עזרה אולי הגיע הזמן לעשות מהפך בגמחי"ם בציבור החרדי?

רפ

משתמש סופר מקצוען
אני חוזרת שוב על מה שכתבתי.
זוג שקיבל מההורים סכום ראשוני יפה אם ישקיע ויתנהל נכון יהיה לו לתת סכום כזה ל-10 ילדים בנוסף להתנהלות הגיונית יותר בחייו.
כמובן שאנחנו לא דורשים מההורים אבל הרעיון של סכום ראשוני מההורים הוא נכון מיסודו גם כלכלית.
(השקעה המניות מכפילה את עצמה פי 5 ב24 שנים מה שמספיק ל-10 ילדים וכל הכסף שמתקבל אחרי פרק זמן זה עומד לרשות ההורים)
אפשר לשאול מה נקרא אצלך סכום יפה?

מלבד זאת לא הבנתי - אם ההשקעה מכפילה את עצמה פי 5 איך זה מספיק ל-10 ילדים?

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אפשר לשאול מה נקרא אצלך סכום יפה?
לא משנה מה הסכום שהוא קיבל.
את אותו סכום הוא יוכל בעז"ה לתת ל10 ילדים
כי הסכום מכפיל את עצמו פי 5 ב24 שנים---(ויש שני זוגות הורים)
וזה בהנחה שלא הוסיפו כסף נוסף בכל אותה תקופה.
ומכיון ש24 שנים מהחתונה לא מחתנים כבר 10 ילדים אז רק חלק מהסכום מוצא והחלק השני ממשיך לעשות תשואות וזה שייך נטו לבני הזוג.

abc321

משתמש פעיל
זוג שקיבל מההורים סכום ראשוני יפה אם ישקיע ויתנהל נכון יהיה לו לתת סכום כזה ל-10 ילדים בנוסף להתנהלות הגיונית יותר בחייו.
כמובן שאנחנו לא דורשים מההורים אבל הרעיון של סכום ראשוני מההורים הוא נכון מיסודו גם כלכלית.
(השקעה המניות מכפילה את עצמה פי 5 ב24 שנים מה שמספיק ל-10 ילדים וכל הכסף שמתקבל אחרי פרק זמן זה עומד לרשות ההורים)
עוד נקודה חשובה ההורים יתנו כסף לילד כדי שישקיע כדי שיוכל לתת לילדים הבאים והנכדים ישקיעו את הכסף כדי שיוכלו לתת לנינים,
מזכיר את הסיפור של האבא שעבד כדי שיוכל לפרנס את בנו שילמד תורה אך הבן גם הלך לעבוד כדי שיוכל לפרנס את בנו וכך זה המשיך בלי סוף

רפ

משתמש סופר מקצוען
לא משנה מה הסכום שהוא קיבל.
את אותו סכום הוא יוכל בעז"ה לתת ל10 ילדים
כי הסכום מכפיל את עצמו פי 5 ב24 שנים---(ויש שני זוגות הורים)
וזה בהנחה שלא הוסיפו כסף נוסף בכל אותה תקופה.
ומכיון ש24 שנים מהחתונה לא מחתנים כבר 10 ילדים אז רק חלק מהסכום מוצא והחלק השני ממשיך לעשות תשואות וזה שייך נטו לבני הזוג.
ולאורך כל החיים הזוג גר בשכירות?
לפי המודל שאת מתארת, אפשר לחסוך הכל, אף אחד לא ייתן כלום וכולם יגורו כל החיים בשכירות.

נערך לאחרונה ב:

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עוד נקודה חשובה ההורים יתנו כסף לילד כדי שישקיע כדי שיוכל לתת לילדים הבאים והנכדים ישקיעו את הכסף כדי שיוכלו לתת לנינים,
מזכיר את הסיפור של האבא שעבד כדי שיוכל לפרנס את בנו שילמד תורה אך הבן גם הלך לעבוד כדי שיוכל לפרנס את בנו וכך זה המשיך בלי סוף
כנראה לא קראת או לא הבנת עד הסוף.
אחרי 30 שנה הכסף כבר מכפיל את עצמו פי 7.62 (אם לא הוציאו את הכסף אלא שילמו לילדים שכבר נישאו בהלוואת לדוג' מקרן הפנסיה) או שהוציאו רק חלקית.--- כל זה שייך לזוג עצמו וזה המון.

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
אחרי 30 שנה הכסף כבר מכפיל את עצמו פי 7.62 (אם לא הוציאו את הכסף אלא שילמו לילדים שכבר נישאו בהלוואת לדוג' מקרן הפנסיה) או שהוציאו רק חלקית.--- כל זה שייך לזוג עצמו וזה המון.
אולי לא הבנתי אותך לגמרי
למה שכל דור יעביר לדור שאחריו כסף להשקיע אם הוא נהנה מזה בעצמו רק אחרי עשרים+ שנה
לא עדיף בכזה מצב שממילא משלמים שכירות שכל אחד ידאג לעצמו?

לייקית

משתמש מקצוען
וסתם שאלה,
מה קורה בציבור הכללי בו אין גמ"חים?

אנשים לא נוטלים הלוואות מיותרות? שוק אפור אפילו?
כבר ספרתי פה, וכמעט סקלו אותי באבנים, שפעם בעל חנות שמוכרת מוצרים המתומחרים במאות ובאלפים, שח לי בכאב, כי הציבור הכללי קונה בצורה הרבה פחות בזבזנית מאשר הציבור שלנו.
טענו שהוא אנטישמי ושאר ירקות, אך הוא יהודי משלנו, יודע ספר, בניו בישיבות קדושות, יושבים ולומדים.
וזו פשוט האמת. וזה חבל וכואב.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ולאורך כל החיים הזוג גר בשכירות?
לפי המודל שאת מתארת, אפשר לחסוך הכל, אף אחד לא ייתן כלום ויגורו כל החיים בשכירות.
אני לא אומרת שזה המודל הכלכלי הנכון--
אבל באתי לפחות להפקיע את ההנחה שכל זוג יקנה לעצמו--- זה לא נכון יותר- רק פחות
הזוג הזה יתנהל בחייו כמו חבריו שלא קיבלו מההורים---יצבור הון עצמי וישקיע ויקנה ויוסיף. ויגיע אולי לדירה .
אבל באיזשהו שלה יהיה להם סכום מכובד מהמניות שהשקיעו בניגוד לחברו שלא יהיה לו כלום.
ועוד- לכמה אנשים בני 20-30 יהיה עשרה ילדים????:(

רפ

משתמש סופר מקצוען
כבר ספרתי פה, וכמעט סקלו אותי באבנים, שפעם בעל חנות שמוכרת מוצרים המתומחרים במאות ובאלפים, שח לי בכאב, כי הציבור הכללי קונה בצורה הרבה פחות בזבזנית מאשר הציבור שלנו.
טענו שהוא אנטישמי ושאר ירקות, אך הוא יהודי משלנו, יודע ספר, בניו בישיבות קדושות, יושבים ולומדים.
את יכולה להגיד איזה סוג של מוצרים?
כי מההיכרות שלי עם הסביבה שלי, אנשים עושים קניות מאוד מחושבות.

abc321

משתמש פעיל
אם לא הוציאו אז מאיפה הביאו כסף לילדים הרי זה כל הרעיון שבצורה הזו יהיה להורים כסף לתת לילדים
טעיתי בהבנה?

ראובן 23

משתמש מקצוען
א.כשמוציאים את הכסף יש עליו מס רווחי הון
ב.יש אינפלציה ככה שהסכום מיספרית אולי יהיה אותו דבר אבל הוא יהיה שווה פחות
ג.הרבה הורים משלמים בצורת משכנתא לילדים זה אומר שאין להם לתת את הכסף מזומן להשקעה
ד.מניות פחות יציבות מדירה כי אם הם נופלים אין לך איפה לגור ואם הדיור נופל לפחות יש לך מקום להיות בו
ה.הורים לא אוהבים לתת לזוג את הכסף ביד ובצדק הם יותר אוהבים לתת נכס

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אולי לא הבנתי אותך לגמרי
למה שכל דור יעביר לדור שאחריו כסף להשקיע אם הוא נהנה מזה בעצמו רק אחרי עשרים+ שנה
לא עדיף בכזה מצב שממילא משלמים שכירות שכל אחד ידאג לעצמו?
הסברתי כבר הרבה פעמים החיים לא נגמרים בגיל 45
ועדיין לא מוציאים אז הכסף עבור כל הילדים.
זה המון כסף שממשיך להצטבר.
אז יש יתרון משמעותי לצורה הזו.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ממש מעניין.
לי ידוע (עובדת במקום חילוני ושומעת על מה הם מבזבזים) שהחילונים מוציאים הרבה יותר על מותרות.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה

abc321

משתמש פעיל
כשיש דירה לא שייך להוציא חלק מהכסף וכשהזוג מוכר את הדירה זה בדרך כלל לרכישת דירה אחרת, למרות ששמענו סיפורים על כאלו שמכרו את הדירה לעסקאות מפוקפקות ונשארו בלי הדירה אך זה יחסית נדיר,
אך אם לזוג יהיה מניות כשיצטרכו קצת כסף לאיזה הוצאה חריגה היד תהיה קלה על ההדק לשחרר חלק מהכסף...
בקיצור לשים כסף במניות זה לא משהו שמתאים לכל אחד במיוחד לצעירים

רפ

משתמש סופר מקצוען
בתחום השיפוץ
אין לי מושג במי מדובר ומה בדיוק העסק.
אבל צריך לקחת בחשבון כמה דברים:
א. לא כל משפחה משפצת.
ב. האם מספר החרדים שקונים אצלו דומה למספר החילונים?
ג. לפעמים אופי העסק מזמין בזבוזים, ואנשים שמעדיפים לחסוך פשוט הולכים למקום אחר והוא לא פוגש בהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה