אולי המוכר נפגע - איסטניסיות

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
חברה,
הכל בראש
..
תרגיעו,
בכל דבר צריך גבול
ואפשר להגרר עם זה בלי סוף
ולהעשות משוגעים לדבר
ומשוגעים בכללי
....

ואל תגידו לי מגעילה
כי אני טיפוס סופר נקי
פשוט לא מתעמקים בדברים האלו עם מחשבות מרחיקות לכת..
:)

אז את מאלה שסונטים בחביבות בזולת........
ולא מוכנה להיות רגישה ולהבין ולקבל שיש שונים ממך.

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז את מאלה שסונטים בחביבות בזולת........
ולא מוכנה להיות רגישה ולהבין ולקבל שיש שונים ממך.
אני מקבלת את כולם ובאהבה!
(כתבתי שזו חברה טובה שלי..)
אבל אני חושבת שיש רגישויות יתר
שהן הגזמה וצריכות איזון ואולי אפילו טיפול
כדי לנהל חיים תקינים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם יש מישהו שזה לא מפריע לו זה רק בגלל שהוא לא שם לב.
ההפך, מי שזה לא מפריע לו פשוט מלמד את עצמו לא לחשוב על דברים כאלו ולהמשיך בחיים בשלווה ובטוב.
ואם הרגישים דכאן מבינים עד כמה זה לא נעים שסונטים בהם בחיבה על ההגזמה שלהם, וודאי שהם יכולים להבין עד כמה זה לא נעים שאנשים מתבטאים כמה הדברים מגעייייייילים אותם וכמה זה איכססססס.
שימו לב שמבחינה חברתית בד"כ מי שמתבטא בגועל כלפי דבר כל שהוא - תמיד נמצא בעמדת עליונות, כי לאחרים לא נעים להיחשב לא מבינים בענייני גועל ושות', כך שהתבטאויות כאלו ברוב מוחלט של המקרים מעמידים את הסובבים במצב של חוסר נעימות.
לתשומת לב האנשים הרגישים דכאן

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ההפך, מי שזה לא מפריע לו פשוט מלמד את עצמו לא לחשוב על דברים כאלו ולהמשיך בחיים בשלווה ובטוב.
ן
נכון מאוד. הוא שאמרתי. הם לא שמים לב.

ואם הרגישים דכאן מבינים עד כמה זה לא נעים שסונטים בהם בחיבה על ההגזמה שלהם, וודאי שהם יכולים להבין עד כמה זה לא נעים שאנשים מתבטאים כמה הדברים מגעייייייילים אותם וכמה זה איכססססס.
שימו לב שמבחינה חברתית בד"כ מי שמתבטא בגועל כלפי דבר כל שהוא - תמיד נמצא בעמדת עליונות, כי לאחרים לא נעים להיחשב לא מבינים בענייני גועל ושות', כך שהתבטאויות כאלו ברוב מוחלט של המקרים מעמידים את הסובבים במצב של חוסר נעימות.
לתשומת לב האנשים הרגישים דכאן
צודקים.
מכירה הרבה רגישים בסביבתי, שאם לא ההכרות הקרובה, אף אחד בעולם לא היה יודע על הרגישות שלהם.
לא כל רגיש מחצין את הסלידה שלו.
חוץ מקושי אישי אמיתי אין להם שום רווח נלווה.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אני מקבלת את כולם ובאהבה!
(כתבתי שזו חברה טובה שלי..)
אבל אני חושבת שיש רגישויות יתר
שהן הגזמה וצריכות איזון ואולי אפילו טיפול
כדי לנהל חיים תקינים.

את מערבבת בין איסטניסיות (שבאמת מגבילה את האדם - ויש הלכות שנוגעות לאיסטניס) - לבין כפייתיות...

ונכון, אני לא אצעק לא אומר "איכססס" לאחרים, ותמיד אמצא תירוץ למה לא בא לי עוגת קרם מגרה שזו שמחלקת אותה מלקקת את האצבעות והסכין בין פרוסה לפרוסה - עדיף לי לא לאכול מאשר לפגוע בה.
וברור - רגישות זה דבר מתבקש, במיוחד ממי שמצפה לרגישות מאחרים.
ומי שלא מכיר אותי ממש מקרוב לא יודע שאני איסטניסטית. סתם מתפעלים מזה שאני "שומרת על הגיזרה".......;):p

נערך לאחרונה ב:

תמנונה

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אגב, אני חושבת שיש הבדל גדול באנשים שנגעלים ממה שחושבים שקיים למה שרואים בפועל.

לדוגמא מזון מוכן, כל עוד אתה רק מדמיין מה קרה שם במטבח זה דבר אחד, אבל אם המלצר יגע לך באוכל אחרי שראית שליקק את האצבע אתה לא תהיה מסוגל לאכול.
או- לא אכפת לי להשתמש במכשירי כתיבה של אנשים אחרים, אבל כשאני רואה את העט של חברתי נגוס מכל הכיוונים אז פשוט לא, אני לא אגע לה בעט לעולם ואני אמצא תירוצים.

והדברים הללו, שרואים וכל בר דעת מבין שיש מה להגעל מהם, אמורים לעלות מתישהו למודעות ואין סיבה שאנשים יסבלו מהם. זה מגוחך להגיד "אני אמשיך בשלי, תעבירו הלאה או שתתמודדו".

אז תודה לפותחת האשכול.

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
רק לעזרת האנשים שעדיין מסתבכים, אז ראיתי בחנות איך שהעובד פותח את השקיות והפיתרון זה פשוט לתפוס את השקית מאוד בחוזק ולפתוח אותה, זה היה עובד "בן דוד" שעשה את זה כמו שה"בני דודים" עושים, אם מנסים בעדינות אז זה הרבה פעמים מסתך.
אני עדיין מסתבך הרבה פעמים אבל ככה זה הרבה פחות.

עוד פתרון ששמעתי ממוכרת: לפתוח מהצדדים-כלומר מה2 ס"מ מתחת לידיות בצדדים-הרבה יותר קל ופשוט.

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
אח שלי הוא איסטניס גדול....
עד שיום אחד הוא הגיע לביקור למפעלי תעסוקה של שיח סוד, וראה מי אורז את הערכות האלו
מאז הוא מעדיף לאכול רק בכלים של המסעדה.....

כדאי לחשוב קצת לפני שכותבים דברים כאלו, אני אישית ממש נפגעתי! ! ! !
מי שעובד בשיח סוד אלו לא אנשים שעבדו בזבל. בסהכ אנשים עם מוגבלות כלשהי ואף אחד לא מבוטח מפני דברים כאלו!
לי יש ילד עם תסמונת דאון. אני מקווה שהוא יהיה ברמה יותר גבוהה מהעבודה בשיח סוד אבל אני חושבת על זה שאנשים יגידו איכס על מה שהוא ארז אני ממש מתחלחלת. הם אנשים מקסימים ונקיים! ! ! !
זה שיש להם מוגבלות לא הופך את הכלים שהם אורזים למגעילים!
נקודה למחשבה

רחשי הלב

משתמש מקצוען
מי שעובד בשיח סוד אלו לא אנשים שעבדו בזבל. בסהכ אנשים עם מוגבלות כלשהי ואף אחד לא מבוטח מפני דברים כאלו!
לי יש ילד עם תסמונת דאון. אני מקווה שהוא יהיה ברמה יותר גבוהה מהעבודה בשיח סוד אבל אני חושבת על זה שאנשים יגידו איכס על מה שהוא ארז אני ממש מתחלחלת. הם אנשים מקסימים ונקיים! ! ! !
נקודה למחשבה
גם אני ממש לא אהבתי את מה שנכתב בהקשר לעבודה של הילדים המיוחדים, אבל כדי ללמד זכות אכתוב, שאותו אח מדובר הוא איסטניס גדול לפי התיאור והסטנדרטים שלו לאיזו סטריליות נדרשת בעת אריזה גבוהים מהרגיל, ולדעתו יתכן שבעבודה עם ילדים מיוחדים שלפעמים רגישים פחות לסטנדרטים הגבוהים הללו ייתכנו יותר תקלות מבחינתו.

soomsum

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נקודה למחשבה
צודקת ..
אני שופר בכל הסיפור פה, העברתי את מה שהוא סיפר לי ,
אבל באמת צריך להיות יותר רגישות

גם אני ממש לא אהבתי את מה שנכתב בהקשר לעבודה של הילדים המיוחדים, אבל כדי ללמד זכות אכתוב, שאותו אח מדובר הוא איסטניס גדול לפי התיאור והסטנדרטים שלו לאיזו סטריליות נדרשת בעת אריזה גבוהים מהרגיל, ולדעתו יתכן שבעבודה עם ילדים מיוחדים שלפעמים רגישים פחות לסטנדרטים הגבוהים הללו ייתכנו יותר תקלות מבחינתו.
באמת זה הכוונה , שהוא איסטניס מיוחד
ולכן זה מפריע לו....

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
סתם מסקרן אותי - שאלה לכל האינסטנסטים/יות פה -
מה אתם חושבים על מי שמלקק את האצבע על מנת לפתוח שקית של עצמו?
זה מגעיל אתכם לראות את זה? אתם חושבים עליו שהוא לא נקי או משהו?

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני קונה מידי פעם בחנות מסוימת, שאחד המוכרים היותר מבוגרים שם אורז את המוצרים באופן קבוע בשקית, כשהוא לוקח את השקית מהמתלה בסגנון של פעם - מלקק טיפה את האצבע ואז תופס שקית בקלות
אני לא יכולה לסבול את הדבר הזה. לפעמים זה שיקול בשבילי אם בכלל לקנות שם או לא.
היום קניתי שם, וכשהוא רצה לתת לי שקית אמרתי לו - לא תודה. לא צריך
אז הוא אמר לי "כל הכבוד"!
פלטתי משהו כמו "מה כל הכבוד, אני לא אוהבת ששמים את האצבע בפה כשלוקחים שקית"
המוכר שתק ולא אמר כלום. כשסיים את החשבון בקושי המהם משהו כמו תודה וזהו.
אמרתי תודה ויצאתי
ומאז אני בתחושה קשה
מצד אחד הוא גורם לחלק מהלקוחות דחיה (אני בטוחה שאני לא היחידה)
מצד שני הוא כנראה נפגע .. יכולתי לומר לו זאת בעדינות אבל זה יצא ככה.. לא בכוונה.

מה הייתם עושים במקומי?
מעניין אותי, אני היחידה שזה דוחה אותי או שיש פה עוד כמה? שאדע אם לפחות יש תועלת בלומר זאת באופן עדין
תודה
לא קשור דווקא למקרה הספציפי הזה.
בכללי, אני מאמין שבכל סיטואציה דומה יש לבחור בין שתי אופציות:
1- להחליט שאנחנו מוכנים לבלוע את הצפרדע ולא להגיב, ולהשלים עם זה בחיוך. לפעמים אי אפשר לומר דבר.
2- להגיב בצורה חד משמעית, ברורה נעימה. לא צינית, לא מעליבה, לא מתחבאת מאחורי אמירות מתפתלות. וכן- להאשר נעימים ונחמדים. זה לא סותר בכלל.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים

אין לי בעיה עם מי שמלקק את המזלג של עצמו, את הגלידה של עצמו, את השקית של עצמו, - זה אפילו הגיוני, וזה לא מגעיל אותי כל זמן שזה נשאר ברשותו והוא לא מושיט לי את הליקוקים הללו....

ברור שיש לכל אחד פה גבול של איסטנסטיות, וגם כאלו שאין להם שום בעיה ללקק ביחד עם החבר'ה את אותה הגלידה - לא נראה לי שיסכימו, (למשל..) לנקות עם הידיים פליטה של תינוק זר- או שיש כאלו שמגעיל אותם לראות את המתפלל שלידם מסמן לעצמו את המקום בספר עם שערה שתלש מזקנו, או כל דבר אחר שעולה בדעתכם...

אז הדיון הוא בעצם - איפה הגבול של כל אחד נמצא?

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
עדכון:
ברוך השם :) יום שישי הלכתי לקנות משהו כדי להחליף מילה עם המוכר,
אחרי ששילמתי (הוא לא הציע לי שקית אם שאלתם ;) ) אמרתי לו שאני מצטערת על אמול.. הוא חייך ואמר "שטויות, זכותך המלאה"
אמרתי לו משהו על זה שלא הייתי צריכה לומר אבל זה היה נראה מיותר.
:D
אני את שלי למדתי ואם עוד מישהו כאן והיה זה שכרי.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
בדיוק הייתי בחנות ש2 עשו את זה אחד אחרי השני.
שיעשו. מה אכפת לי
כמו ששירו אמרה

טרוצער

משתמש סופר מקצוען
צודקת ..
אני שופר בכל הסיפור פה, העברתי את מה שהוא סיפר לי ,
אבל באמת צריך להיות יותר רגישות

באמת זה הכוונה , שהוא איסטניס מיוחד
ולכן זה מפריע לו....
פחות אכפת לי שזה מפריע לו- זו זכותו וזה בסדר
אבל לא כותבים כאלו דברים בפורום ציבורי וגם לא מספרים את זה לכל מי ומי

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רק הערה לאיסטניסטים:
אלה שמכינים אוכל עם כפפות, לא מעידים על עצמם שהאוכל יותר סטרילי.
גם מחקרית, על כפפות עבודה נמצאו הרבה יותר מזהמים מאשר בידים.
וגם מעשית, עובדי מטבח נמצאו כשהם נכנסים לשירותים ויוצאים בלי להחליף כפפה, וד"ל.
לסיכום, אם אני בסושיה והעובד מצוייד בכפפות, אני אישית אחשוש יותר לבריאותי, מאשר אם אראה שהעובד משתמש בידים נקיות ושטופות היטב.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
רק הערה לאיסטניסטים:
אלה שמכינים אוכל עם כפפות, לא מעידים על עצמם שהאוכל יותר סטרילי.
גם מחקרית, על כפפות עבודה נמצאו הרבה יותר מזהמים מאשר בידים.
וגם מעשית, עובדי מטבח נמצאו כשהם נכנסים לשירותים ויוצאים בלי להחליף כפפה, וד"ל.
לסיכום, אם אני בסושיה והעובד מצוייד בכפפות, אני אישית אחשוש יותר לבריאותי, מאשר אם אראה שהעובד משתמש בידים נקיות ושטופות היטב.
ואם מחליפים את הכפפות בתדירות גבוהה? הן באמת לא נקיות ממזהמים?
ידוע אם יש הבדל בין כפפות גומי (ללא אבקה) לכפפות ניילון?

אני מכינה אוכל עם כפפות אבל זה יותר כדי למנוע ריח מהידיים (של דגים / עופות / ירקות שהקילוף שלהם מלכלך וכדו')

תמנונה

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אותי די מגעיל לאכול אוכל (ביתי) כשאני רואה במטבח שמי שהכין אותו עבד עם כפפות.

כשאתה עם כפפות יש לך פחות רגישות ללכלוך שנדבק בהן, אני רואה את הבנאדם עושה דברים תוך כדי, זורק קליפות לפח, ועוד כהנה וכהנה והכל עם אותן כפפות. והעיקר שהידים שלו נשארו נוצצות.

חוצמזה בכפפות לטקס זה מרגיש לי כאילו הלטקס נדבק באוכל וגם זה מפריע לי.

artline

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עדכון:
ברוך השם :) יום שישי הלכתי לקנות משהו כדי להחליף מילה עם המוכר,
אחרי ששילמתי (הוא לא הציע לי שקית אם שאלתם ;) ) אמרתי לו שאני מצטערת על אמול.. הוא חייך ואמר "שטויות, זכותך המלאה"
אמרתי לו משהו על זה שלא הייתי צריכה לומר אבל זה היה נראה מיותר.
:D
אני את שלי למדתי ואם עוד מישהו כאן והיה זה שכרי.
כל הכבוד
גם לי ירדה לי אבן מהלב...
ריחמתי על המוכר.
(אגב, בטוח שהוא יגיד שטויות וכו', ולא יודה "זה באמת עשה לי רע על הלב היחס שלך... כאילו מה אני"...
אם הוא בן אדם ודאי שזה הזיז לו משהו ועכשיו תיקנת... יופי!!)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה