אונטערן שטוהל - הצגה באידיש חוה"מ פסח ע"ט

מצב
הנושא נעול.

סופראן סטודיו

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

סופראן סטודיו

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אונטערן שווערד היה יפהפה ולא הכרתי ילד במשפחתי המורחבת שזה עשה לו סיוטים
אולי בגלל מאחורי הקלעים שבו רואים שהכל משחק ואין שום דבר אמיתי.

ראיתי את כל שלושת ההצגות של אומגלויבליך (אומגלויבליך, מיסטעריע וסאבאטאזש) הבעיה העיקרית שלהם היא רמתם הירודה של השחקנים (אם כי אפשר לומר שהם משתפרים משנה לשנה), השחקן היחידי על רמה הוא ארי אבראמאוויטש. אבל גם הסיפור בהצגה לא בנוי טוב, באונטערן שמים דגש על ההתפתחות ההדרגתית של הסיפור ונותנים בתחילת ההצגה את כל המידע שהוא צריך לדעת, באומגלויבליך לא. יש גם בהצגות שלהם דברים שנותרים פתוחים. הסקריפט של יואל הערש פוקס עולה בכמה מובנים על זה של אבראמאוויטש, על השירים אין מה לדבר בכלל.
הדבר היחידי באומגלויבליך שיותר יפה מאונטערן זה הפראפס, הם באמת מדהימים. אבל אני מאמינה שכשם שסאבאטאזש עקף בנושא זה את אונטערן שווערד, כך אונטערן שטוהל יעקוף את סאבאטאזש.

לאומגלויבליך אין גם את כל הרעיונות היצירתיים שהופכות את ההצגות של האונטערן למשהו מיוחד (כמו: הפצצה באונטערן שווערד, הזריקה מהחלון והגשר באונטערן רוקן) ובטח שלא את הקטעים הקומיים של לאנגזאם & פעלדמאן.
אני לא רואה במה הפראפס של סאבאטאזש יפה יותר אולי הם עושים זאת יותר עדכני ועם פריטים קטנים אבל מבחינת הרמה הם הרבה פחות (מגדלים נופלים, פצצות, גשרים ןמנהרות). חוץ מזה הכל נכון

נערך לאחרונה ב:

סופראן סטודיו

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
פחחח
חשבתי יש לך צפייה
את כל השמע כבר טחנו...
יש למישהו משהו שמעניין לראות??
הא הא!!
לא ולא. אבל לא נראה לי גם שיש...
אולי בחתונה של בת דודה שלי הוסרט,
הם הגיעו לשם והשפיכו את העוילם כמו שצריך
נברר את העניין

shalom1

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני לא רואה במה הפראפס של סאבאטאזש יפה יותר אולי הם עושים זאת יותר עדכני ועם פריטים קטנים אבל מבחינת הרמה הם הרבה פחות (מגדלים נופלים, פצצות, גשרים ןמנהרות). חוץ מזה הכל נכון
אני שמתי לב שהדגש שלהם הוא על רגש-לפעמים זה קצת מוגזם (כמו עם חיים ברוין השנה) אבל ממש רואים את זה בהצגות שלהם-גם במיסטעריע עם הילד וכו'. אונטערן לדעתי. שמים על זה דגש פחות ומיתייחסים גם לכל השאר-וזה בהחלט יוצא מושלם...

נערך לאחרונה ב:

Bחיה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדבר היחידי באומגלויבליך שיותר יפה מאונטערן זה הפראפס, הם באמת מדהימים. אבל אני מאמינה שכשם שסאבאטאזש עקף בנושא זה את אונטערן שווערד, כך אונטערן שטוהל יעקוף את סאבאטאזש.

האם אפשר להסביר מה זה הפראפס

Bחיה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האביזרים: רכבת
בית עם קומה וכ'ו וכ'ו

תודה
אבל אם כל זה את האוטערן אני יכולה להסתכל הרבה פעמים משא"כ כל ההצגות האחרות זה רק בשביל לראות מה יש שמה וזהו אין שמה משהו שמושך לראות עוד פעם

שם זמני 18

משתמש צעיר
אני שמתי לב שהדגש שלהם הוא על רגש-לפעמים זה קצת מוגזם (כמו עם חיים ברוין השנה) אבל ממש רואים את זה בהצגות שלהם-גם במיסטעריע עם הילד וכו'. אונטערן לדעתי. שמים על זה דגש פחות ומיתייחסים גם לכל השאר-וזה בהחלט יוצא מושלם...

הם גם בונים עלילה יותר מתוחכמת שמתאימה יותר לספר, לא להצגה.
אונטערן העלילה עצמה די פשוטה, ודי ברור כל דמות מה היא (רשע/נרדף/טוב/נייטראלי)

משב"ר

משתמש צעיר
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה