איך אפשר ליצור את זה ללא טבלאות

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני רוצה ליצור באתר שלי תפריט כפתורים צדדי (מלבד העליון
כאשר לידו יהיה החלק המרכזי של האתר עם כל המלל והבלה בלה בלה שלו
ולידו יהיו עוד 2 מסגרות קטנות עם מלל נוסע ומידע שימושי וכו' וכו'

צרפתי תמונת סקיצה להראות למה אני מתכוונת

השאלה שלי איך אני מעמידה את הכפתורים (כל אחד בדיב נפרד כי זה עם תמונת רקע ורק המלל הוא אמיתי) + הדיב הסטטי שבו החלק העיקרי של האתר + 2 הדיבים שבצדדים
בלי ליצור טבלה בת 3 טורים???

קבצים מצורפים

• ללא שם.JPG
    KB 22.8 · צפיות: 0

אביגרפי

משתמש רשום
במקום טבלה עם 3 טורים - 3 דיבים. לתוך הדיב הימני יכנסו הכפתורים.
אני הייתי מכניס לתוך הדיב השלישי טבלה לכפתורים.

אביגרפי

משתמש רשום
עם מומחים אני לא מתווכח.
אבל, כך נאמר גם בקורס, וגם באחת ההרצאות בכנס.

אגב, מנסיון, נתקלתי במקרים שהייתי חייב להכניס טבלאות לדיב, אחרת חלק מהדפדפנים עשו בעיות במיקום.

הייתי אומר: בטבלאות משתמשים רק כשחייבים.
אבל יש כאן מקצוענים הרבה יותר ממני.

נופית

משתמש רשום
איך אני עושה שלחיצה על כפתור בצג יפתח בדיב סטטי מרכזי
(לפי הדוגמא למעלה)
ולא בדך נפרד

שאלתי בנושא חדש אין תגובות
זה מחוסר ידע? זה דחווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווף

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י נופית;429133:
(לפי הדוגמא למעלה)
ולא בדך נפרד

עדכון תכנים בדף עצמו יכול להיעשות בשתי דרכים שונות:

שיטה ראשונה:
בשיטה זו ייטען כל התוכן שעשוי להידרש, עם טעינת הדף. ואז, בעת הצורך, ניתן לשנות את התוכן המוצג במיקום מסויים בדף
הדרך לבצע דבר כזה היא בעזרת שילוב של Javascript וCSS.

השיטה השניה:
בשיטה זו התוכן שאינו נראה בעת טעינת הדף, אינו נטען כלל, עד שיש צורך להציג אותו.
ברגע שאנו נדרשים להציג את התוכן הזה, הוא נטען מהשרת ומוצג בדף.
הדרך לבצע את זה, היא בעזרת AJAX.

כל שיטה מתאימה לנסיבות אחרות, אם תפרט מה בדיוק המטרה, יהיה יותר קל להמליץ על אחת מהן.
באופן כללי, אם מדובר בכמויות גדולות של תוכן שצריך להתחלף ולהשתנות, השיטה הראשונה לא מומלצת.

שיטה שלישית:
זו בעצם לא שיטה, ולא כדאי להשתמש בה, למעט מקרים מסויימים, היא שימוש בIFRAME שאליו נטענים דפים לפי הצורך.

נופית

משתמש רשום
השאלה היא
בבניה עצמה של תפריטים היכן קובעים שבלחיצה על התפריט יפתח הדף באותו הדף
מתחת לתפריט כך שאפשר לפתוח כל פעם דף אחר מהאתר והתפריט נשאר

לדוגמא אתר שיש לו 4 דפים: אתר בית, , משוב, גלריה, צור קשר.
בלחיצה על גלריה יפתח הגלריה מתחת לתפריט ועדין יראו את התפריט וניתן להמשיך לדפדף

יריב

משתמש רשום
חייבים לעבור ל-דיוים אין ברירה. לא בגלל שטבלאות לא יהיו ב-W4C אלא בגלל שקשה לשלוט על ה-CSS בטבלאות.
לדוגמא פה: אם אני עושה טבלה שיש לה 3 שורות ובשורה השלישית אני לא יודע מראש כמה טורים יהיו, אז אני לא יכול להשתמש בטבלה.
אני רוצה שאם יש את הכפתורים הם יוצמדו לימין, ואם יש פרסומת היא תוצמד לשמאל, בדיוק בשביל זה המציאו לי את מאפיין ה-float אלא שזה פתרון גרוע כי הבראוזרים ירנדרו ממש אחרת פלואט בתוך טבלה. לא כך אם מלכתחילה הייתי בתוך דיו ללא טבלה, הרנדור והמראה היה זהה בכולם.
תמיד הדבר הראשון שמעניין אותנו זה שאנו משתמשים ב-HTML ו-CSS שנראה ככל שניתן אותו הדבר בכל בראוזר.
ההפסקה של השימוש בטבלאות הוא בעצם מצביע על רמת ה-CSS שנדרשנו לכתוב.
בהצלחה, נראה כמו התחלה של פרוקט מעניין.

ניב אסרף

משתמש צעיר
D I G I T A L
יש סביב הנושא המון טענות, יש האומרים שגוגל מסתדר טוב יותר עם DIVים, מפני שהם נפתחים ונסגרים תחת אותה תגית (div - דוגמא א') ולעומת זאת בטבלאות יש לך תגים נוספים (table, tr, td דוגמא ב')
דוגמא א' - דיבים:
This user does not have permission to use the HTML BB code.
דוגמא ב' - טבלאות:
This user does not have permission to use the HTML BB code.
ויש כאלה שטוענים שאתר המבוסס על DIVים עולה יותר מהר מאשר אתר המבוסס על טבלאות, שזאת בכלל טענה מופרחת.
חתכתי (נכון יותר לומר חיתוך, ולא קידוד) עיצוב אחד , פעם בDIV ופעם בטבלאות והעלאתי אותם לאותו שרת, בטעינת הגוף BODY הכנסתי טיימר ב javascript שנעצר בסיום ה BODY, ולהפתעתי(?) הממוצע של התוצאות היה שווה.
בקיצור, לא משנה שיטת החיתוך, עם כי יש לציין כי בזמן האחרון שיטת החיתוך עם DIVים הינה שכיחה יותר, אך יש לציין כי ניתן לשלב טבלאות במידת הצורך.
נכתב ע"י אביגרפי;429128:
עם מומחים אני לא מתווכח.
אבל, כך נאמר גם בקורס, וגם באחת ההרצאות בכנס.

אגב, מנסיון, נתקלתי במקרים שהייתי חייב להכניס טבלאות לדיב, אחרת חלק מהדפדפנים עשו בעיות במיקום.

הייתי אומר: בטבלאות משתמשים רק כשחייבים.
אבל יש כאן מקצוענים הרבה יותר ממני.
בנוגע לשאלתך נופית, צרי DIV ותגדירי לו visibility:hidden , ובעת לחיצה תשני אותו.
נכתב ע"י נופית;429133:
(לפי הדוגמא למעלה)
ולא בדך נפרד

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י ניב אסרף;429159:
...יש כאלה שטוענים שאתר המבוסס על DIVים עולה יותר מהר מאשר אתר המבוסס על טבלאות, שזאת בכלל טענה מופרחת.
חתכתי (נכון יותר לומר חיתוך, ולא קידוד) עיצוב אחד , פעם בDIV ופעם בטבלאות והעלאתי אותם לאותו שרת, בטעינת הגוף BODY הכנסתי טיימר ב javascript שנעצר בסיום ה BODY, ולהפתעתי(?) הממוצע של התוצאות היה שווה...

ברור כשמש שבנייה בDIVים חסכונית בקוד. (ואתה היטבת להדגים את זה)
-המשמעות של זה היא, שדף שהמבנה שלו מבוסס על טבלאות צורך רוחב פס יותר גדול.
זאת עובדה.
הדבר מקבל משמעות כפולה ומכופלת כשמדובר בעיצובים עמוסים ומרובי תוכן ובאתרים בעלי תנועה גדולה (לדוגמה הדף הראשי של יאהו) במקרים כאלה, יש לזה השלכות תפעוליות בעלות משמעות כספית.

צמצום יחס קוד/תוכן תורם גם לאופטימיזציית האתר לגוגל.

קוד המבוסס על דיבים הוא גם קל יותר לקריאה עבור בני אדם.

קוד מבנה של אתר בטבלאות, מציג במקרים רבים את האינפורמציה בסדר הלא נכון. (בפרט בעברית, שכתובה מימין לשמאל)

צורת הפריסה של אתר המבוסס על טבלאות באמצעי גלישה אלטרנטיביים כגון מכשירים ניידים שונים, הרבה יותר בעייתית.

שימוש בדיבים מאפשר להשאיר פחות או יותר את כל נושא העיצוב והפריסה בידי CSS, מבלי להיות מוגבלים למבנה הטבלה.
דבר זה מאפשר לבצע שינויים מקיפים ויסודיים בעיצוב אתרים גדולים במינימום זמן (אפילו אתרים סטטיים!) ומקל על שמירה על אחידות.

אבל למה להתאמץ להסביר, מצאתי את זה: מדוע זה מטופש להשתמש בטבלאות לעימוד

הבעיה היא רק לשנות את הקיבעון המחשבתי של מי שהתרגל לבנות אתרים בשיטות של לפני 10 שנים (וזה כולל אותי). אבל אין טעם לטמון את הראש בחול ולספר שאין הבדל בין שיטות הבניה.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
מה עובר עליכם? הצום ייבש אתכם לחלוטין?

אסור להשתמש בטבלאות לעימוד, ואל תכריחו אותי למסור כאן הרצאה בנושא.
במקרה שלך את יכולה פשוט ליצור div אחד לאזור של הכותרת.
לאזור תפריטים רשימת ul
לאזור מתחתיו div שבתוכו את יכולה ליצור חלוקה לשלוש באמצעות שלושה divים או במידה האפשר לעשות את הימני כ-ul (אם אני מבין נכון והוא תפריט.

אין צורך בטבלאות, והם לא יוסיפו לך כלום.
והסיבה היחידה להשתמש בטבלאות בעידן ה-css היא בשביל להציג מידע טבלאי!

לפעמים העצלות גורמת לנו לסטות מהתקן, ולקומבינות על חשבון האיכות, אבל לא צריך להפוך את זה לנורמה!!

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י יריב;429323:
קרבי משהו, בתיאבון.
יש נושאים שמעצבנים אותי, וזה אחד הבולטים שבינהם, אני ישתדל להבהיר את עצמי אחרי ששברתי את הצום...

זה פורום מקצועי, לא במה להוגי דעות ופילוסופים, בפורום מקצועי עונים תשובות מקצועיות, מבוססות ידע וניסיון.

אין שום מומחה מקצועי שימליץ לעמד אתרים באמצעות טבלאות, וזה עוד בלשון עדינה...

בפורום גולשים גם מתמחים בתחילת דרכם, וחשוב למנוע הצגת דעות מיושנות ולא מעודכנות טכנולוגית, כדעות מקצועיות!

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י נופית;429151:
השאלה היא
בבניה עצמה של תפריטים היכן קובעים שבלחיצה על התפריט יפתח הדף באותו הדף
מתחת לתפריט כך שאפשר לפתוח כל פעם דף אחר מהאתר והתפריט נשאר

לדוגמא אתר שיש לו 4 דפים: אתר בית, , משוב, גלריה, צור קשר.
בלחיצה על גלריה יפתח הגלריה מתחת לתפריט ועדין יראו את התפריט וניתן להמשיך לדפדף

עם טבלאות אני משתמשת רק לטפסים!
בשאר המצבים ממש אין צורך.

אפשר לסדר בשלושה דיבים, כשהאינפורמציה יכולה להיות בדיב על דיב כשלחיצה על הלינק מגלה את הדיב ומסתירה את האחרים.

עשיתי זאת פה:
www.kclashdod.org/about
הלקוח לא רצה לשלם על עמודים נוספים, אז את האינפורמציה הכנתי בשלושה דיבים נסתרים כשלחיצה מגלה אותם. יש קוד ביהביור פשוט לזה.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה