מחיר למשתכן איזו דירה עדיפה?

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
1.
Screenshot_20191208-013046.jpg

2.
Screenshot_20191208-012944.jpg

דירה 1 היא יותר סוג של דרום מערב, דירה 2 היא יותר דרום מזרח. ברור שלכל דבר יש מעלה וחיסרון אבל בהתחשב שהמטבח סוג של מול המרפסת, יש מעלה לדרום מזרח שאז הבית יותר מואר?
אשמח לשמוע צדדים נוספים.
תודה רבה.

אחת+

משתמש פעיל
דרום מזרח יותר טוב
במערב יש רוחות, והשמש נמוכה ומסנוורת ואז צריך לסגור תריסים אחרי הצהרים
מזרח יש אור מהבוקר עד הצהרים שהשמש עוברת לדרום
אבל זה נראה שהדירה אלכסונית אז זה בעצם בזוית ,
דירה 1 זה צפון מערב ודרום מערב
דירה2 דרום מזרח ודרום מערב
צפון זה גם צד של הגשם, ויותר קר
בעיני דירה 2 עדיפה

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אני גם ידעתי שדרום מערב יותר טוב, העניין הוא כמו שאמרה @אחת+ שהדירה היא אלכסונית ייחסית לכיוונים אז הדירה מס' 1 לדוגמא המרפסת לא ממש מול מערב אז אין כ"כ בריזה ושמש משעות הצהריים, מצד שני דירה מס' 2 היא יותר מוארת בשעות הבוקר אבל לכאורה יהיה בה פחות אוויר.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דרום מערב למרות שיש בה גם צפון- בעיני עדיפה, יותר אוויר וגם אור, במערב יש שמש לאורך אחה"צ ערב, אמנם ישירה יותר אבל עדיין שמש.
לעומת המזרחית בה חלונות החדרים פונים למזרח וכל בוקר תחדור שמש מציקה...

צריך לקחת בחשבון היכן הדירה נמצאת, אם באזור קר במיוחד- לפעמים המערב מהווה כבר מטרד, אם באזור חמים יותר- המערב רק יועיל

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
דרום מערב למרות שיש בה גם צפון- בעיני עדיפה, יותר אוויר וגם אור, במערב יש שמש לאורך אחה"צ ערב, אמנם ישירה יותר אבל עדיין שמש.
לעומת המזרחית בה חלונות החדרים פונים למזרח וכל בוקר תחדור שמש מציקה...

צריך לקחת בחשבון היכן הדירה נמצאת, אם באזור קר במיוחד- לפעמים המערב מהווה כבר מטרד, אם באזור חמים יותר- המערב רק יועיל
אז דירה מס' 1?
זה מעניין לראות שלכל אחד יש העדפות אחרות... יש ששמש בוקר זה דבר מבורך ויש ששמש בוקר זה מציק... כנ"ל לעניין הרוחות.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז דירה מס' 1?
זה מעניין לראות שלכל אחד יש העדפות אחרות... יש ששמש בוקר זה דבר מבורך ויש ששמש בוקר זה מציק... כנ"ל לעניין הרוחות.
ברור שיש גם ענין של העדפה ולא הכל אבסולוטי.
בחדרי שינה- שמש בוקר היא דבר מעצבן ומעורר.
בסלון זה יכול להיות נחמד.

אני מתסכלת על דירה מאווררת כעל דירה בעלת מעלות רבות, אמנם באזורים קרים היא מצריכה חימום מסיבי יותר, אבל מי שלא נבהל מכך זו מעלה גדולה.

וכן- דירה 1 יש בה שילוב של שמש דרומית עם רוח מערבית מה שנותן שילוב של דירה מאווררת אך לא קרה מידי (בוודאי שקרה יותר מדירה 2 המזרחית)

cherry c

משתמש סופר מקצוען
זה גם תלוי בכל כמה אתם סובלים מקור או מחום.
אני למשל גרה באזור קפוא, ובחיים לא הייתי מוותרת על צד מערב.

מזרח בסלון ובחדר שינה זה חסרון אדיר בעיני.

אחת+

משתמש פעיל
מאוד תלוי בסביבה ובאיזור, אם האזור פתוח מאוד או קומה גבוהה במיוחד באזור ירושלים,אז במערב יהיה רוחות חזקות, ובחורף גשם וקור, החדרי שינה אצלי הם צפון מערב והחדרים קפואים! (בקומה גבוהה) צריך לקחת בחשבון אם זה ירושלים או לא, לא צוין

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
מאוד תלוי בסביבה ובאיזור, אם האזור פתוח מאוד או קומה גבוהה במיוחד באזור ירושלים,אז במערב יהיה רוחות חזקות, ובחורף גשם וקור, החדרי שינה אצלי הם צפון מערב והחדרים קפואים! (בקומה גבוהה) צריך לקחת בחשבון אם זה ירושלים או לא, לא צוין
ממש לא ירושלים וגם קומה נמוכה, נראה לי שזה דווקא מעלה.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
נראה לי חריש אני צודק?

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אבל שימו לב שהדירה היא אלכסונית לכיווני האוויר, אז המרפסת היא לא ממש מול מערב, מערב הוא בזווית למרפסת.
ואז בעצם יוצא שדירה 1 לא מוארת כלל, כי מערב הוא בזווית למרפסת אז רק לקראת אחה"צ או קרוב לשקיעה השמש נכנסת קצת לסלון.
אשמח לדעתכם.

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
למה לא מואר? צד דרום יש לך וודאי (אולי קצת בזווית אבל עדיין) ויש חלון גדול במטבח מול הכניסה שאמור להכניס הרבה אור, וכל החדרים כנ"ל. לגבי המרפסת - בשעות הבוקר היא לכאורה תהיה מוצלת,(בגלל הזווית המרפסת בעצם צפון מערב צד דרום מוסתר) ,תיכנס שמש טיפה מסנוורת בשעות אחה"צ - וילון יפה לסלון פותר את בעיית הסינוור.
אמור גם להיכנס משם משב רוח כלשהו בעיקר בשעות הערב. בדירה 2 לעומת זאת, המרפסת תהיה עם שמש חזקה ברוב שעות היום - מה שבאזורים מסוימים יכול להפוך אותה ללא שימושית, השמש תחדור גם לסלון - תחמם ותאיר אותו אבל לכאורה לא יחדור משם משב רוח.
לדעתי, השמש חשובה, אבל חשובה גם היכולת לאוורר ת הדירה כמו שצריך ואני חושבת שבדירה 1 יש את השילוב הזה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה