אחרי קורונה קשה

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
איך בדיוק נכווה קשות מאשפוז בבית חולים בשעה שמודגש שהניקית הנ״ל לא התאשפזה?????
כנראה הכוונה שהיא נכוותה מהשמועות...........
קודם כל אני לא מדברת בשם הניקית פותחת האשכול
ואהמממ, כלומר, איך נגיד את זה
גם לפני קורונה היו בתי חולים ואשפוזים, חוץ מזה שגם אם הגברת הספציפית לא אושפזה, יכול להיות שדודה שלה אושפזה ונפטרה [אמיתי] יומיים אחרי האשפוז בהדרדרות פתאומית וניתוק מחריד מקרובי משפחה שהעלה תהיות על הסיטואציה.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
בהדרדרות פתאומית
מזעזע ועצוב,
אבל זהו מאפיין קורונה מובהק ששמענו עליו עוד כשהיא היתה בסין.
(לאחר שניקים מהצד של ׳חסדי עמרם׳ סיפרו פה שרק כשהמצב הופך לבלתי הפיך ההנחיה היא לשלוח אותם לבית חולים, אני מרשה לעצמי לתהות באיזה יום של המחלה הגיעה הדודה לבית חולים והאם זה לא היה מאוחר מידי)

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
מזעזע ועצוב,
אבל זהו מאפיין קורונה ששמענו עליו עוד כשהיא היתה בסין.
(לאחר שניקים מהצד של ׳חסדי עמרם׳ סיפרו פה שכשהמצב הופך לבלתי הפיך ההנחיה היא לשלוח אותם לבית חולים, אני מרשה לעצמי לתהות באיזה יום של המחלה הגיעה הדודה לבית חולים והאם זה לא היה מאוחר מידי)
הדודה הגיעה ביום של הבדיקה. אחרי יומיים תסמינים לא חזקים שגרמו לה להבדק.
בכל מקרה, אני לא משכנעת לא לרדת לבית החולים בעקר בגלל שאני לא חושבת שיש דרך אחת מתאימה לכולם
ועם זאת, אני מנסה להחזיר את הבקשה לעזרה בבית, ללא צורך בירידה לבית החולים.

Goldidea

משתמש מקצוען
ברור לגמרי שבתי חולים מאשפזים (ולכאורה גם מרדימים ומנשימים) במצב המתואר בפתיחת האשכול.
בלי קשר לקורונה, מי שנמצא במצב כזה של חוסר תזונה/שינה חייב טיפול רפואי דחוף. כך שאם היא חוששת מבתי חולים, יש לה באמת מה לחשוש מללכת להתאשפז בזמן שכזה.
אבל צריך לדעת שזו שאלה של פיקוח נפש והיחס לשאלה כזו בהתאם!
רפואה שלמה!!

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ברוך ה' שכיום ישנם ארגוני רפואה שיש להם ניסיון ומידע מועיל מה שאין להרבה רופאים.
מעניין איך לרופא שעבד כך וכך שנים בט"נ וצבר נסיון במכונות הנשמה וכן כמעט שנה של נסיון במחלקות קורונה יש פחות ידע.
אפשר לתמוך בשהות בבית בפיקוח רפואי כל עוד אפשר אבל לא צריכים לעוות מציאות ועובדות בשביל זה.

chaia

משתמש מקצוען
מכירה מישהי באותו מצב של בחילות חזקות אחרי קורונה ורופא פרטי נתן לה בבית עירוי של פרמין ולאט לאט היא חוזרת לעצמה

D

Deleted 66182

אורח
ברמת הבחילות המתוארת זה לא משהו מעשי
מנסיון של מי שעבר את זה קשה. אמרו לי שאסור ממש לעשות בדיקות דם חודשיים כי הן יצאו גרועות בגלל הקורונה
כן לכן כדאי לעשות רק אחרי 3-4 חודשים
כאשר נוצרים נוגדנים בגוף הגוף מתגייס וזה עלול לתת תוצאות לא משו בבדיקות, כך הבנתי מרופא
לחילופין ממליצים לעשות לקחת בערבון מוגבל ואז שוב

איילת מטילת

משתמש מקצוען
יש פיזוטרפיסט אלוף לבעיות נשימה אחרי קורונה יודעת על כמה שהוא ממש הציל,
(פרטי = יקר) בירושלים

Goldidea

משתמש מקצוען
למה להרדים ולהנשים ?
מתוארים בעיות נשימה ?

נראה שיש כאן בלבול בין התגובות
טעות רווחת בציבור שבבתי חולים (הרוצחים...) מרדימים ומנשימים רק למתקשים בנשימה. אבל האמת היא שבמקרים רבים יש צורך להרדים ולהנשים בכדי לתת לגוף להתמודד למשל. זה נפוץ מאוד במקרים של זיהומים וכד'

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
טעות רווחת בציבור שבבתי חולים (הרוצחים...) מרדימים ומנשימים רק למתקשים בנשימה. אבל האמת היא שבמקרים רבים יש צורך להרדים ולהנשים בכדי לתת לגוף להתמודד למשל. זה נפוץ מאוד במקרים של זיהומים וכד'
רק במקרים קיצוניים מאוד, לפעמים כאשר חשש לפגיעה מוחית

במקרים של קורונה רוב המוחלט של ההנשמות הם על רקע קשיים נשימתיים
וכן, היו הרבה הנשמות מיותרות בפרט בגל הראשון
היום גם לפעמים ההנשמות מיותרות אבל הרבה פחות מפעם
עדיין צריך להיזהר ולהתייעץ לפני כל הנשמה

יש היום גם הנשמות לא פולשניות שהם הרבה פחות מסוכנות
בתחילת המגיפה הייתה הוראה לא להנשים הנשמה לא פולשנית כי זה מפזר את הוירוס וצריך לשמור על הצוות הרפואי שלא יידבק

היו גם מקרים של העדפת הנשמה פולשנית על פני חמצן בזרם גבוה
כי החמצן גם מפזר את הוירוס

היום מבינים שזה היה טעות

קבוצת אפי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יש בבתי חולים מסויימים מרפאות פוסט קורונה בדיוק לצורך זה
התורים רחוקים! אך אפשר לנסות.
רופא משפחה יכול לעזור יותר, וכדאי להתייעץ איתו.
מנסיון של מי שעבר את זה קשה. אמרו לי שאסור ממש לעשות בדיקות דם חודשיים כי הן יצאו גרועות בגלל הקורונה
טעות, כדאי לעשות במיוחד בשל לדעת שאין בעיות קרשיות.
מדדי דלקת יכולים להיות גבוהים עדיין.
ואישפוז בית כולל מחולל חמצן וכו ? אם כן פיזיוטרפיה נשימתית מתאימה -יש את מכשיר הנשיפה עם ה3 כדורים [קצת קשה לעשות] טוב מאוד לנפח בלונים ,מחזק את הריאות.
ואפשר שיקום נשימתי ,בקופה או בבית חולים אך זה באמת אם היה קושי משמעותי ביותר בנשימה [בדכ הנשמה לא פולשנית או רגילה , צריך הפנית רופא]

יש לך פרטי קשר שלו?
Avraham Marilus
<amarilusאין לכתוב כתובת מייל>
אפשר לקחת ויטמינים גם בלי בדיקות דם.

ועם הבחילות בשל הויטמינים?
גם אני ממליצה להתייעץ עם מרילוס .
בשורות טובות
בריאות איתנה במהרה

CHAYA FFF

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
אפשר בבקשה הסבר מיהו הרב מרילוס ובמה עוסק /איך עוזר?

D

Deleted 66182

אורח
נעזרנו בו רבות וכמה וכמה הודו לנו ששלחנו אותם אליו. תעשי חיפוש למעלה מרילוס וראי מה כתבתי בהרחבה.
אדם ישר שעוזר מאד ואם לא יכול-אומר זאת.

דפה

משתמש מקצוען
יש לי לתרום אמפולות לעירוי של פראמין ואונדסטרון, לא עוזר לי בכלל :(

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה