איזה תואר ללמוד??

very smart

משתמש רשום
אני מסיימת השנה לימודי הנדסת תוכנה של מה"ט בסמינר
מצאתי עבודה ב"ה משרה מלאה 9 שעות...
ואחרי התלבטויות רבות החלטתי ללמוד (או להשלים...) לתואר באוניברסיטה הפתוחה
אני מתחברת יותר לכיוון של הצד שרת לוגיקה וכזה
ההתלבטות שלי האם ללמוד תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב או תואר במדעי המחשב או תואר בהנדסת תוכנה
אם יש כאן מישהו שברר את הנושא ויודע לומר לי מה ההבדל בין התארים הנ"ל כמה שעות האם יש נושאים מיותרים בחלק מהם
קושי מטורף בהנדסת תוכנה? ביקוש בשוק?
בקיצור אשמח לאינפורמציה בנושא
ועוד משהו...
אני לא יכולה להגיב
הוא רושם לי דרושה הרשאה כדי להגיב....
אז אני אקרא את התגובות ... ללא יכולת להגיב
תודה רבה!!

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם זה בשביל הידע שיש בתואר, אז אין ידע מעשי בפיתוח צד שרת ולוגיקה בלימודי תואר.
אם זה בשביל שיהיה יותר קל למצוא עבודה אחרת, אז בד"כ מסתכלים על הניסיון יותר מאשר על התואר.

אם זה בשביל להתקדם בעתיד למשרות במחקר וכד' שדורשות תואר, אז מדעי המחשב בהחלט מספיק, הנדסת תוכנה זה תואר עם דגש על מתמטיקה ופיזיקה, מישהו שעשה את זה אמר לי שזה כמו שילוב של מדעי המחשב והנדסת חשמל, הלימודים נמשכים שנה יותר (4 שנים).

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה חדש לך?
בקטע הזה לימודי מכללה של שנה יותר פרקטיים מלימודי תואר של 3 שנים.
אבל בן אדם שלמד תואר 3 שנים יתקבל לעבודה ראשונה מהר יותר (בממוצע חצי שנה מסיום התואר)
לעומת אדם שלמד במכללה (שלא מצאתי סטטיסטיקה ברורה של כמה זמן לוקח להם להתקבל לעבודה ראשונה, אבל אם זה פחות משנתיים, אז זה כבר יותר שווה מללמוד תואר)

עריכה: ושכחתי משהו חשוב, הרבה מכללות דואגות להשמה בעבודה של התלמידים המצויינים, אז זה עוד פלוס גדול מאוד.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
פשוט אני לא בטוח עד כמה אני מסכים עם קביעתך
אני חושב שבלי קשר לכלים מעשיים (שזו אכן לא ההתמקדות של האקדמיה) תואר נותן תשתית רצינית שמשדרגת את המפתח.
עד כמה שווה להשקיע בזה, זו עוד שאלה.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
פשוט אני לא בטוח עד כמה אני מסכים עם קביעתך
אני חושב שבלי קשר לכלים מעשיים (שזו אכן לא ההתמקדות של האקדמיה) תואר נותן תשתית רצינית שמשדרגת את המפתח.
עד כמה שווה להשקיע בזה, זו עוד שאלה.
במכללות לא מלמדים מבני נתונים ואלגוריתמיקה? (זאת שאלה, אני באמת לא יודע) פשוט כל ה"חדוא" ודומיו נראים לי באמת לא רלוונטים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה