אושר בכבוד

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
דבר אחד לא ברור לי.

אם כל מה שאתה כותב, ואם זה שהריבית השנתית היא בין 2.7% ל4.3% שזה ריבית לא קטנה בכלל.
ושזה גם חברה בע"מ, וכו'

אז אולי תוכל להסביר לי למה קוראים לזה גמ"ח????
תקראו לזה בנק כשר להלוואות.
אבל מה הקשר לגמ"ח???

לדייק. חברה לתועלת הציבור.

המשמעות המשפטית היא: עמותה. (רק אם כללי בקרה נוקשים יותר).

המשמעות הציבורית היא: ארגון של גמילות חסד. גמ"ח.

הריבית המותרת, או בשמה היותר נכון, "עלות אשראי", מיועדת ליציבותו הפיננסית של הגמ"ח, וליכולתו לעמוד בהתחייבותיו לחברים, לאורך זמן. זה, ותו לא.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
חד משמעי. ואמרתי זאת בריש גלי. אם השיקול הוא כלכלי, והזמן לא מהווה שיקול, אזי הגמ"ח המרכזי הוא העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת. בהחלט.

מה שלא יהיה, לא אכשיל עוור בדרך, בעצה שאינה הוגנת לו. ואמרתי זאת מפורשות. ציטוט, מצורף.

אעזור לכם בחשבון. בלי להכנס לקוצו של יוד, ולחשבן על השקל, ולרדת לפרטי האחוזים.

מספר תשלומי החזר ההלוואה.
הכלל הוא פשוט מאד. כמספר תשלומי ההפקדות , כך יהיה מספר תשלומי החזר ההלוואה. (כמעט זהה. ישנה סטיה קטנה, משיקולים שונים).

לדוגמא: אם מספר ההפקדות עומד על 160 חודשים. ההחזר יהיה כמעט 160 חודשים. (בפועל 152).

יחס הפקדה / הלוואה.
סכום ההלוואה ביחס להפקדה עומד על 4.

כלומר: אם ההפקדה היתה ס"ה בסך של 50,000 ש"ח, הרי שהזכאות להלוואה תעמוד על סך כ-200,000 ש"ח, שהוא כפול 4 מסך ההפקדות. (שוב, גם זה בקירוב, ומושפע מחישובים שונים. ככל שהסכום קטן יותר, וככל שמשך ההפקדה קצר יותר, היחס בין ההפקדה להלוואה יהיה קטן יותר).

יודגש. שהסכום הסופי שישאר בידי הגמ"ח, לא יהא 25% אלא 12.5%, כיון שחצי מסכום ההפקדה חוזר למפקיד. (האחוזים הנקובים כאן, הם יחס הלוואה / הפקדה. אחוז עלות אשראי בריבית שנתית, עומד על ממוצע של 3.5%).
שאלה - מקבלים הלוואה פי 4, זה מדבר רק על ההלוואה נטו בלי החצי מההפקדות שמקבלים חזרה?

שמחתי לעזור

משתמש צעיר
שלום רב לכל המגיבים אני פתחתי את האשכול לשם השוואת ענייניות בלבד ולא לדברים אחרים
האם יש מישהו שיכול להשוות בפועל אם יש לי ילד בגיל חצי שנה ואני רוצה להפקיד עבורו כל חודש 100 שקלים איפה אני מקבל הלוואה יותר גדולה ואיפה אני מקבל כמה שיותר מכספי בחדרה ?
תודה מראש לכל המגיבים

md

משתמש חדש
האם יש לכם חומר כתוב איך עובד ההיתר ההלכתי שלא יצטרכו היתר עיסקא.

בכבוד רב.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
יד שמשון - לתושבי שכונות מודיעין עילית
מצו"ב חוברת פרסומית וכן פרטי התוכנית
טל' 08-9743095
9743095 בג'ימייל

קבצים מצורפים

• יד שמשון פרטי תוכנית.pdf
    KB 65.3 · צפיות: 409
  • חוברת הלוואה עם מטרה 14.pdf
    5 MB · צפיות: 88
נערך לאחרונה ב:

אברמל

משתמש פעיל
אולי אפשר לבקש שתוסיף לאקסל גם את "הגמ"ח הארצי" ו"יד שמשון"?
אם זה לא הרבה טירחה...
לדעתי א"א להשוות את שני הגמחים הנ"ל שעובדים בשיטה אחרת מהגמ"ח המרכזי ואושר בכבוד
שלא מקבלים עבור כל יחידת הפקדה זכות להלוואה
אלא מקבלים זכות לכמות הלוואות, בעבור הפקדת סכום מסויים
לא ברור אצלם בתוכניות הגדולות יותר, מה סכום ההלוואה שמקבלים בפועל עבור כל ילד

ביד שמשון אין שום מענק אלא כל ההפקדה נשאר בגמ"ח
ובגמ"ח הארצי כותבים שאפשר לקבל את כל ההפקדה בחזרה או להשאיר בקופת הגמ"ח
ובנוסף להפקדה יש עמלה חודשית (לא כתוב כמה)

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
את זה ביררתי

יש 3 תכניות, וזה העמלות:
עבור תכנית הלוואה 200 אלש"ח = 8 ש"ח בחודש
400=13
800=23

את העמלה מוסיפים בכל הפקדה או תשלום הלוואה.

נערך לאחרונה ב:

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
לדעתי א"א להשוות את שני הגמחים הנ"ל שעובדים בשיטה אחרת מהגמ"ח המרכזי ואושר בכבוד
שלא מקבלים עבור כל יחידת הפקדה זכות להלוואה
אלא מקבלים זכות לכמות הלוואות, בעבור הפקדת סכום מסויים
לא ברור אצלם בתוכניות הגדולות יותר, מה סכום ההלוואה שמקבלים בפועל עבור כל ילד

ביד שמשון אין שום מענק אלא כל ההפקדה נשאר בגמ"ח
בסוף ההשוואה היא עבורנו, כמה אנחנו משקיעים וכמה חוזר לנו ואיזו פריסה...

צדיק

משתמש צעיר
דוגמא
הפקדה של 440 ₪ למשך 160 חודש, שהם כ13 שנה.
שוה ערך להפקדה של 70,400₪ למשך 6.5 שנים.
לאמ"כ ההפקדה נותרת בידי הגמ"ח, למשך כ12.5 שנים, (משך תקופת ההלוואה), אז בסך הכל הפקדת, 70,400 למשך 19 שנה, שהם 1,337,600 ₪ למשך שנה.
בתמורה, הגמ"ח מלוה לך 300,000 ₪ למשך 12.5 שנים, שוה ערך ל300,000₪ ל6.25 שנים, או 1,875,000 לשנה
אם נקזז ההלוואה שקיבלת, את ההלוואה שנתת, נשאר עם 537,400₪ הלוואה שקיבלת למשך שנה.
ועבורה נפרדת מחצי מההפקדה, בסך 35,200.

שהם 6.5% בערך.
למה אתם לא ממשיכים עם החשבון בגמ"ח המרכזי ששם זה כ 3% שנתי
יש תוכנית קלאסי ויש פריסה מורחבת
אבל נעשה את החשבון יותר קל
תוכנית קלאסי 160 שח לחודש כפול 120 חודשים עד גיל 3 =19200 שח שזה 10 שנים שווה הלוואה ל5 שנים ואז הילד כבן 13 צריך להוסיף עוד 7 שנים שאז נותנים את ההלוואה כבן עשרים כך לפי התכניות שלהם אז זה 19200 הלוואה *12=230400 למשך שנה
ואז מקבלים 160000 שח
זה לא משנה מה זה נקרא והשמות רק עובדות אז קיבלתם חזרה את ה19200 שח
והלוואה של 140800 למשך 94 חודשים (זה נקרא אצלם 100 וקיזוז של 6 תשלומים אחרונים)שזה כ 8שנים שזה שווה ערך ל4 שנים הלוואה של 140000 *4=560000 שח שנתי
שמזה מקזזים 230400 שח שזה הלוואה שנתתם יוצא שקיבלתם הלוואה לשנה של 329600שח
ועל זה משלמים 9600 שח שזה כ 3% שנתית
זה לפי מחשבון שלי תקן אותי אם אני טועה
וכך גם בתוכנית פריסה מורחבת
300 שח *192 חודשים 57600 שח שזה 16 שנים שווה ערך ל8 שנים שאז הבן בגיל 19 עוד שנה עד עשרים שזה 9 שנים
שזה הלוואה שנתית של 518400 שח
מקבלים 240000 שח שזה 182400(-57600)הלוואה לשלם ב129 חדשים (שאז מפסיקים את התשלומים כי זה נקרא אצלם שמקבלים את המענק )שהם 10.75 שנים שווה ערך ל5.375 שנים והחשבון זה 182400*5.375 =980400 שח
הלוואה שנתית
נקזז את הלוואה שנתית שנתתם -518400 נשארנו עם 462000 הלוואה שנתית שעל זה משלמים 19200(57600-38400)
שזה ריבית שנתית כ 4.15 %
בשביל זה אני אומר באושר בכבוד הריבית הרבה יותר

נערך לאחרונה ב:

מציץ מן החרכים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
מהנתונים שהוצגו כאן עולה לכאורה שהגמ"ח הארצי הוא המקום המשתלם ביותר להפקיד בו את הכסף, אך השאלות הן
מה הבסיס הכלכלי שלו? האם יש להם מספיק מפקידים בכדי לספק את הסחורה בעיתה?
אשמח לשמוע ממי שכבר התנסה

עפולה

משתמש מקצוען
את הנתון הזה אי אפשר לדעת בשום "גמ"ח". כל עוד אין שקיפות מלאה על כמות המפקידים, ההלואות, הרוחים וכו' לא ניתן לדעת מה מצבו הפיננסי של כל גמ"ח.

אך בכל מקרה הגמ"ח הארצי לא "מתחרה" מול הגמ"ח המרכזי. הארצי נותן הלוואות קטנות [40 אל"ש לכל ילד] לעומת המרכזי שנותן הלוואות פי שש מזה.

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
מהנתונים שהוצגו כאן עולה לכאורה שהגמ"ח הארצי הוא המקום המשתלם ביותר להפקיד בו את הכסף, אך השאלות הן
אשמח לשמוע ממי שכבר התנסה
מקסים ממש!
יש לי קרובי משפחה שמפקידים שם.
וכן כמה שנהנו מהם..
פקיד בגמח המרכזי הודה לי שגמח הארצי טוב יותר.

yyff

משתמש פעיל
את הנתון הזה אי אפשר לדעת בשום "גמ"ח". כל עוד אין שקיפות מלאה על כמות המפקידים, ההלואות, הרוחים וכו' לא ניתן לדעת מה מצבו הפיננסי של כל גמ"ח.

אך בכל מקרה הגמ"ח הארצי לא "מתחרה" מול הגמ"ח המרכזי. הארצי נותן הלוואות קטנות [40 אל"ש לכל ילד] לעומת המרכזי שנותן הלוואות פי שש מזה.
אבל הגמ"ח הארצי נותן ל6 ילדים, אז זה גם 240,000 ש"ח. מה זה בדיוק משנה איך הם פורסים את זה.
ואם אתה רוצה לקבל על כל ילד 240,000 ש"ח, אתה גם יכול בגמ"ח הארצי, רק שתצטרך להפקיד שם מראש הרבה מאוד כסף כל חודש.
סיכומו של ההבדל הוא שבגמ"ח הארצי נותנים לך 240,000 ש"ח בחלוקה ל6 חתונות, ובגמ"ח המרכזי נותנים לך רק על החתונה הראשונה שלך. מה עדיף?? כל אחד מה שעדיף לו..
אני שוחחתי עם כמה אנשים שמפקידים בגמ"ח הארצי, והם מאוד מרוצים מההתנהלות, המענה הברור, האמינות, והם מקווים שבבוא היום הם גם יהנו מהכסף שחוזר במלואו[!!!!]

חי 523

משתמש פעיל
בלת"ק,
אבל לאחרונה יש גם פרסומים של הגמ"ח הארצי, זה למי שמעוניין, גמ"ח על טהרת הגמ"ח.
לא מוסד פיננסי, לא במטרה לגרוף רווחים, אלא באמת מתוך מטרה להקל על נישואי הילדים.
היתרון הענק שלהם, שאתם מקבלים את כל הכסף חזרה (למעט 13 שקלים, כל חודש, שנועד להוצאות המשרדיות)
וגם מקבלים הלוואה ל-6 ילדים בהפקדה אחת.
ועוד משהו - ההחזרים הם כפולים מהגמ"ח המרכזי. בגמ"ח המרכזי זה 150 תשלומים, בגמח הארצי 300 תשלומים.
לא קראתי את ההמשך, אבל הגמח הארצי הזה הוא גמח חדש ככל הנראה של ציבור הפלג ואין לו שום הוכחת רצינות!!!! וההגיון אומר שהם בסכנת קריסה.... \
אני לא רוצה להוציא דיבה ואין לי שום מידע בנוגע אליהם, אבל זה דבר חדש בעולם צורה כזו של הלואה גם פריסה מאוד ארוכה, גם בלי כמעט ריביות, וגם הלואות גדולות, ולכן לא כדאי לתת שם בלי לחכות כמה שנים טובות
ושוב מדבר רק על הגמח הארצי ולא על הגמח המרכזי וגמח אושר בכבוד שקיימים כמה שנים, ויש להם תעודות ביטוח של חברות גדולות מאוד ..

יוחנן 1

משתמש מקצוען
לא קראתי את ההמשך, אבל הגמח הארצי הזה הוא גמח חדש ככל הנראה של ציבור הפלג ואין לו שום הוכחת רצינות!!!! וההגיון אומר שהם בסכנת קריסה.... \
אני לא רוצה להוציא דיבה ואין לי שום מידע בנוגע אליהם, אבל זה דבר חדש בעולם צורה כזו של הלואה גם פריסה מאוד ארוכה, גם בלי כמעט ריביות, וגם הלואות גדולות, ולכן לא כדאי לתת שם בלי לחכות כמה שנים טובות
ושוב מדבר רק על הגמח הארצי ולא על הגמח המרכזי וגמח אושר בכבוד שקיימים כמה שנים, ויש להם תעודות ביטוח של חברות גדולות מאוד ..
אושר בכבוד קיים בקושי שנה...
והגמ"ח הארצי כמדומני כבר קיים כמה שנים.

חי 523

משתמש פעיל
אושר בכבוד קיים בקושי שנה...
והגמ"ח הארצי כמדומני כבר קיים כמה שנים.
רק אתמול הצטרפתי לאושר בכבוד, ויש לי גם כמה יחידות בגמח המרכזי וגם ביד שמשון, ברוך ה'
אבל אושר בכבוד נוסד לפני כמה שנים
יש להם תעודת ביטוח מחברות גדולות מאוד
בשונה מהגמח הארצי שלקוצר ידיעתי אין להם את ההכשר הביטוחי הזה

אשמח להתעדכן בנוגע אליהם אם טעיתי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה