אופן הוראת פרימייר

mirif

משתמש מקצוען
שלום,
אני שמחה להיצטרף לפורום ומקווה להנות ממנו ולנסות להועיל גם לכן...

בתור מורה שמלמדת בעיקר תוכנות גרפיות, ודי טירונית בללמד את פרימייר, אשמח לשמוע ממורות אחרות, לכמה שיעורים אתן חושבות שזקוקים כדי להעביר את התוכנה, מה סדר הנושאים שאתן מלמדות בפרימייר ואיזה סוג של תרגולים אתן נותנות?

תודה, mirif​

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
את שואלת שאלות מאד קשות, מס' השעורים תלוי מאד ברמת הבנות, ברמת הידע שלהן, אם הן יודעות עוד תוכנות גראפיות, אז יהיה להן הרבה יותר קל, זה תלוי גם אם הן מתרגלות בבית, וכו'.
כשאני מלמדת פרטי זה לוקח לי בערך 10 שעורים שבהן אני רק "נואמת", ולא נותנת לתרגל בכלל, קחי בחשבון שלקבוצה לוקח פי 2 זמן להסביר ויש לך לפחות חצי שעור תרגול.
תרגולים- עשיתי קליפים קצרים שמתאימים לנושא הנלמד. לדג': שעור על נושא ה- motoin יצרתי להן מעין 2 דלתות נפתחות בעזרת motoin כשברקע תמונה או סרטון.
כמו כן נתתי להן ש.ב. לעשות קליפ קצר מעין קריוקי, לבחור שיר ולהתאים לו קליפים לפי המילים.
כשאת בוחרת את סדר הנושאים, שימי לב לא לקפוץ לנושא קשה מדי לפני שהנושאים האחרים ברורים.
מה שאני יכולה להמליץ לך זה ללמד את המעברים מיד בשעורים הראשונים, כי התלמידות מחכות לזה בכליון עיינים, ואם לא תלמדי אותן, הן תלמדנה בעצמן... (בד"כ.) וכן את נושא הייצוא ללמד בהתחלה, אבל, לא בשעור הראשון שעמוס גם כך בתאוריות.
שיהיה לך בהצלחה

riki-v

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
למה ללמד בהתחלה יצוא?
מה שברור שצריך ללמד אותו כמו שצריך,
כמעט שאין שבוע שאני לא מקבלת טלפון מאיזו בחורה שאחותה/ שכנה וכו.. אמרה שאולי אני יעזור לה, היא ידועת פרימייר מצויין אבל משום מה היא לא מצליחה ליצא...

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
יצוא צריך ללמד כמו שצריך, אם מתרגלים לייצא בלי להתעמק ממשיכים לעשות את זה גם הלאה. בשעורים הראשונים ממש, אני מלמדת אותן לעשות EXPORT-MOVIE, בלי להבין כלום, אבל, הן מקבלות קובץ ששוקל המון, לי זה לא מפריע, כי התרגילים הראשונים הם קצרים מאד, בד"כ הבקשה ללמד יצוא יחסית בהתחלה באה מצד התלמידות, כך שבמקום שהן תבקשנה עדיף ללמד אותן.
אל תשכחי שא"א להראות לי שום דבר שהן עשו בלי להעתיק את כל קבצי החומר גלם והפרויקט, או כאמור לייצא לAVI.
ואין ספק שזה נושא מורכב וחשוב ללמד אותו כמו שצריך....
הבעיה היחידה היא שזה משתדרג בתוכנות וצריך להחזיק ראש, וללמד את השינויים בגרסאות, כי גם אם עשכיו אין להן את הגרסא האחרונה, הן תגענה אליה בסוף, ותהננה שהן למדו את זה כבר...

mirif

משתמש מקצוען
תודה רבה, רק שוב, רציתי לדעת בערך לפי נושאים את סדר השיעורים.
אולי אכתוב את סדר השיעורים לפי איך שלמדתי במנטור ותעירו לי ע"כ מנסיונכם בעבודה עם התלמידות.
הקדמה לפרימייר
פתיחת פרוייקט חדש
חלון הפרוייקט, יבוא החומר וסידורו
בחירת חומר בחלון הsourse
העברת חומר לטיים לייין וערוצים
הארכת וקיצור קטעים בטיים ליין ודיוקים בעריכה
עבודה עם מרקרים
עבודה עם מס' ערוצים
דגימה
מעברונים
סיקוונסים
אפקטים בסיסיים
אפקטים מתקדמים
אפקטי מוזיקה
כיתביות
יצוא

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
מישהי מכאן שמלמדת פרימייר יש לה BA?
אנו מחפשות בנרות מורה לפרימייר שיש לה גם BA ללמד בה' ו' סמינר.

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
שוב, יש לי כמה הערות על סדר השעורים שהבאת:
איך התלמידות תיצאנה את כל התרגילים שהן תבצענה במהלך השעורים? רק בשעור האחרון הן תוכלנה בעצם להתחיל לערוך באמת, כי רק אז הן תדענה לייצא.
מנסיון, הבנות מאד רוצות ללמוד טקסט מוקדם, ומבקשות זאת, אני לא שמתי את זה בשעורים הראשונים, אבל בטח שלא שעור לפני האחרון, והרבה פעמים אני מתגמשת ומלמדת את זה בשעורים הראשונים.
שעור הדגימה חשוב מאד למי שיש לה מסרטה ומעונינת לדגום, אבל אפשר לעבור כמה שעורים טובים בעריכה בלי ללמד לדגום, יש בנות שאני מלמדת אותן את זה בשעור האחרון, סתם בשביל שתדענה, ובפרט שהיום יש כרטיסי זכרון ודיסקים קשיחים שלא צריך לדגום כלל. מכל מקום עדיף שעורים מענינים יותר קודם, ולעבוד על חומרים מוכנים בינתים.
שיהיה לך הרבה הצלחה ואת יכולה לשאול כל מה שעולה בדעתך.
אם יש לך רעיונות מענינים לתרגילים נשמח אם תשתפי אותנו גם.

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
חוץ מזה שכתבת ממש בכלליות, יש נושאים רבים שלא הדגשת, או כללת אותם תחת הכותרת: אפקטים כללים או מתקדמים. לדג': Time remaping או עבודה בכמה מצלמות, איפה שעור על motoin שזה נושא בסיסי שצריך להיות מיד על ההתחלה, אחרי שהן למדו לחתוך ולערוך עריכה בסיסית ביותר?
בקיצור, בכלליות, עניתי לך אבל, נראה לי שאת יכולה להוסיף עוד נושאים רבים... הכל תלוי במספר השעורים שיש לך.

mirif

משתמש מקצוען
תודה על התגובה!
הם באמת מלמדים את היצוא הבסיסי על השיעור הראשון, כדי שיוכלו להראות שיעורי בית...
באופן עקרוני הם מתמקדים בתחילה בעיקר בקטע של העריכה על הטיים ליין בצורה יסודית ורק בסוף את כל ההאפקטים, המעברונים וכו'.

אבל בהחלט נראה לי שאת צודקת ומומלץ ללמד את הטקסט המעברונים והתנועה לפני נושאים אחרים כמו : דגימה, כדי לעשות לבנות יותר כיף ונחמד, וכן את הדגימה בהחלט אפשר לדחות ממש לסוף...
זו הסיבה שרציתי שתענו לי מנסיונכם עם התלמידות... אין חכם כבעל נסיון... מנסיון...
אשמח אם תפרטי לי יותר על סדר השיעורים שלך.

ואקום

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
ספר בעברית על פרמייר+ DVD כולל תרגילים מצולמים

אם את מורה בסמינר כדאי שתדעי שהוצאתי ספר על פרמייר פרו סי אס 4 הוא מקיף- ויכול לחסוך לך הכנה של תרגילים ושכפולים
אגב רוב המורות בארץ קבלו אותו לביתן לביקורת ואם הן קנו לתלמידות- הוא ניתן להן במתנה... מלמדים אותו ב13 מוסדות חינוך בארץ כולל מכללות מדיה סקול, תדמית, לומדה וסמינרים שונים.
פרטים נוספים באישי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה