עזרה איך זה שב10 בחודש כולם אותו דבר???

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מתכנתות בדרכ לדוג יש להן שכר גבוהה יותר מהממוצע
ורובן עובדות במשרה מלאה
בדרכ אלו שמרויחות פחות עובדות קרוב לבית
מהסתכלות סביבי
זה הולך בחחד כי מאמץ ששוה לשכר של 15K
לא שווה לשכר של 6K

כמו שיש גם כאלו שמרויחים קצת ומחזיקים רכב
מה את מנסה להגיד?

וייס1

משתמש מקצוען
מתכנתות בדרכ לדוג יש להן שכר גבוהה יותר מהממוצע
ורובן עובדות במשרה מלאה
בדרכ אלו שמרויחות פחות עובדות קרוב לבית
מהסתכלות סביבי
זה הולך בחחד כי מאמץ ששוה לשכר של 15K
לא שווה לשכר של 6K

כמו שיש גם כאלו שמרויחים קצת ומחזיקים רכב
לא נעים לומר שיש נשים שעובדות קשה לא פחות ממתכנתות וזה השכר שהן מרוויחות.
כל נשות הבנקים וכו' זה מה שהן מרוויחות בשנותיהן הראשונות...
ולגבי לסיים את החודש -
מניסיון,
הדרגות בתמ"ת גבוהות בטירוף, שני ילדים במעון למשכורת גבוהה - 5000 ש"ח, ארנונה, משכנתא - כבר הלכו כמעט 10,000.
איפה מיחיה? צהרונים? בייביסיטיר לשעה הזו ביום בין 16:00 ל17:00 אחה"צ עד שהאמא חוזרת (ולא, לא נותנים לי להתחיל מוקדם כדי לסיים מוקדם).
בגדים לילדים.
חסכונות לילדים שלא משנה מה - חוסכים, וכשזה כמה ילדים זה סכומים מצטברים...

עוד?

רפ

משתמש סופר מקצוען
שאא להכליל
ודאי שכסף עוזר ונח
ויש אנשים שיותר מתאים להם סוג של שלווה
וחיים יותר מצומצמים
מנסה להסביר שכסף הוא לא משוואה של חיים נוחים ולכל אחד מתאים משהו אחר
במילים אחרות - כסף בהכרח בא עם לחץ וצמצום בהכרח בא עם שלווה.
הנחה מעניינת.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שאא להכליל
ודאי שכסף עוזר ונח
ויש אנשים שיותר מתאים להם סוג של שלווה
וחיים יותר מצומצמים
מנסה להסביר שכסף הוא לא משוואה של חיים נוחים ולכל אחד מתאים משהו אחר
לא דיברו פה על סוג משרה לעומת הכנסה, שאז צריך להחליט מה מתאים,
אלא בכללי על בעלי הכנסות גבוהות שלא מצליחים לחסוך (שזו גם הכללה).
ולגבי זה ציינתי שעצם השחרור בכמה אלפים נוספים בהחלט מרגיע לעומת אותו מצב בכמה אלפים פחות. זהו.

רפ

משתמש סופר מקצוען
הדרגות בתמ"ת גבוהות בטירוף, שני ילדים במעון למשכורת גבוהה - 5000 ש"ח
נורא עניין אותי אז בדקתי -
בשביל לשלם את הסכום הזה למעון תמת חייבים להתקיים התנאים הבאים:
מדובר בזוג עם שני ילדים בלבד.
שני הילדים מוגדרים תינוקות.
ההכנסה של שני בני הזוג ברוטו היא לפחות 24000 לחודש.

וייס1

משתמש מקצוען
נורא עניין אותי אז בדקתי -
בשביל לשלם את הסכום הזה למעון תמת חייבים להתקיים התנאים הבאים:
מדובר בזוג עם שני ילדים בלבד.
שני הילדים מוגדרים תינוקות.
ההכנסה של שני בני הזוג ברוטו היא לפחות 24000 לחודש.
כרגע השנה, 2 תינוקות זה מה שהמעון גובה לי כי לפי חישוב שלהם זה "פחות או יותר מה שאני צריכה לשלם"
הלוואי וזה יהיה אחרת...

וייס1

משתמש מקצוען
כרגע השנה, 2 תינוקות זה מה שהמעון גובה לי כי לפי חישוב שלהם זה "פחות או יותר מה שאני צריכה לשלם"
הלוואי וזה יהיה אחרת...
*** כי עוד לא יצאו דרגות מסוימות...
ויש לי בבית עוד ילדים, כך ש2 ילדים יש לי רק במעון

רחלה 123

משתמש מקצוען
קראתי את האשכול לעומק ואני רוצה להניח כאן איזה תהייה שעולה לי
אני נותנת דוג' משלי - אני נשואה כיום עם ילד אחד , בשנה הראשונה הרווחתי ממש מעט כסף , עם הזמן המשכורת עלתה וגם בעלי התחיל לעבוד ואיתה עלו גם ההוצאות . הגענו למצב שנכנסנו למינוסים יותר גדולים ממה שהיינו,.
עשיתי סטופ עצרתי הכל - ישבתי הרבה זמן לחשב מה בידיוק אנחנו צריכים ואיך לחיות ממה שיש לנו
בפועל - כיום אנחנו ב"ה מאוזנים אבל לא מצליחים לחסוך ושאלתי היא - כשלא היה לי כסף לא היה לי ממה לקנות - ולא קניתי !!אבל זה לא אומר בהכרח שזו הייתה צורת חיים נכונה וקלה!
ז"א אם אני רוצה לחיות כמו שחייתי כשלא היה לי כסף מיותר לכלום - זה יגרום לי קושי נפשי, לא מדברת על נופשים וטיסות אני יתן דוג' קטנה - הייתי צריכה לקנות קופסא לפאה ב150 שקל ולא היה לי את ה150 ש"ח האלו
תכלס אפשר להסתדר בלי קופסא לפאה אבל זה מעצבן - כי הפאה יכולה להיהרס ולא היה לי מקום מסודר לשים אותה .
עכשיו השאלה שלי לפי הדוג' הזו כיום אני אמורה לחיות כאילו אין לי כסף לזה ? ולא לקנות ?
איפה הגבול בין להרוויח ולחיות בעניות כמי שבאמת אין לו שקל מיורת לבין לחיות חיים קצת יותר נוחים ?

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אין אמורה.
אתם צריכים לשבת ביחד ולהחליט מה מתאים לכם.
בגדול אני חושבת שצריך לשלב אחוז חיסכון כלשהו כל חודש - מינימום 10 אחוז. ולהקפיד על רמת מחיה סבירה ללא היזק לנפש.
מעבר לזה תחליטו אתם אם אתם רוצים להצטמצם קצת יותר כדי להגיע לדירה/חסכון משמעותי לילדים/לנופש כל שנה וכו'.

פ.נ

משתמש מקצוען
קראתי את האשכול לעומק ואני רוצה להניח כאן איזה תהייה שעולה לי
אני נותנת דוג' משלי - אני נשואה כיום עם ילד אחד , בשנה הראשונה הרווחתי ממש מעט כסף , עם הזמן המשכורת עלתה וגם בעלי התחיל לעבוד ואיתה עלו גם ההוצאות . הגענו למצב שנכנסנו למינוסים יותר גדולים ממה שהיינו,.
עשיתי סטופ עצרתי הכל - ישבתי הרבה זמן לחשב מה בידיוק אנחנו צריכים ואיך לחיות ממה שיש לנו
בפועל - כיום אנחנו ב"ה מאוזנים אבל לא מצליחים לחסוך ושאלתי היא - כשלא היה לי כסף לא היה לי ממה לקנות - ולא קניתי !!אבל זה לא אומר בהכרח שזו הייתה צורת חיים נכונה וקלה!
ז"א אם אני רוצה לחיות כמו שחייתי כשלא היה לי כסף מיותר לכלום - זה יגרום לי קושי נפשי, לא מדברת על נופשים וטיסות אני יתן דוג' קטנה - הייתי צריכה לקנות קופסא לפאה ב150 שקל ולא היה לי את ה150 ש"ח האלו
תכלס אפשר להסתדר בלי קופסא לפאה אבל זה מעצבן - כי הפאה יכולה להיהרס ולא היה לי מקום מסודר לשים אותה .
עכשיו השאלה שלי לפי הדוג' הזו כיום אני אמורה לחיות כאילו אין לי כסף לזה ? ולא לקנות ?
איפה הגבול בין להרוויח ולחיות בעניות כמי שבאמת אין לו שקל מיורת לבין לחיות חיים קצת יותר נוחים ?
כל מילה!!
צריך לדעת איך להישתמש נכון עם הכסף.........
זה כמו שאומרים "זול"שווה "יקר"

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אין אמורה.
אתם צריכים לשבת ביחד ולהחליט מה מתאים לכם.
בגדול אני חושבת שצריך לשלב אחוז חיסכון כלשהו כל חודש - מינימום 10 אחוז. ולהקפיד על רמת מחיה סבירה ללא היזק לנפש.
מעבר לזה תחליטו אתם אם אתם רוצים להצטמצם קצת יותר כדי להגיע לדירה/חסכון משמעותי לילדים/לנופש כל שנה וכו'.
מוסיפה -
צריך כמובן לקחת בחשבון השלכות של כל אחד מהצדדים ועל פי זה להחליט.
מה ההשלכות של אי חסכון? (אין סכומים זמינים למקרי חירום כמו טיפול רפואי יקר/פיטורים ח"ו מה שיכול להוביל לקריסה כלכלית, הגעה לחתונות הילדים עם 0 שח וכו'),
מה ההשלכות של חסכון X ממשכורת Y? (יכול להיות שזה אומר להישאר עם 2000 שח בחודש... / חסכון בגודל X עבור חתונות ילדים - שווה או לא שווה?)
וכו'.

imac100

משתמש מקצוען
בלתק
אולי אנשים מסיימים את החודש אותו דבר
אבל אחרי משכנתא גדולה, דירה להשקעה, תרומות גדולות
וגם חיים נוחים יותר יחסית לאברך דלפון

רפ

משתמש סופר מקצוען
הלוואי וזה יהיה אחרת...
סליחה על הסטיה מהנושא אבל נשמע הזוי.
הם יודעים כמה את מרוויחה? הם יודעים כמה ילדים יש לך?
לפי טבלת ההשתתפות של המדינה, רק אם את מרוויחה 6000 ש"ח ומעלה לכל אחת מהנפשות בבית, את צריכה לשלם את המחיר המלא לכל אחד מהילדים. פחות מזה כבר יש השתתפות, וודאי במקרה שבו יש לך שני ילדים במעון.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא מחייב בכלל
לא מחייב, אבל גם המקרים שמביאים פה לא מחייבים.
בקיצור מתוך 100% האנושות יש המוני צורות לסגור את החודש.
אבל - בנאדם לא צריך לחסום את עצמו מלנסות להרוויח עוד בתואנה ש"בכל מקרה תמיד נישאר באפס" / "כל העשירים תמיד במינוס" ועוד שלל פנינים.
אפשר לנסות להרוויח עוד ולהנות באמת ולהיות בעלי שליטה עצמית ולהצליח לחסוך.
יש המון אנשים שעושים את זה.

פ.נ

משתמש מקצוען
לא מחייב, אבל גם המקרים שמביאים פה לא מחייבים.
בקיצור מתוך 100% האנושות יש המוני צורות לסגור את החודש.
אבל - בנאדם לא צריך לחסום את עצמו מלנסות להרוויח עוד בתואנה ש"בכל מקרה תמיד נישאר באפס" / "כל העשירים תמיד במינוס" ועוד שלל פנינים.
אפשר לנסות להרוויח עוד ולהנות באמת ולהיות בעלי שליטה עצמית ולהצליח לחסוך.
יש המון אנשים שעושים את זה.
אני מכירה מישפחה שהם נראים מוזנחים ברמות הזוייות והם מליונרים!1
לא אומרת שצריך להראות כך כי בסופו של דבר בן אדם צריך פרופורציה ולהישאר אחרי הכל בן אדם!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה