לוגו איזה כיף, סדרה חדשה - בואו נלטש את הלוגואים שלכם!

מצב
הנושא נעול.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מראש אני מצהיר כי אין בכוונתי להתריס חלילה אלא רק לתת את דעתי ואשמח לשמוע עוד...

נראה כי כל מעצב כשיבואו לידיו עבודות של מעצבים אחרים שעמלו ביגע וביזע כשעה/ שעתיים ואולי יותר על ביצוע מבריק כזה או אחר, מיד יוכל השני לתת את ביקורתו או את יכולתיו, וכל זה לא בגלל שהשני גאון יותר (במקרה שלנו אכן מדובר בגאון...) אלא שההוא מהצד זה שלא עבד ובעצם לא ננעל על העבודה קל לו יותר לשפר ולבנות את מה שהשני יצר כמו שאומרים "אורח לרגע - רואה כל פגע".

גם אני ואתה אם נעצור באמצע עבודה לשתית כוס קפה וקריאת עיתון וננסה להביט על היצירה כעומד מן הצד, נוכל לשפר, וודאי כשלא עבדנו עליה כלל.

בהצלחה רבה על היוזמה מבורכת
**אני לא מעצב גרפי**
רק מילה אחת. חיים העלה את הרעיון, והוא לא בוחר בעצמו לוגואים, אלא מציע למי שמעוניין. שזה ממש מגניב.

לצורך העניין, לו היה מבקש קטע כתוב לביקורת ולשיפור, יכול להעיד על עצמי ועל רבים שלא היו ממהרים להיעננות להצעה. מי רוצה שינסו לשפר לו את היצירה?

אז חיים, בהצלחה, יהיה מעניין, זה בטוח...

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תודה על בקשת הרשות! אני אכן מעדיף שכמה שיותר אנשים יצפו בסדרה בסרטון היוטיוב דרך האתר שלי, אך בהחלט אני מאשר להעלות כאן את הפרק לטובת מי שלא יכול.
חסומים לא צריכים לסבול בשום צורה שהיא מתכנים כשרים לחלוטין.
אבל... אם בכל זאת תרצו להכיר טובה בדרך כלשהי, תוכלו לעשות זאת בכמה דרכים:

תודה! :)

איזה כיף, בין כמויות הלוגואים ששולחים ראיתי כמה טובים שחבל שימתינו אם אפשר פשוט לומר להם את זה! מעכשיו בע"ה בסוף כל פרק אציין לוגו טוב שנשלח אליי :)

בשמחה!

1. אתה צודק 100%. לכל אחד יש מה לומר, ואם יש לו ידע וניסיון בעיצוב - רוב הסיכויים גם שהביקורת שלו בונה ותשפר מאוד את העיצוב המדובר.
    אוף דה רקורד - כמה מעצבים, ביניהם מאוד רציניים, פנו אליי עקב הסדרה (וגם אז, בזמנו, לאחר שהוצאתי את הספר 'איך לעצב לוגו מנצח'). אותם מעצבים כעסו ממש, בטענה שהם הרבה יותר זמן ממני במקצוע, ואיך אני מתבייש להוציא ספר וללמד אחרים (או במקרה שלנו, להתיימר שאני יכול ללטש לוגואים שעיצבו מעצבים מוכשרים). חלקם לא מדברים איתי עד היום, ואחד אפילו טען שהתחיל בכתיבת ספר שאמור לתקן הרבה שגיאות שכתבתי, לדעתו.

ו... יודע מה? אולי הם באמת הרבה זמן יותר ממני בתחום. אולי הם באמת הרבה יותר טובים ממני בעיצוב לוגואים ובמיתוג. אבל... איפה הספר שכתבתם כדי להזניק כמה שנים קדימה סטודנטים בתחילת דרכם? ואיפה הסדרה שצילמתם כדי לעזור לאחרים?
    ואל תבין אותי לא נכון - אני בעד שכמה שיותר מעצבים יעשו סדרות ויוציאו ספרים. תוכן כזה רק יועיל לכולם. אבל לפחות אל תמנעו את זה ממעצבים שיכולים באמת להנות מהציפור הזו ביד, מאשר משתיים על העץ.

באמת כמו שאמרת, כל אחד יכול להעיר הערות בונות. אתה צודק בהחלט. אז חשוב עליי כאילו אני רק עוד אחד מאותם אנשים, שפשוט עושה מזה "סדרה של ביקורות בונות" שב"ה מועילה לפי הבנתי למשתמשים היקרים כאן, ומסיבה להם נחת וכיף :)

2. אם הייתי לוקח באקראי לוגואים של משתמשים / חברות / עסקים, ומנתח אותם ומעביר עליהם ביקורת - בהחלט ניתן לומר עליי שאני רואה לוגו "מיד נותן עליו את ביקורתו או מפגין את יכולתיו", אבל במקרה שלנו... אותם משתמשים פנו אליי, ושלחו אליי את הלוגואים שלהם בבקשה שאלטש אותם.

זה מצב שקורה כבר שנים, פשוט חבל לי שכל ההסברים שלי ילכו לאיבוד בחור השחור של ג'ימייל ולא יראו אור בעוד הם יכולים לעזור למשתמשים נוספים. וכך, הרעיון של הסדרה הזו נולד :)

3. כפי שציינתי מספר פעמים, הסדרה לא נועדה להחליט איזה לוגו מושלם עבור כל אחד מהמשתתפים, מאחר וצריך פרויקט שלם, מחקר ואסטרטגיה והמון עבודה כדי לקבוע זאת. אבל ללטש את העיצוב ולשתף מעט בתובנות, זה דבר שכולם יכולים ליהנות ממנו מבלי להסב נזק.

תודה רבה על העלאת הנושא החשוב! מעריך מאוד את דעתך.

אהבתי מאוד את ההסבר האינטלקטואלי, הן מבחינת תוכנו והן מבחינת ההגשה שלו.
ציינת בתחילת דבריך את המציאות המרה שאנשים חושבים שיבוא צעיר פעור וילמד אותם ארחות חיים (תרתי משמע :)), אחרי שהם עברו כברת דרך ארוכה להגיע אליה.
(קצת מזכיר את דואג ודוד שה' עימו, שכל מקום שהלך - הלכה כמותו... ששש אבל שאף אחד לא ישמע שאמרתי את זה...).

פינגווין Pirsum

פינגווין Pirsum
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מהיכרות אישית שלי עם חיים
ומזמן לא מועט כחבר לספסל הלימודים.
זכיתי להכיר אדם מדהים, מלא בתוכן, אינטליגנט, כשרוני ברמות בינלאומיות!!....ו...צנוע!!
אז להסיר ספק מאלו שחושבים אחרת..חיים בא ממקום הכי טוב שיש כדי להעלות את רמת העיצובים בכלל ובציבור שלנו בפרט...ונותן מענה מקצועי שעולה המון כסף במקומות אחרים!!
המלצתי הענייה..בואו נחטוף בשתי ידיים את מה שחיים נותן לנו כי יבוא יום ויעלה המון כסף כדי לקבל ייעוץ כזה מחיים היקר!!
(למרות שעם הלב הענק שלו לא משנה באיזה מקום יהיה ולאן יגיע תמיד ייתן מענה ויחס!)

תודה חיים על הזמן שאתה משקיע..נהנה מכל רגע!

ANNA!

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים

ש.ב.ח.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בשמחה!

1. אתה צודק 100%. לכל אחד יש מה לומר, ואם יש לו ידע וניסיון בעיצוב - רוב הסיכויים גם שהביקורת שלו בונה ותשפר מאוד את העיצוב המדובר.
    אוף דה רקורד - כמה מעצבים, ביניהם מאוד רציניים, פנו אליי עקב הסדרה (וגם אז, בזמנו, לאחר שהוצאתי את הספר 'איך לעצב לוגו מנצח'). אותם מעצבים כעסו ממש, בטענה שהם הרבה יותר זמן ממני במקצוע, ואיך אני מתבייש להוציא ספר וללמד אחרים (או במקרה שלנו, להתיימר שאני יכול ללטש לוגואים שעיצבו מעצבים מוכשרים). חלקם לא מדברים איתי עד היום, ואחד אפילו טען שהתחיל בכתיבת ספר שאמור לתקן הרבה שגיאות שכתבתי, לדעתו.

ו... יודע מה? אולי הם באמת הרבה זמן יותר ממני בתחום. אולי הם באמת הרבה יותר טובים ממני בעיצוב לוגואים ובמיתוג. אבל... איפה הספר שכתבתם כדי להזניק כמה שנים קדימה סטודנטים בתחילת דרכם? ואיפה הסדרה שצילמתם כדי לעזור לאחרים?
    ואל תבין אותי לא נכון - אני בעד שכמה שיותר מעצבים יעשו סדרות ויוציאו ספרים. תוכן כזה רק יועיל לכולם. אבל לפחות אל תמנעו את זה ממעצבים שיכולים באמת להנות מהציפור הזו ביד, מאשר משתיים על העץ.

באמת כמו שאמרת, כל אחד יכול להעיר הערות בונות. אתה צודק בהחלט. אז חשוב עליי כאילו אני רק עוד אחד מאותם אנשים, שפשוט עושה מזה "סדרה של ביקורות בונות" שב"ה מועילה לפי הבנתי למשתמשים היקרים כאן, ומסיבה להם נחת וכיף :)

2. אם הייתי לוקח באקראי לוגואים של משתמשים / חברות / עסקים, ומנתח אותם ומעביר עליהם ביקורת - בהחלט ניתן לומר עליי שאני רואה לוגו "מיד נותן עליו את ביקורתו או מפגין את יכולתיו", אבל במקרה שלנו... אותם משתמשים פנו אליי, ושלחו אליי את הלוגואים שלהם בבקשה שאלטש אותם.

זה מצב שקורה כבר שנים, פשוט חבל לי שכל ההסברים שלי ילכו לאיבוד בחור השחור של ג'ימייל ולא יראו אור בעוד הם יכולים לעזור למשתמשים נוספים. וכך, הרעיון של הסדרה הזו נולד :)

3. כפי שציינתי מספר פעמים, הסדרה לא נועדה להחליט איזה לוגו מושלם עבור כל אחד מהמשתתפים, מאחר וצריך פרויקט שלם, מחקר ואסטרטגיה והמון עבודה כדי לקבוע זאת. אבל ללטש את העיצוב ולשתף מעט בתובנות, זה דבר שכולם יכולים ליהנות ממנו מבלי להסב נזק.

תודה רבה על העלאת הנושא החשוב! מעריך מאוד את דעתך

מתוך דברך נראה שחששת שלהוריד ממעמדך באתי, אז לא וממש לא, אני גם רואה את עבודתך כייחודית ומיוחדת, את דברי הפנתי אל העם - עם המעצבים בכללות, "פשוט תראו שכל אחד יהיה מסוגל לשחרר אתכם מאיזה סקיצה שננעלתם עליה, ואפי' אתם בעצמכם אם רק הייתם מנסים קצת לקחת פסק זמן ומחשבה".

ברור שזה חשוב והלוואי היה לי מישהו שהייתי יכול לסמוך על ידעיותיו ונסיונותיו לשלוח לו כל עבודה לקבלת ביקורת... הרעיון המקורי שלך הוא טוב וטוב ללמוד ממנו בכלל, להתייעץ ולהתוועץ זה תמיד טוב מלהחליט לבד...

את הספר שלך קראתי בשקיקה ועודנו על שולחני צמוד לכלי העבודה שלי הלא המה העכבר והמקלדת, כל מילה פנינה. (רק אשמח באמת לדעת למה לא התייחסת מאוד לנושא הפורפורציה, כלומר, שהסמליל גדול משם המותג מה שלוקח הרבה מתשומת הלב, לתשובתך אצפה).

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איזו יוזמה מדהימה
פשוט כיף לראות את תהליך העבודה, זה מעשיר אותי לגמרי..

בלי קשר לסדרה המהממת (שאני מחכה כבר לפרק הבא לה..)
הערה קטנה וחשובה לכלל המעצבים (בעיקר לישראלים שביניהם)
תארו לכם שיש מצב שעיצבתם לוגו, והוא מושלם ואפילו עבר ליטוש מדהים של ארטליינר
אבל ברגע שלקוח או אפילו סתם אזרח דובר אנגלית נתקל בו , הוא אפילו לא יראה אותו
לא ישים לב לצורניות היפה שלו או למסר המדהים שהוא מעביר
הוא רק יראה שגיאת כתיב קטנה, וכל העבודה היפה - לטמיון..
זה כמו שתראו עיצוב ברמה גבוהה ללוגו של חנות יין, ויהיה כתוב בסלוגן "חנוט יין למבינים"
בקיצור, אם בחרתם ללכת על אנגלית, קחו בחשבון שרוב הישראלים יודעים אנגלית והרבה מהם ישימו את עינם לשגיאה וזה יפעל הפוך..
אז במטותא מכם מעצבים אלופים! לפני שאתם מורידים לוגו לפרינט שלחו אותו לאיזשהו חבר דובר אנגלית. ולא, גוגל טרנסלייט לא מספק עבודה מושלמת..

ולמה נזכרתי בזה כעת? תחת אחד הלוגויים המעולים שעבר ליטוש מעורר השראה היה סלוגן עם שגיאות מעוררות :eek: אז שימו לב שימו לב!
בהצלחה לכולם!!!!

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
אם אפשר הסבר על התהליך (כיצד מדרגים) נשמח לעשות זאת!!

קודם כל, רב תודות על הרצון, מעריך מאוד.

לשאלתך, פשוט לוחצים על הקישור וממתינים לפופאפ קטן שנפתח ומציע אפשרות לדירוג בין 1-5 כוכבים וכתיבת מספר מילים.
אם הפופאפ לא נפתח, אפשר פשוט לחפש בגוגל "ארטליינר", וללחוץ כאן בחלון משמאל:
upload_2019-5-6_23-46-49.png

המון תודה!

ידידיה דהרי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא מבטיח, אבל אשתדל מאוד:

איך אתם מעדיפים לקבל כל שבוע את הסדרה?
  • מאמר כתוב עם הסברים בקצרה וסיכום המלצות לכל לוגו?
  • סרטון בו אני עובר על חמשת הלוגואים הנבחרים ומראה בפועל באילוס' איך אני מלטש אותם, וכמובן מסכם את ההמלצות בע"פ?
מה תעדיפו? :)
סרטון....בעידן של היום אין זמן לקרוא:rolleyes:

Miriam schwartz

יוצרת באהבה חווית תמונה
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קודם כל, רב תודות על הרצון, מעריך מאוד.

לשאלתך, פשוט לוחצים על הקישור וממתינים לפופאפ קטן שנפתח ומציע אפשרות לדירוג בין 1-5 כוכבים וכתיבת מספר מילים.
אם הפופאפ לא נפתח, אפשר פשוט לחפש בגוגל "ארטליינר", וללחוץ כאן בחלון משמאל:
צפה בקובץ המצורף 475824

המון תודה!
לא מוצאת את זה :eek:

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה