איך והיכן ניתן להתנדב באופן שאינו מחייב ודורש זמן רב

שיר פורום

משתמש פעיל
יש רעיונות לסוגי התנדבויות / עזרה
בצורה שלא מחייבת ולא דורשת זמן רב?

לדוגמא הכנת עוגה פעם בשבוע לנצרכים וכדו'.

תודה

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
תבררי בעזר מציון בעירך
הם מוכנים להתנדבות ח"פ ככח עזר במטבח וכדו'...פעם בשבוע שעה אחת
מתי שנוח לך ולא משהו מחייב.

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
בסניף בביתר מחפשים במשרד אפילו לכמה שעות

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
כן, המשרד שלהם בסוף רחוב סלונים. הייתי שם כי חיפשתי למישהו מבוגר. אבל הבנתי שיש להם מישהי שבאה ביום מסויים וכמה שעות והם שמחים עם כל אחד שרוצה להתנדב. ובטח בהסעות יש המון התנדבות.

שוקולית:)

משתמש מקצוען
אם מדובר על ביתר, יש אפשרות להתנדב בהכנת עוגה לשבת, יוצא פעם בחודש- חודשיים.
הם מעוניינים בעוגה פשוטה כמו טורט \ שוקולד וזה מועבר למשפחות של חולים.

יחשבאף

משתמש מקצוען
אני מבשלת כבר שנים בימי חמישי עבור עזר מציון.
מאחר וזה לא דורש ממני מי יודע מה אני מצליחה להחזיק מעמד כבר שנים רבות גם בתקופות של לפני או אחרי לידה אני לא מוותרת.
כאשר התחלתי לקחתי בכוונה משהו שידעתי שלא יהיה לי קשה לעמוד בו ע"מ שאצליח להתמיד

דולפין .

משתמש פעיל
עוד אפשרות להתנדבות היא שימת לב אל הסובבים אותנו, לשים לב איזה שכנים במצב קשה בריאותית או כספית או משפחתית, ולנסות להעיר את תשומת לבם של המטפלים בזה, או עסקני האזור, רבני השכונה, וכו', וכמובן חיוך כל בוקר לאנשים הסובבים אותנו, חייכת לשכן אזרחת עליהם השמש, אמנם אין על זה לוגו ובלנק, אין על זה ג'ינגל וקוו עדכונים וסקופים, אבל זה החסד הכי גדול והכי נחוץ לסביבה.
ידוע שאחד מהעצות המועילות והבטוחות ביותר לזכות לימי הדין הבעל"ט היא להיות איש כלל, דהיינו שהכלל צריך אותו, על ידי שהוא עוזר וכו', זה הזמן להוסיף התנדבויות מזמנינו ומחשבתינו לזולת, ובזכות זה נזכה כולנו בדין, אמן ואמן.

דינוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם יש לכם משפחה באזור עם ילד מיוחד ומתאים לכם - לקחת אותו לגינה / הבייתה. אפילו לחצי שעה.להביא לו ממתק. לשחק איתו. לספר סיפור... למשפחה זה הצלה. כפשוטו. חצי שעה שהאמא יכולה לשבת על הספה ולנשום. פשוט לנשום.
התנדבות זה לא רק לבחורות. לא כל אחת מתאימה לזה למרות שזה לא קשה כמו שזה נראה.
משהי סיפרה לי שהיא הזמינה בחורה ת.דאון אליה הבייתה. אמרה לה שהיא צריכה עזרה.
היא נתנה לה לטאטא ולהכין עוגה והחמיאה לה כל הזמן שזה ממש עוזר לה ואיזה יופי שהיא באה. היא גם הביאה לה 15₪ על העזרה. הבחורה הייתה מאושרת ברמות. משהו הזוי.
האמא שלה התקשרה לחברתי והודתה לה בדמעות.
קשה מאוד להעסיק ילדים כאלה וכל עזרה הכי קטנה יכולה להציל נפשות כפשוטו.
על החתום - אחות לאמא לילד מיוחד
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה