דיון איחוד או פירוד? הצביעו והשפיעו!

אשכולות בנושאים זהים

• בעד ריבוי אשכולות באותו נושא. אשכולות ארוכים מקשים על החיפוש בפורום.

• נגד ריבוי אשכולות. האיחוד אפקטיבי, שומר על הסדר ומייעל את ההתמצאות

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אולי חלק מהפתרון יהיה אשכול שהוא אינדקס.
יהיו בו קישורים לקטגוריות , למשל: מנות ראשונות - ושלל קישורים, מנות אחרונות- קישורים, מאפים חלביים- קישורים.
צריך כמה מתנדבות, וזה עבודה של הרבה זמן, אבל אולי יכול להוות כפתרון מסוים.
כי כשעושים חיפוש גוגל ומופיע הרבה קישורים לאשכולות שונים זה מבלבל, כך זה יהיה מרוכז עם כותרת מסודרת.
הרעיון הוא בעצם להפוך את הפורום לספר מתכונים דיגיטלי.
אפרופו חיפוש, למה בגוגל ולא במנוע של האתר? אם המחרוזת מספיק ארוכה החיפוש יעיל.

צביה CPA

משתמש סופר מקצוען
אפרופו חיפוש, למה בגוגל ולא במנוע של האתר? אם המחרוזת מספיק ארוכה החיפוש יעיל.
שירה,
יש מצב להוראות חיפוש באתר?
מעבר למילת מפתח ושם הניקית?
יעזור לי מאד,
ואני מאמינה שלעוד כמה.
תודה!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שירה,
יש מצב להוראות חיפוש באתר?
מעבר למילת מפתח ושם הניקית?
יעזור לי מאד,
ואני מאמינה שלעוד כמה.
תודה!
1. החיפוש לא עובד על מילים שאורכן קצר מ-4 אותיות.
2. יש להגביל את החיפוש לפורום הפסקת אוכל.
3. אם אני זוכרת את הכותרת אני מחפשת אותה ומסמנת וי בחיפוש בכותרות. או שאני מחפשת לפי שם הניק הפותח.
4. אם אני זוכרת מונח או מילה מסוימים ולא שכיחים ואת מי שאמר אותה אני מחפשת לפי זה.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אשכולות ארוכים מסבכים אותי.
יותר קל לי שיש מתכון בראש השרשור, ואח"כ שאלות שנוגעת לאותו מתכון, בלי להסתבך עם שאלות על מתכונים ישנים, ואת לא מבינה מה קשור למי.
מה גם, שאם אני מחפשת מתכון לבקר, לדוג', יותר נח לי לראות 10 שרשורים קצרים בנושא, מלדפדף ב-10 עמודים ולהתבלבל בין ההצעות. הרבה יותר קשה להשוות כשזה בשרשור אחד ארוך
זו דעתי הקטנה

לא אני

משתמש מקצוען
הפורום היקר שלנו ב"ה ער ותוסס
התוצרים משובחים
הטיפים מוצלחים
וכל דעה חשובה לנו
כחלק מתחזוק ושמירת הפורום אנחנו משתדלות לרכז אשכולות בנושאים חופפים בד"כ על ידי איחודם.
כאשר השאלה קצרה אנו מספקות קישורים ונועלות למניעת כפילות. כך נשמר סדר ושליפת המידע אפקטיבית יותר.
ויעידו אשכולות הנושא כדוגמת אשכול הסלטים ואשכול הלחמניות של @hbecker , אשכול הבשר של @java , אשכולות החגים ועוד.
בד בבד יש קולות הטוענים אחרת ומצדדים בעד פתיחת אשכולות בכל נושא שהוא ללא שרשורים ארוכים.
מה שאומר הרבה אשכולות קצרים באותו נושא, מול אשכולות מרוכזים שמרכזים בתוכם נושא אחד כמו אשכול לאפיה ללא מרגרינה או אשכול תוספות וכיוצ"ב

אז מה דעתכם?
אנא הצביעו והשפיעו
וכמובן אתם יותר ממוזמנים לפרט באשכול מטה הארות והערות לשיפור.
אני חושבת שזה שני דברים נפרדים.
יש אשכולות ייעודיים (הסלטים למשל או תפריטי חגים) שבמהותם הם קלילים, המתכון מובא רק במידה ויש ביקוש (בחלקם) לא בהכרח כולל תמונה ולרוב עם הוראות פחות מפורטות ומושקעות.
הם אשכולות נהדרים, שוטפים את העיניים ונותנים המון רעיונות לגיוון, ובשעת הצורךבהחלט יש היכן לחפש באופן ממוקד.
יחד עם זה חושבת שהיה נעשה עוול אם כדי לחפש את האלפחורס של @shira bira את החלבית המושלמת של @כוס קקאו את הטורט קפה של @cherry c את הגלידת שמנת ואת הבשר (להבדיל) של @java את המוני האשכולות היצירתיים והעליזים של @hbecker. (הלחמניות למשל הוא לא אשכול שיתופי אלא בהחלט בשיטת ריבוי אשכולות מובהקת, וזה יעיל מאד)
אני חושבת שיש כאן אמון - ובד"כ מי שפותחת אשכול זה למתכונים באמת מוצלחים שהיא פגשה ומכירה לכולנו.
לגבי שאלות מיותרות שהסיבה היחידה לקיומן זה אי היכרות עם מקשי החיפוש - חושבת שהמענה שלכן כמנהלות מעורר הערכה, נועלות ויחד עם זה מפנות לאשכולות הרלוונטיים.

נערך לאחרונה ב:

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני חושבת שזה שני דברים נפרדים.
יש אשכולות ייעודיים (הסלטים למשל או תפריטי חגים) שבמהותם הם קלילים, המתכון מובא רק במידה ויש ביקוש (בחלקם) לא בהכרח כולל תמונה ולרוב עם הוראות פחות מפורטות ומושקעות.
הם אשכולות נהדרים, שוטפים את העיניים ונותנים המון רעיונות לגיוון, ובשעת הצורךבהחלט יש היכן לחפש באופן ממוקד.
יחד עם זה חושבת שהיה נעשה עוול אם כדי לחפש את האלפחורס של @shira bira את החלבית המושלמת של @כוס קקאו את הטורט קפה של @cherry c את הגלידת שמנת והבשר (להבדיל) של @java המוני האשכולות היצירתיים והעליזים של @hbecker. (הלחמניות למשל הוא לא אשכול שיתופי אלא בהחלט בשיטת ריבוי אשכולות מובהקת, וזה יעיל מאד)
אני חושבת שיש כאן אמון - ובד"כ מי שפותחת אשכול זה למתכונים באמת מוצלחים שהיא פגשה ומכירה לכולנו.
לגבי שאלות מיותרות שהסיבה היחידה לקיומן זה אי היכרות עם מקשי החיפוש - חושבת שהמענה שלכן כמנהלות מעורר הערכה, נועלות ויחד עם זה מפנות לאשכולות הרלוונטיים.
אם תעברי בפורום תראי שכל האשכולות מהסוג שציינת נשארו ולא נגענו בהם.
האשכולות שמיזגנו או עלנו ושמנו קישור לאחר כמותו הם כאלו שעלו בהם כמה מתכונים מסוג אחד וכבר היה אשכול כזה ואין צורך, וגם חבל שיהיו 2 או 3 או 4

לא אני

משתמש מקצוען
אם תעברי בפורום תראי שכל האשכולות מהסוג שציינת נשארו ולא נגענו בהם.
האשכולות שמיזגנו או עלנו ושמנו קישור לאחר כמותו הם כאלו שעלו בהם כמה מתכונים מסוג אחד וכבר היה אשכול כזה ואין צורך, וגם חבל שיהיו 2 או 3 או 4
באמת מעריכה עד למאד את העבודה שלכן.
לגבי האשכולות שאוחדו - סביר להניח שכשמישהי מעלה 4 מתכונים מעולים זה לא שונה מהעלאה של מתכון אחד כל עוד זה מוגש באופן המתאים לפתיחת אשכול (הוראות, תמונה, מענה בהמשך) ולא שיתוף סתמי בשמות המאכלים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
האשכול הזה נפתח בעקבות הצעת התייעלות שכתבתי למנהלות, וכל הכבוד להן על כך שהיו קשובות ופתחו את האשכול בעיתוי כל כך דחוק. ובכלל, לפני כל הדברים שאני הולכת לכתוב חשוב לי לומר שבטוח לי שכולן כאן מעריכות מאוד את הניהול המסור ובטוחות שהמאמץ נעשה לטובת הגולשים ולרווחתם, ועל כך מגיע לכן תודה גדולה מאוד.

אני חושבת שכדאי להרחיב את השאלה של האשכול, ולשאול האם עדיף פורום מוקפד ומאורגן היטב, כך שיהיה כמו ספר מתכונים דיגיטלי, או פורום יותר דינמי, זורם וגמיש.

ברור לכולם, שצריך ארגון בסיסי, חשוב למנוע כפילויות בולטות (7 אשכולות של עוגיות בשבועיים, למשל), אבל כמו בכל דבר, השאלה היא מה המידה היעילה.

פורום, לפני היותו מאגר של חומר (כמו ספרי הבישול ואפיה המוכרים), משרת את הכאן והעכשיו. הרגע ראיתי מתכון, מצא חן בעיניי, ונהיה לי חשק להכין אותו, אם הוא יתווסף לאשכול של מתכונים דומים, הוא לא יבלוט והאפקט של הכאן והעכשיו התמסמס.

אם מדברים על חיפוש, הסידור של האשכולות יכול להיות בצורות שונות, יוצא שסידור לפי צורה אחת יעיל רק לסוג אחד של חיפוש. למה כוונתי? ניקח לצורת הדוגמא את אשכול העוגות שהעלתה חוי, העוגות שם הן גם ללא מרגרינה, גם ללא ביצים חיות, גם מהירות הכנה, גם חגיגיות, 2 מתוכן הן גם עוגות שכבות. "אפיה ללא מרגרינה" זה כותרת אחת שאינה ממצה. אם העוגות האלו נשארות באשכול נפרד, מי שראתה אותן תזכור פרטים ותוכל לחפש את המתכון לפי הפרטים, זה חוי העלתה, אה, זה ללא ביצים חיות וכו’.

בנוסף, בשבילי חלק משמעותי מאשכולות "נפרדים" זה האפשרות להגיב על המתכונים, או לקרוא שאלות ו/תגובות קודמות. כשיש הרבה מתכונים באשכול אחד קשה מאוד לעקוב אחר התגובות, ולפעמים מעדיפים לוותר.

גם העובדה שהאשכולות ארוכים מאוד עלולה לייאש אי מי מהניקים. למשל, אשכול הסלטים, בשלב כלשהו איבדתי ידיים ורגליים. לחפש בתוכו מתכון זה מייאש (אותי)

בנוסף לכל זה, אף אחד לא אוהב שמזיזים לו את הגבינה. אז אם זה מוגזם, אין ברירה, אבל כמובן שכל הממעיט מוסיפים לו :) כשדברים עולים בצורה ספונטנית ומתפתחים לפי הזמן והמשתתפים, עולים קולות נוספים ומעניינים. זה גם גורם לכך שגולשים מרגישים חיבור אישי ועניין לטפח את הפורום.

אני שוב חוזרת לדבר בכבוד אכסניה ומנהלותיה, ניכר שזוהי פינה מושקעת ומלאת מחשבה. כמו שכתבתן, הפורום מנוהל לטובת המשתמשים, והדברים שכתבתי כאן, וכתבו גם אחרות, הם לגמרי בעד המנהלות ובעד הפורום.

חג שמח ואוכל בריא וטעים!

loving music

משתמש מקצוען
תודה גדולה למנהלות על ההשקעה, המחשבה והמאמץ.
אני מגיעה ברוב נוחות וקוטפת את הפירות...
ותודה ענקית @hbecker @shira bira !!!!
האכפתיות וההשקעה שלכן מדהימה!
ישראל נתבעין ונותנין ;)
באמת תודה
מצטרפת לכל מילה
לפעמים שוכחים שאף אחד לא חייב לנו כלום, והפורום המועיל הזה הוא דבר שצריך להודות עליו....

בבבבבב

משתמש צעיר
אני לא מוצאת את האשכול עם המתכונים של סוכות.
האם הוא כבר חולק לפי נושאים?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ברור לכולם, שצריך ארגון בסיסי, חשוב למנוע כפילויות בולטות (7 אשכולות של עוגיות בשבועיים, למשל), אבל כמו בכל דבר, השאלה היא מה המידה היעילה
בשביל הספורט הייתי רוצה לתת לך יום אחד של ניהול. נניח בתשעת הימים או בצום. תוך כמה שעות תמצאי אשכולות זהים בנושא פלוס אשכולות מה אפשר להכין לארוחת ערב. :)
וברוב מוחלט של המקרים אשכולות מהסוג הזה הם אלו שננעלים.
אשכול שעונה על צורך נקודתי הגם שהנושא קיים לא יינעל.

אם מדברים על חיפוש, הסידור של האשכולות יכול להיות בצורות שונות, יוצא שסידור לפי צורה אחת יעיל רק לסוג אחד של חיפוש. למה כוונתי? ניקח לצורת הדוגמא את אשכול העוגות שהעלתה חוי, העוגות שם הן גם ללא מרגרינה, גם ללא ביצים חיות, גם מהירות הכנה, גם חגיגיות, 2 מתוכן הן גם עוגות שכבות. "אפיה ללא מרגרינה" זה כותרת אחת שאינה ממצה. אם העוגות האלו נשארות באשכול נפרד, מי שראתה אותן תזכור פרטים ותוכל לחפש את המתכון לפי הפרטים, זה חוי העלתה, אה, זה ללא ביצים חיות וכו’.
אאל"ט כותרת האשכול (המקסים) של חוי והפתיחה דיברה על עוגות ללא מרגרינה. כיון שהייעוד נראה דומה להפליא בוצע איחוד.
אם הכותרת מטעה זו בעיה אחרת.
ככל שיש פטפטת מיותרת באשכולות מאוחדים ניתן לפנות אלינו ואנחנו מסירים אותה. גם ככה אנחנו עושים את זה בשוטף כי יש מי ששוכחים שזה לא המקום לדיוני כשרות והשקפה.
בנוסף לכל זה, אף אחד לא אוהב שמזיזים לו את הגבינה. אז אם זה מוגזם, אין ברירה, אבל כמובן שכל הממעיט מוסיפים לו :) כשדברים עולים בצורה ספונטנית ומתפתחים לפי הזמן והמשתתפים, עולים קולות נוספים ומעניינים. זה גם גורם לכך שגולשים מרגישים חיבור אישי ועניין לטפח את הפורום.
ולכן פתחנו אשכול זה. לקבלת משוב.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
האשכול הזה נפתח בעקבות הצעת התייעלות שכתבתי למנהלות, וכל הכבוד להן על כך שהיו קשובות ופתחו את האשכול בעיתוי כל כך דחוק. ובכלל, לפני כל הדברים שאני הולכת לכתוב חשוב לי לומר שבטוח לי שכולן כאן מעריכות מאוד את הניהול המסור ובטוחות שהמאמץ נעשה לטובת הגולשים ולרווחתם, ועל כך מגיע לכן תודה גדולה מאוד.

אני חושבת שכדאי להרחיב את השאלה של האשכול, ולשאול האם עדיף פורום מוקפד ומאורגן היטב, כך שיהיה כמו ספר מתכונים דיגיטלי, או פורום יותר דינמי, זורם וגמיש.

ברור לכולם, שצריך ארגון בסיסי, חשוב למנוע כפילויות בולטות (7 אשכולות של עוגיות בשבועיים, למשל), אבל כמו בכל דבר, השאלה היא מה המידה היעילה.

פורום, לפני היותו מאגר של חומר (כמו ספרי הבישול ואפיה המוכרים), משרת את הכאן והעכשיו. הרגע ראיתי מתכון, מצא חן בעיניי, ונהיה לי חשק להכין אותו, אם הוא יתווסף לאשכול של מתכונים דומים, הוא לא יבלוט והאפקט של הכאן והעכשיו התמסמס.

בנוסף, בשבילי חלק משמעותי מאשכולות "נפרדים" זה האפשרות להגיב על המתכונים, או לקרוא שאלות ו/תגובות קודמות. כשיש הרבה מתכונים באשכול אחד קשה מאוד לעקוב אחר התגובות, ולפעמים מעדיפים לוותר.

גם העובדה שהאשכולות ארוכים מאוד עלולה לייאש אי מי מהניקים. למשל, אשכול הסלטים, בשלב כלשהו איבדתי ידיים ורגליים. לחפש בתוכו מתכון זה מייאש (אותי)

אני שוב חוזרת לדבר בכבוד אכסניה ומנהלותיה, ניכר שזוהי פינה מושקעת ומלאת מחשבה. כמו שכתבתן, הפורום מנוהל לטובת המשתמשים, והדברים שכתבתי כאן, וכתבו גם אחרות, הם לגמרי בעד המנהלות ובעד הפורום.

חג שמח ואוכל בריא וטעים!
מספרם של אשכולות כפולים שנשארו על עומדם גדול פי כמה וכמה מאלו שצומצמו לאחד.
כל פעולה נעשית בשיקול דעת ובמחשבה.

אני לא חושבת שאחר חצי שנה מישהי תזכור שחוי למשל, העלתה עוגות שכבות ללא מרגרינה.
גם אחרי חודש הרוב הגדול לא יזכור.
אבל הוא יזכור שהיו עוגות ללא מרגרינה, ואז הוא יחפש אשכול כזה וימצא את מבוקשו בקלות.

לא כל נושא זהה מאוחד ולא כל נושא כפול ננעל או נמחק יש הרבה תכתובת ביני לבין שירה, לא על גבי הפורום לפני נקיטה בנעילה, מחיקה או מיזוג אשכולות.
זה התפקיד שלנו כמנהלות.
לא לפעול באוטומט אלא מתוך שיקול דעת. ושום דבר לא נעשה לפני התייעצות אחת עם השניה. אם אחת מאיתנו לא מסכימה אז שום מיזוג ושון מחיקה או נעילה לא תקרה. רק כשיש הסכמה של שתינו יימחק אשכול, ינעל או ימוזג עם אחר דומה לו.
אפשר לחפור קצת בפורום, קצת כי לא צריך הרבה, ולראות הרבה אשכולות דומים שנשארו על עומדם.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא מוצאת את האשכול עם המתכונים של סוכות.
האם הוא כבר חולק לפי נושאים?

הוא עוד לא חולק לנושאים.התחלתי.

לא אני

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שאחר חצי שנה מישהי תזכור שחוי למשל, העלתה עוגות שכבות ללא מרגרינה.
גם אחרי חודש הרוב הגדול לא יזכור.
אבל הוא יזכור שהיו עוגות ללא מרגרינה, ואז הוא יחפש אשכול כזה וימצא את מבוקשו בקלות.
כל מי שתכין את אחת העוגות ותהנה או שתתכנן תזכור אותו היטב וייקל עליה למוצאו כשהוא יהיה "בפירוד".

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כל מי שתכין את אחת העוגות ותהנה או שתתכנן תזכור אותו היטב וייקל עליה למוצאו כשהוא יהיה "בפירוד".
ומי שתחפש אותו עוד חצי שנה?
הפורום הזה קיים כבר כמה שנים
אנחנו בודקות כל הזמן, משנות ומתייעלות.
ראינו בחוש שחיפוש לא העלה כלום כי ההגדרות היו מצומצמות באשכולות קטנים
את האשכולות המרוכזים יותר קל למצוא.
יתכן ויש כאלו שקשה להם יותר לקרוא אותם, אבל בתכל'ס הם מרכזים הכל.

שמענו מה שיש לצבור לומר.
בעז"ה נעשה שיעורי בית.
ונראה איך נמשיך מכאן בתורה שתהיה הטובה ביותר והיעילה ביותר לכולם

רפאל הגדול

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
פשוט שיש אשכולות שחייבים לאחד אותם: -כשהנושא לא משתנה מאז שפתחו את האשכול כגון: מה צריכים זו''צ ביחידת דיור אחרי החתונה (סתם תקעתי לא שיש כזה אשכול) זה דבר שלא משתנה מלפני שנתיים וחייבים רק אשכול אחד בעניין,
אבל דברים שמשתנים אז לפעמים באמת תחילת האשכול לא קשורה למציאות (אשכול פלאפון כשר מלפני 5 שנים לא שייך עכשיו כי כל השוק השתנה) ואז כדאי לחלק בין האשכולות

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני כמשתמשת מרוצה מאד בפורום - מוצאת ונהנית דווקא מהמפורדים והקטנים.
(גם מישנים ממש)
ברור לנו שיש עוד הרבה כמוך
אבל יש גם ההיפך.

שירה ואני נתדיין ביננו ונעשה מה שהכי טוב לכלל הגולשים כאן בפורום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה