אחת ולתמיד: מה גורם לצרימות החדות מהמיקרופון?

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ככל הידוע לי - פידבק, כלומר שהמיקרופון בזווית כזאת ביחס לבוקסות שהוא מקבל את מה שהבוקסות מוציאות וזה גורם לחזרה לא טובה על הצליל ולצרימה. לכן צריך להקפיד לא לשים את הבוקסות מאחורי המיקרופון, ובמיוחד שהוא לא יהיה קרוב אליהן.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
גיין (gain) גבוה מאוד, תורם לגודל הרגישות..

כל עוד המיקרופון לא על מלא ווליום ולא מכוון בזווית לרמקול זה אמור להיות בסדר

אם מקיפים עם הכף יד את העיגול רשת של המיקרופון זה גם עושה פידבק

אגב, בעניין אחר שאולי קשור לזה, שמתי לב שכשהרמקולים נמצאים על הסטנדים והגובה שלהם מגובה ראש ומעלה, זה יותר נוח ויותר מפזר את הסאונד כמו שצריך..
וגם המוזיקה לא נמצאת בתוך האוזן של מי שעובר קרוב (וגם לא מוסתרת ממי שנמצא מאחוריו)

יכול להיות שזה גם עוזר שלא יהיו הרבה פידבקים

- דוד -

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מה שאתם אומרים הוכח מדעית?
את ההסבר הזה אני מכיר, אבל הרבה פעמים אין צרימה אף על פי כן... או שפתאום באמצע האירוע המיקרופון מחליט לצרום ללא סיבה הנראית לעין.

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אולי הכבל/ המיקרופון הרוס?..
בגדול אלו הסיבות העיקריות, לא יודע יותר

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לפעמים אפשר להיפטר מזה ע"י טיפול קטן בסאונד,
מנמיכים את התדר הבולט וכך קוטעים את הפידבק.

שימו לב שהצפצוף לא זהה, הוא מופיע בגבהי צליל שונים,
הרבה פעמים זה עומס בתחום תדרים מסויים.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
במיקסר אנלוגי אתה יכול להיות רגוע שאם הכפתור של הבאס מונמך עד הסוף או כמעט עד הסוף זה מעולה.
בדיגיטלי בד"כ יש שני פרמטרים של חיתוך באס
Low cut שזה חיתוך מלא של כל תדרי הבאס עד איפה שרוצים.
ומשם אפשר לעשות עוד הנמכה של באס באופן חלקי עד איפה שרוצים

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אוף, תפסיקו כולכם לדבר שטויות! יש לו את השריקה הצורמנית הזו כי הבונים החופשיים השתלטו לו על המיקרופון, ושתלו שם G5! והכל כמובן בקנוניה אחת עם נאס"א וביל גייטס וה-WHO (מצטער, קונספירציות של חברים שלי כבר יוצאות לי מהאוזנים. או מהאצבעות במקרה הזה...).

בקיצור אחינו, אני רוצה לדייק קצת את הנאמר לעיל- הפידבק הנורא הזה נוצר או כשיש אכן גיין מאוד גבוה, או בסביבה אקוסטית טובה מדי שגורמת לחזרת הדים המביאה לסיבה העיקרית שהיא היסוד לכל הדברים האלו- סירקולציה: המיקרופון מכניס את מה שמוציא הרמקול. עליך להתאים את הזוויות ביניהם, ואת רמת הווליום והגיין, וכמובן להיות בסביבה שמתאימה מבחינה אקוסטית לפעילות המוסיקלית שלך.

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אוף, תפסיקו כולכם לדבר שטויות! יש לו את השריקה הצורמנית הזו כי הבונים החופשיים השתלטו לו על המיקרופון, ושתלו שם G5! והכל כמובן בקנוניה אחת עם נאס"א וביל גייטס וה-WHO (מצטער, קונספירציות של חברים שלי כבר יוצאות לי מהאוזנים. או מהאצבעות במקרה הזה...).

בקיצור אחינו, אני רוצה לדייק קצת את הנאמר לעיל- הפידבק הנורא הזה נוצר או כשיש אכן גיין מאוד גבוה, או בסביבה אקוסטית טובה מדי שגורמת לחזרת הדים המביאה לסיבה העיקרית שהיא היסוד לכל הדברים האלו- סירקולציה: המיקרופון מכניס את מה שמוציא הרמקול. עליך להתאים את הזוויות ביניהם, ואת רמת הווליום והגיין, וכמובן להיות בסביבה שמתאימה מבחינה אקוסטית לפעילות המוסיקלית שלך.

לגמרי לא מסכים עם הגישה. הגברתי הרבה אירועים חיים, וזה בהחלט קשור גם לסאונד.
עפ"ר הפידבק הוא בתחום תדרים מסויים. פידבק מתמשך/חוזר שוב ושוב יגרום לי בהחלט לשקול שוב את הסאונד, ולא רק להנמיך את ה-PA/מוניטור או לסובב מיקרופון.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לגמרי לא מסכים עם הגישה. הגברתי הרבה אירועים חיים, וזה בהחלט קשור גם לסאונד.
עפ"ר הפידבק הוא בתחום תדרים מסויים. פידבק מתמשך/חוזר שוב ושוב יגרום לי בהחלט לשקול שוב את הסאונד, ולא רק להנמיך את ה-PA/מוניטור או לסובב מיקרופון.
לא הבנתי למה זה אומר שאתה לא מסכים ועם איזה גישה... על מה דיברתי אם לא על סאונד? סלח לי על הבורות..

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אז שנתחיל לעשות חתונות באולפנים?
לא, דווקא אולמות (נורמליים) הם מקום מותאם היטב. התכוונתי לעצמי מלפני כמה שנים- ניהלתי הרכבים מוסיקליים באיזה ישיבה קטנה דת"ל/חרדית וחדר המוסיקה היה מקלט בטון מתחת לאדמה. זה היה פשוט נורא... אתה לא יכול כמעט לגעת בסאונד בלי שהפידבק ינזוף בך קשות... ועוד לא דיברתי על התופים שם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה