איזה סקסופון לקנות? טנור או אלט?

yonatan gafri

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני מעוניין ללמוד סקסופון. אני מתלבט אם לקחת טנור או אלט.
אשמח לשמוע מה כדאי לנגן סקסופון בהרכב של מוזיקה חסידית.
אני יודע שנהוג להתחיל ללמוד באלט, אסל זה מצד הלימוד שהוא יותר קליל וכו' אבל זה לא שיקול מבחינתי.
השיקול שלי הוא רק מה הכי מתאים לנגן סקסופון שמנגן יחד עם אורגניסט.
תודה

yonatan gafri

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
סקסופון טנור. אלט פחות נפוץ בהרכב חסידי.
השאלה שלי גם אם הטנור מתאים לניגון שירים שקטים, או שהוא גס מדי?
ועוד התלבטות, שאולי ההרכבים שמעדיפים טנור זה בגלל שהם רוצים לעשות 'בראס' יחד עם חצוצרה, אבל אולי כשסקסופון מנגן לבד עדיף אלט?

yonatan gafri

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
סרטון זה שותף ע"י כושרטיוב, מאגר הסרטונים המפוקחים הגדול בעולם! https://www.youtube.com/watch?v=Lv0R4vuPDCY
דור אסרף מנגן על טנור 'לבחור נכון'. אני לא יודע איך, אבל זה נשמע ממש כמו אלט. יכול להיות שזו פיה לא םתוחה או משהו כזה?

o.v

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני מעוניין ללמוד סקסופון. אני מתלבט אם לקחת טנור או אלט.
אשמח לשמוע מה כדאי לנגן סקסופון בהרכב של מוזיקה חסידית.
אני יודע שנהוג להתחיל ללמוד באלט, אסל זה מצד הלימוד שהוא יותר קליל וכו' אבל זה לא שיקול מבחינתי.
השיקול שלי הוא רק מה הכי מתאים לנגן סקסופון שמנגן יחד עם אורגניסט.
תודה
אלט ברור!
99% מנגני הקלרינט סקספון בחתונות מנגנים רק בו, יש בודדים כמו דור אסרף, נחמן צוקר שמשלבים גם אלט בריקודים וגם טנור פה ושם שזה מתאים
בהצלחה

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מה עם סופרן? יש לו קול מדהים.
אכן.... זה הכלי האהוב עלי ביותר.... אבל כמעט ואין לו מקום במוזיקה החסידית הוא משמש בעיקר לשקטים שגם שם הוא חולק את תפקידו יחד עם הקלרינט..... אז ברור שלמי שיש זה בונוס אדיר אבל זה להשקיע כסף בעוד כלי שאתה לא כ"כ משתמש בו באירועים....
מה גם שממליצים לא להתחיל ללמוד סקסופון עם סופרן כי מאוד קשה להשאר בכיוון גם אם אתה נגן גדול כמו דניאל זמיר.... (אפי' KENNY G בהופעות הרבה פעמים קצת יוצא מכיוון.....) אמנם זה נותן לכלי את האופי המיוחד שלו אבל בכ"ז כדאי להגיע אליו אחרי ידע מוקדם על סקסופונים אחרים
אגב לי ספציפית יש סופרן וזה תענוג גדול....

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
גם טנור, כשמוסיפים דיליי (הד) ויודעים איך להפיק צליל עדין, מסוגל לנגן שירים שקטים, כמובן, בסגנון משלו.
דוגמה:
סאונד הסקסופון היפה והאהוב עלי :love:
הלוואי והייתי מוצא כזאת דגימה לקלידים..מה שעד עכשיו לא מצאתי בכלל קשה מאוד להשיג....

yonatan gafri

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אכן.... זה הכלי האהוב עלי ביותר.... אבל כמעט ואין לו מקום במוזיקה החסידית הוא משמש בעיקר לשקטים שגם שם הוא חולק את תפקידו יחד עם הקלרינט..... אז ברור שלמי שיש זה בונוס אדיר אבל זה להשקיע כסף בעוד כלי שאתה לא כ"כ משתמש בו באירועים....
מה גם שממליצים לא להתחיל ללמוד סקסופון עם סופרן כי מאוד קשה להשאר בכיוון גם אם אתה נגן גדול כמו דניאל זמיר.... (אפי' KENNY G בהופעות הרבה פעמים קצת יוצא מכיוון.....) אמנם זה נותן לכלי את האופי המיוחד שלו אבל בכ"ז כדאי להגיע אליו אחרי ידע מוקדם על סקסופונים אחרים
אגב לי ספציפית יש סופרן וזה תענוג גדול....
רציתי לשאול אותך, אני עם ניסיון של כמה שנים בקלרינט ולפני חצי שנה קניתי סקסופון אלט.
ממש מתחשק לי לקנות סקסופון סופרן. אני שומע את רוב הקאברים של דור אסרף ורובם הוא עושה עם הסופרן.

הבנתי שיש הבדל בצורת הנגינה בסופרן מאשר באלט.
האם הסופרן יותר דומה לקלרינט?

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הבנתי שיש הבדל בצורת הנגינה בסופרן מאשר באלט.
האם הסופרן יותר דומה לקלרינט?
ככל הנראה אתה מנגן קלרינט חסידי/כלייזמר מה שאומר שאם תנגן באותו הסגנון על סקסופון (אלט או סופרן ומכל סוג שהוא.....) זה ברוב המקרים ישמע זוועה...... כך שלומר שסופרן דומה לקלרינט ממש לא.....
בשביל לנגן סקסופון כמו סקסופון.... -צריך פשוט להקשיב להרבה מוזיקה בסגנון כמו בלוז וג'אז ובעיקר להקשיב לסקסופוניסטים ולקבל מהם את הפיל הסקסופוני....
ולדעתי רק אחרי שאתה מחזיק כמה סוגי סקסופונים אתה באמת נהיה סקסופוניסט ורק אז אתה באמת יודע איזה נגיעות מתאימות לנגינה בסופרן ואיזה לאלט ומה לטנור... (עד אז אתה די מערבב מכל סגנון....)
בגדול בכל משפחת הסקסופונים הצליל די זהה אבל הפיל בנגינה לא ממש..... זאת אומרת שאם ננגן שיר מסוים בסופרן ואח"כ את אותו שיר באלט הארטיקולציות יהיו שונות בגלל האופי של הכלי - וזה דבר שאתה יכול לפתח רק ע"י הקשבה לשירים בסגנון, ולסקסופוניסטים.......

yonatan gafri

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
ככל הנראה אתה מנגן קלרינט חסידי/כלייזמר מה שאומר שאם תנגן באותו הסגנון על סקסופון (אלט או סופרן ומכל סוג שהוא.....) זה ברוב המקרים ישמע זוועה...... כך שלומר שסופרן דומה לקלרינט ממש לא.....
בשביל לנגן סקסופון כמו סקסופון.... -צריך פשוט להקשיב להרבה מוזיקה בסגנון כמו בלוז וג'אז ובעיקר להקשיב לסקסופוניסטים ולקבל מהם את הפיל הסקסופוני....
ולדעתי רק אחרי שאתה מחזיק כמה סוגי סקסופונים אתה באמת נהיה סקסופוניסט ורק אז אתה באמת יודע איזה נגיעות מתאימות לנגינה בסופרן ואיזה לאלט ומה לטנור... (עד אז אתה די מערבב מכל סגנון....)
בגדול בכל משפחת הסקסופונים הצליל די זהה אבל הפיל בנגינה לא ממש..... זאת אומרת שאם ננגן שיר מסוים בסופרן ואח"כ את אותו שיר באלט הארטיקולציות יהיו שונות בגלל האופי של הכלי - וזה דבר שאתה יכול לפתח רק ע"י הקשבה לשירים בסגנון, ולסקסופוניסטים.......
למי אתה ממליץ להאזין?

פשטות ותמימות

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
למי אתה ממליץ להאזין?
בארץ יש לך על סופרן את המאסטר דניאל זמיר... ניצן עין הבר פטר ורטהימר דור אסרף שלכולם יש דיסקים אינסטרומנטלים..... מהחו"לניקים אני אוהב את דיוויד סנבורן קני G (בעיקר על סופרן) ג'ון קולטריין (-בחלק מסוים של הרצועות.....) ועוד המון חומר שיש לי בלי שמות....-יש גם הרבה אחרים הרבה יותר מפורסמים אבל הם יותר ג'אזיסטים כבדים ואני אישית פחות אוהב להקשיב לזה (גם דניאל זמיר אני כמעט תמיד מדלג לקראת סוף הרצועה כי אפשר להתחרפן...... אבל זה ברור שזה טעם נרכש ויכול מאוד להיות שתתחבר...)
אה.... ויש גם את שלומי כהן מהחתונות בחו"ל וואוו....! אני ממש אוהב! למרות שלא הצלחתי להשיג מדי הרבה מהחומרים שלו....

BLAK

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
בארץ יש לך על סופרן את המאסטר דניאל זמיר... ניצן עין הבר פטר ורטהימר דור אסרף שלכולם יש דיסקים אינסטרומנטלים..... מהחו"לניקים אני אוהב את דיוויד סנבורן קני G (בעיקר על סופרן) ג'ון קולטריין (-בחלק מסוים של הרצועות.....) ועוד המון חומר שיש לי בלי שמות....-יש גם הרבה אחרים הרבה יותר מפורסמים אבל הם יותר ג'אזיסטים כבדים ואני אישית פחות אוהב להקשיב לזה (גם דניאל זמיר אני כמעט תמיד מדלג לקראת סוף הרצועה כי אפשר להתחרפן...... אבל זה ברור שזה טעם נרכש ויכול מאוד להיות שתתחבר...)
אם יש מצב להעלות קצת חומרים לתועלת הציבור נשמח מאד.

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

יש למישהו כאן
פון או מייל של דניאל זמיר?

יעזור לי מאד
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה