איך הופכים לעורכת לשונית בפועל?

מיכל ויס

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שיש לי את זה
אחרי שנים של כתיבה לאתרים מכל הסוגים והוראת הבעה ודקדוק בכיתות התיכון הגבוהות.
אבל איך, למען השם, עושים עם זה משהו פרקטי?
ללמוד?
איפה?
זה רווחי?
איך מוצאים פרויקטים?
יש טעם להיכנס לתחום אם אני מעוניינת לערוך רק תכנים חרדיים ולא להיחשף לתכנים מאתר אקספלייס ודומיו?
תודה גדולה למשיבים

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
ללמוד?
איפה?
אפשר להוציא תואר אקדמי, אפשר לימודי תעודה במכללות - מה שאני מכירה זה מכללת ליפשיץ ומכללת אפרתה (דתיים)
ועם כל כך הרבה חומר שנכתב היום אני חושבת שיש מספיק גם כדי לעבוד רק עם תכנים חרדיים...

מיכל ויס

משתמש סופר מקצוען
אפשר להוציא תואר אקדמי, אפשר לימודי תעודה במכללות - מה שאני מכירה זה מכללת ליפשיץ ומכללת אפרתה (דתיים)
ועם כל כך הרבה חומר שנכתב היום אני חושבת שיש מספיק גם כדי לעבוד רק עם תכנים חרדיים...
אבל יש צורך בתואר או שלא ממש משנה תואר רשמי ולימודים בכלל על מנת להיכנס לשוק?

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לדעתי זה הרבה יותר עניין של חוש, ורק השוק החופשי ישחק כאן. כלומר, אם את מצוינת בזה, אז הביקוש יהיה בהתאם. גם המחיר יוכל להיות בהתאם. מתחילים בקטן בלי להתבייש בשום עבודה (בדומה למה שתיארתי כאן בנוגע לעריכה תורנית), ולאט לאט, צעד אחר צעד, מתקדמים ועולים. אגב, אם את רואה חברה או מכרה שפרסמה משהו ויש מה להעיר ולתקן, תציעי את עזרתך בעדינות וברגישות. מניסיון, אנשים שקיבלו ממני הערות על חומרים, בפעמים הבאות שלחו לי להגהה לפני הפרסום, בתשלום כמובן.

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
באופן כללי, ברוב המקצועות היום לא צריך תעודה/תואר וכו', אולי רק כדי לעבוד במקומות "גדולים". אין לי הרבה ניסיון, אבל מהקצת שכן - אף אחד לא ביקש ממני תעודה, או שפנו אחרי המלצה של מישהו וסמכו עליו, או שביקשו דוגמאות.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
לדעתי יש חשיבות ללמוד עריכת לשון באופן מקצועי. אין חובה לעשות תואר - מספיקה תעודה - אבל כן שיהיה את הידע הבסיסי של עריכה נכונה.
אני אישית למדתי במכללת אפרתה (מסלול עריכת הלשון שם נסגר), וכיום עורכת בעיקר חומרים תורניים. (מראש הגדרתי את עצמי כעורכת בתחומי היהדות והספרות. וכשמגיעים אליי חומרים שהם בספק מבחינה יהודית - אני אומרת שאני לא יכולה לקחת את העבודה הזו).

יונית3

משתמש צעיר
יש לימודי עריכה במכללת אחוה - אני חושבת שזה המקום היחיד שבו לא נדרש תואר ראשון כדי להתקבל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה