התייעצות אולי הגיע הזמן להקים קבוצה טכנולוגית חרדית

מצב
הנושא נעול.

הצייר

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
אולי הגיע הזמן להקים קבוצה טכנולוגית חרדית שתקים פתרונות טכנולוגיה אמיתיים מתקדמים שתואמים לצרכי המגזר, במקום לרדוף אחרי הזנב של עצמנו ולחפש כל מיני מותגים אומללים שהיכולות והמיצוי הטכנולוגיים שהם מציעים תואמים לטכנולוגיה של שנות ה90..
אני חושב על זה בעקבות החיפושים הנואשים סביבי למצוא נגן טוב שעובד לפחות ברמה של ה'סנדיסק של פעם, או החיפושים כאן בפורום, אחרי טלפון כשר שעובד כמו שצריך, ומותאם באמת לצרכי המגזר.
המצב כעת הוא אבסורדי, במחיר שאני קונה טלפון כשר עם יכולות בינוניות ומטה, או נגן שלא מתאים בכלל ליכולות שהטכנולוגיה מציעה היום, במחיר הזה בשוק הכללי קונים טכנולוגיה של 2020..
ולא דיברנו על שוק המצלמות, שמה שמייצרים היום הוא בעיקר בשוק המקצועי, וגם הוא עוד מעט לא יתאים לקהל החרדי עם כל הקישורים וחיבורי האינטרנט השונים שהמצלמה תציע.
אולי הגיע הזמן במקום לחסום כל מיני מכשירים בינוניים, או לחפש בשווקי סין חברות כושלות שיביאו דברים באיכות בינונית, לחשוב בצורה מערכתית, הרי הקיטוב בין צרכי המגזר החרדי לבין הדברים שהשווקים בעולם מציעים רק ילך ויגדל ויעבור לתחומים נוספים.

משך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יוצרי ai
אולי הגיע הזמן להקים קבוצה טכנולוגית חרדית שתקים פתרונות טכנולוגיה אמיתיים מתקדמים שתואמים לצרכי המגזר, במקום לרדוף אחרי הזנב של עצמנו ולחפש כל מיני מותגים אומללים שהיכולות והמיצוי הטכנולוגיים שהם מציעים תואמים לטכנולוגיה של שנות ה90..
אני חושב על זה בעקבות החיפושים הנואשים סביבי למצוא נגן טוב שעובד לפחות ברמה של ה'סנדיסק של פעם, או החיפושים כאן בפורום, אחרי טלפון כשר שעובד כמו שצריך, ומותאם באמת לצרכי המגזר.
'למה שימציאו פתרונות... מחכים שהציבור יתקדם' - עצוב אבל זה המצב!
:(

נבואות זעם טכנולוגיות:
- ''תוך כמה שנים לכל האברכים יהיה סמארטפון''
- ''אין כמעט בית בלי אינטרנט''
- ''מי ישתמש בנגן בעתיד''
:mad:

---
השינוי הזה תלוי בציבור!
אם יש דרישה יהיה גם ייצור!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
המצב כעת הוא אבסורדי, במחיר שאני קונה טלפון כשר עם יכולות בינוניות ומטה, או נגן שלא מתאים בכלל ליכולות שהטכנולוגיה מציעה היום, במחיר הזה בשוק הכללי קונים טכנולוגיה של 2020..
ולא דיברנו על שוק המצלמות, שמה שמייצרים היום הוא בעיקר בשוק המקצועי, וגם הוא עוד מעט לא יתאים לקהל החרדי עם כל הקישורים וחיבורי האינטרנט השונים שהמצלמה תציע.
אולי הגיע הזמן במקום לחסום כל מיני מכשירים בינוניים, או לחפש בשווקי סין חברות כושלות שיביאו דברים באיכות בינונית, לחשוב בצורה מערכתית, הרי הקיטוב בין צרכי המגזר החרדי לבין הדברים שהשווקים בעולם מציעים רק ילך ויגדל ויעבור לתחומים נוספים.
בעד!
מאמינה שאם היוזמים גם ישתמשו בעצמם בטכנולוגיה של עצמם (בניגוד לועדות הקיימות כיום....),
הדברים ייראו אחרת.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נבואות זעם טכנולוגיות:
- ''אין כמעט בית בלי אינטרנט''
זה לא נכון? (לא רואה את זה כ"נבואה"... אני חושב שזו מציאות עכשווית)
איך כתבת:
'למה שימציאו פתרונות... מחכים שהציבור יתקדם' - עצוב אבל זה המצב!
במציאות של היום, ובמסלול שהעולם דוהר בו, באמת קשה להסתדר בלי אינטרנט.
עם זאת, אני לא רואה סיבה "לחייב" את העולם החרדי להשתמש בסמארטפון. אינטרנט כשר במחשב הביתי אמור להספיק, ולכן - כפי שנכתב בהודעה הפותחת - צריך לייצר טלפונים כשרים ברמה גבוהה מאוד. (אם-כי יש דברים מסוימים שמצריכים סמארטפון, אבל זה כבר "בקטנה", ובהחלט אפשר להסתדר בקלות בלעדיו).

נערך לאחרונה ב:

גננת לשעבר

משתמש פעיל
ראיתי בעיתונים מארה"ב (באידיש) פרסומות על מכשירים ייעודיים:
מצלמות ללא הסרטה,
טלפונים ללא אינטרנט.

בעבר אמרה לי מנהלת מכירות של "HP ישראל" שאפשר לייצר/להזמין אצלם כל מה שרוצים. הם מייצרים מפרט ייחודי לכל רשת לפי הדרישות (כמובן שמדובר בכמויות, לא בבודדים).
לכן יש דגמים מיוחדים שניתן להשיג רק בקרביץ, וכאלו שרק בביג, וכד'
כל אחד מייצר עם בידול מסוים משלו

שם כוכב

משתמש רשום

מצטרף.

צריך להיות שינוי, לא רק במכשירים, כמו נגן ופלאפון, שהמכשירים הכשרים הינם ברמה בינונית ופחות מכך.

אלא גם, ובעיקר, במערכות הטלפוניות,

לדוגמא, מישהו יכול להסביר לי, למה הבנקים לא נותנים לעשות העברה בנקאית בצורה אוטומטית [לא נציג] דרך הטלפון?? [חוץ מפועלים, וגם זה מוגבל עד 20,000 ש"ח לחודש].

אם רצון טוב, ניתן בטכנולוגיה של היום לעשות הכל דרך מערכות טלפוניות ממוחשבות וחכמות.

אם רק היה דרישה ציבורית, היה אפשר לעשות כמעט את כל המידע והפעולות דרך הטלפון.

גם בבנקים, קופות חולים, משרדי ממשלה, ובכל אתר שהוא, עם קצת מאמץ ומחשבה אפשר להנגיש את הכל דרך מערכת טלפונית ממוחשבת.

כמובן, שהמצב הזה לא מהווה שום תירוץ, לאותם שמנסים לפרוץ גדר להחדיר לציבור את האינטרנט המסונן, או את האייפונים המתועבים, והמציאות העגומה אינה מהווה שום הצדקה לכך.

חובה להדגיש גם, שיש מאות אלפים שמסתדרים בלי כל הטכנולוגיה הפסולה, וחייהם יפים ומאושרים לא פחות מהאחרים וזאת בלשון המעטה.

אבל זה לא סותר לכך, שאם היה דרישה ציבורית, ואין סיבה שלא תהיה, ובעיקר מישהו שיוביל את המאבק בזה, שחברות גדולות, כמו בנקים, משרדי ממשלה, וכו' וכו', ינגישו את כל המידע והפעולות דרך מערכות טלפוניות ממוחשבות [לא נציג]. ובעיקר, כשרות ומהודרות.

חסר מי שירים את הכפפה בנושא.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@הצייר
לא הבנתי מה לעשות למעשה.
הסיבה שכל הנ"ל נעלמים
זה פשוט כי הסמארטפון מחליף את כולם
ולפתח נגן/מצלמה/פלאפון פשוטים עולה המון.
ולהכשיר סמארטפון יקר לא שווה
מה שנשאר הוא להכשיר את המכשירים הבינוניים
עד שלחברות המיצרות אותם לא יהיה שווה כבר לפתח (כי השוק בעולם השלישי יעבור לסמארטפונים )
ואז הפלאפונים הכשרים יהיו מיני סמארטפונים כמו סמסונג יאנג.
לגבי מצלמות אולי יתחילו להשתמש במצלמות אקסטרים וכדו' (כשהמחירים שלהם ירדו).
והנגנים ישארו דפוקים ופשוט יצטרכו לקנות חדש כל שנה שנתיים
(כי לשום חברה היום לא שווה לפתח נגנים כמו סאנדיסק קליפ +).

אמיליה

משתמש מקצוען
זה רעיון מצוין, אבל המציאות היא- הציבור שדורש את הסחורה הזאת הוא לא מספיק כח קנייה שמשתלם לחברות לעבוד בשבילו
פיתוח, ייצור, תמיכה, תיקונים, חלקי חילוף- כל אלה עולים הון תועפות
לחברות ענק שווה להתעסק עם מיליוני צרכנים שיהוו קהל יעד שמגלגל להם מחזורי רווח משתלמים.
הציבור החרדי כולו, לא מתקרב לכמות הזאת. תורידו מתוכם את אלה שבכל מקרה משתמשים במכשירים פתוחים או מסוננים, נשארנו עם כמות שלא מלהיבה שום יצרן.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
זה רעיון מצוין, אבל המציאות היא- הציבור שדורש את הסחורה הזאת הוא לא מספיק כח קנייה שמשתלם לחברות לעבוד בשבילו
פיתוח, ייצור, תמיכה, תיקונים, חלקי חילוף- כל אלה עולים הון תועפות
לחברות ענק שווה להתעסק עם מיליוני צרכנים שיהוו קהל יעד שמגלגל להם מחזורי רווח משתלמים.
הציבור החרדי כולו, לא מתקרב לכמות הזאת. תורידו מתוכם את אלה שבכל מקרה משתמשים במכשירים פתוחים או מסוננים, נשארנו עם כמות שלא מלהיבה שום יצרן.
זאת נקודה מאד חושבה שכל יזם יהיה חייב לתת עליה את הדעת.

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אם כל/רוב הציבור יתאחד בעניין ולא יגיד משפטים כמו "גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה" וכ"ו נצליח ליצר ולהביא דברים טובים ובזול אבל אם הציבור מיואשים ואין כוח ומשלימים עם המצב אז באמת החברות לא סופרות אותנו וכ"ו
לדוגמה ללכת למקומות או להשתמש בתוצרת של מחללי שבת, הציבור לא נחוש למאבק בעניין והמצב קשה!!!
היום דיברתי עם יהודי לא חרדי ושאל אותי לאיזה אתרים אני לוקח את הילדים כי אין לו לאן ללכת הכל פתוח בשבת והוא שואל אותי איך יכול להיות שאותם מקומות "מפוצצים" בחרדים? הוא לא מסוגל להתקרב למקומות האלה
כמובן שהסברתי לו שזה לא איסור מוחלט וכ"ו אבל הוא בשלו איך אפשר?
הרגש לאבא שבשמים אמור לעצור אותך מלהיכנס למקומות שמחללי שבת!!! לא היה לי מה לענות...
פשוט הציבור אמור להתאחד בכל החזיתות ולהתעקש שיתנו לנו רק דברים טובים ובזול וכ"ו שכשרים ומתאימים לנו ב100%
וברור שננצח (כמו בעניין של הכשרויות)

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ההבדל הגדול הוא המחיר
הכשרויות ניצחו במוצרי בסיס
שכוח המכירה שלהם הוא ההמונים
אז אם יש 100,000 אנשים שאוכלים רק בד"ץ פלוני
שווה להשקיע.
אבל בתחומים אחרים זה פשוט לא שווה להשקיע כ"כ
כל עוד כמות האנשים המגיעים בסופ"ש גדול מציבור המתנזרים
אין סיבה כלכלית שיסגור בשבת (יש מקרים הפוכים כמו פיניציה אבל זה כר דיון אחר).
ולענייננו, אתה צריך מודל כלכלי איך תפתור את בעיות הטכנולוגיה
ולא רק לזרוק סימאות "אם רק נרצה", המודול יכול להיות מבוסס תרומות מחו"ל או כל דבר אחר
אבל אתה צריך להיות מבוסס על משהו.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אם כל/רוב הציבור יתאחד בעניין ולא יגיד משפטים כמו "גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה" וכ"ו נצליח ליצר ולהביא דברים טובים ובזול אבל אם הציבור מיואשים ואין כוח ומשלימים עם המצב אז באמת החברות לא סופרות אותנו וכ"ו
לדוגמה ללכת למקומות או להשתמש בתוצרת של מחללי שבת, הציבור לא נחוש למאבק בעניין והמצב קשה!!!
היום דיברתי עם יהודי לא חרדי ושאל אותי לאיזה אתרים אני לוקח את הילדים כי אין לו לאן ללכת הכל פתוח בשבת והוא שואל אותי איך יכול להיות שאותם מקומות "מפוצצים" בחרדים? הוא לא מסוגל להתקרב למקומות האלה
הרגש לאבא שבשמים אמור לעצור אותך מלהיכנס למקומות שמחללי שבת!!! לא היה לי מה לענות...
פשוט הציבור אמור להתאחד בכל החזיתות ולהתעקש שיתנו לנו רק דברים טובים ובזול וכ"ו שכשרים ומתאימים לנו ב100%
אני חושש שאתה מערבב מלחמות קודש נגד המדינה או כל ישות אחרת שבאה להצר את צעדינו הרוחניים (והגשמיים), עם ניתוח עסקי קר ויבש עד אימה.
את חברות הטכנולוגיה מעניין קדחת קבוצה של מאה אלף איש "פנאטיים" (לשיטתם) שלא מוכנים להשתמש באינטרנט. הם עוסקים עם מאות מיליוני רוכשים מכל רחבי העולם, חשבת שקבוצה זעומה המשתתפת במחאת קודש מדגדגת להם איפשהו?

אמנם מכל מקום כפי שכבר כתבו לעיל, יש אפשרויות מסוימות לייצור מכשירים מסוימים עבור קהל מסוים, גם אם הוא מצומצם יחסית. אבל מחאות קודש, כתבי פלסתר, עצרות תפילה וזעקה, וכדומה - לא יועילו במאום.

זה אמנם קטע שולי כאן, אבל כבר דנו כאן בפורום כמה פעמים בנושא הזה, ואביע כאן את תשובתי לאותו אדם.
באופן אישי אני חושב שזה דבר לא נכון מצידו "לכפות" את הרגש שלו על אחרים שכן נכנסים לשם. מבחינתו, כל מי שלא מרגיש כמוהו - יש בו בעיה, אבל האמת היא שרגש הוא דבר מאוד סובייקטיבי ומורכב, ולא בהכרח שמה שפלוני חש, אלמוני מרגיש, גם אם לו יצויר ששניהם בדרגת יראת שמים זהה. בדברים מעין אלו אפשר להתווכח ארוכות, ואין הכרח לנכונותו של רגש זה על פני רגש אחר. (יש מקומות שכן, אבל בנושא הזה ועוד נושאים רבים הדומים לו, ממש לא).
הקב"ה טבע באדם רגשות המסייעות לו בעבודת ה', ולכל אחד יש רגשות אחרות שמגביהות או מנמיכות אותו. לכן אם הלה מרגיש לא נכון עם הכניסה למקומות כאלו, אכן מומלץ לו שלא להיכנס לשם, מכיון שכניסתו לשם עלולה לקרר אותו ולהנמיך את דרגתו הרוחנית. אבל זה כמובן לא מכריח שירא שמים אחר יתקרר אם יכנס לשם.
יש הרבה דוגמאות לכך, למשל אנשים שאצלם מצוות יישוב הארץ עומדת בראש מעייניהם, והם פשוט לא מסוגלים להבין את האנשים שלא מרגישים כמוהם. האם רגש זה מוכיח שהם יותר יראי שמים? כמובן שלא.
יש הרבה עוד מה להאריך בנושא הזה, אבל אקצר.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען

ההבדל בין אוכל לטכנולוגיה, שבמזון 'שווה' לעבוד גם בהקפים קטנים יחסית, יש מקום בשוק גם לטעמן ולא רק לנסטלה העולמית.
בטכנולוגיה, קווי הייצור הרבה יותר גדולים ורב לאומיים.
צריך להבין את השוק לפני שמציעים לו פתרונות.
לא יספיק פה רק רצון טוב.
צריך לבנות פתרון שיושב על מציאות.

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני חושש שאתה מערבב מלחמות קודש נגד המדינה או כל ישות אחרת שבאה להצר את צעדינו הרוחניים (והגשמיים), עם ניתוח עסקי קר ויבש עד אימה.
את חברות הטכנולוגיה מעניין קדחת קבוצה של מאה אלף איש "פנאטיים" (לשיטתם) שלא מוכנים להשתמש באינטרנט. הם עוסקים עם מאות מיליוני רוכשים מכל רחבי העולם, חשבת שקבוצה זעומה המשתתפת במחאת קודש מדגדגת להם איפשהו?
אמנם מכל מקום כפי שכבר כתבו לעיל, יש אפשרויות מסוימות לייצור מכשירים מסוימים עבור קהל מסוים, גם אם הוא מצומצם יחסית. אבל מחאות קודש, כתבי פלסתר, עצרות תפילה וזעקה, וכדומה - לא יועילו במאום.
ממש לא דיברתי ולא הזכרתי ""מחאות קודש, כתבי פלסתר, עצרות תפילה וזעקה,""
אנחנו ע"י אחדותנו והתעקשותנו לא להתקרב לדברים שהם לא 100% בהחלט נצליח!
מה שקורה שיש מיואשים מראש ואין כוח למלחמות והתנזרות כי זה קשה מבחינתם
אבל זה רק לזמן מועט עד שהחברות יכנעו או שיקום גוף שמותאם ב100% לצרכים של החרדים
הבהרה: מלחמות זה לא הפגנות ופשקווילים וכ"ו אלא לא נוגעים במוצרים שהם לא 100% גם אם ממש צריכים
כמו למשל באוכל אנחנו לא ניגע אם זה לא 100% כשר
ואז נצליח בעז"ה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ממש לא דיברתי ולא הזכרתי ""מחאות קודש, כתבי פלסתר, עצרות תפילה וזעקה,""
אנחנו ע"י אחדותנו והתעקשותנו לא להתקרב לדברים שהם לא 100% בהחלט נצליח!
מה שקורה שיש מיואשים מראש ואין כוח למלחמות והתנזרות כי זה קשה מבחינתם
אבל זה רק לזמן מועט עד שהחברות יכנעו או שיקום גוף שמותאם ב100% לצרכים של החרדים
הבהרה: מלחמות זה לא הפגנות ופשקווילים וכ"ו אלא לא נוגעים במוצרים שהם לא 100% גם אם ממש צריכים
כמו למשל באוכל אנחנו לא ניגע אם זה לא 100% כשר
ואז נצליח בעז"ה
ומי יקבע למי מהו צורך ואיזה צורך הוא אמיתי?
גם אתם גולשים באינטרנט לצורך. גם אחרים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם רק היה דרישה ציבורית, היה אפשר לעשות כמעט את כל המידע והפעולות דרך הטלפון.

גם בבנקים, קופות חולים, משרדי ממשלה, ובכל אתר שהוא, עם קצת מאמץ ומחשבה אפשר להנגיש את הכל דרך מערכת טלפונית ממוחשבת.

כמובן, שהמצב הזה לא מהווה שום תירוץ, לאותם שמנסים לפרוץ גדר להחדיר לציבור את האינטרנט המסונן, או את האייפונים המתועבים, והמציאות העגומה אינה מהווה שום הצדקה לכך.

חובה להדגיש גם, שיש מאות אלפים שמסתדרים בלי כל הטכנולוגיה הפסולה, וחייהם יפים ומאושרים לא פחות מהאחרים וזאת בלשון המעטה.

אבל זה לא סותר לכך, שאם היה דרישה ציבורית, ואין סיבה שלא תהיה, ובעיקר מישהו שיוביל את המאבק בזה, שחברות גדולות, כמו בנקים, משרדי ממשלה, וכו' וכו', ינגישו את כל המידע והפעולות דרך מערכות טלפוניות ממוחשבות [לא נציג]. ובעיקר, כשרות ומהודרות.
אין לגופים מסחריים שום אינטרס כלכלי להקים מערכות כאלו על כל העלויות הנלוות להם עבור פלח שוק מצומצם שגם ככה חלקו משתמש בסמארטפונים מוגנים וכיו"ב.
גוף ממשלתי כמו ביטוח לאומי יסתפק במערכת טלפונית צולעת עם אפס כוח אדם כדי לכסות עצמו משפטית. זה לא פתרון אמיתי.
ולמי שתוהה יש לי נוקיה כשר וצולע למדי אבל אני חושבת שאין מנוס להבין שהעולם מתקדם למצב שבו כל המערכות המסחריות והציבורית תופעלנה באמצעות סמארטפון ואנחנו אמורים לבצע חשיבה ציבורית אסטרטגית לפתרונות אמיתיים בנושא במקום לשים חותמת טרייף ושלום עלי נפשי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה