אטופיק דרמטיטיס בימים יבשים ונוראיים אלו - הצילו!!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
על בסיס מה המשחה הזו?
זה עם מרשם רופא?
סיקפלאסט מכילה לחות + 3 מינרלים שמחזקים את העור (אבץ, מנגן ולא זוכרת מה השלישי) + פנתנול שעוזר להחלים מפצעים ושריטות.
ללא מרשם רופא.
קונים בחלק מבתי המרקחת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני עדיין לא מצאתי קרם לחות שלא שורף לבת שלי, גם כשאין לה פצעים פתוחים כלל.
ניסיתי הרבה סוגים יקרים וזולים.
היא הכי אוהבת את הוזלין המקורי, אבל הבנתי שזה לא טוב בכלל לגוף.
אולי למישהו יש רעיון?
תנסי רפריג'רנס, קרם לחות בסיסי בלי תוספות. (בשמים, משמרים ושאר מרעין בישין).
אם גם זה לא הולך,
אולי היא מהבודדים ששום קרם לא טוב להם, כי המרכיב הבסיס של הקרמים (פרוטלטום או איך שמאייתים אותו) לא טוב להם.
את יכולה לנסות שמן זית.
(וגם זה לא פתרון מושלם)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
רגע, @גלבוע מה עם מה שאני כתבתי?
אלידל ופרוטופיק?
הם פרשה בפני עצמה :)
אני אעתיק לכאן מהאתר של העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס:

https://atopic-d.org/elidel/

אלידיל ופרוטופיק הן שתי משחות שפועלות על מנגנון דומה: הן מפחיתות את פעילות מערכת החיסון שפועלת על פני העור, וכך מפחיתות את הדלקת.
הדיכוי נעשה במנגנון שונה לחלוטין מזה שבו פועלים תכשירים המבוססים על סטרואידים, ולכן השימוש בהם אינו מלווה בתופעות הלוואי הידועות של הסטרואידים: הם אינם גורמים להחמרה מהירה והתלקחות עם הפסקת השימוש בהם, ואינם גורמים לאטרופיה – תהליך בו העור נהיה דק ופגיע יותר.

החסרונות של משחת אלידל ומשחת פרוטופיק
אלידיל ופרוטופיק מנטרלות את פעילותה של המערכת החיסונית באופן מקומי, ולכן מגבירות את הסיכונים לזיהומים חידקיים (כמו אמפטיגו), ויראליים (כמו הרפס) או פטרייתיים.
מטופלים רבים שקיבלו המלצה להשתמש בתרופה, או מעיינים בעלון התרופה, שואלים אם יש בה חשש
לעליה בסיכון לסרטן. ארגוני רופאי הילדים ורופאי העור האמריקאים וארגון רופאי העור הישראלים מדגישים כי רק שימוש מופרז ובלתי סביר בתרופה עלול לגרום לסיכון כזה, אך בשימוש סביר המשחות בטוחות לשימוש.

איך כדאי להשתמש במשחת אלידל ובמשחת פרוטופיק?
אלידל מגיעה בריכוז אחד ובתור קרם שהמרקם שלו קליל יחסית, לא סמיך וקל למריחה. לכן היא מתאימה לשימוש על שטחים נרחבים ואזורים שעירים.
פרוטופיק מופיעה בשני ריכוזים – 0.03% ו- 0.1%, כאשר המשחה בדילול הנמוך יותר מתאימה בעיקר לילדים. המרקם של פרוטופיק סמיך יותר ושומני. מרקם זה מאפשר חדירה טובה יותר, אך מצד שני פחות מתאים לשטחים גדולים ולאזורים מפרישים או לחים.
שתי המשחות עלולות לגרום לתחושה של יובש, גירוי ואף צריבה בעת המריחה.
השיפור בעת השימוש במשחות מסוג זה הוא פחות מהיר ומידי בהשוואה לשיפור שמורגש בעת השימוש בסטרואידים. לעתים, נדרשים שבועיים על מנת לחוש בשיפור.

מתי משתמשים במשחת אלידל או במשחת פרוטופיק?
כשמתמודדי אטופיק דרמטיטיס ממשיכים להשתמש בסטרואידים לאורך זמן, וכל הפחתה בשימוש גורמת להחמרה באופן מידי, זה הזמן המומלץ בדרך כלל לעבור לשימוש במשחת פרוטופיק או במשחת אלידל, ולסייע לגוף להיגמל מן התלות בסטרואידים.
במקרים של אסטמה של העור כרונית ממושכת, ניתן להשתמש לסירוגין מספר חודשים במשחות מסוג זה ומספר חודשים במשחות המכילות סטרואידים. כך ניתן להשיג את התועלת שבשני סוגי הטיפולים, תוך הפחתת תופעות הלוואי של כל אחד מהם.

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
הם פרשה בפני עצמה :)
אני אעתיק לכאן מהאתר של העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס:

https://atopic-d.org/elidel/

אלידיל ופרוטופיק הן שתי משחות שפועלות על מנגנון דומה: הן מפחיתות את פעילות מערכת החיסון שפועלת על פני העור, וכך מפחיתות את הדלקת.
הדיכוי נעשה במנגנון שונה לחלוטין מזה שבו פועלים תכשירים המבוססים על סטרואידים, ולכן השימוש בהם אינו מלווה בתופעות הלוואי הידועות של הסטרואידים: הם אינם גורמים להחמרה מהירה והתלקחות עם הפסקת השימוש בהם, ואינם גורמים לאטרופיה – תהליך בו העור נהיה דק ופגיע יותר.

החסרונות של משחת אלידל ומשחת פרוטופיק
אלידיל ופרוטופיק מנטרלות את פעילותה של המערכת החיסונית באופן מקומי, ולכן מגבירות את הסיכונים לזיהומים חידקיים (כמו אמפטיגו), ויראליים (כמו הרפס) או פטרייתיים.
מטופלים רבים שקיבלו המלצה להשתמש בתרופה, או מעיינים בעלון התרופה, שואלים אם יש בה חשש
לעליה בסיכון לסרטן. ארגוני רופאי הילדים ורופאי העור האמריקאים וארגון רופאי העור הישראלים מדגישים כי רק שימוש מופרז ובלתי סביר בתרופה עלול לגרום לסיכון כזה, אך בשימוש סביר המשחות בטוחות לשימוש.

איך כדאי להשתמש במשחת אלידל ובמשחת פרוטופיק?
אלידל מגיעה בריכוז אחד ובתור קרם שהמרקם שלו קליל יחסית, לא סמיך וקל למריחה. לכן היא מתאימה לשימוש על שטחים נרחבים ואזורים שעירים.
פרוטופיק מופיעה בשני ריכוזים – 0.03% ו- 0.1%, כאשר המשחה בדילול הנמוך יותר מתאימה בעיקר לילדים. המרקם של פרוטופיק סמיך יותר ושומני. מרקם זה מאפשר חדירה טובה יותר, אך מצד שני פחות מתאים לשטחים גדולים ולאזורים מפרישים או לחים.
שתי המשחות עלולות לגרום לתחושה של יובש, גירוי ואף צריבה בעת המריחה.
השיפור בעת השימוש במשחות מסוג זה הוא פחות מהיר ומידי בהשוואה לשיפור שמורגש בעת השימוש בסטרואידים. לעתים, נדרשים שבועיים על מנת לחוש בשיפור.

מתי משתמשים במשחת אלידל או במשחת פרוטופיק?
כשמתמודדי אטופיק דרמטיטיס ממשיכים להשתמש בסטרואידים לאורך זמן, וכל הפחתה בשימוש גורמת להחמרה באופן מידי, זה הזמן המומלץ בדרך כלל לעבור לשימוש במשחת פרוטופיק או במשחת אלידל, ולסייע לגוף להיגמל מן התלות בסטרואידים.
במקרים של אסטמה של העור כרונית ממושכת, ניתן להשתמש לסירוגין מספר חודשים במשחות מסוג זה ומספר חודשים במשחות המכילות סטרואידים. כך ניתן להשיג את התועלת שבשני סוגי הטיפולים, תוך הפחתת תופעות הלוואי של כל אחד מהם.
וואו!
פירוט מושלם. תודה לך.
לי המליץ רופא הילדים להשתמש באלידל במשך חודש פעמיים ביום בבוקר ובערב ובין לבין למשור עם קרמים אחרי.
נשמע סביר? ואם היא נראית עכשיו ממש טוב יש מצב שאחרי חודש זה ישאר?
כמובן עם תגבור של לחות אחרת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
וואו!
פירוט מושלם. תודה לך.
לי המליץ רופא הילדים להשתמש באלידל במשך חודש פעמיים ביום בבוקר ובערב ובין לבין למשור עם קרמים אחרי.
נשמע סביר? ואם היא נראית עכשיו ממש טוב יש מצב שאחרי חודש זה ישאר?
כמובן עם תגבור של לחות אחרת.
כן, זה סביר לגמרי. שימוש מועט ומבוקר.
לגבי הסיכוי לשימור -
זה לא כל כך תלוי באלידל.
יותר תלוי בשאלה כמה המחסום העורי שלה עובד כמו שצריך (הוא לא לגמרי כמו שצריך, עובדה שיש לה אטופיק. השאלה עד כמה התפקוד שלו חסר)
וכן בשאלה אם אתם מגינים על העור במקום המחסום הפגוע בעזרת קרם לחות,
ובנוסף, מה שלא מספיק מקבל תשומת לב, עד כמה הסביבה של הילדה מוגנת מחומרים מגרים: אבקת כביסה לא-עדינה, מרכך, בושם ודאודורנט (למי שמחזיק אותה), סבוני רחצה, אדים של בישול, דבק רהיטים, צבע..... כל הנ"ל ועוד רבים יכולים לגרום להתפרצות.

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אבקת כביסה לא-עדינה,
רק מקסימה סנסטיב
מרכך של תינוקות, רק קצת.
בושם ודאודורנט (למי שמחזיק אותה),
כמה שפחות בושם משתדלת ודאודרנט לא נדיף. (לא ספריי)
סבוני רחצה,
שמן אמבט בלנאום פורטה
דבק רהיטים, צבע.....
לא---
סה"כ הסביבה שלה די שמורה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
רק מקסימה סנסטיב

מרכך של תינוקות, רק קצת.

כמה שפחות בושם משתדלת ודאודרנט לא נדיף. (לא ספריי)

שמן אמבט בלנאום פורטה

לא---
סה"כ הסביבה שלה די שמורה.
מקסימה באופן ספציפי עשתה לנו צרות, ולא רק לנו.
ממליצה לנסות את תינוקלין.

לגבי המרכך, את מקווה שהעור לא ישים לב ;) ?
ריח=מולקולות כימיות נדיפות. ככה מייצרים ריח. היות וזה נדיף, זה גם נספג בעור.

צל"ש על הבושם והדאודורנט. זה לא קל לוותר.

ושמן אמבט של בלנאום מכיל שמן בטנים, כך שיש ילדים שהוא גורם להם לאלרגיה.

שוש10

משתמש פעיל
יש לעזר מציון קרם לחות טיפולי של מדי פלוס על בסיס אלוורה.
קוראיםלו קרם סיליקון.
כתוב עליו שהוא למניעת יובש ופצעי לחץ.
הוא מגיע בקופסא של ליטר ועולה 18 שקל.
אני ראיתי אותו אצל אישה מבוגרת וניסיתי, הוא נעים מאד.

GRAFI

משתמש מקצוען
@גלבוע אני מתרשמת מהתגובות האחרונות שאת מבינה חזק בתחום
את מטפלת/רופאה או סתם ידע כללי
תודה!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
@גלבוע אני מתרשמת מהתגובות האחרונות שאת מבינה חזק בתחום
את מטפלת/רופאה או סתם ידע כללי
תודה!
עבדתי בעבר בעמותה לאטופיק, כיום כבר לא.
בין השאר כתבתי את אתר העמותה וערכתי את הניוזלטרים החודשיים.
מתקופת עבודתי בעמותה בעבר נותרה לי עדיין 'ירושה': אני מנהלת קבוצת ווטסאפ של הורים לילדים עם אטופיק דרמטיטיס.
(150 הורים בקבוצה)
אגב, אם יש פה מי שיכול ורוצה להשתתף (ווטסאפ ווטסאפ, לא הודעות קוליות) אפשר לשלוח הודעה באישי עם שם + מספר טלפון.
ואיך שכחתי לציין, אני גם אמא לאטופיים :)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יש לעזר מציון קרם לחות טיפולי של מדי פלוס על בסיס אלוורה.
קוראיםלו קרם סיליקון.
כתוב עליו שהוא למניעת יובש ופצעי לחץ.
הוא מגיע בקופסא של ליטר ועולה 18 שקל.
אני ראיתי אותו אצל אישה מבוגרת וניסיתי, הוא נעים מאד.
מה זה אומר של עזר מציון?
הם מוכרים בעצמם?
את יודעת במקרה באיזה סניף?

zipi1000

משתמש מקצוען
שאלה קטנה
אחד התאומים שלי (תאומים זהים) בן 9 חודשים התחיל לו אטופיק קצת בקרקפת ובפנים
אחרי שימוש של שמן אמול לאמבט נראה שעבר לו, האם זה אמור לחזור?
עד מתי להמשיך עם השמן? מציינת גם שבחום הוא מתחיל מיד להתגרד בראש
תודה

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
שאלה קטנה
אחד התאומים שלי (תאומים זהים) בן 9 חודשים התחיל לו אטופיק קצת בקרקפת ובפנים
אחרי שימוש של שמן אמול לאמבט נראה שעבר לו, האם זה אמור לחזור?
עד מתי להמשיך עם השמן? מציינת גם שבחום הוא מתחיל מיד להתגרד בראש
תודה
אטופיק בדרך כלל מגיעה והולכת לסרוגין, אז אם הוא הוכיח שיש לו קצת נטייה כדאי להמשיך לא-להשתמש בסבוני רחצה רגילים (מאמינה שזה מה שעזר, יותר מהאמול, שפשוט לא שמתם סבון).
תמשיכי, מה אכפת לך? לא דורש מאמץ.
אם בגיל שנה וחצי, תראי שלא חזר לו כלום אף פעם, תפסיקי.

zipi1000

משתמש מקצוען
מה עדיף אמול או בלנאום?
וכן אני משתמשת באמול פורטה- מספיק אמול רגיל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה