אוי, הדור ... המובחר ביותר!

מכל הלב

משתמש פעיל
די.
לא פתחתי את האשכול עבור דיונים כאלו.
צריך להרבות באהבת חינם.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ויזואל;1704398:
אף אחד לא חושב שהתרופה שרבי נחמן נותן לך היא לא נכונה ח"ו, אבל תודה לי שהרב/אדמור/משגיח שעל ברכי שיטתו גדלת מאמין שזו לא התרופה היחידה,והראיה הפשוטה שהוא לא קם עם כל חניכיו והצטרף לברסלב,הסיבה שעם כל זאת אתה מאמין שרק רבי נחמן יכול לעזור לך היא כי מישהו שכנע אותך,אותו אדם ששכנע אותך בזאת עשה דבר לגטימי מבחינתו,היות שהוא חונך להאמין שזו באמת הדרך היחידה, ועם כל זאת מותר לי לרצות ולקוות שהוא לא יצליח לשכנע את הילד שלי במה שהוא הצליח לשכנע אותך וממילא תודה לי שקמפיין כזה לפעמים מקומם אנשים
עכשיו יקומו ויצעקו מה קורה אם בן אדם יעשה קצת התבודדות ? זה לא סותר כלום ?
התשובה היא שזה כן סותר ,לא ההתבודדות, אלא מי שמורה דרכו מעולם לא חינך להתבודדות אם הוא ישתכנע שההתבודדות היא הדרך היחידה זה חייב להיות על חשבון האמונה שלו בדרך שבה חינכו אותו
אני לא יודע אם זה בכוונה או מחוסר שימת לב אבל אני הייתי מיעץ למפרסמים שיפרסמו את זה בצורה ניטרלית כמו שמפרסמים על לשון הרע או על לדבר בקדיש אם המטרה היא שאנשים יתבודדו בצורה הזאת זה ישפיע הרבה יותר , הצגת הנושא כ"דרך היחידה " מקוממת את כל מי שלא חונך על זה

התבודדות היא חלק בלתי נפרד מהיהדות, לא משנה לאיזה "מגזר" שייכים. זה נמצא בספרים של כל המגזרים. אולי לא בצורה מודגשת, אבל נמצא בפירוש.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ויזואל;1704398:
אף אחד לא חושב שהתרופה שרבי נחמן נותן לך היא לא נכונה ח"ו, אבל תודה לי שהרב/אדמור/משגיח שעל ברכי שיטתו גדלת מאמין שזו לא התרופה היחידה,והראיה הפשוטה שהוא לא קם עם כל חניכיו והצטרף לברסלב,הסיבה שעם כל זאת אתה מאמין שרק רבי נחמן יכול לעזור לך היא כי מישהו שכנע אותך,אותו אדם ששכנע אותך בזאת עשה דבר לגטימי מבחינתו,היות שהוא חונך להאמין שזו באמת הדרך היחידה, ועם כל זאת מותר לי לרצות ולקוות שהוא לא יצליח לשכנע את הילד שלי במה שהוא הצליח לשכנע אותך וממילא תודה לי שקמפיין כזה לפעמים מקומם אנשים
עכשיו יקומו ויצעקו מה קורה אם בן אדם יעשה קצת התבודדות ? זה לא סותר כלום ?
התשובה היא שזה כן סותר ,לא ההתבודדות, אלא מי שמורה דרכו מעולם לא חינך להתבודדות אם הוא ישתכנע שההתבודדות היא הדרך היחידה זה חייב להיות על חשבון האמונה שלו בדרך שבה חינכו אותו
אני לא יודע אם זה בכוונה או מחוסר שימת לב אבל אני הייתי מיעץ למפרסמים שיפרסמו את זה בצורה ניטרלית כמו שמפרסמים על לשון הרע או על לדבר בקדיש אם המטרה היא שאנשים יתבודדו בצורה הזאת זה ישפיע הרבה יותר , הצגת הנושא כ"דרך היחידה " מקוממת את כל מי שלא חונך על זה

אף אחד לא שכנע אותי בכלום, מלבד מבחן התוצאה. זה לא בגלל ששוכנעתי שזו הדרך הנכונה או היחידה. זה בגלל שניסיתי והיא עובדת לי הכי טוב. לא כי אמרו לי אלא כי ככה זה.
אבל אוקיי, שיפרסמו בצורה נייטרלית, כמו שאתה אומר. אני בעד.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
טוב די.
הנה הצעה לקמפיין חילופי. בלי ברסלב בלי מסיון ובלי מחלוקת, בסגנון יותר בגובה העינים ובלי מושגים נעלים.

קבצים מצורפים

• בוא נדבר על זה-01.png
    KB 133.9 · צפיות: 22

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מבקשת ממי שכתב/ה עלי את 'המחמאה' למטה שתערוך
תודה

מנדי שלום

משתמש פעיל
אני פשוט המום,
שמתם לב למה שכתוב בתגיות?
ברסלב וחב"ד-מסיון לעצמם,
כשאני מחבר את זה ועוד תגיות,
אני מקבל פורום חילוני (מקצועי?)
זה הרמה של החברים פה? אין בושה?
שיכתבו את זה בהודעה באשכול שכולם ידעו מיהם,
זה פורום חרדי? זה אהבת חינם?

חוה קוה

משתמש פעיל
נכתב ע"י coprint;1692628:

יישר כח גדול לכל מי שעומד מאחורי הקמפיין הזה, כל מילה מעוררת בי געגועים, וערגה, כיסופים כמיהה ותשוקה להתקרב לה', אני חשה כמי שהעתיק מלבי את רגשות הכאב, התהייה והבלבול, השקר, ההסתר, חוסר האונים, ה-ג-ל-ו-ת שאנו שרויים בו - ושם אותם במילים שחור על גבי לבן במודעה הפונה לכל מי שלבו ער וכואב...
תודה על ההזדהות עם רגשותי... זה גורם לי לרצות לשפוך את לבי לאבא שבשמים, כאן ועכשיו!

רייזי 36

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GRN;1704468:
התבודדות היא חלק בלתי נפרד מהיהדות, לא משנה לאיזה "מגזר" שייכים. זה נמצא בספרים של כל המגזרים. אולי לא בצורה מודגשת, אבל נמצא בפירוש.
בכל הדרכים מקימים את כל המצוות ועובדים על כל המידות ההבדל הוא ביחס מה עיקר ומה טפל והמציאו שמההבדלים האלה נוצרים שיטות ששונות אחת מהשניה כרחוק מזרח ממערב (למרות שאנו מאמינים שבתכלית כולם מובילים אל הקב"ה)
לכן כתבתי שאם היו מפרסמים סתם על התבודדות החרשתי , אבל לכתוב על התבודדות שהיא המעלה העליונה והדרך היחידה שנתגלתה ע"י צדיק כל הדורות וכו וכו זה בפירוש למשוך לדרך מסוימת

נכתב ע"י דוד מרדכי;1704510:
אף אחד לא שכנע אותי בכלום, מלבד מבחן התוצאה. זה לא בגלל ששוכנעתי שזו הדרך הנכונה או היחידה. זה בגלל שניסיתי והיא עובדת לי הכי טוב. לא כי אמרו לי אלא כי ככה זה.
אבל אוקיי, שיפרסמו בצורה נייטרלית, כמו שאתה אומר. אני בעד.
דבר ראשון השאלה מה נקרא עובדת הכי טוב השאלה אם התוצאות האלו הם הטובות ביותר? חלילה לי לחוות דעה בנושא אבל תודה לי שמה שנקרא תוצאות טובות אצל דרך אחת יכול להקראות תחילת הדרך לפי דרכים אחרות
שנית אתה אומר שהגעת למסקנה לבד אבל ככל הנראה קדמה לזה הידיעה שיש שיטה הטוענת שהיא לבד זו שמצליחה
זה אגב הסיבה שהפרסומת של ברסלב מקוממת אנשים יותר מחב"ד למרות ש"המסיון" של חבד הרבה יותר חזק (בציבור החסידי לפחות)
חבד מגיעים לאנשים בשם אדמורי חבד ובעצם משאירים לך להחליט האם אתה מאמין יותר למי שחינך אותך עד היום או להחליט שאדמורי חבד צודקים ואתה צריך ללמוד תניא וכו
ברסלב בעצם באים ואומרים אתה רואה את הכשלונות שלך? לא אתה אשם פשוט אתה צועד בדרך שהיתה תקפה עד שבא רבנו, היום הדרך הזו לא עובדת ואין לך סיכוי להצליח רק אם תלך בדרך ברסלב הם אומנם לא כותבים את זה במודעות אבל זה זועק שם מכל פינה ולכן זה מקומם

אשר לב

סופר, עורך וקופירייטר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י ויזואל;1705395:
ברסלב בעצם באים ואומרים אתה רואה את הכשלונות שלך? לא אתה אשם פשוט אתה צועד בדרך שהיתה תקפה עד שבא רבנו, היום הדרך הזו לא עובדת ואין לך סיכוי להצליח רק אם תלך בדרך ברסלב הם אומנם לא כותבים את זה במודעות אבל זה זועק שם מכל פינה ולכן זה מקומם

שטויות והבלים.
פשוט מקומם לקרוא את זה.
הנחת יסוד מוטעית בשורשה.
גם לפי שיטת ברסלב יש בחירה חופשית.

.

מנדי שלום

משתמש פעיל
נכתב ע"י ויזואל;1705395:
בכל הדרכים מקימים את כל המצוות ועובדים על כל המידות ההבדל הוא ביחס מה עיקר ומה טפל והמציאו שמההבדלים האלה נוצרים שיטות ששונות אחת מהשניה כרחוק מזרח ממערב (למרות שאנו מאמינים שבתכלית כולם מובילים אל הקב"ה)
לכן כתבתי שאם היו מפרסמים סתם על התבודדות החרשתי , אבל לכתוב על התבודדות שהיא המעלה העליונה והדרך היחידה שנתגלתה ע"י צדיק כל הדורות וכו וכו זה בפירוש למשוך לדרך מסוימת

דבר ראשון השאלה מה נקרא עובדת הכי טוב השאלה אם התוצאות האלו הם הטובות ביותר? חלילה לי לחוות דעה בנושא אבל תודה לי שמה שנקרא תוצאות טובות אצל דרך אחת יכול להקראות תחילת הדרך לפי דרכים אחרות
שנית אתה אומר שהגעת למסקנה לבד אבל ככל הנראה קדמה לזה הידיעה שיש שיטה הטוענת שהיא לבד זו שמצליחה
זה אגב הסיבה שהפרסומת של ברסלב מקוממת אנשים יותר מחב"ד למרות ש"המסיון" של חבד הרבה יותר חזק (בציבור החסידי לפחות)
חבד מגיעים לאנשים בשם אדמורי חבד ובעצם משאירים לך להחליט האם אתה מאמין יותר למי שחינך אותך עד היום או להחליט שאדמורי חבד צודקים ואתה צריך ללמוד תניא וכו

למה לקרוא לחב"ד מסיון,
למה?
בית המקדש נחרב רק בגלל שנאת חינם

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י למען דעת;1705635:
מיסיון (מלטינית: missio - שליחות)
למיטב הבנתי. בעברית, המשמעות הרווחת של המילה היא מעט שונה.
בעברית, כשמשתמשים עם המילה 'מיסיון', מתכוונים לשליחות שמטרתה להעביר מישהו על דתו.

מנדי שלום

משתמש פעיל
נכתב ע"י E&A;1705656:
למיטב הבנתי. בעברית, המשמעות הרווחת של המילה היא מעט שונה.
בעברית, כשמשתמשים עם המילה 'מיסיון', מתכוונים לשליחות שמטרתה להעביר מישהו על דתו.

אכן,
וזה בושה לקרוא לחב"ד מיסיון

מכל הלב

משתמש פעיל
לא נראה לי שאשכול זה מוסיף משהו לאי מי מהצדדים.

למנהלי פרוג: פתחתי את האשכול, ולא שיערתי להיכן יתדרדרו הדברים.
בבקשה למחוק אשכול זה.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כל קבוצה שהיא מפיצה את עצמה, זה דבר אחד

אבל כשמוכנים לשפוך הרבה כסף (והרבה מאוד) כדי שהשני יצטרף לדרך שלי, ויעזוב את הדרך שלו אל אף שיש מאחרי דרך זו גב גדול (אם זה רבנים או אדמורים) זה נקרא מסיון

אין קשר בין מסיון לנצרות, יש קשר האם מנסים עד כדי עלוקות להשפיע אחרת מהדרך שלי

להוסיף על הדרך שלי בשמחה, אבל כשמאחורי הרבה מילים ברורות יותר או פחות, מונחת לגלוג על הדרך הרדודה של השני, זו בעיה, והבעיה הגדולה שהם אפי' לא שמים לב שהם עושים כך...

וכמובן שאם אין קבוצה שעושה כנ"ל אזי אכן אין שום זכות לקרוא לה בשם הלא נכון.

E&A

משתמש מקצוען
נכתב ע"י bbr;1705781:
כל קבוצה שהיא מפיצה את עצמה, זה דבר אחד

אבל כשמוכנים לשפוך הרבה כסף (והרבה מאוד) כדי שהשני יצטרף לדרך שלי, ויעזוב את הדרך שלו אל אף שיש מאחרי דרך זו גב גדול (אם זה רבנים או אדמורים) זה נקרא מסיון

אין קשר בין מסיון לנצרות, יש קשר האם מנסים עד כדי עלוקות להשפיע אחרת מהדרך שלי

להוסיף על הדרך שלי בשמחה, אבל כשמאחורי הרבה מילים ברורות יותר או פחות, מונחת לגלוג על הדרך הרדודה של השני, זו בעיה, והבעיה הגדולה שהם אפי' לא שמים לב שהם עושים כך...

וכמובן שאם אין קבוצה שעושה כנ"ל אזי אכן אין שום זכות לקרוא לה בשם הלא נכון.
אשמח לראות את המקור ממנו שאבתם את המסקנות הללו: ^

רייזי 36

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מנדי שלום;1705622:
למה לקרוא לחב"ד מסיון,
למה?
בית המקדש נחרב רק בגלל שנאת חינם

ח"ו לא התכוונתי שום דבר רע
רק בגלל שכתבתי עליהם לכיוון חיובי הרשיתי לעצמי להשתמש במלה הזו

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י GRN;1704014:
האמת היא, שלהתקרב ליהדות צריך כל אדם, ולא משנה אם הוא נולד כחרדי או לא.
לברסלב יש דרך נפלאה שמקרבת הרבה חרדים מבטן ומלידה לאבינו שבשמים. חברה קרובה שלי, ליטאית מבית התקרבה לתורת ברסלב והיא עדיין ליטאית, אבל הרבה יותר קרובה לה'.

צריך להבין שאין כאן עניין של השתייכות מגזרית, אלא עניין של עבודת ה' נטו. (אבל אני חוששת שאת המשפט הזה יש ניקים שלא יכולים להבין).

כל מילה!
מנסה לנסח את זה אחרת: ברסלב היא לא חסידות, אלא דרך.
-תרגום: לא כיפה מסויימת/ קפוטה בצבע כלשהו/ מקום תפילה ספציפי, אלא שיטה בעבודת ה' ואמצעי להתקרב אל אבינו שבשמיים.
(ויש כמובן עד דרכים הרבה)

נכתב ע"י יונה יונה;1702844:
אני רק דבר אחד לא הבנתי,
אם מצטרפים לאוטובוס ליער ספציפי איך בדיוק זו התבודדות?
מסמנים טריטוריות? נמצאים בלחץ כל הזמן שמא החבר שומע על מה אני מדבר?
איך אפשר לשאוג צעקות מלב מורתח שיודעים שכל הרדיוס מלא באנשים?

לא ברסלבית, ואף פעם לא הייתי בשדה ;)
אבל עד כמה שאני יודעת, מדובר בשטח גדול. מתפזרים בשטח, מתבודדים, לפעמים שואגים ולפעמים לא.
מכירה אישה צעירה, מחסידות שרחוקה מברסלב מאד, שגילתה שהדרך שלה להתבודד היא עם עט ומחברת. מדי פעם היא עוצרת את הכל, פותחת את המחברת ומתבודדת עם בוראה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה