ישראל קבל חשבון חשמל הזוי אחרון
רק שימו לב הוא על 75 יום!
בד"כ חשבון רגיל הוא על 60..........
אנחנו קבלנו החודש חשבון הכי גבוה שקבלנו אי פעם
אולי זו הדרך של המדינה להחזיר לעצמה את המענקים??
עשו הסכם עודפים עם חברת החשמל... ולך תוכיח...
:rolleyes:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה