אולי גם לך זה יעזור לצום קל :)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
היה לי השנה ב"ה צום יחסית קל.
מה שהעיב הוא ששתיתי כנראה יותר מדי.:(

מה שעשיתי היה:
לקחתי ויטמינים (בי 12 ופרנטל).
שתיתי כוס מיץ ענבים לפני הצום.
אכלתי קטניות.

לגבי המלצה על שתיה מרובה-
אני רוצה להעיר שלא לכל גוף זה טוב.
וחבל שקלטתי את זה רק עכשיו.
אם מה שקשה לך בצום זה הרעב ולא הצמא, סימן שאין צורך למלא את הגוף בהרעלת מים.
זה סתם מעיב.
טיפוסים צמאים- שישתו כמה שבא להם.
ההמלצה הגורפת למלא את הגוף במים שלושה ימים קודם לכן- ראויה לבדיקה מחודשת לגבי טיפוסים לא צמאים.

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שריתי גוט;n5107302:
מה עושים בהנקה מלאה (4 חודשים) לא הבאתי לה אף פעם תוספת מפחדת שתעשה לי בעיות.
איך יודעים כמה ומתי להעניק כדי לא להגיע ל:(?

אז ככה הקטנטונת לא רצתה אפילו לטעום מטרנה וחלב שאוב עשתה את עצמה שהולכת להקיא והנקה ינקה בתאבון רב בלי לפספס 3 שעות. ב"ה היה לי שפע של חלב שתיתי בקבוק מיץ ענבים מלילה לפני ו2 כפות דבש כמו שהמליצו פה הצום עבר ב"ה בקלות.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
מה זה מזון מלכות?!

חד וחלק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י א.ר.ז.;n5108115:
הערה-הארה:
ככל הידוע לי, ה-B פולן של פוראוור מכיל גם מזון מלכות.
לא מלכתחילה מבחינה כשרותית.
אמנם יש המקילים, במיוחד בעת הצורך ממש [טוב להגברת חלב אם.]
אולם לא כל אחד ירצה לקחת משהו שהוא לא 'לכתחילה'.

שאלתי על זה את הרב שרשבסקי, שהוא מומחה על בכשרות תרופות.
והוא אמר לי ש'בי פולן' של פוראוור, זה בסדר מכיון שמזון המלכות שבו הוא פחות מ-60.
ו'בי פרופוליס' שזו אנטיביוטיקה טבעית, זה בעייתי.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בוא נאמר שגם אני שתיתי הרבה לפני הצום, הוא עבר בקלות ב"ה אבל בלילה קמתי הרבה פעמים....:(
כנראה שתיתי יותר מדי....

רחשי הלב

משתמש מקצוען
מתוך אתר דין:
הבעיה הכשרותית במזון זה, נובעת מהיותו מופק מגוף הדבורה. שהרי כל מה שהתירו את הדבש, הוא מכיוון שאינו מופק מגוף הדבורה אלא רק אוחסן אצלה, ואילו מלון המלכות הינו הפרשה מגוף הדבורה שהינה אסורה באכילה, ואם כן כל מה שמופרש ממנה טמא גם הוא כהרי הכלל: “היוצא מן הטמא-טמא”. אך יש שהקלו לצורך רפואי, מפני שרגילים לערב את מזון המלכות בדבש שכמוּתוֹ פי ארבעים ממזון המלכות, וכיוון שטעמו אינו מורגש, איסורו בטל ומותר לאוכלו. וכן אם יכינוהו בצורה של גלולות שאין בהן טעם מותר לבלעם. בכל מקרה יש לשאול רב מורה הוראה לפני השימוש בו.

http://din.org.il/2011/09/27/כשרות-מזון-מלכות/

אופטימית

משתמש רשום
פתילות קפאין ואקמול ממש עזרו לי !!
קמתי מהשינה ללא כאבי ראש.
זה לא שלא הייתי חלשה, אבל זה בהחלט הקל.

גרפיקה100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מעניין אם משהי לקחה כאן דבש כפי שכתבתי לפני הצום
לי ב"ה זה ממש עזר, בקושי הרגשתי את הצום
אשמח לתגובות

מיכל Design

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
3. נקודות.
1. בקשר לנושא ההלכתי ראיתי שהובא פה בעיקר את דעת המחמירים. שכל אחד ישאל את רבו. ותלוי כמובן בהרגשה בצום. לבינתיים לא היה רב אחד שלא אישר לי לקחת. אבל שוב תלוי כל אחד.
2. כדורי אופטלגין עם קפאין מאוד עוזרים בצום למי שמרגיש לא טוב בגלל הקפאין שחסר לו. אבל מי שסתם לא מרגיש טוב בגלל הצום זה לא מומלץ (יש בזה 50 מ"ג קפאין תחשבו כמה כוסות קפה זה... הרוקח אמר לי 1 ואם צריך יותר אז 2 אבל וודאי שלא יותר) שיקח בלי קפאין.
3. אפשר להשיג גם בירושלים בבי"מ מדי פלוס ברח' בר אילן 2. (השנה העלו את המחיר לעומת שנים שעברו וזה ולה 5 פתילות 75 ש"ח)
מנסיון עד הפתילות לא הייתי מסוגל לקום מהמיטה כל שנה התפללתי לגמור את הצום!! להתרכז בתפילה??!@#$%^&&*?????????? מאז שאני לקוח את זה אני ב"ה מרוכז ומתפלל טוב והכי חשוב גומר את הצום ולא שהצום גומר אותי.

לבן

משתמש סופר מקצוען
כל מה שהמליצו כאן על העמסה של סוכרים ושל מיץ ענבים ודבש לפני הצום, אלו המלצות לא נכונות.
עודף סוכרים לא בריא לגוף והעמסה כמו שמומלצת פה אפילו מסכנת ממש (לא פלא שמספר חולי הסכרת באוכלוסייה מזנק משנה לשנה).
מאד לא בריא במצבי הריון ועלול לקדם סכרת הריונית.
עלול לגרום לתוצאה הפוכה- צניחה של הסוכר בגוף לאחר מספר שעות, סחרחורות וחולשה.

הדרך הנכונה מבחינה בריאותית להתכונן לצום היא הפחתת סוכרים פחמימות וקופאין והגברה של צריכת חלבון נוזלים וקטניות בהדרגה מספר ימים לפני הצום (אין שום עניין להרעיל את הגוף בכמויות מטורפות של מים בערב הצום ממש). ממליצה לקרוא את ההוראות של הרב אסחייק, מנסיון של קרובת משפחה שבמשך שנים לא יכלה לגמור אפילו צום אחד בצורה נורמלית (התעלפויות, הקאות, סחרחורות), והיום צמה בלי להרגיש וגם קיבלה את הבריאות שלה חזרה ומדדי בדיקות דם מעולים בגיל מבוגר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה