מידע שימושי אז למה שבנאדם לא חרדי יחזיק מצלמה ביתית טובה? + עדכון.

element

משתמש מקצוען
פתחתי כאן שרשור לפני חודש,
לפני כחודשיים וחצי רכשתי מצלמה מומלצת ומדוברת של אחת מחברת הדגל של המצלמות.
המצלמה הדיגיטלית עלתה בערך 1500 שח והאכזבה ממנה הייתה מדהימה.

וכך כתבתי: בתוך הבית התמונות יוצאות מפוקסלות מאוד! גם בתאורה מלאה ובחלונות פתוחים שופעי אור יום.
בחוץ, איכות בינונית מינוס. צבעים מלאכותיים, והוידאו? הוא נופל ביג טיים מוידאו בסלולריים דור 2.5.

כעת מכרתי את המצלמה ביד-2 בהרבה פחות ממה שרכשתי.
ומי התקשר? ובכן התקשרו מכל הארץ כמעט. בני ברק, אלעד, קרית ספר, ירושלים, אפילו רכסים ברשימה.. הבנתם נכון, כל המתקשרות היו נשים, חרדיות. כאלו שאין להן סמארטפון.

ואני באמת שואלת בשביל מי השוק הזה מיועד??

כשהלכתי למוכר הממליץ, ומסתבר שבאמת יש ביקורות טובות על המצלמה הנ"ל, הוא התחיל לספר לי סיפורים על כך שצריך ללמוד לצלם וצר לו לאכזב את מי שמדמיין שמצלמה צריכה להוציא תמונות יפות בתוך הבית - בלי מאמץ מיוחד, ובלי לכוון נתונים, שהדבר הזה כמעט בלתי אפשרי.
וגם כאן, בפורום, מישהו כתב על עדשה בצמצם פתוח, צריך לעצור כל פעם, לכוון נתונים, ולעבוד די קשה בשביל להוציא תמונות ראויות לשמן, ושהמצלמה לא תעשה את זה במקומי.

ואז שאלתי אותו, וגם כאן, איך הוא מסביר שסמארטפון הכי פשוט מוציא תמונות חדות יותר בתוך הבית, בלי צמצם, בלי חיישן בלי עדשה. בלי כלום. סמארטפון סיני ב600 שח מייצר תמונות הרבה פחות מפוקסלות מאשר מצלמה ייעודית בכמעט 2000 שח של אחת מחברות הדגל של המצלמות הביתיות והמקצועיות. כמה זה נשמע סביר? ואז הוא גמגם משו על איזו תוכנה שנמצאת בתוך הנייד שמעבדת אוטומטי ועל תחרות וכל מיני מילים לא ברורות כאלו, וגם פה מישהו כתב, ואני מצטטת, 'כיון שיצרני הסמארטפונים יודעים שאין להם שום סיכוי להתמודד עם החיישנים של המצלמות האמיתיות העדשות האיכותיות, תריסים משוגעים וכו', הם פשוט 'שתלו' בתוך הסמארטפונים תוכנות עריכה מעולות, ואפליקציות שעוזרות להוציא את המרב ממה שכן יש בסמארטפון'.
נוצרה תחרות אדירה בין החברות השונות, מי תוציא את הסמארטפון עם המצלמה הטובה ביותר, יש ע"ז בלי סוף מבחני השוואה בכל אתר צילום / יוטיוב. ובאמת, יש סמארטפונים עם נתוני צילום של צמצם וכאלה לא רעים בכלל, הלואי על הרבה מצלמות ביתיות'. עכ"ל.

שאלתי גם בפורומים מקצועיים אחרים וגם שם הודו כולם שסמרטפון בינוני מינוס מוציא תוצאות טובות יותר ממצלמה ביתית ואפי' ממצלמה חצי מקצועית יקרה וכזו שנחשבת לאיכותית.
האם ייתכן שאנשים קונים מצלמה בשביל חווית צילום ולא בשביל תוצאה? כמו, וסליחה לרגע על ההשוואה, צעיר שקונה רכב עם גיר הילוכים ידני בשביל חווית נהיגה? כ אם כך שיקנו מצלמה מקצועית ממש או חצי מקצועית ויהנו הרבה יותר.

ושוב אני חוזרת לשאלה. מי קהל היעד של המצלמות הדיגיטליות?! לא הגיוני שיושבת ביפן חברת קנון נניח, ומייצרת ליין אדיר של מצלמות לקבוצת נשים חרדיות מבני ברק..

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
שאלה מצוינת!
מזדהה עם התמיהה..
התמונות שאני מפיק מהמכשיר שלי עולות בהרבה על שלל מצלמות קומפקטיות/חצי מקצועיות, או מקצועיות מסוימות בתנאים מסויימים.

לייב - מיתוג פרסום ויח"צ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
ג
התמונות שאני מפיק מהמכשיר שלי עולות בהרבה על שלל מצלמות קומפקטיות/חצי מקצועיות, או מקצועיות מסוימות בתנאים מסויימים.
גם כשמפתחים אותם בפוטו?
(למרות שלא מפתחים כמעט כיום)

לחיל אומר

משתמש מקצוען
זה ברור
הקהל יעד זה אנשים שאוהבים מאד או יודעים טוב לצלם
במצלמה דיגיטלית יש אפשרויות שאין בסמארטפון הכי איכותי שיש (יסבירו הצלמים)

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
המצלמה שלי קנון g9 ובע"ה התמונות פצצה!
ולא קראתי את כל ההוראות. זה כרגע מכוון על הברירת מחדל.

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שנה שעברה הייתי בפראג עם חברה אני צילמתי עם G16 של קנון והיא עם סמרטפון
על המסך התמונות שלה היו מדהימות ומשגעות ושלי היה נראה קצת פחות
עד לרגע ההדפסה
הדפסתי על כוסות 2 תמונות אחת שלי ואחת שלה ויש הבדל שמים וארץ שלי חד וברור מדהים ושלה מטושטש או מפוקסל ממש לא שווה
התמונות בסמרטפון מדהימות לאנשים שלא מדפיסים רק משויצים בואצאפ וכ'ו

miami

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
רק אל תתנו כאן קרדיט לאלו שמחזיקים בדבר הזה......
ועוד בשביל לצלם......
צילום- זה מקצוע, צילום זו אומנות, ולמי שאין ידע התוצאה בהתאם, כמו בכל מקצוע אחר.
בהצלחה!
לא מתכוונת להטיף לאף אחד, רק כואב לי שנותנים כאן מקום של כבוד לאלו שמסתובבים עם משהו שכל גדו"י נגדו....
פשוט חושבת בקול.

רינהרינה

משתמש מקצוען
רק אל תתנו כאן קרדיט לאלו שמחזיקים בדבר הזה......
ועוד בשביל לצלם......
צילום- זה מקצוע, צילום זו אומנות, ולמי שאין ידע התוצאה בהתאם, כמו בכל מקצוע אחר.
בהצלחה!
לא מתכוונת להטיף לאף אחד, רק כואב לי שנותנים כאן מקום של כבוד לאלו שמסתובבים עם משהו שכל גדו"י נגדו....
פשוט חושבת בקול.
איפה את רואה שנתנו מקום של כבוד?
לא ראיתי בשום הודעה.

cyp

משתמש מקצוען
בסמארטפון זה נראה מעולה אבל כשמעבירים למחשב הרבה פחות.. במצלמה זה נראה הרבה יותר חד במחשב...
מנסיון אישי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה