עזרה אופניים חשמליים סכנת נפשות

מצב
הנושא נעול.

ישראל123

משתמש פעיל
אם אפשר לפגוע באנשים בפשטות ובקלילות, אני מעדיפה להוריד 80%.
צריך את האיזון הנכון.
אולי לא נשתמש בכלל בפלפון, ונאסור אותו על הציבור, בגלל הקרינה. אולי לא נאכל בכלל חסה, בגלל שלפעמים יש חרקים, אולי לא ניסע במטוס

מירנדה

משתמש פעיל
צריך את האיזון הנכון.
אולי לא נשתמש בכלל בפלפון, ונאסור אותו על הציבור, בגלל הקרינה. אולי לא נאכל בכלל חסה, בגלל שלפעמים יש חרקים, אולי לא ניסע במטוס
אף אחד לא אמר לאסור את השימוש בהן באופן גורף,
אלא להסדיר את העניין ומהר ולהתייחס אליהם כל כלי רכב לכל דבר ועניין.

(דרך אגב, אופניים חשמליות זה שם מכובס לאופנועים, אופנוע משמעו
'אופן ממונע', ומה זה בדיוק אופניים חשמליות?!)

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אם המשטרה תעצור כל רוכב אופנים כדי לבדוק את תעודת הזהות שלו, גם אז לא תהיה לך פשטות וקלילות.
למה? מישהו עוצר כל נהג רכב או רוכב אופנוע?

(דרך אגב, אופניים חשמליות זה שם מכובס לאופנועים, אופנוע משמעו
'אופן ממונע', ומה זה בדיוק אופניים חשמליות?!)
אופנים חשמליות מוגבלות מבחינת מהירות הנסיעה וזמן הנסיעה הרציף.

מירנדה

משתמש פעיל
אופנים חשמליות מוגבלות מבחינת מהירות הנסיעה וזמן הנסיעה הרציף.
יש תוכנית 'יצאת צדיק' שלימה בדיוק בנושא זה והמסקנה יצאה שאחד מתוך
הנבדקים שומר על תקנה זו, כמעט כולם (המוכרים!!!) מגדילים את טווח המהירות
באופן פיראטי.

מירנדה

משתמש פעיל
כל אלו שתובעים בתוקף לאסור את האופניים חשמליות, זה לא בגלל שהם מרחמים על אותם רוכבי אופניים שנפצעו מרכבים, אלא אך ורק בגלל שהם הולכי רגל, ופחות נוח להם שאופניים מסתובבים ברחובות בין הרגליים, או נוסעי הרכבים שלא נוח להם הלחץ שהם צריכים להילחץ מרוכבי האופניים,
ברור!!!!!!!!!!!!!!!
מי שרוצה לנהוג על כלי משחית זה בבקשה שיסכן את עצמו
ולא יסכן אחרים, מדרכה זה להולכי רגל בלבד.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
הוא דיבר על אכיפה שלא יסעו מתחת גיל 16. בשביל לבדוק גיל צריך לעצור ולבדוק תעודת זהות.
גם על רכב או אופנוע אסור לנהוג מתחת לגיל מסוים וללא רישיון.
האם עוצרים כל אחד כדי לבדוק ת.ז. ולוודא שהוא אכן מחזיק ברשיון כחוק?

צפורן

משתמש מקצוען
גם על רכב או אופנוע אסור לנהוג מתחת לגיל מסוים וללא רישיון.
האם עוצרים כל אחד כדי לבדוק ת.ז. ולוודא שהוא אכן מחזיק ברשיון כחוק?
לא, לא עוצרים כל אחד, אבל עוצרים מדגם. ובודקים רשיונות. בהחלט. וגם טסט. וגם ביטוח.
ואם ילד בן 14 יתפס נוהג ללא רשיון, גם הוא, וגם הוריו יטופלו בחומרה.

avi media

משתמש מקצוען
כתושב בני ברק
כנהג רכב למעלה מ10 שניים
כבעל אופניים חשמליות בשנתיים האחרונות
אני מרשה לעצמי להגיב כאן גם בשם הרוכבים וגם בשם הנהגים.

עובדות,
בבני ברק המשטרה אוכפת ועוד איך, כל מי שאני מכיר על אופניים ומידי פעם עובר על החוק, נעצר לפחות פעם אחת ע"י שוטר.
השוטרים מצויים לדוגמא ברחוב הרב שך מחפשים את הנוסעים נגד הנתיב או עם משא גדול על האופניים, בזבוטינסקי החלוצים את הרוכבים על המדרכה, וכן בהשומר נגד כיוון הנסיעה, ועוד ועוד

בכל זאת בתור נהג רכב אני כל יום רואה על הכביש (לא מדבר על מדרכות) כמעט תאונה ה"י...
מדובר בעיקר בילדים ונערים פוחזים או בסודנים ששמים ידיהם על אופניים מהירות של 40 קמ"ש ויותר, ומצפצפים על כל חוק אפשרי, באדום ועוקפים בחדות ובהפתעה, וכו..
אני בד"כ מעניש אותם (או מציל אותם) בצפירה הגונה שכמעט וגומרת להם את האוזנים, כך שבפעם הבאה ישמרו מרחק ממכוניות.
דווקא אברכים שאכן חוצים מעברי חצייה, מחזיקים ילדים בידים וכו' אבל הם בהחלט זהירים, קל להשמר מהם, והם עצמם בד"כ לא בסכנה, האופניים שלהם גם לא מהירות כל כך.

רק היום נחשפתי לבחורים בישיבה קטנה, שהיו צריכים לעבור כמה רחובות למבנה אחר של הישיבה, והם רובם עם אופנים חשמליות סוחבים עוד חבר על הסבל, טסים בכבישים בתחרות מי יגיע הכי מהר.. מזגזגים בין מכוניות כאילו זה חפץ דומם, אין להם פחד מהמוות ?

ובתור נהג בסוף בין הזמנים קבוצת ילדים עם אופניים רגילות עשו תחרות כנראה לעבר פארק הזית בב"ב, הם שעטו ברחובות במהירות תוך כדי שהם מזגזגים בטירוף, נזהרתי, ואמרתי פרק תהילים, אחד עקף אוטבוס נוסע בצורה פתאומית וחתך אותו בחדות, וכמעט שכב מתחתיו ! בנס הנהג בלם, והילד המשיך בתחרות כאילו לא קרה כלום! בצומת הבאה חשבתי שנגמרו הילדים וכולם נסעו , אני פונה שמאלה ועוד ילד מגיע מצד שמאל שלי, יורד מהמדרכה בדהרה, חותך את הכביש לרחבו בפחות מחצי מטר מהחזית שלי, ובסוף מתיישר, וממשיך בנסיעה פראית כאילו לא קרה כלום !!
המצלמת רכב תיעדה הכל, כרגע זה כבר מחוק, אבל אילו ההורים היו רואים איך ילדיהם נוסעים באופניים, לא היו נותנים להם לצאת מהבית!
כבר ראיתי ילדים שנדרסו לצערי וראיתי גם כמעט... ה"י.
אח"כ את מי מאשימים? את הנהגים ! אתם לא זהירים מספיק, מסכן הילד...

גם בגלל זה (וגם בגלל הפקקים והדלק ) אני מעדיף לרכוב על חשמליות, כך אני רגוע שאני לא מסתכן בלהזיק לרוכבים מופרעים כאלו, אז עכשיו תחייבו אותי ביטוח על האופניים ?

אם המשטרה תחרים את האופניים (לא רק תפנצר את הגלגל) לכל ילד מופרע, או את החשמליות לכל נער או סודני, זה גם יוריד בכמות הגניבות של האופניים, וגם בכמות התאונות,
כשרואים סודני חוצה באדום "בהצלחה" מיד אחריו עוד כמה אופניים מרשים לעצמם.. כשהם בסיכון גבוה יותר בגלל הזמן מאז הרמזור התחלף.

הלוואי והחוק יתיר למתנדבי "השומרים", ולמתנדבי "ידידים" או אפילו "איחוד הצלה" ולכל ארגון שרוצה לעזור בעמ"י להציל לפני תאונה ח"ו, פשוט להחרים אופניים בכל נסיעה נגד החוק, או על מדרכה, ובתנאי שזה יתועד במצלמות ( למי אין מצלמה ברכב או באופנוע היום ?), זה באמת יציל נפשות, ויגרום לאיזון בכביש.

ולסיום סתם שאלה: מי התיר לאופניים חשמליות לשפשף מראות וליפול על רכבים ולברוח בלי לשלם ?? כי אין להם מודל ?

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
למה להרחיק לכת לאופניים חשמליים?
וזה שנותנים לילד בן 6 כלי נהיגה כמו אופניים רגילים, ללא כל רשיון וידע,
זה כן תקין?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לא, לא עוצרים כל אחד, אבל עוצרים מדגם. ובודקים רשיונות. בהחלט. וגם טסט. וגם ביטוח.
ואם ילד בן 14 יתפס נוהג ללא רשיון, גם הוא, וגם הוריו יטופלו בחומרה.
אז מה הבעיה להחיל את הביקורת המדגמית גם על אופנים חשמליות?

צפורן

משתמש מקצוען
ומה יעשו להם? ישללו את הרשיון שאין להם?
אם יחרימו את האופנים, ויצמידו רווחה למשפחה שמאפשרת לילדיה כלי משחית כזה, אני בעד.

avi media

משתמש מקצוען
יש ביקורת ועוד איך, אבל עדיין זה ממשיך במופרעות גדלה.
תשאלו את השוטרים בזבוטינסקי כמה רוכבי אופנים הם עוצרים ביום וכמה ברחו להם מהידיים ! כן ממש כך...
השוטרת שם עוצרת ותופסת את האופניים וצועקת בהיסטריה תרד מיד תוך כדי קריאת תגבור לשוטר הסמוך... היא מבינה מה יקרה, עוד רגע היא תידרס והוא ימשיך הלאה..

מירנדה

משתמש פעיל
יש ביקורת ועוד איך, אבל עדיין זה ממשיך במופרעות גדלה.
תשאלו את השוטרים בזבוטינסקי כמה רוכבי אופנים הם עוצרים ביום וכמה ברחו להם מהידיים ! כן ממש כך...
השוטרת שם עוצרת ותופסת את האופניים וצועקת בהיסטריה תרד מיד תוך כדי קריאת תגבור לשוטר הסמוך... היא מבינה מה יקרה, עוד רגע היא תידרס והוא ימשיך הלאה..
בדיוק לכן צריך רישיון ומס' זיהוי.

נערך לאחרונה ב:

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ביום שישי בצהרים, 2 נערים פוחזים נסעו ברחוב יחזקאל בי-ם על אופניים חשמליות, נגד כיוון התנועה.
פגעו בנערה שעברה במעבר חצייה, ב"ה היא תפסה בכידון של האופניים. אחרת כנראה היתה עפה כמה מטרים.
הפוחזים במקום להתנצל ולבדוק מה קרה התחילו להקים עליה שאגות! השאירו אותה ונסעו.
היא לא יכלה לחזור הביתה בכוחות עצמה וסובלת מכאבים חזקים עד עכשיו.
כל מי שיש לו בדל מידע מי הם הנערים, יודיע לי ויבוא על שכרו.
והנערים יבואו על שכרם ג"כ בעז"ה.
תעברו בחנויות באיזור, ותבקשו שיוציאו לכם הסרטות של האירוע.
תוכלו לבקש גם מהחנויות ברחוב הסמוך כי אולי יש להם תצלומים יותר קרובים ע"מ לזהות את הפוגעים.
יש מה למהר, במקומות רבים הכל נמחק תוך 3-4 ימים.

הרבה בעלי חנויות לא שמחים לעזור בנושא, מסיבות שונות [חלקם מוצדקות] תבקשו בתחנונים, לא בדרישה!

קפוצון

משתמש מקצוען
לצערינו עד שלא יקרה ח"ו משהו לידוען כלשהו זה לא יטופל ברמת החקיקה.

ואני לא מקנאה ביום שבו משהו יצטרך לשלם על פגיעה ואין לו ביטוח על כך - הוא עלול למצוא את עצמו ישן עם החתולים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה