איזו תרופה לא היתה לכם בבית והייתם צריכים דחוף?

שושי מביתר

משתמש מקצוען
לא קראתי מה כתבו, מוסיפה משלי:
טיפות פניסטיל
צרכי האינהלציה - בודיקורט, ונטולין, מי מלח
מוקסיפן בסירופ וכדורים
פתילות אקמול לתינוקות

שביעית

משתמש מקצוען
עוד משהו חשוב שאף אחד לא רשם:
סידורל.
לפעמים הוא יכול להציל נפשות... מניסיון....

חשוב מאוד גם לוודאות שהתרופות שבגמ''ח עדיין בתוקף.
יצא כבר שלקחנו מגמ''ח אנטיביוטיקה שעבר לה התאריך והיא גרמה להתקף אלרגיה חריף....

תובנה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
טיפות אוזניים
טיפות עיניים/משחה אנטיביוטית לעיניים
בוטניזול, וינטולין, בודיקורט, מי מלח
תזכו למצוות.

p100digital

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
משחות לאלחוש או הרדמה מקומית כמו אזרקאין ועמלה
כדור נגד צרבות אומפרדקס
יצא לי בעבר להידרש לשתיהן וברכתי את הגמחים שעזרו לי להשיג ביום שישי אחה"צ או בלילה

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
איך לא כתבו את הדבר הכי בסיסי?
אקמול, נורופן...
גם לילדים, גם למבוגרים. תמיד יש מצבים שבו לא שמים לב, הכדור האחרון נגמר וצריך עוד. קרה לי כבר כמה פעמים כשהתארחתי אצל הורי, שפתאום הזדקקתי, ונאלצתי ללוות.

ואגב, אני סומכת עליך שאת יודעת לקרוא מרשמים, ונותנת תרופות מהגמ"ח רק כנגד מרשם. עוד משהו, צריך לשים לב לתוקף המרשם, שלא יבואו לך עם משהו מימי אנטיוכוס ותתני בתמימות תרופה למרשם שלא בתוקף.

עוד: דסלורטדין (סוג של אנטיהיסטמין)
סינטומיצין (כתבו כבר? משחת עיניים)
אינוטיול (משחה נגד תפרחת חיתולים. די אגרסיבית, אבל יעילה מאד. מנסיון, יש כאלו שמשחות אחרות לא עוזרות להם.)

האם את מתכוונת גם להצטייד באביזרים רפואיים?
אם כן:
מדי חום, אינהלציה, מכשיר אדים (חמים וקרים, אפילו שהרופאים אומרים שזה לא בריא...), מד סוכר, מד לחץ-דם. אם יש ערכה ביתית למדידת בילירובין - גם זה יהיה מאד שימושי.
אביזרי חבישה.
אביזרי טיפול בכויות.
אביזרים לחיטוי, תרופות חיטוי (פולידין, יוד)

ולגבי תרופות פוריות: אין לי מושג עד כמה יהיה נעים לאנשים לבוא לגמ"ח תרופות כללי כדי לקחת דברים כל כך ספציפיים. אני מאד מאד מסתייגת. מה גם, שצריך בזה הרבה ידע והתמצאות. זו נישה ספציפית למדי.

יפה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ואגב, אני סומכת עליך שאת יודעת לקרוא מרשמים, ונותנת תרופות מהגמ"ח רק כנגד מרשם. עוד משהו, צריך לשים לב לתוקף המרשם, שלא יבואו לך עם משהו מימי אנטיוכוס ותתני בתמימות תרופה למרשם שלא בתוקף.

לא תמיד.
קורא לפעמים שהורה נתקע בלי מרשם לתרופה קבועה.... (זה לא בסדר, אבל קורה לפעמים)
מה הוא יעשה אז?

אמא לשמונה

משתמש מקצוען
אדרבה , אם יש לכן עצות איך לגרום לאנשים להחזיר ובזמן - אשמח מאוד לשמוע .
כדאי לצרף לתרופה (עדיף אפילו להדביק על הקופסא) שם כתובת וטלפון של הגמ"ח ותזכורת שצריך להחזיר תוך X ימים. ביום חול ניתן אפילו להוסיף תאריך שעד אליו אמורה התרופה לחזור לגמ"ח.
זה יכול לעזור קצת לאנשים שכחניים

שביעית

משתמש מקצוען
לא תמיד.
קורא לפעמים שהורה נתקע בלי מרשם לתרופה קבועה.... (זה לא בסדר, אבל קורה לפעמים)
מה הוא יעשה אז?

או במקרים נפוצים - שבת אצל ההורים/נסיעה לעיר אחרת והתרופה נשכחה בבית.
המרשם כבר מומש, התרופה נקנתה אבל כאן ועכשיו היא נצרכת ואיננה....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה