אור וצל בפוטושופ - כיצד?

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הי
חזרתי לאחר תקופה של שבוע ללא מחשב עם עומס של סוף שנה
אציג לפניכם עמוד אחד מתוך 32 עמ' של ספר המחולק לילדי הגן מהגננות לסוף שנה
עזרו לי לגרום להרים ברקע להראות הרים
וכיצד עושים צל מקצועי לדמויות

הערות והארות יעזרו לי מאוד
סליחה שאני חורגת מהחומר הלמודי ?!!!!!

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 72.6 · צפיות: 18

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אסתי, עבודה יפה!

את ההצללה של הכדור תמתחי קצת ימינה

הרגלים הקדמיות של השולחן צריכות להיות קצת מוצלות למעלה בחלק שקרוב לשולחן עצמו, כי השולחן קצת מצל עליהם.

הרגלים האחוריות צריכות קצת יותר אור למטה, כמו בקדמיות.

בצל של השולחן על הצרפה - צריך צל חזק יותר צמוד לרגלים. ממש בחלק שצמוד לרגלי השולחן שהצל יהיה חזק, ילך ויתבהר.

על הכדור ישנה נקודת אור בהירה. זה מצויין אבל זה לא כל כך במקום. לפי מקור האור ששמת, נקודת האור אמורה להיות מוסתרת, ז"א מהכיוון הזה לא אמורים לראות אותה, כי היא מאחור.
אם הנקודה נמצאת היכן שהיא עכשיו, האור אמור לבוא מצד ימין למעלה מקדימה, ולא מאחורי הכדור.
מקוה שהובנתי...

בהצלחה!
תראי לנו תיקונים!

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
היי..

מניסיון הפיתרון הכי טוב לאור וצל הוא אמנם קצת מסובך אבל משתלם...
א. לוקחים תמונה מצולמת עם אור וצל
ב. מכניסים את התמונה לפוטושופ
ג. בשכבות צריך לשכפל את השכבה ואז להבהיר אותה
ד. להתחיל לצייר את האובייקט בעט גרפי או כל כלי אחר
ה. לעבור עוד פעם ועוד פעם על קווי התמונה ועל האור והצל
ו. לנסות לעשות את זה עוד פעם ללא תמונה מצולמת

מקווה שלא סיבכתי יותר מדי והכי חשוב באור וצל זה התבוננות והבנת ההתבוננות

Deena

משתמש פעיל
אני חייבת להקפיץ בחזרה את האשכול הזה כי עוד לא גמרנו.......
אני עדין מחכה להעלות לכאן את שיעורי הבית שלי

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
נו, אז תעלי! אני מזמן מחכה..

Deena

משתמש פעיל
מצטערת, הייתי בחו"ל :0)

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אז לפחות הבאת הפעם פתק מאמא?

Deena

משתמש פעיל
"מסיבות משפחתיות" יעזור לך?
רק את זה אמא שלי כותבת, אז זה לא שווה.
ברשות המורה שיעורי הבית שלי קצת שונים ממה שביקשת.
אני מעלה לכאן את העבודה באמצע, רק שתראי שאני אכן עובדת.
הצבעים כאן נוראיים אגב. זה ממש לא כך במציאות.

קבצים מצורפים

• hot air balloon_smaller copy.jpg
    2.3 MB · צפיות: 15

רונצ

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
איזה יופי! מחכה להמשך..

Deena

משתמש פעיל
תוכלי להסביר?

אסתר זילבר

משתמש רשום
איך פותחים את הקבצים המצורפים? (סליחה על הבורות, אני די חדשה כאן...)
חורף בריא ותודה

חנוך בינר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רונצ;97865:
אור וצל זה משהו שצריך להבין. אחרי שמבינים את העיקרון, פשוט מסתכלים במציאות על דברים, וכך לומדים. צריך כמובן כישרון בסיסי, שזה מתנת שמים, צריך שיהיה בסיס בציור. אם יש - אפשר להשקיע ולהגיע רחוק.
העיקרון הוא כזה: לפני שצובעים ציור, צריך להחליט מאיזה כיוון מגיע האור. אם זה שמש או מנורה או מהחלון או לא משנה מהיכן, רק שיהיה ברור לאורך כל צביעת הציור הכיוון של מקור האור. ולפי זה צובעים את העצמים: הצד שפונה לכיוון האור, הוא יהיה בהיר יותר, ז"א מואר יותר. הצד הנגדי, זה שקרני האור פחות מגיעים אליו - יהיה חשוך יותר - כהה יותר. ובכיוון הזה גם יהיה הצל על הרצפה או מה שזה לא יהיה. אם האור מגיע מצד ימין למעלה, והאובייקט הוא כדור, למשל, אז הצד הימני למעלה של הכדור יהיה מואר במיוחד, ובהדרגה ילך ויהיה כהה יותר, כאשר ככל שמתרבים לצד שמאל למטה - הצבע מתכהה יותר ויותר. באמצע הצבע יהיה הצבע הבסיסי של העצם. למשל אם החלטנו שהכדור אדום, אז בצד ימין למעלה הוא יהיה ורוד ואפילו ממש לבן, ובצד שמאל למטה הוא יהיה אדום כהה - בורדו. הצל של הכדור יהיה מתחתיו בצד שמאל.
כשלמדתי בחוג ציור בתור ילדה המורה הדגימה את זה בצורה מצויינת. היא לקחה חפץ שאותו רציתי לצייר ושמה לידו מנורת לילה שהאירה עליו מכיוון אחד וזה פשוט המחיש את זה בצורה מצויינת. מומלץ לנסות.
לפי העיקרון הזה כל הציור אמור להיות. פשוט לחשוב לפני שצובעים מאיפה מגיע האור ולפי זה ללכת. אם יש מספר אובייקטים בציור אחד, חשוב שבכולם כיוון האור יהיה זהה.
צריך להכיר היטב את כל כלי הפוטושופ, ואת כל האפשרויות של כל הכלים, והן כמעט בלי סוף... אני משתמשת לצביעה בעיקר במברשת. גם הבהרה והכהייה אני עושה בדרך כלל בעזרת המברשת עם צבע בהיר יותר או כהה יותר ומשחקת באפשרויות של המברשת.
בקיצור, צריך פשוט לנסות ולתרגל הרבה וללמוד מהמציאות. מאז שאני עוסקת בתחום הזה, כל דבר שאני מסתכלת עליו, דבר ראשון שאני רואה בו זה אור וצל. אח"כ אני רואה את היתר.... וזה מאד עוזר בצביעה.
אני מצרפת דוגמה קטנה של הכדור הנ"ל, להמחיש את ההסבר.
הצלחה רבה!!! מחכים לראות תוצאות...

המחשה מדהימה תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה