בקשה אומרים לא!!! ללמידה מרחוק

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני רואה שזה עובד רק עם הדגשות :)
אז -
גם אני לא מורה.
אלא עובדת כל השנה מהבית,
ולמרות כל זה חושבת שלא נכון לבטל את הלמידה עכשיו.
לא שאני רואה ערך אדיר בלמידה הזאת,
ובכל זאת קצת קשר לילדים שתלושים כל כך הרבה זמן ממערכות נורמליות.
גם עם הלמידה מרחוק צריך תעסוקה לשאר היום, אז בלי למידה בכלל?
וחוצמזה,
מאיפה הביטחון הגדול שהסגר הזה שבועיים בלבד?:eek:
אני זוכרת עוד אשכולות בנושא ונראה לי שיש פערים גדולים מאד מאד בין בתי הספר לעניין הלמידה מרחוק.
למרבה הצער יש בתי ספר שלא מספיק משקיעים בקשר עם הבנות והנגשת הלמידה ובעיקר בהתעניינות ובהשקעה רגשית.
והתסכול והצער בהתאם.
האשכולות פה לימדו אותי שהעבודה המדהימה שעושה המחנכת הנפלאה של בתי בכלל לא מובנת מאליה.
בנחישות ורגישות ומאמצי על, היא מחזיקה את הקשב של הבנות ובעיקר (וזה חשוב פי כמה) את הלב שלהן.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אני נגד למידה מרחוק, המורים מסמנים V על החומר, בזמן שמלא תלמידים צוברים פערים.
ומי שזועקת על בטלה ועל קימה מאוחר
כנראה שהגיע הזמן לחנך את הילדים לקימה בבוקר ולסדר יום מסודר וכך לאכול את פירות ההשקעה בחופשים הבאים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לדעתי החלוקה בין מי שמוכן/ה להשקיע מעט זמן בלמידה לטובת ילדיו ומי לא.. כהורה!!
אני ממש מקווה שהשיפוטיות מהסוג הזה לא מופנית כלפי התלמידים והורי התלמידים שלכם.
אבא שלי מלמד בקירוב וכל בוקר משקיע שעות רק בהשגת התלמידים ושכנוע חלק מההורים לפנות את הקו. מעולם לא עלה בדעתו לתייג ככה הורים. הוא מודע יפה מאד שגם הם לא בדיוק ליקקו דבש בשנה האחרונה.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני נגד למידה מרחוק, המורים מסמנים V על החומר, בזמן שמלא תלמידים צוברים פערים.
ומי שזועקת על בטלה ועל קימה מאוחר
כנראה שהגיע הזמן לחנך את הילדים לקימה בבוקר ולסדר יום מסודר וכך לאכול את פירות ההשקעה בחופשים הבאים.
לא מסכימה עם זה. לחנך לקימה בזמן ו---?
אפילו לספריה הם לא יכולים ללכת.
לשכנים בקושי.
מה יעשו כל היום?
נניח קמים בתשע. אוכלים, מתפללים, מתלבשים, עד 10.
משחקים. משתוללים. קוראים. עד 1.
עושים "משהו מועיל": אופים. עד 2.
נו, מה עכשיו? שיתלו כביסה? שישטפו כלים? יודעת מה, נפרגן :) הם עושים את זה עד 3.
וזהו!!
זה ממש לא חופש, וקשה מאד לחנך ל"קימה מסודרת" בעולם מבולגן.

boker tov

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בלתג
בואי תרחמי קצת על כל הילדים הלומדים אחרי שנה לא נורמלית עוד חופש לא יהיה?
למי עוזר עכשיו כשכולם בבתם?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הילדים רוצים לימודים
אמר לי איזה ילד "שכשיש חופש רוצים לחזור ללימודים, וכשיש לימודים רוצים חופש" :)

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
לשכנים בקושי.
מה יעשו כל היום?
וזהו!!
בשביל זה כשמתחילים לדבר על סגר, אני יוצאת לחנות, קונה 500 דפים A4, מכשירי כתיבה, חוצרי יצירה-לא יצירות אלא חומרים כמו פלסטלינה, דבק, נייר קרפ וכו. סוחבת ארגזים גדולים, מטעינה מצלמות ונגנים ויושבת לכתוב לוז ברור עבורי, כולל הורדה של דפי עבודה ומידע בנושאים שונים מהרשת. כל משפחה ומה שמתאים לה. ואז יש לנו יום חלל, יום עיוור עם כתב ברייל וכו וכו

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בשביל זה כשמתחילים לדבר על סגר, אני יוצאת לחנות, קונה 500 דפים A4, מכשירי כתיבה, חוצרי יצירה-לא יצירות אלא חומרים כמו פלסטלינה, דבק, נייר קרפ וכו. סוחבת ארגזים גדולים, מטעינה מצלמות ונגנים ויושבת לכתוב לוז ברור עבורי, כולל הורדה של דפי עבודה ומידע בנושאים שונים מהרשת. כל משפחה ומה שמתאים לה. ואז יש לנו יום חלל, יום עיוור עם כתב ברייל וכו וכו
כל הכבוד לך! אמא מסורה

bat 7

משתמש סופר מקצוען
את מדהימה.
אבל ראשית, לא כל ההורים ניחונו בחוש יצירתי כמו שלך, וגם לא בסבלנות.
שנית, ברוך ה' חושבת שיש לי משהו מן החוש הזה, ואנחנו כבר עשינו בכל הסגרים:
יום חלל, ויום כלי נגינה,
והקמנו מדינה כולל כסף, דגלים ומחוזות, והראנו סרטוני למידה, ודפי יצירה, וימים לפי ארצות כולל מאכלים מתאימים, ועוד....
וגם בסגר הקרוב נעשה את זה, עד כמה שנצליח.
ובכל זאת מבחינתי השעות שהם יושבים עם הטלפון ואיכשהו לומדים. אפילו אם זה שעה בכל יום (ובגילאים הגדולים זה יותר), גם עושה משהו חשוב.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
כל הכבוד לך! אמא מסורה
לא...אמא למודת סגרים ובידודים...
לא אפרט אייך הבית היה נראה בסגר ראשון....
כן מוזר לי שיש אנשים שכל סגר הוא חידוש עבורם כמו סגר ראשון...

בכל אופן, הלמידה מרחוק לא מתאימה לכל ילד, ואם בהתחלה חשבתי שלא נורא, אח’’כ המורים ישלימו, גילתי שלא...
ובחלק הלימודי הבית ספרי אינני מתמצאת מספיק, וגם כשהרגיש לי שילדי בסדר גמור בחומר גילתי שלא. וכך עלו כיתה עם הפרשים משמעותיים-ואני מתכוונת בעיקר כשיש חומר חשוב...בכיתות הנמוכות...

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
את מדהימה.
אבל ראשית, לא כל ההורים ניחונו בחוש יצירתי כמו שלך, וגם לא בסבלנות.
שנית, ברוך ה' חושבת שיש לי משהו מן החוש הזה, ואנחנו כבר עשינו בכל הסגרים:
יום חלל, ויום כלי נגינה,
והקמנו מדינה כולל כסף, דגלים ומחוזות, והראנו סרטוני למידה, ודפי יצירה, וימים לפי ארצות כולל מאכלים מתאימים, ועוד....
וגם בסגר הקרוב נעשה את זה, עד כמה שנצליח.
ובכל זאת מבחינתי השעות שהם יושבים עם הטלפון ואיכשהו לומדים. אפילו אם זה שעה בכל יום (ובגילאים הגדולים זה יותר), גם עושה משהו חשוב.
שעה כן. זה דווקא נחמד.
בסגר הקודם איזה משפחה עשו שעה לנכדים וצירפו את עמך ישראל שרצו וזה היה מקסים,
אבל מ8 עד 2...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא...אמא למודת סגרים ובידודים...
לא אפרט אייך הבית היה נראה בסגר ראשון....
כן מוזר לי שיש אנשים שכל סגר הוא חידוש עבורם כמו סגר ראשון...

בכל אופן, הלמידה מרחוק לא מתאימה לכל ילד, ואם בהתחלה חשבתי שלא נורא, אח’’כ המורים ישלימו, גילתי שלא...
ובחלק הלימודי הבית ספרי אינני מתמצאת מספיק, וגם כשהרגיש לי שילדי בסדר גמור בחומר גילתי שלא. וכך עלו כיתה עם הפרשים משמעותיים-ואני מתכוונת בעיקר כשיש חומר חשוב...בכיתות הנמוכות...
נתת פה כמה רעיונות מקסימים רק חשוב לציין שגם אם זה סגר שלישי יש הורים שעובדים מהבית- לפעמים משרה מלאה- ואין להם זמן לקיים למידה כזו בשעות הערות של הילדים.
לפעמים הם עסוקים בלשרוד את שגרת הקימה-ארוחות-עבודה בין לבין- אמא הוא לקח לי- החיבור מרחוק נפל- ארוחת ערב- מקלחות.
:)

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
לדעתי כן חשוב לשמור על מסגרת כלשהיא וקשר לבי"ס לילדים, כי אכן עכשיו אין כ"כ אפשרות לעשות פעילויות מחוץ לבית כמו בחופש הגדול.
אבל ליצור מסגרת זה לא אומר לתת להם מערכת שלמה של למידה מרחוק, שמלחיצה את בנות הכיתות הגבוהות שמתבקשות גם לעזור בשמירה על האחים הקטנים כי ההורים עובדים, ולא יעילה בכיתות הנמוכות, בטח אם ההורים לא פנויים לעזרה צמודה.
ולגבי החופש הגדול- נכון שצריך חופש בסוף שנת לימודים, אבל החופש הגדול גדול מדי. בכל שנה, ובטח בשנה כמו השנה.

אז מה אני חושבת שכדאי לעשות?
לדעתי כן צריך לשמור על קשר ומסגרת כלשהיא, ואת זה אפשר לעשות עם שיעור (בלייב!) של המחנכת כל יום. וזהו.
ושהמורים המקצועיים יצאו עכשיו לחופש, ובחופש הגדול יחזירו את השבועיים האלו.
מסייגת לגבי יא יב- יכול להיות שאותם כן צריך ללמד מרחוק כדי שיוכלו לגשת לבגרות (את הבגרויות בעייתי לדחות כי המשמעות של זה היא דחיית הגיוס. אולי אפשר לדחות רק את החוצים וככה לפחות נרוויח את בנות הסמינר). ובכיתות האלו יש באמת למידה יעילה מרחוק. מנסיון. (מלמדת ז-יב. יש קשר ישיר בין הגיל ובין יעילות הלמידה מרחוק.)

אגב, לכל מי שכתב שהמורים לא יסכימו- אני מורה מקצועית, ומעדיפה בהרבה לקצר את החופש בלמידה מקרוב, מאשר ללמד מרחוק. בטח כשהילדים הפרטיים שלי נמצאים איתי תוך כדי, אבל גם בזמנים שהם היו במסגרות ואני לימדתי מרחוק (הילדים שלי קטנים, ואני מלמדת כיתות גבוהות) היה לי קשה. מוותרת על התענוג.

החיסרון העיקרי בהצעה הזאת הוא שאין סיכוי שארגוני המורים יסכימו. ויש להם הרבה כוח בידיים.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
נתת פה כמה רעיונות מקסימים רק חשוב לציין שגם אם זה סגר שלישי יש הורים שעובדים מהבית- לפעמים משרה מלאה- ואין להם זמן לקיים למידה כזו אינטנסיבית בשעות הערות של הילדים.
אני עובדת מהבית:)
אבל אכן יכולה להזיז את שעות העבודה ולתמרן.

בסגר הראשון גם לא הצלחתי לעבוד וגם בלילה היתי עייפה... (ועוד היה ערב פסח אז בכלל..)

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אגב מורות....
האם קבלתן איזה שהם כלים אייך ללמד מרחוק בצורה מובנת וחוויתית?
3 שנים לומדים ללמד בכיתה פרונטלית, ואפילו לא יום השתלמות אחד ללמידה מרחוק... (לפחות במוסדות שאני מכירה)

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אגב מורות....
האם קבלתן איזה שהם כלים אייך ללמד מרחוק בצורה מובנת וחוויתית?
3 שנים לומדים ללמד בכיתה פרונטלית, ואפילו לא יום השתלמות אחד ללמידה מרחוק... (לפחות במוסדות שאני מכירה)
אצלנו ההשתלמות המוסדית היא על כלים ללמידה מרחוק. (מלמדת במוכש"ר, אבל לא בית יעקב)

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לשכנים בקושי.
מה יעשו כל היום?
וזהו!!
בעצם את אומרת: יש לילדים זמן מיותר, שיישנו בו.

יש לי ילדים מגיל 10 ומטה, הנושא של קימה בזמן והתנהלות נורמטיבית בראש מעיננו כחינוך לחיים, ובכל אופן אין להם רגע דל, וכדי להכניס אותם למיטות צריך פלייר או צבט....חחחח

את מאמינה שזה הגיוני?

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בעצם את אומרת: יש לילדים זמן מיותר, שיישנו בו.

יש לי ילדים מגיל 10 ומטה, הנושא של קימה בזמן והתנהלות נורמטיבית בראש מעיננו כחינוך לחיים, ובכל אופן אין להם רגע דל, וכדי להכניס אותם למיטות צריך פלייר או צבט....חחחח

את מאמינה שזה הגיוני?
ברור! ההפך, אני מדברת על זה שילדים הם עם עסוק, סקרן, לא ישן. הם יכולים ללמוד מרחוק וגם להנות מהחיים, זה לא סותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה