קורונה איך אתם לא פוחדים ללכת לסופר?

BUYit

משתמש צעיר
אני רק שם את זה כאן,
את הפרשנות ביחס למציאות מה מוגדר 'שכיח היזקא', ו'ריעותא דלא חזינן לא מחזקינן', שכל אחד יפרש לעצמו,
מסילת ישרים פרק ט
שמא תאמר הרי מצינו שחייבו חכמים בכל מקום שישמור האדם את עצמו שמירה מעולה ולא ישים עצמו בסכנה אפילו הוא צדיק ובעל מעשים, ואמרו (כתובות ל, א): הכל בידי שמים חוץ מצינים פחים, ומקרא כתוב (דברים ד, טו): ונשמרתם מאד לנפשותיכם, הרי שאין להחליט הבטחון הזה על כל פנים. והתם אמרו, ואפילו לדבר מצוה.

דע כי יש יראה ויש יראה: יש יראה ראויה ויש יראה שוטה, יש בטחון ויש הוללות. כי הנה האדון ברוך הוא עשה את האדם בעל שכל נכון וסברא נכוחה לשינהג עצמו על דרך טוב וישמר מן הדברים המזיקים אשר נבראו לענוש את הרשעים, ומי שירצה שלא ינהג עצמו בדרך החכמה ויפקיר עצמו לסכנות, הנה אין זה בטחון, אלא הוללות. והנה הוא חוטא במה שהוא נגד רצון הבורא יתברך שמו, שרוצה שישמור האדם את עצמו. ונמצא שמלבד הסכנה המוטבעת בדבר אשר הוא עלול אליה מפני חסרון שמירתו, הנה עוד הוא מתחיב בנפשו בקום עשה בחטא אשר הוא חוטא, ונמצא החטא עצמו מביאו ליענש. ואולם השמירה הזאת, וזאת היראה המיוסדת על הנהגת החכמה והשכל, היא הראויה, שעליה נאמר (משלי כב, כג): ערום ראה רעה ונסתר ופתיים עברו ונענשו. אך היראה השוטה היא, שיהיה האדם רוצה להוסיף שמירות על שמירות ויראה על יראה, ועושה משמרת למשמרתו באופן שיגיע מזה ביטול לתורה ולעבודה.

והכלל להבחין בין שתי היראות הוא מה שחלקו חכמים זכרונם לברכה באמרם (פסחים ח, ב): היכא דשכיח היזיקא שאני. כי מקום שההיזק מצוי ונודע, יש להשמר. אך מקום שאין ההיזק נודע, אין לירא. ועל כיוצא בזה נאמר (חולין נו, ב): ריעותא דלא חזינן לא מחזקינן, ואין לו לחכם אלא מה שעיניו רואות. הוא עצמו ענין הפסוק שהבאנו למעלה "ערום ראה רעה ונסתר", הא אינו מדבר אלא בנסתר מן הרעה אשר רואה לא ממה שיוכל להיות שיהיה אפשרי שיבוא, והוא ממש ענין הפסוק שהזכרתי למעלה, אמר עצל שחל בדרך וגו'.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
נ.ב. בנימה אישית, מה שאמרתי היום תוך כדי שטיפת הירקות:
תמיד לא הבנתי איך כל המחמירים מסוגלים לשטוף את כל הפרות והירקות לפני הפסח.
מהיום אני אדע שאפשר, גם אם לא אתחיל לעשות את זה בעצמי.
ותכלס מדהים אייך ההסטוריה חוזרת...
בבית של סבתא נהגו... לא נשכח את השפעת הספרדית שהיתה בין 2 מלחמות העולם, והולידה מגוון מנהגין ובסיס לאנטישמיות וגיטאות...

yudb

משתמש סופר מקצוען
@גלבוע
כמה זמן הוירוס יכול לשבת על מוצרים?
אתמול הגיעו אלינו המוצרים לפסח.
פרקנו הכל עם כפפות לארון אחד שכעת יהיה סגור.
נגע במוצרים רק אחרי שאין סיכוי שהוירוס נשאר, אם היה.
אז,
כמה זמן הוירוס יכול לשבת על מוצרים?

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תכלס אתם עדיין שוטפים כל מוצר שנכנס אליכם הביתה?
אני כבר במשבר מזה נראה לי שזהו זה...

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
אני מתארח אצל ההורים שלי למעלה מחודש ועדיין ,כן עדיין אנחנו מחטאים ושוטפים כל מוצר
כמו שכתבו פה לפני כן את המוצרים הסגורים -מגבוני חיטוי
פרות וירקות-מים וסבון
עיתונים ומקומונים-מגבוני חיטוי לעמוד החיצוני
זה נשמע שיגעון אבל כשיש בבית מספר נפשות אי אפשר לקחת סיכון להדביק אחד את השני
והאמת מתרגלים לזה וזה לוקח כמה דקות....

עט הדר

משתמש מקצוען
שמעתי אחד שאמר שכל בוקר הוא מחמם את העיתון בתנור על 60 מעלות לכמה דקות וכך הוא הורג את הוירוס

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה