דיון איחוד או פירוד? הצביעו והשפיעו!

אשכולות בנושאים זהים

• בעד ריבוי אשכולות באותו נושא. אשכולות ארוכים מקשים על החיפוש בפורום.

• נגד ריבוי אשכולות. האיחוד אפקטיבי, שומר על הסדר ומייעל את ההתמצאות

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הפורום היקר שלנו ב"ה ער ותוסס
התוצרים משובחים
הטיפים מוצלחים
וכל דעה חשובה לנו
כחלק מתחזוק ושמירת הפורום אנחנו משתדלות לרכז אשכולות בנושאים חופפים בד"כ על ידי איחודם.
כאשר השאלה קצרה אנו מספקות קישורים ונועלות למניעת כפילות. כך נשמר סדר ושליפת המידע אפקטיבית יותר.
ויעידו אשכולות הנושא כדוגמת אשכול הסלטים ואשכול הלחמניות של @hbecker , אשכול הבשר של @java , אשכולות החגים ועוד.
בד בבד יש קולות הטוענים אחרת ומצדדים בעד פתיחת אשכולות בכל נושא שהוא ללא שרשורים ארוכים.
מה שאומר הרבה אשכולות קצרים באותו נושא, מול אשכולות מרוכזים שמרכזים בתוכם נושא אחד כמו אשכול לאפיה ללא מרגרינה או אשכול תוספות וכיוצ"ב

אז מה דעתכם?
אנא הצביעו והשפיעו
וכמובן אתם יותר ממוזמנים לפרט באשכול מטה הארות והערות לשיפור.

נערך לאחרונה ב:

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
לגמרי בעד איחוד.
יוצר סדר בפורום. ומרכז את כל הנושאים באופן אחיד ולא מפוזר.
עם זאת, עם התארכות אשכולות מסוימים כדאי לתת תגובה מרוכזת המתיחסת לשאלות שונות שעלו במהלך השרשור ולתת קישור לתגובה בפתח האשכול.
בנוסף, הייתי שוקלת יותר לפני נעילת אשכולות כפולים כדי לתת מענה למי שנוח לה בצורה הזו.

נערך לאחרונה ב:

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בעד איחוד.
אבל חושבת שאם אחרי שנה נפתח שרשור באותו נושא זה בסדר לפתוח מחדש ולא צריך לנעול ולשלוח לקישור לאשכול הישן.
יש משהו נחמד גם בהתהוות של האשכול, השיח, כוונים חדשים, אנשים אחרים.
יש מתכונים להכל בכל מכל ברשת. אבל אני חושבת שההתיחסות לפורום היא לא רק מאגר מתכונים (ואז אין צורך בכפילות) אלא גם בשיח וענין שמסביב.
מה גם שמתכון טרי מאפשר לשאול שאלות ולהתיעץ לגביו שלא כמו באשכול שמתאים לכאורה ונמצא בפורום אבל נכתב לפני כמה שנים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני בעד איחוד.
אבל חושבת שאם אחרי שנה נפתח שרשור באותו נושא זה בסדר לפתוח מחדש ולא צריך לנעול ולשלוח לקישור לאשכול הישן.
יש משהו נחמד גם בהתהוות של האשכול, השיח, כוונים חדשים, אנשים אחרים.
יש מתכונים להכל בכל מכל ברשת. אבל אני חושבת שההתיחסות לפורום היא לא רק מאגר מתכונים (ואז אין צורך בכפילות) אלא גם בשיח וענין שמסביב.
מה גם שמתכון טרי מאפשר לשאול שאלות ולהתיעץ לגביו שלא כמו באשכול שמתאים לכאורה ונמצא בפורום אבל נכתב לפני כמה שנים.
טוב שכתבת את זה.
כי אנחנו רוצות להבהיר משהו בנידון:
1. לא כל אשכול כפול נסגר. לפעמים אנחנו מעבירות ולא מאחדות או סוגרות כי:
א. צורך ספציפי
ב. האשכול הקודם בנושא היה ארוך ולא מסודר.
ג. קיים צפי סביר שהאשכול ישקע בתהום הנשיה בסוף היום (למשל האשכולות הקבועים של מה נאכל בסיום צום).

2. מנוע החיפוש של הפורום השתפר פלאות ובכל מקרה לפני שאנחנו נועלות אנחנו מוודאות שהחיפוש היה אפשרי ונגיש ואף מציעות קישורים.

3. כל בקשה לחיפוש אחר מתכון מסוים נענתה על ידינו או על ידי ניקים אחרים בעלי רצון טוב וזכרון טוב.

mend

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכון מאד
בתחילה הייתי בעד איחוד
אבל לאחרונה אני רואה יותר ויותר אשכולות שננעלים בגלל שאי-פעם בעבר מישהו שאל את אותה שאלה...
לא יודעת, לי זה הרגיש טו-מאצ'.
לא הפריע לי שמישהו יקפיץ שאלה בנוסח "איך מכינים קרמבל", למרות שזה כבר עלה ב-2020 וענו על כך.
ואז הופ - יש לי רעיון למה אחרונה.... למה לא להכין קרמבל? ובמקביל כבר משתפת במתכון של קרמבל שזיפים שהכנתי בסוכות...

דעתי הקטנה

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
3. כל בקשה לחיפוש אחר מתכון מסוים נענתה על ידינו או על ידי ניקים אחרים בעלי רצון טוב וזכרון טוב.
בודאי!!
וחלילה לא כתבתי כדי להעביר ביקורת.
שורה תחתונה תמיד יצאתי עם מתכון למה שרציתי... וזה העיקר.
אבל אם שואלים איך הייתי רוצה לראות. אז מבחינתי זה בסדר שיפתחו שרשורים באותו נושא אחת לתקופה. למרות הכפילות. יש די מקום בשרתים...

יש גם משהו שאם נגיד מישהי פתחה לפני שלוש שנים שרשור בנושא X לא יודעת כמה נח לה שחוזרים ודשים בו ושואלים שאלות. היה פעם מאז היא כבר בכלל לא מתענינת בעוגות בחושות ומה שהיא כתבה על הילד מזמן לא רלונטי. אז אמנם כותבים בפורום ציבורי וכל אחד צריך להכיר מה זה כולל. עדיין ההקפצות האלה אולי לא אהובות על כולן. (מצד שני יש יופי בשרשורים ארוכים ונוסטלגים, פשוט מעלה את הצד הזה...)

שינדלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני נגד נעילה,
בעד איחוד.
לא עוזר לי ששאלו לפני שנתיים ,
כי אולי יש אנשים חדשים ותשובות חדשות.
אם מצאתי לבד את הישן והקפצתי אותו- מצויין.
אם לא תשלחו אותי לשם,
ותזכירו לי להקפיץ.
לא רק לסמוך על התשובות הישנות.
או טוב מזה- תאחדו את האשכול.

ומנוע החיפוש של הפורום עדיין לא משהו,
מחפשת בו, לא מוצאת,
מחפשת בגוגל אם המילה פרוג ומוצאת.
קבוע.
בפרט אם אני מחפשת מושג בין שתי מילים כמו סוכר וניל.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בודאי!!
אבל אם שואלים איך הייתי רוצה לראות. אז מבחינתי זה בסדר שיפתחו שרשורים באותו נושא אחת לתקופה. למרות הכפילות. יש די מקום בשרתים...

יש גם משהו שאם נגיד מישהי פתחה לפני שלוש שנים שרשור בנושא X לא יודעת כמה נח לה שחוזרים ודשים בו ושואלים שאלות. היה פעם מאז היא כבר בכלל לא מתענינת בעוגות בחושות ומה שהיא כתבה על הילד מזמן לא רלונטי. אז אמנם כותבים בפורום ציבורי וכל אחד צריך להכיר מה זה כולל. עדיין ההקפצות האלה אולי לא אהובות על כולן. (מצד שני יש יופי בשרשורים ארוכים ונוסטלגים, פשוט מעלה את הצד הזה...)
ברור שלא ואני שמחה על כל מילה שכתבת כי היא אפשרה לנו להסביר חלק מן השיקולים.
ואכן אם האשכול הקודם לא רלוונטי אז וודאי שהנוכחי לא יינעל.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בודאי!!

בפורום מהסוג שלנו אין הרבה שאלות.
אם מישהי העלתה מתכון, זה לרוב בידיעה שיהיו שאלות.
ואם מישהי תחפש נושא ותמצא את האשכול הזה- היא במילא תשאל.
כך שהרווח הוא יותר מההפסד.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני נגד נעילה,
בעד איחוד.
בעקרון גם אני.
אבל לא תמיד אני יכולה טכנית לאחד ואם האשכול ממש קצר או החמישי בנושא X לשבוע זה אני אנעל בצער אבל אוסיף קישור לאשכול הרלוונטי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ענין נוסף-
אחד מחוקי פורום פרוג הוא שאין להקפיץ אשכולות ישנים.
אולי כדאי להחריד את פורום 'הפסת וכל' מהענין ובכך לפתור את הבעיה.
הוא לכתחילה מוחרג. הרי בכל חג מוקפצים אשכולות מרוכזים הן על ידינו והן על ידי הניקים.

דפה

משתמש מקצוען
@שירה בירה ,
אני בעד פירוד של משהו אחר:
יש אשכולות מהממים של מתכונים, ואז מלא הגיגים והערות, או יציאה מהנושא (הכשרים וכו')
ואת מתחילה לדפדף בין המוני דפים ובסוף מגלגלת מהר ומתייאשת.
תכלס' צריך לעשות כמו באתגרים: אשכול מתכונים, ואשכול נספחים.
אגב, העני ואת תמיד מנסות להחזיר מהר את האשכול לפסים,
וזו ההזדמנות להביע הערכה על כל מה שאתן עושות.

תמרוווש

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אבל לאחרונה אני רואה יותר ויותר אשכולות שננעלים בגלל שאי-פעם בעבר מישהו שאל את אותה שאלה...
לא יודעת, לי זה הרגיש טו-מאצ'.
ומנוע החיפוש של הפורום עדיין לא משהו,
מחפשת בו, לא מוצאת,
מחפשת בגוגל אם המילה פרוג ומוצאת.
קבוע.
האשכולים הארוכים מידי - קשה מאד לחפש שם...

same as above

לדעתי אשכולות מרוכזים הם מקסימים, אבל תלוי איזה
אם יש אשכול "תפריט סוכות המשותף" אותי הוא כבר מבלבל
אישית רציתי כמה פעמים לשלוף ממנו מתכון, בל זה היה קצת מדי מסובך בהתחשב בזה שלא היה קשר בין הודעה אחת לשניה, האחת עסקה בחלות, השניה בעוגה שנכתבה כמה עמודים קודם לכן, והשלישית בכלל בפשטידה מלפני שנתיים.

אם יש אשכול ספציפי שהתפתח- כמו אשכול הבשר של גאווה - זה באמת מעולה
אבל "אשכול הבחושות השוות" כבר מאבד את עצמו, לטעמי בכל אופן.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
same as above

לדעתי אשכולות מרוכזים הם מקסימים, אבל תלוי איזה
אם יש אשכול "תפריט סוכות המשותף" אותי הוא כבר מבלבל
אישית רציתי כמה פעמים לשלוף ממנו מתכון, בל זה היה קצת מדי מסובך בהתחשב בזה שלא היה קשר בין הודעה אחת לשניה, האחת עסקה בחלות, השניה בעוגה שנכתבה כמה עמודים קודם לכן, והשלישית בכלל בפשטידה מלפני שנתיים.

אם יש אשכול ספציפי שהתפתח- כמו אשכול הבשר של גאווה - זה באמת מעולה
אבל "אשכול הבחושות השוות" כבר מאבד את עצמו, לטעמי בכל אופן.
התכנית היא להוציא מהאשכול הגדול של החגים מה שיש שם ולהכניס לאשכולות מרוכזים בחלוקה למנות ראשונות, מנות עיקריות, ותוספות. יש אשכולות כאלו שפתחה הניקית @java ככל הנראה הכל ימוזג לאכול אחד מרוכז.
וכך יהיו אשכולות מרוכזים של הנושא הזה
חשבתי שאגיע לזה לפני סוכות אבל החגים נפלו השנה בצורה שכמעט אין לי רגע פנוי לזה.
אנסה בכל זאת להעביר חלקים בהמשך היום.

צריך להבין שכאשר יש הרבה אשכולות קטנים, למשל, לפני כמה שבועות היו בערך 6 אשכולות שביקשו עוגיות.
לא הגיוני שיהיו 6 כאו אשכולות בטווח של שבועיים.
מה שקורה כאשר יש כמות כזו של אשכולות קטנים הוא שאשכולות נבלעים בנבכי ההיסטוריה מהר מאוד, דבר שהוא חבל ממש כי אם מישהו טורח להעלות מתכון או לפתוח דיון ורק בגלל כמות אשכולות כפולים האשכול הזה שוקע, הרי שהפסדנו הרבה מעבר למה שהרווחנו.
אני מסכימה עם זה שאשכול שנפתח לפני שנה ואז נתח חדש כמותו עכשיו, לא צריך איחוד או מחיקה או נעילה. והאמת שכך אנחנו נוהגות לרוב.
אבל- למשל באשכול כמו מאפיה ללא מרגרינה אין הגיון בהרבה אשכולות קטנים. חיפוש של האשכול האחד הרבה יותר קל מאשר לחפש 7 כאלו. מה גם שאשכול כזה יש בו הרבה יותר אופציה לבחירה.
יתכן ונחליט, שירה ואני, לנעוץ אשכולות שאנחנו רואות הרבה למשל מות עיקריות, תוספות, מנות ראשונות. אבל אז צריך לקחת בחשבון שלא ניתן יהיה לפתוח עוד 10 כאלו קטנים. כי הכל נמצא במומי הפורום, נעוף ונגיש לחלוטין.

שירה ואני מסתכלות על הפורום ממבט קצת שונה מאשר ניקיות וניקים. לנו חשובה שיהיה סדר. שיהיו כללים. כי אחרת הפורום יהפוך לבלאגן אחד גדול ונמצא שאנחנו [כולם] רק מפסידים/ות.

למי שמביט נקודת מבט של ניק ולא מנהל יתכן והדברים נראים אחרת. אבל אנחנו מסתכלות עליו מהצד והרצון היחד שלנו הוא שהכל יהיה נגיש ומסודר.
התה תקופה שעלו המון אשכולות קטנים באותו נושא והיו הרבה תלונות על כך שמרוב עצים לא רואים את היער.

חשוב לנו להדגיש שגם אם העליתם נושא, פתחתם אשכול ושירה או אני החלטנו למזג אותו עם דומה לו או לתת קישור ולמחוק, הדבר נעשה אחרי שיקול דעת ומחשבה ולא בשלוף סתם כזה. וכמובן שאין בזה משהו נגד ניק או ניקית מסויימים.
הכל נעשה מתוך שקול דעת ורצון לעזור לכולם בוצרה המיטבית ביותר

מה כן אנחנו רוצות מכם?
פשוט?
יש לכם הערה? הצעה? פנו אלינו ההודעה פרטית או תייגו אותנו ונפנה אליכם.
לא צריך לכתוב הערות באמצע אשכול מכמה סיבות. א. חבל על האשכול. ב. לפעמים ביקורת שנכתבת פוגעת. וחבל.
אנחנו קשובות לכולם. יעידו על כך מאות [!!] הודעות של תודה שקיבלנו שירה ואני מאז שפתחנו את הפורום.
אנחנו כאן, בשבילכם, בהתנדבות מוחלטת ללא שום שכר או רווח.
הרבה יותר נח לנו לאפשר בלאגן מאשר לנסות ליצור סדר. אבל כמנהלת יש לי [ולשירה] אחריות לשמור על הסדר.
חבל לנו שלפעמים הרצון הזה מקבל "סטירות" לחלוטין לא מוצדקות.
יש שאלה? פנו אלינו. אנחנו כאן במלוא האחריות.

אבל בבקשה בכבוד.
אנחנו מכבדות.
כבדו גם אתם.

קשה למישהו מהצד להבין מה וכמה משקיעים מנהלים בפורומים שלהם.
גם אני לא הבנתי ולא הערכתי נכון עד שלא נעשיתי מנהלת בעצמי.

ואין כאן פניה לניק או ניקית מסויימים. אלא בכללי לכולם.
שימו לב שגם מנהלת יש לה לב ורגש והיא בן אדם.
מה שלא הייתם רוצים שיכתבו לכם בפומבי, אל תכתבו למנהלים [של כל פורום שיהיה] בפומבי.
ובהיותינו בני אדם, גם אנחנו טועות לפעמים. ונשמח לשמוע על כל בעיה או דעה שיש, אבל, בצורה מכובדת ומכבדת- אתכם ואותנו.

שיהיה חג שמח לכולם
ושנזכה בעז"ה לבנין בית המקדש במהרה בימינו.

משתדרגת

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אולי חלק מהפתרון יהיה אשכול שהוא אינדקס.
יהיו בו קישורים לקטגוריות , למשל: מנות ראשונות - ושלל קישורים, מנות אחרונות- קישורים, מאפים חלביים- קישורים.
צריך כמה מתנדבות, וזה עבודה של הרבה זמן, אבל אולי יכול להוות כפתרון מסוים.
כי כשעושים חיפוש גוגל ומופיע הרבה קישורים לאשכולות שונים זה מבלבל, כך זה יהיה מרוכז עם כותרת מסודרת.
הרעיון הוא בעצם להפוך את הפורום לספר מתכונים דיגיטלי.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אולי חלק מהפתרון יהיה אשכול שהוא אינדקס.
יהיו בו קישורים לקטגוריות , למשל: מנות ראשונות - ושלל קישורים, מנות אחרונות- קישורים, מאפים חלביים- קישורים.
צריך כמה מתנדבות, וזה עבודה של הרבה זמן, אבל אולי יכול להוות כפתרון מסוים.
כי כשעושים חיפוש גוגל ומופיע הרבה קישורים לאשכולות שונים זה מבלבל, כך זה יהיה מרוכז עם כותרת מסודרת.
הרעיון הוא בעצם להפוך את הפורום לספר מתכונים דיגיטלי.
זה אפשרי רק אם יהיו אשכולות מרוכזים לכל נושא, כמו שהצעתי וכמו שניסינו לעשות עד עכשיו.
כי אם יהיו 20 אשכולות לנושא אחד, האינדקס לא יהיה מאוד שווה. להתחיל לפתוח 20 אשכולות הרבה יותר מרגיז ומעצבן מאשר לעבור על אשכול שבו מרוכז כל הנושא

אגב, זו מחשבה שעלתה לי כבר מזמן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה