אזהרה | הוי זהיר בגחלתן - שחזור דיסקים

מ_הלוי

משתמש צעיר
הואיחל ועברתי את זה, הנני להזהיר את כל החברים פה.

דיסק קשיח של כל החומר שלי היתה דיסק חיצוני, ובטעות נפלה על הרצפה, כאשר התחלתי אותה התחילה להצריח קולות ששונות ומשונות, שלחתי אותה למעבדה שהחזירה מודעה לומר: אין יכולים לשחזר החומר!

ב"ה היה לי גיבוי שעודכנה עד לפני שבועיים, ומשם אני עובד עכשיו.
הקיצור מה שאני רוצה להגיד ולהזהיר את כל אחד ואחד, לעשות גיבוי יום יום וליתר שאת גם גיבוי שני'.

בתקוה להבנה
ושהקב"ה ימלא חסרוננו.

מ_הלוי

משתמש צעיר
אגב, אם יש למישהו מידע אודות משחזר מידע מעולה במחיר נורמלי
שידעכן אותי פה

תודה

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה קשה נכון?
חויתי את זה על בשרי..אך את שלי לא הצליחו לשחזר וכל עבודה של 3 שנים הלכה לפח.
משמים ריחמו עליך.

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
איזו כותרת מפחידה...

חיפשתי כבר את השורה עם קפידא של איזה צדיק...

ה' ימלא חסרונך!

SAPIR0001

משתמש צעיר
זה החיסרון הגדול של הדיסקים החיצוניים
המקום ימלא חסרונך

אני עובד עם דיסק חיצוני לגיבוי בשביל דברים שאני צריך אותם נגישים
כל מה שאני מעביר לשם מגובה קודם בDVD

עמודי שש

משתמש פעיל
עימוד ספרים
יש אברך טכנאי ומומחה גדול מאוד בעניני שיחזור וכד'.

* * *
מ. הלוי: יכול להיות שהוא דווקא כן יצליח, כי ידוע לי על מקרים שמכונים גדולים מאוד נכשלו דווקא איפה שהוא כן הצליח.

בכל אופן שיהיה בהצלחה!

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה קשה, אני התקנתי second copy, זו תוכנה שמגבה כל יום בשעה מסוימת, כל מה שהשתנה במחשב ב24 שעות האחרונות, לתוך כונן חיצוני.

המביט

משתמש מקצוען
יש לי חבר טוב ששחזר קבצים שמתכנתי על התייאשו מהם. נברר אצלו, אולי הוא יסכים לעשות משהו.

moti_vb

משתמש רשום
בשביל לסבר את האוזן הסבר על שחזור דיסקים

בשביל לסבר את האוזן הסבר על שחזור דיסקים.

הדיסק קשיח (ואני חושב שגם כרטיסי זכרון) עובד בצורה כזאת שיש קובץ בתחילת הדיסק שאומר מאיפה ועד איפה זה הקובץ הזה וכו'. ולכן המקום הזה נעול ואי אפשר לכתוב על זה משהו אחר,
ברגע שמוחקים קובץ מהדיסק, בעצם אנחנו אומרים לדיסק שאפשר לכתוב במקום זה כי זה לא שמור, ולכן חשוב מאוד אם מחקת קובץ מהמחשב בטעות, 99% אפשר לשחזר אותו אם עדיין לא שמרתם קבצים חדשים.

במקרה של נזק פיזי לדיסק, זה תלוי מה הבעיה לפעמים בהחלפת הכרטיס האלקטרוני של הדיסק זה פותר את הבעיה ובדר"כ חברות שמשחזרות מידע, מחזיקות מס' דיסקים מכל חברה, ומכל דגם ומכל סדרה, כדי שיוכלו לנסות להחליף את הכרטיס.
לפעמים הבעיה היא המחט שנפלה וגם את זה אפשר להחליף, כמובן שרק בתנאי מעבדה כי אסור שיכנס לשם אף גרגיר אבק כי האבק יכול לסרוט את הדיסק.
ויש לפעמים שאפילו מוציאים את הדיסק עצמו מתוך המארז ושמים אותו בתוך דיסק חדש.

הכל תלוי בידע של החברה ובציוד שיש לה. כמובן שיש מקרים שאין מה לעשות.

אבל בדרך כלל שדיסק נפגע לא ממכה פיזית יש תוכנות טובות שיודעות לשחזר אותו כמעט 100% ולפעמים אפילו 100%

מקווה שעזרתי לכם קצת

bris

משתמש סופר מקצוען
וואו יש לי להאריך על הנושא... אבל אין לי זמן.

בקיצור, היום הטכנולוגיות מאוד השתכללו, וברוב הדיסקים אפשר להציל ממוצע של 90% מהחומר גם בנזק פיזי של קריסת הראשים על משטח הכתיבה.
יש חברות בארץ שמייצאות את הטכנולוגיות שלהם לחול (כמו למשל טיק-טק). מדובר עדיין בהשקעה של כמה מאות דולרים לפחות.

DVD COAN

משתמש מקצוען
נכתב ע"י bris;81373:
וואו יש לי להאריך על הנושא... אבל אין לי זמן.

בקיצור, היום הטכנולוגיות מאוד השתכללו, וברוב הדיסקים אפשר להציל ממוצע של 90% מהחומר גם בנזק פיזי של קריסת הראשים על משטח הכתיבה.
יש חברות בארץ שמייצאות את הטכנולוגיות שלהם לחול (כמו למשל טיק-טק). מדובר עדיין בהשקעה של כמה מאות דולרים לפחות.

ובכל זאת לא ניתן לשחזר :p

בכל מקרה אני השתדל לעלות מדריך סקירה גם על שיחזור מידע
בכל מקרה זה מתאים לחומר שהתחלנו בכתיבתו על גיבוי מידע
מקווה שכבר בשבוע הבא יעלה החומר לרשת
ועד אז כמו שסיכמת שימלא ה' חסרוננו

david

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י start;81259:
זה קשה, אני התקנתי second copy, זו תוכנה שמגבה כל יום בשעה מסוימת, כל מה שהשתנה במחשב ב24 שעות האחרונות, לתוך כונן חיצוני.

אפשר קצת יותר פרטים על התוכנה

bris

משתמש סופר מקצוען
יש כמה תוכנות בשוק שעושות את העבודה פחות ביותר.
יש את SECOND COPY כמו שכתבו כאן ואת BACKUP GEINE שהם פחות או יותר דומות, הרעיון שאתה יכול להגדיר לכם בדיוק את התקיות שאתה רוצה לגבות בכל יום בשעה מסויימת והם בודקות מה השתנה הפעם הקודמת ורק אותו מגבה (זה נקרא בשפה המקצועית - "גיבוי דיפרנציאלי") הם כמובן יכולות לגבות לכונני רשת או כוננים חיצוניים (נראה לי שהגרסאות החדשות תומכות גם בגיבוי לשרתים חיצוניים ברשת ע"י FTP).

יש גם תוכנות יותר מקצועיות של VERITS אבל היא יקרה ומסובכת יותר.

לעומתם יש את התוכנות שיודעות לגבות את כל הכונן או המחיצה בצורה של "תמונה" (גם בזה הם יודעות לעשות דיפרנציאלי) שהיתרון שהם יכולות לשחזר את כל המחיצה כמו שהיא הייתה ולא רק קבצים מסויימים וזה אומר שגם את המחיצה של הווינדוס. לדגומא תוכנה מאוד מוערכת ופשוטה היא Acronis TrueImage. שווה מדריך בפני עצמה. - היא פשוט שלחה את GHOST לפנסיה.

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
האקרוניס יכולה גם לגבות קבצים מסויימים בכל מיני שעות/אירועים, ולא רק לעשות תמונה של הדיסק.
וגם רק את אלו שהשתנו.
אני משתמש בה קבוע לזה.

Sagi

משתמש רשום
גיבוי נתונים הינו נושא חשוב מאוד בפרקי היום יום של תקופתינו, כל המידע הדיגיטלי המכיל
את חיינו ואת חיי העסקים. מי שלא ישקיע ובמקום זאת יחסוך ביום מן הימים יכווה על בשרו.

גיבויים על בסיס ארדיסק חיצוני, קלטות ודיסקים אינו מספיק כלל, אין להסתמך על טכנולוגיות אלו. לכן בימים אלו חברות רבות מציאות פתרונות נוספים כגון גיבויים ברשת.

imirs

משתמש רשום
משהו דומה קרא גם לי:
פתאום ללא כל הודעה או אזהרה מוקדמת נשרף לי כל הדיסק קשיח הפנימי של המחשב. ובמעבדה אמרו שזה יכול לקרוא לכל אחד ללא שום סיבה והפתרון לזה הוא גיבוי....

מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יש אנשים שמתעסקים עם חלקי חילוף של דיסקים
היה לי סיפור עם בנאדם שהלך לו הדיסק, הבעיה היתה במעגל החשמלי ולא בחלק של הנתונים, השגתי בנאדם שנתן לנו את הכרטיס שמחובר לדיסק קשיח ושנותן לו בעצם את החשמל והכל חזר כאילו חדש, בהחלפה פשוטה של הכרטיס עם כמה ברגים

bris

משתמש סופר מקצוען
זה כבר לא נכון כמעט אף פעם היום. פעם חברות היו משתמשות באותו מעגל לסידרה שלמה של דיסקים (אפילו בנפחים שונים, פעם חיברתי מעגל של 300 גיגה לדיסק 250 והיה לי 300 !! כי באמת היה פלטות ל-300 אלא שהתוכנה ה"פירמוור" נעל את זה...).

היום רוב רובם של היצרנים במיוחד ב WD משתמשים במעגל שונה כמעט כל חודש ומגנגון ממש שונה כל חצי שנה בערך כך שצריך למצוא חלק ממש מאותו אצווה (BATCH) כדי שזה יתאים, לפעמים יש פתרונות קלים יותר להוציא את החומר.

אני מכיר כמה אנשים שטרחו וקנו דיסק עם אותו קוד מוצר (אפילו אותו מס' פריט PART NO) וזה לא התאים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה