איזה פונט משתמשים לחומש

א. כ..

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תודה רבה לכולם על ההערות שלכם

א. כ..

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זה לא הולך לצאת לאור
סתם רציתי לקבל הארות על העיצוב

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צלותנא?? הוא פירסם אותו?
היכן ניתן לראות אותו (או שתוכל לצרף תמונה לדוגמא)?
(אגב, ראיתי אצל ניוגראף-יידישע קאפ, שיש פונט שנקרא פרנקנתן פרו, האם גם הוא עומד למכירה?)
אני לא יודע אם הוא מסכים לפרסם בנתיים, רק אני יכול להגיד לך שזה פונט איטלקי מדהים! ודרך אגב השוע נע וכו' מתאים את עצמו אוטומטי
ומה הכוונה פרנקנתן פרו? כי יש לי את כל הסידרה המורחבת של פרנק נתן, אתה מתכוון לתומך טעמים אולי?

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני חיב לשאול אותכם מה אתם אומרים על זה?
1. אל תשתמש אף פעם בפונט "קליגרף פתיח"
2. שוליים.
3. תרחיב את העמודה של החומש שתתפוס את רוב העמוד
4. תגדיל את הפונט של החומש.
אולי תשים את רשי רק בצד אחד ואולי שיעטוף את חומש
5. את הכותרות "רשי" תקטין
6. רווח בין החומש להערות למטה
7. תוריד את המסגרת, שלא תהיה מסגרת כלל

א. כ..

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תודה לך @lab
יש לך נדיבות לב מיוחדת

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
צלותנא?? הוא פירסם אותו?
היכן ניתן לראות אותו (או שתוכל לצרף תמונה לדוגמא)?
(אגב, ראיתי אצל ניוגראף-יידישע קאפ, שיש פונט שנקרא פרנקנתן פרו, האם גם הוא עומד למכירה?)
קיבלתי עכשיו אישור לפרסם כאן באשכול.
יש כבוד!

image (1).png

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
הנה עוד טעימה, מתוך האתר שעתיד לראות אור בקרוב...
(נראה שילוב של 'ליבי ו'יפה תואר')

צלונתא-אתר.png

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יפה להפליא. הטעמים עדיין קטנים מדי.
אני דוקא חושב שהטעמים לא קטנים. אולי ב'מעט' קטנים מתופעה שנפוצה לאחרונה להגדיל הטעמים, אבל מכל מיני בדיקות שעשיתי, ראיתי שטעמים קטנים זה יתרון. (ראה ערך עוז והדר שגם עושים טעמים בגודל זה).
הגדיל לעשות תיקון קוראים מסוים שכתב בהקדמתו שהוא עשה טעמים גדולים כדי להדגישם ולהקל על המשתמשים, דבר שיצר תופעה הפוכה ותוצאה מכבידה למשתמשים.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
יפה מאד, אולם כלל לא מתאים לטקסט רץ של חומש רגיל, שם מתוך מה שקיים היום, יתאים רק אחד משני סוגי הוילנא של פלרון, (נמכרים גם דרך ויסמן או פונטייפ).
אולי אתה צודק, אבל בלי שום קשר ליופי או קריאות, רק הרגל (וזה דבר גדול), אני חושב שגם ותיקים לכשיראו רב טקסט מעומד נכון עם מרווחים וכו', גם יסכימו שזה יכול להיות יפה יותר.

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אולי אתה צודק, אבל בלי שום קשר ליופי או קריאות, רק הרגל (וזה דבר גדול), אני חושב שגם ותיקים לכשיראו רב טקסט מעומד נכון עם מרווחים וכו', גם יסכימו שזה יכול להיות יפה יותר.
בהחלט שזה יכול להיות יפה יותר, זה כבר כעת יפה יותר והרבה יותר, אבל אני כן חושב שמבחינת קריאות זה לא מהווה תחליף לוילנא, ולא בגלל ההרגל.

ולא שהפונט לא קריא וזורם, אלא שיש גם את ענין מבנה האות ומה שזה משדר, ומה שצריך לחומש. הוילנא מלבד היותו קריא (=כלפי חומש, הוא לא יתאים לכל טקסט רץ), יש בו אלמנטים נוספים שעושים אותו מתאים לחומש.

למשל, גופן שפע של פונטביט הוא זורם וקריא מאין כמותו, אבל הוא לא יתאים לחומש.
הגופן הנידון לא במבנה של שפע, והבאתי את זה כמשל להסביר מה שאני מתכוון.

נערך לאחרונה ב:

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
בהחלט שזה יכול להיות יפה יותר, זה כבר כעת יפה יותר והרבה יותר, אבל אני כן חושב שמבחינת קריאות זה לא מהווה תחליף לוילנא, ולא בגלל ההרגל.

ולא שהפונט לא קריא וזורם, אלא שיש גם את ענין מבנה האות ומה שזה משדר, ומה שצריך לחומש. הוילנא מלבד היותו קריא (=כלפי חומש, הוא לא יתאים לכל טקסט רץ), יש בו אלמנטים נוספים שעושים אותו מתאים לחומש.

למשל, גופן שפע של פונטביט הוא זורם וקריא מאין כמותו, אבל הוא לא יתאים לחומש.
הגופן הנידון לא במבנה של שפע, והבאתי את זה כמשל להסביר מה שאני מתכוון.
תקרא שוב מה שכתבת, אני קורא לזה "הרגל", תראה את זה כהרגל המצב של החומשים, או הרגל האנשים, אבל זה הרגל..

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תקרא שוב מה שכתבת, אני קורא לזה "הרגל", תראה את זה כהרגל המצב של החומשים, או הרגל האנשים, אבל זה הרגל..
לפי מה שאני כתבתי ושאתה קורה לזה הרגל, אז לא יהיה הבדל אם יעמדו חומש בפונט דנן או בפונט שפע, ובלבד שהטעמים יתאימו.
אני חושב שבכל אופן הניונאנסים רחבים יותר, וא"א לצמצם את זה למונח הרגל.
והראיה, לפחות לטעמי, שבכל אופן אני חושב שהגופן הזה יתאים עשרת מונים לחומש מאשר גופן שפע, על אף שעדיין מה שמתאים באמת לחומש זה הגופן וילנא.
ובכל אופן מסתבר שהמסקנה אותה מסקנה, ולא משנה איך מכנים את המונחים שהביאו למסקנה הזו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה