סיפור בהמשכים אויב כפול

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
זזנו! אהבתי. אהבתי את כיוון החקירה, אהבתי שהם "הולכים ברגליים" במקום להמציא קיצורי דרך של המאה השלושים שלא באמת סבירים. תודה.
תודה לך! הרבה אמת וקצת שקר, זה מה שיוצר עלילה טובה...;)
חושבת שאפשר להשמיט את המילים האלה מתוך המשפט. כבר בתחילת השיחה מוכן שזה מה שנתן מתכוון , ולתת לקוראים להבין לבד, יחזק את הרושם של המשפט הזה.
(y) מסכימה, לא חשבתי על זה.
"גם אם" במקום "אבל" נשמע יותר מתאים לרועי.
כנ"ל...
רועי מתחיל את השיחה בעמדה של "איתי טוב כמו שהוא". נתן מתחיל את השיחה בעמדה של "איתי לא יהיה טוב כל עוד לא יחזור להיות כמו פעם". במהלך השיחה נתן לא מספיק תמך בצד שלו, ואני לא מאמינה שרועי היה משתכנע ממנו, אבל אני מאמינה שרועי מוכן לזרום איתו כדי להרגיע אותו.
אהממ לא בטוחה שהבנתי אותך. בנוגע לזה שנתן לא מספיק תמך בצד שלו, תוכלי להסביר לי למה התכוונת? לא הבנתי בקטע:sne:
בנוגע לרועי, יכול להיות שבאמת הוא היה יכול להסכים עם נתן למראית עין רק כדי להרגיע אותו, אבל זה פחות אופייני לו. אחרי הכול, הוא אוהב את איתי, וקשה לו קצת כשאביו מדבר עליו ככה.
חוץ מזה, הקטע צריך לקדם את העלילה, וגם נתן יצטרך להשתנות;)

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אהממ לא בטוחה שהבנתי אותך. בנוגע לזה שנתן לא מספיק תמך בצד שלו, תוכלי להסביר לי למה התכוונת? לא הבנתי בקטע:sne:
אני הבנתי ככה: בבוטות, נתן טוען שאיתי "שונה וזה רע" . רועי טוען שאיתי " כפי שהיה תמיד - מושלם". (שוב, רק אם נדבר דוגרי).
בנוגע לרועי, יכול להיות שבאמת הוא היה יכול להסכים עם נתן למראית עין רק כדי להרגיע אותו, אבל זה פחות אופייני לו. אחרי הכול, הוא אוהב את איתי, וקשה לו קצת כשאביו מדבר עליו ככה.
חשבתי ככה. אז בתחילת השיחה רועי מגיע מכיוון כזה:
"כן". השיב רועי בביטחון, ברוך. "... הוא... פשוט הוא. ואני יודע את זה גם בלי שהכרתי אותו קודם. הוא נשאר כמו שהיה".
--כאן נתן שוטח את הצד שלו---
עכשיו, אני מבינה למה נתן חושב את מה שהוא חושב, אבל אני לא מסכימה איתו, ונראה לי שגם רועי לא. לכן כאן, ההצהרה של רועי לא מתיישבת על דעתי:
"איתי יחזור". לחש גם רועי. שניהם נעצרו מול בית הכנסת. "אבל הוא לא יחזור להיות כמו קודם.
פתאום רועי משנה את דעתו כשהוא מצהיר: אה, בעצם כן, אתה צודק, נתן - איתי אכן שונה. לא נשמע לי כ"כ מתאים לו לקבוע את ההפך ממה שהוא אמר בתחילת השיחה. מתאים יותר שהוא יוותר למחצה על העמדה שלו, לטובת נתן:
"גם אם הוא לא יחזור להיות כמו קודם. הוא יהיה איתי אחר. טוב יותר. הוא השתנה, אולי, וגם ישתנה. אבל לטובה". - נניח שאתה צודק נתן, נניח שהוא השתנה. זה עדיין לא לרעה.

זה מה שהתכוונתי להגיד.

נערך לאחרונה ב:

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אני הבנתי ככה: בבוטות, נתן טוען שאיתי "שונה וזה רע" . רועי טוען שאיתי " כפי שהיה תמיד - מושלם". (שוב, רק אם נדבר דוגרי).

חשבתי ככה. אז בתחילת השיחה רועי מגיע מכיוון כזה:

--כאן נתן שוטח את הצד שלו---
עכשיו, אני מבינה למה נתן חושב את מה שהוא חושב, אבל אני לא מסכימה איתו, ונראה לי שגם רועי לא. לכן כאן, ההצהרה של רועי לא מתיישבת על דעתי:

פתאום רועי משנה את דעתו כשהוא מצהיר: אה, בעצם כן, אתה צודק, נתן - איתי אכן שונה. לא נשמע לי כ"כ מתאים לו לקבוע את ההפך ממה שהוא אמר בתחילת השיחה. מתאים יותר שהוא יוותר למחצה על העמדה שלו, לטובת נתן:
"גם אם הוא לא יחזור להיות כמו קודם. הוא יהיה איתי אחר. טוב יותר. הוא השתנה, אולי, וגם ישתנה. אבל לטובה". - נניח שאתה צודק נתן, נניח שהוא השתנה. זה עדיין לא לרעה.

זה מה שהתכוונתי להגיד.
ואוו
:censored::oops:
יש לך הבחנה דקה.
אז בעינייך, איך אני יכולה לשנות את הסצנה כדי שתהיה נכונה? לשנות את "אבל הוא לא יחזור להיות כמו קודם" ל"גם אם הוא לא יחזור להיות כמו קודם" - יסדר את הענינים?

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
פרק 13

איתי הביט בשעון בעיניים נסוכות שינה. עיניו, שהועפו אוטומטית לעבר ידו, נתקלו בארון הלבן שלצד מיטתו. הוא התבלבל לרגע. אין להם ארון לבן בצריף.
ילד, נזף בעצמו, מתקשח באחת. הוא חטוף, לא? והחדר היפה שסביבו לא ממש מפצה אותו על כך. במיוחד לא שעכשיו שבת.
איתי התיישב על מיטתו מובס. למה בטח ברועי??? איזה תמים היה כשחשב שרועי אוהב אותו.
הוא העיף מבט בעצמו. עוד לא החליף חולצה מאז שהתבדה, וכעת הוא נראה ממש לא משהו. סקר בעיניו את מזוודתו הפתוחה, נטל תישרט לבנה, והחליף את חולצתו. תחושת חגיגיות פשטה בו מהחולצה הלבנה. לא שממש הקפיד על כך כשהיה ברחוב, אבל עכשיו הוא רצה, משום מה, להרגיש מעט ששבת עכשיו. שבת חנוכה.
רוח שרקה מחוץ לחלון, כשקריאה עמומה של ארז נשמעה מחוץ לחדר, "טוב, בוס". מלמול קלוש נשמע בתגובה. כנראה שרועי מזהיר את הבחור לשמור על דממה. כמובן. כדי שחלילה לא ישמע קול כלשהו. לא יזכור שיש חיים ותקווה מחוץ לקירות שסוגרים עליו.
עיניו התמגנטו אל חור המפתח שבדלת.
הי! איך לא חשב על זה??
עיניו סקרו את החדר, ונעצרו על החלון המסורג.
אולי יקרא למישהו? יצעק לעזרה? חלון הוא פתח לכל כך הרבה הזדמנויות, אמרה לו אימו בעבר. ועכשיו הוא יכול להשתמש בחלון, במשפט, ולנסות להציל את עצמו. לא רוצה לשבת כאן בעוד שבוע.
הוא ניגש אל החלון והביט החוצה.
קוצים. חול. שקט.
בניין מוזנח נראה מרחוק. נראה שמלאו לו כבר שמונים שנה. מאז שמישהו נכנס לתוכו.
הכול שומם לחלוטין.
איתי בהה בבניין באכזבה. כשהגיע לכאן עם רועי, ראה רחוב מטופח. כנראה שחדרו פונה לכיוון ההפוך. ולא במקרה.
רגע, אם הוא לא יכול לקרוא לעזרה... איתי בחן את הקיר שמתחת לחלונו. קומה וחצי בערך.
הוא יכול לברוח.
איתי בחן את סורגי החלון. בצד, מתחת לאפו ממש, היה מנעול.
מנעול! איך לא שם לב לזה מהרגע הראשון??
רגע, אבל איך יפתח אותו? אין לו מפתח. מבט קל אמר לו שהמנעול חלוד כולו גם ככה. אז מה הוא יכול לעשות?
לנסר אותו.
אבל איך?
הוא נשען על החלון בגבו, סוקר במוחו את האפשרויות הקיימות. הוא יכול להשיג מסמר, אולי, אם יוריד את השעון ממקומו, ולקחת את המסמר התקוע בקיר. רק שאי אפשר לדעת כמה ישתף המסמר פעולה. הגודל שלו קטן, ונראתה לו פחות נחמדה האפשרות של ידיים חתוכות ומחוררות בכל מקום אפשרי, כשהוא צריך אחר כך לקפוץ מגובה של קומה ואולי גם לטפס כשידיו חשופות.
אולי ארז יוכל לעזור לו? הוא לא לוחם בשביל האוצר, הוא כאן רק בגלל המשכורת. והוא גם טיפש לא קטן...
אבל איך יבקש ממנו סכין בלי שיחשוד?
מבטו של איתי הפך מהורהר לכמה שניות, בסופם התפשט חיוך זהיר על שפתיו.
אז תוכנית יש. עכשיו נשאר רק לסלול את הדרך אל החופש.

"אבאאא יצא שבת!!!" צעקה נשמעה מכיוון המטבח. הדס.
רועי הביט לעברה, וקלט בזווית עינו שנתן נדרך. "אני שומע, חמודה", חייך, "לא צריך לצעוק".
"לא צעקתי", היתממה הדס, מתקרבת אליו כשבעיניו ניצוץ קונדסי, "וחוץ מזה, הייתי רחוקה".
רועי חייך שוב, וצחקק בליבו על הסתירה שבדבריה. דמו החל לתסוס בכמיהה לפעולה. צריך להמשיך עם איתי, וכמה שיותר מהר. "אולי תסדרי עם יהודה את הסלון, חמודה, כדי שיהיה לנו כיף להדליק נרות חנוכה?"
הדס הנהנה הנהון-אחד, "אוקי". היא נעלמה במסדרון, צועקת לאחיה בקריאות רמות.
רועי הבדיל על היין, הם הדליקו נרות חנוכה, קיפלו עניינים אחרונים ויצאו לרם.
"אוקי", רם קידם את פניהם בענייניות כהרגלו. הם התיישבו מולו, חוששים ומקווים. "חקרתי בטלפון את כל האנשים מהרשימה שהרכבנו, ואת חבריו של איתי כאן". הוא החווה על החדר בראשו.
רועי פזל אל נתן שישב לידו. חיוור ולחוץ. הוא בלע את רוקו, ושב להתרכז בדבריו של רם.
"אף אחד מהאנשים לא ידע על מה אני מדבר, חוץ ממנדי, מנהלו הישיר. בטח שלא ידעו כלום על הנושא, וכפי התרשמותי איתי גם לא אצלם. מרצונו או שלא". הוא הביט לרגע בפניו של נתן, "התרשמותי המקצועית, כמובן".
רועי הנהן. בתוך הסחרחרה הזאת, הוא עוד לא הצליח לפענח את רגשותיו, האם הוא שמח בחוסר הממצאים או שלא.
"אה... רק שאלה קטנה, אם אפשר", רם שיחק באצבעותיו שהונחו על השולחן, קולו מהוסס.
"מה שצריך", ענה רועי.
"אמרתם שלאיתי היה חשוב הערכים כשהיה עם חבריו, נכון? שלא יגנבו וכזה".
שריר קפץ בעינו של נתן. "כן", הבטיח רועי.
"אוקי..." רם הרטיב את שפתיו. "אז ראיינתי את חבריו, והבנתי שבימים האחרונים לפני שנעלם, היה עסוק במחשבות על עזיבה. לא נראה שתכנן לברוח או משהו כזה כשהוא נעזר בתירוץ ההצעה כדי לא לעורר תהיות".
רועי הביט ברם בחשד קל. המעבר בחד בין הנושאים לא היה אופייני לרם. נראה שהוא מסתיר משהו.
"מה זה אומר לנו בעצם?" שאל נתן, שכנראה לא חשד בכלום. בקולו היה עצב עמוק. צער השנים האחרונות חרטו קווים עמוקים בפניו. צער בלתי אפשרי של אדם שמשפחתו התפרקה, וכעת בנו – לו לפחות כן הייתה משפחה כלשהי – נעלם. רועי לחץ קלות את ידו, יודע שאין לו דרך לרפא באמת את כאב האיש האלמן והאולי-שכול שיושב לצידו. המחשבה העבירה בו צמרמורת, והוא מיהר לסלק אותה במהירות. איתי חי, אי אפשר שלא.
"זה אומר שצריך להמשיך", ענה רם לשאלתו של נתן. "ועכשיו צריך להכין רשימה של כל המקומות בהם איתי יכול להימצא. הוא אוהב להיות ביער? חלם לגור לבדו? לטוס אל מעבר לים, ליצור קשרים חדשים..."
רועי נשך את שפתיו, איפה איתי יכול להיות, ולמה. ואיך.
גם הפעם הם הכתיבו לרם את כל המקומות בהם אולי נמצא איתי, כשהוא מכוון אותם להתאים הכול לאופיו.
"אני אשלח יחידה לבדוק את המקומות". רם קם ממקומו והם מיהרו לקום גם הם. "וכמובן, אעדכן בתוצאות".

איתי נשען על עדן החלון. הוא הביט בשעמום מדומה בנוף הנבוב, וסקר בזהירות את המנעול החלוד, מסמן לעצמו בראש את הנקודה המדויקת אותה יצטרך לנסר, כי בלילה לא יהיה לו אור. הוא הביט בשמים, שאלפי כוכבים ניקדו אותם, יוצרים פסיפס בראשיתי מדהים. מבטו הבוהה לא היה לגמרי מעושה. הוא יכול להסתכל על הכוכבים שעות בלי שיימאס לו.
הוא ספר את הדקות בדריכות.
מבול דפיקות על הדלת. "איתי!" ארז. בשעה טובה. "תפתח לי את הדלת! למה אתה לא פותח?? הבאתי לך... אה, כן, אה... רק רגע, הבאתי את המפתח. שנייה..."
חיוך בלתי רצוני התפשט על פניו של איתי. אולי ארז בכל אופן עדיף על פני מישהו חכם יותר. הוא מחק את החיוך במהירות והחזיר את מבטו לחולמני.
הדלת נפתחה. ארז נכנס פנימה, שערו סתור כרגיל ובידיו המגש הניצחי. איתי העביר אליו עיניים משועממות.
"הי, איתי, הבאתי לך אוכל. נכון שאתה שמח? אימא שלי תמיד אמרה לי, שאני אהיה העוזר של הטבח ואני ינקה את השיש אחר כ- הי, למה מסתכל עלי ככה? עוד פעם אמרתי משו לא טוב? הבוס תמי..."
"פשוט משעמם לי". איתי הוציא מקולו את כל האנרגיות שהיו בו, ותלה בארז מבט אומלל. "נורא".
"כן, ברור שמשעמם לך. מה יש לך לעשות כאן כל היום?! כמו שהיה בביצפר. מזל שיצאתי משם כל הזמן ולא למדתי הרבה כי המורי..."
לאיתי לא היה כוח לשמוע את כל הנאום של ארז. זה עלול גם לא להיגמר בחצי שעה-שעה הבאים. "אם תביא לי קרטון, וגם דבק וסכין יפנית, אני אוכל להכין יצירה לחדר שלך. אתה רוצה?"
לארז לא הפריע שהוא קטע אותו, כך נראה. הוא הנהן בהתרגשות, "כן, בטח. אני רוצה. ברור. מה נראה לך?! אני ישים את זה בחדר שלי. מה תכין לי? אני רוצה מני... מניטו...".
"מניטורה". קבע איתי. ארז התלהב יותר משציפה. זה אומר מצד אחד שידאג במרץ להשיג לו את החומרים, שזה דבר טוב, אבל מצד שני זה אומר שהוא יספר לכל מי שרק מוכן לשמוע – בעצם, גם למי שלא מוכן לשמוע – שהולכת להיות לו מניטורה חדשה בחדר. וברגע שרועי ישמע על זה, זה עלול להיות מסוכן.
"כן! בדיוק! איך ידעת? בבית שלי היה לנו מנ.. מני... אהמ נו... זה".
איתי הסתפק איך לנהוג. בטוח שאם יגיד לארז לשמור על כך בסוד, רועי יידע גם על היצירה, וגם על הבקשה לשמור על סודיות. איתי בחן מהצד את ארז. מתאים לו להגיד משפט כמו: "בוס, אתה יודע שאיתי מכין לי יצירה? אבל אל תגיד לו, הוא אמר שזה יהיה לך הפתעה. אני הבאתי לו הכול. קרטון, דבק, סכין סינית, נכון שאתה שמח, בוס?"
ברור שהבוס יהיה שמח, מה השאלה. גם אין לאיתי בעיה לפרגן לו חיוך, כל עוד הוא יהיה משוחרר. אבל במקרה שלא, אולי כדאי לנהוג הפוך.
ארז המשיך לקשקש, ואיתי קטע אותו בפעם השלישית. "תגיד לרועי שאני הולך להכין לך מניטורה".
ארז תלה בו מבט פגוע. "בטח, מה אתה חושב. נראה לך שלא הייתי אומר לו?"
בסוף ארז יצא מן החדר, ולאחר עשרים וחמש דקות בדיוק חזר, בידיו קרטון גדול, גלון דבק שקוף מהסוג שמשמש את הגננות, וסכין יפנית חדה. איתי השתדל לא להיראות להוט מדי. הוא לקח את הפריטים מידיו, וסילק אותו מהחדר.
השטח ריק.
איתי לקח את הסכין, ובחן אותה בעיניים מצומצמות. נראה מעולה.
אוקי, אז דבר ראשון, כדאי שיחליף בגדים. אין צורך להסתובב בחולצה לבנה בוהקת כשהוא צריך להיות בלתי-נראה. הוא ניגש אל מזוודתו, ושלף משם חולצה שחורה. עזב אותה בצד, ולקח עוד ערמה גדולה של חולצות, אותה הניח על המיטה. אחר חזר, והניח את החולצה השחורה מעל ערמת הבגדים המגובבים במזוודה, מוכנה לשליפה מהירה לפני היציאה.
איתי ידע שצפוי לו לילה לבן. הוא נכנס למיטתו ונרדם כמעט מיד, מכין את עצמו להתעורר בחצות הלילה. בשעה שתים עשרה בדיוק פקח את עיניו, הודות לשעונו הביולוגי המפותח, מתנה מהצריף.
הוא התנער, נטל את ערמת הבגדים שהוציא קודם, וערם אותם מתחת השמיכה בצורה של ראש. אם רועי יציץ אליו בלילה או מתישהו לפני הזמן, הוא לא יחשוד בכלום. הוא החליף את חולצתו בזו השחורה שהשאיר קודם.
הכול מוכן.
איתי סקר את החדר בפעם האחרונה, וחזר בראשו על התוכנית. הבית שקט, האור בחדרו מכובה, והסכין במרחק הושטת יד.
הגיע זמן לפעול.
איתי לקח את הסכין שהייתה עדיין על הרצפה, והתקרב לכיוון החלון. סגור. הוא נתקף בהלה. אם רועי ישמע אותו... עדיף לא לדמיין. טוב, אין ברירה. הוא שלח ידו אל דלת החלון, ופתח אותה באטיות. הדלת החליקה על הצירים בדממה, ונשאר רק חלק קטן אותו נשאר לאיתי לפתוח. בכוח מתפרץ הוא הדף את הדלת, וחריקה צורמנית נשמעה. הוא קפץ בבהלה, נצמד לקיר, והקשיב. דממה. הוא ספר בליבו שלושים שניות של שקט, ואחר הסתובב שוב אל החלון.
הוא העביר את הסכין ליד ימין והחל לחתוך בחוזקה את המנעול. לאחר כעשר שניות עצר לראות את תוצאות מעשיו. המתכת קבלה רק שריטה כמעט בלתי-נראית.
איתי לא התייאש. הוא ניסה שוב, אבל השריטה לא הועמקה אפילו במעט. עוד מספר דקות של ניסיון עקר, והוא החליט להקות על הברזל בכוח. הרים את ידו, והוריד אותה בתנופה על המנעול.
בום.
חלקי מתכת התעופפו בחדר.
איתי הביט סביבו בחוסר הבנה. רגע של דממה, ואז כאב חד משורש כף היד. הוא הביט על ידו ונרתע בבהלה. חלק מהסכין היה תקוע בידו. הוא נשך את שפתיו שלא לצעוק. באינסטינקט מידי הוציא בכוח את חלק הסכין מידו בעזרת ידו השנייה. שלולית דם נקוותה למרגלותיו, והוא הרגיש את הנוזל החמים מטפטף על זרועו.
שפתיו החלו לדמם מעוצמת הנשיכה. הוא רץ למזוודה, שלף חולצה, וקשר אותה על כף ידו בחוזקה. כמו שאימו למדה אותו.
נראה שהדם נעצר. הכאב לא קהה, אבל לפחות רועי לא יראה אותו מחר עם יד מדממת. הוא עצם את עיניו וניסה לנשום עמוקות. אין לו הרבה זמן.
התקרב לחלון בתקווה כמוסה. אולי חוץ מידו גם החלון נחתך. אבל המנעול היה שלם לגמרי מלבד חתך קטן. אגרוף הוטח בליבו. אין סכין, אין חלון פרוץ.
התוכנית ירדה לטמיון.

אהבתם? ספרו לי על זה בלייק.(y) שמתי לב שלא אמרתי לכם את זה כמעט, אבל זב באמת מחמם את הלב. כל לייק נותן לי פוש להמשך וגורם לי לעבוד חזק יותר לשבוע הבא. כל ביקורת, אם שאלתם, מזכירה לי למה אני מעלה את הפרקים לכאן.
תודה!
נועה לבין
.

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אהבתי את הפרק הזה (ואת הסיפור כולו) ובעיקר את זה שאיתי מנסה סוף סוף לברוח.
כמה הערות קטנות:
"מה זה אומר לנו בעצם?" שאל נתן, שכנראה לא חשד בכלום.
נראה לי מיותר לספר שהוא לא חושד בכלום.
רואים את זה לבד לא?
מיניאטורה

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הפרק מדהים וצמררת עם הסוף.
אהבתי את הפרק הזה (ואת הסיפור כולו)
תודה:giggle: איזה כיף לשמוע!

נראה לי מיותר לספר שהוא לא חושד בכלום.
רואים את זה לבד לא?
האמת שהתלבטתי אם לכתוב את זה או לא. בסוף החלטתי להוסיף כי בשורה שלפני זה רועי חושב שזה מוזר, ובגלל שהסצנה כולה מועברת דרך העיניים שלו, חשבתי שיהיה הגיוני שיציין לעצמו שנתן לא חושד בכלום.
זה נושא שמסבך אותי תמיד...
יש לכם עצה איך אוכל לדעת מתי זה כפית לגרון ומתי תריך להוסיף שורת הסבר (עקיף) קצר?

RIVKA W

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
האמת שהתלבטתי אם לכתוב את זה או לא. בסוף החלטתי להוסיף כי בשורה שלפני זה רועי חושב שזה מוזר, ובגלל שהסצנה כולה מועברת דרך העיניים שלו, חשבתי שיהיה הגיוני שיציין לעצמו שנתן לא חושד בכלום.
זה נושא שמסבך אותי תמיד...
יש לכם עצה איך אוכל לדעת מתי זה כפית לגרון ומתי תריך להוסיף שורת הסבר (עקיף) קצר?
לא יודעת להגיד בכללי, אבל במקרה הספציפי עצם זה שהוא שואל מה זה אומר ואת מתארת את קולו שמלא עצב וכו' ואת לא מוסיפה שום דבר על החשד שלו אומר שהוא לא חושד.
אבל אולי את יכולה לכתוב שהוא לא חושד בכלום בתור מחשבה של רועי, זה נראה לי המוצא הכי טוב בינתים.

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
פרק 14

"הלו?"
"היי רועי, זה רם". לקולו הענייני תמיד נלווה הד ידידותי, "בדקנו בכל המקומות אותם רשמנו אתמול".
רועי לפת את הפלאפון במתח. "אני שומע".
"איתי לא נמצא בשום מקום".
רועי בלע את רוקו, טעם חמצמץ עלה לפיו. הוא כבר יודע איך להרגיש לאחר קבלת הודעות כאלו. "אז אין לנו קצה חוט?"
"כן. עדיין".
"עדיין?"
"אל תדאג, רועי. נמשיך לחפש. ולעכשיו אני צריך רק אותך. נתן לא יוכל לעזור". שתיקה קצרה, "אין צורך לגרות את הכאב שלו. אתה מכיר את איתי טוב יותר ממנו".
רועי נשך קלות את שפתיו, "אני מבין. אני יוצא".

איתי הוציא טישו מחבילה שעמדה בסמוך אליו ולחץ אותו על החתך שבידו. נקודת דם זעירה נראתה עליו. הדם נעצר סופית. הוא השליך את נייר הטישו שבידו על ערמה של ממחטות נייר ספוגות בדם.
אתמול, לאחר שעצר את הדם שפרץ מהחתך שלו וקשר חולצה כדי לעצור את הדם, ניקה את השטח מכל דבר שיכול להפליל אותו בעייני רועי. את חתיכות הסכין החביא במזוודתו, החליף שוב את חולצתו ללבנה וניקה את שלולית הדם שהייתה ליד החלון.
לפחות רועי לא תפס אותו. זה מציב אותו בנקודת ההתחלה, בעצם.
אז הוא יכול לנסות שוב לברוח. חייב לנסות שוב. לברוח.
הוא זכר שכשנכנס לכאן עבר דרך רק שתי דלתות. דלת חדרו ודלת הבית. אם יצליח לעבור דרכן, יוכל לקפוץ על השער בקלות ולהיות חופשי.
איתי סקר במוחו את הרעיון. בסיס טוב, אבל רק כשיש מפתחות. פריצה לא ממש באה בחשבון.
פסיעות מהירות נשמעו מחוץ לדלת, ומפתח ננעץ בחור.
ארז, ברור! איתי הביט בצפייה לעבר הדלת. פעם טיפש, תמיד טיפש.
"היי איתי", ארז הניח את המגש האדום על המיטה, "גמרת את המינ. יא". הוא חתך את ההברות וספר אותן בעזרת אצבעותיו. "...טורה".
איתי החניק חיוך. מה נסגר?
"כן? ומה הכנת לי בסוף? גמרת בכלל?"
"עוד לא..." להגיד שהסכין נשברה? להכחיש? איתי החליט להמר על כל הקופה. "ארז, יש לי כאן הרבה זמן פנוי. אמרתי לך שמשעמם לי... אז לך אני אכין את המניטורה, אבל אני רוצה לעשות גם לרועי הפתעה".
ארז לטש אליו עיניים בורקות, "כן, אני לא מבין למה אתם רבים כל הזמן. הבוס אומר שאתה..." ארז השתתק, ונראה שנבהל מעצמו. "לא, אה... שאתה חמוד. כן, א... ככה הוא אמר".
איתי בלע את רוקו. מה ההפך מ'חמוד'? זה מה שחושב עליו רועי. ממש אהבה זכה. "אני רוצה שתביא לי את צרור המפתחות שלו. אבל בלי שהוא יידע. תביא לי אותם בצהריים, כשאתה בא להביא לי אוכל. עכשיו תגיד לו שהבאת לי את האוכל ושהמניטורה עוד לא מוכנה. אוקי?"
ארז הנהן, הרהור בעיניו. "כן. תשלימו, זה הכי טוב".
איתי הצמיד את כפות ידיו כשארז יצא מהחדר. שרק לא יגיד לרועי כלום. בבקשה.

"מה עושים עכשיו?" מיד לאחר שניתק רועי את השיחה הוא לקח את מפתחות הרכב והתניע. אפילו לא אמר לנתן שהוא יוצא. חשש קל ליווה אותו. זה נכון, מצפונית, לא להגיד לנתן כלום? הוא לא היה בטוח.
"צריך לשחזר במדויק ככל האפשר את הלו"ז של איתי בימים האחרונים". ענה רם.
רועי פלט נאקה. "לא תגמור להפתיע אותי, מה?"
רם חייך. "אני ממש מקווה".
"למה?"
"כי תשובה חיובית מפתיעה. גם כשהיא הכי צפויה בעולם".
"אתה מתכוון, כשנמצא את איתי". נקיפת התרגשות הרעידה את ליבו של רועי.
"נכון".
רם פתח חלון חדש במחשבו, ורועי הביט בו בשתיקה. טוב שלא בא עם נתן. העובדה שהוא – רועי – מכיר את איתי יותר מאביו, לא נעמה לו. ואם אלו רגשותיו, איך עלול אב להרגיש בסצנה כזו?
"גם אני לא יודע את הלו"ז המדויק של איתי", נזכר פתאום. "הוא עבד אתי רק בבקרים".
"אני מבין", המהם רם, מרוכז במחשב, "מה אתה מציע?"
"שנקרא לטום".
רם העביר אליו עיניים מופתעות. "לטום? חבר של איתי?"
"כן. אני חושב שטום הכי קרוב אליו מכל ילדי החבורה. הוא גם לא עובד, ונמצא הרבה בצריף".
רם נשך קלות את שפתיו. "אוקי".
רועי התקשר לטום והסביר לו מה הוא צריך.
"אני בא". אמר טום במהירות. החמיצות הכרונית נעלמה מהקול, ורק כאב הפך אותו לעמוק ופצוע.
תוך דקות נשמעו דפיקות זהירות על הדלת. טום נכנס והביט על שניהם בסקרנות מהוססת.
"שב", החווה רם על הכיסא הריק לצידו של רועי וחייך חיוך קל. "חיכינו לך".
טום התיישב, אש וחיוך בעיניו. לא כמו בפעם הקודמת שפגש אותו. אבל בתנועותיו היה עצב. "מאיזה יום צריך להתחיל?"
"מהיום של ההצעה. יום שני שעבר", ענה רם, ורכן מעט לעברו.
"בבוקר איתי היה כמו תמיד", עווית כאב עברה על פניו כשאמר את שמו של חברו, ונעלמה כרוח. "באתי אתו לעבודה... אבל באמצע היום הוא התחיל להיות מהורהר".
רם אגרף את כף ידו והניח עליה את סנטרו. הוא הביט בטום בריכוז. "למה באת עם איתי לעבודה? קרה משהו מיוחד באותו היום?"
טום השליל בראשו.
"ואתה יודע למה איתי נהיה מהורהר פתאום?"
"אני חושב שאני יודע", אמר רועי, השיחה באולם קפצה מול עיניו. איתי היה אז חולה. הוא סיפר לרם על הרמז הדק שהשחיל בשיחה.
רועי המשיך לספר על שיחת הטלפון שערך עם איתי, טום סיפר על הלילה, ואז הם הגיעו לרגע בו הכול השתבש.
"איתי אמר לנו שרועי התקשר אליו", פיו של טום היה קפוץ. "וביקש ממנו לבוא כבר ביום רביעי. שאלתי אותו למה, כי"... הוא בלע את רוקו, עיניו נשטפו בכאב פתאומי. הוא עפעף. "חשבתי שהוא ילך ביום חמישי, והוא... אמר שהוא הולך עכשיו".
רם הנהן, בעיניו רכות לא אופיינית. "אני מבין. ומה איתי ענה לך?"
"שהוא לא יודע", לחש טום בעיניים מושפלות. "אני חושב שהוא כל כך שמח על האפשרות לעזוב מוקדם יותר, שהוא פשוט לא התעניין בזה".
רועי בלע את רוקו. הכאב של טום היה שקוף כל כך. נראה שהוא מרגיש שאיתי נטש אותו. יכול להיות שהמחשבה שלו להזמין את איתי לביתו לא הייתה טובה? רועי נרעד. איתי לא היה לבדו ברחוב. היה לו למי לדאוג, וכשהוא הלך, הוא בעצם זנח את חבריו, והשאיר אותם לבדם.
"למה אתה חושב שאיתי שמח לעזוב מוקדם יותר?"
"כי..." נתקע טום, "ה... שאר החברים שלי, הם... כעסו עליו. ממש. ו... לאיתי לא ממש היה כיף ביומיים האלה, אז..."
רם הביט בו במבט בוחן, מרוכז, "הכעס היה רק ביומיים האלו, או תמיד?"
רועי העביר את מבטו אל טום, חרדה דקה עלתה מליבו. האם עבר משהו על איתי שהוא לא ידע?
"לא", התקשח טום, בניגוד לתוכן מילותיו, "לא היה כעס, היה מתח. ביומיים האלו הכול פשוט התפרץ".
רם הנהן, והסתובב אל המחשב. אצבעותיו רקדו על המקלדת, וכשגמר, הסתובב אליהם, עננה בעיניו. "אוקי".
במשך שלוש השעות הבאות רועי וטום סיפרו לרם את כל מה שידעו על איתי ויחד הקיפו כמעט את כל היממות עד להיעלמו.
"אוקי, נראלי סיימנו". חייך אליהם רם בלאות. "בסוף".
רועי חייך. זה באמת היה מתיש.
טום הביט עליהם בהיסוס, וקם באטיות, "אני הולך".
רועי חייך אליו, "תודה, טום. עזרת לנו ממש. באמת".
טום הנהן וצעד לכיוון הדלת, רגע לפני שיצא הסתובב אחורה. עיניו של רועי נפגשו אתו, ורועי זיהה בהם חרדה ולהט. לפני שהספיק לומר משהו, הסתובב טום ויצא מן החדר.
"רוצה לשמוע את התרשמותי?" שאל פתאום רם.
רועי התסובב במהירות. "ברור".
"אני חושב שאיתי רצה לברוח".
רועי נדרך, "למה?"
"הקטע של הטלפון מוזר, זה ללא ספק. אז אולי איתי פשוט המציא סיפור נחמד, שייתן לו יום של שקט לפני שיגלו שנעלם".
"אבל..." רועי סירב להבין, "למה שירצה לברוח? כלומר, אם הוא לא רצה להמשיך לגור עם חבריו, הוא יכול היה לבוא אלי, לא?"
"כן". רם הצמיד את שיניו ואז אמר, "האמת שחששתי בהתחלה שאיתי התכוון ללכת לכיוון הפלילי ולכן המציא את הסיפור. אולי אוים והסבך עם כנופיה, או התחיל לצרוך סמים- "
רועי קטע אותו, "סמים?!"
"כן. אבל בגלל אמרת שדאג שחבריו לא ילכו לפלילי, כנראה שהוא לא התחיל לצרוך סמים. אם ההשערה שלי נכונה, הוא ניסה לגונן על גיא והסתבך תוך כדי עם אנשים בשחור".
רועי ניסה לעכל את מה ששמע. גל רחמים הציף בבת אחת את כולו. "אז אם כן, איפה הוא עכשיו?" קולו רעד.
"אולי שבוי במאפיה, ואולי מנסה להשיג דברים לא חוקיים כדי להשתחרר מהם".
רועי פקק את אצבעותיו המיוזעות. איתי קטן כל כך, איך הוא יכול להתמודד מול חיים קשים כאלה?
"תיאמתי כבר עמדות עם חוקרים ממחלקות שאחראיות על הכנופיות בצפון ובכל הארץ, וביחד ננסה למצוא עדויות או רמזים למיקומים בהם היה. ואנחנו, בינתיים, נמשיך לפי המתכונת הקבועה".
רועי חפן את ראשו בידיו באנקה. אחר כך הוריד את ידיו והביט בעיניו של רם, "נתן הולך לדעת מהכול, שיהיה ברור".
"כמובן", הניד בראשו רם, "פשוט חששתי שאהיה ישיר מידי בשבילו. קשה לי להצטעצע. אז השארתי את זה לך. תעשה את זה יותר טוב".

אהבתם? אל תשכחו ללחוץ על הלייק! לחיצה קטנה לכם, הנאה גדולה לי.
וכמובן, אני מצפה בכליון עיניים לביקורות מפנקות כמו שרק פה אפשר לקבל.
תודה רבה,
נועה לבין.

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
מתלבטת אם לעלות את הסיפור אחרי שהבטחתי לעצמי שפרק בלי 2 ביקורות לפחות דוחה את הפרק הבא בשבוע.
מתלבטת כי הפרק הבא הולך להיות אחד מהאהובים עליי וכנראה גם עליכם.
סמנו 'ואוו' :love::love:
לחצו על 'לייק' (y)

(פשוט אי אפשר לעשות סקר בסתם הודעה:censored:)

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אוקי, שכנעתם אותי!
אז בשביל שלא תאלצו לחכות שבועיים (!!) בפעמים הבאות, פשוט קחו יוזמה וספרו לי מה אתם חושבים על הסיפור. זה לא צריך להיות ביקורת מעמיקה או פסקה שוברת לבבות. כמה ביקורות בכל פעם, גם פשוטות, ותבטיחו לעצמכם את הסיפור ביד.

נערך לאחרונה ב:

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
פרק 15

הערב ירד באטיות על השממה שבחלון. איתי הביט בשמש הנעלמת מאחורי הבניין הנטוש, ומראה הים בשקיעה צף מול עיניו. כמה הוא רחוק משם.

אבל, הזכיר לעצמו בחיוך, היום הוא עומד להגיע אל הצריף. בבוקר כבר יהיה עם חבריו.

בצהרים ארז הביא לו את צרור המפתחות. ופלט שיש לרועי עוד צרור מפתחות על השידה בחדרו. הוא הלך לשם כי חשב שצרור המפתחות הוא כסף מנצנץ וגילה שלא. יבורך האי-קיו שלו.

איתי התארגן כמו בפעם הקודמת. בגד כהה, ערמת בגדים תחת השמיכה... הוא כבר יודע מה לעשות. הפעם, כדי לא ליצור בעיות, הפריד את המפתחות להם יזדקק. על כל מפתח היה מוצמד פתק קטן עליו כתוב ייעודו. טוב, רועי זה רועי, מה לעשות.

הלילה השתלט על החדר, ומחוג השניות השמיע טיק אחרון.

השעה שתיים בלילה הגיעה.

הוא נטל את שני המפתחות, צעד אל הדלת והקשיב בזהירות. דממה. בטח ארז ורועי ישנים מזמן. הוא שלף את המפתח של החדר, ותקע אותו בחור. סיבוב זהיר, והדלת הייתה פתוחה.

הוא צעד בדממה במסדרון. השקט ליווה אותו גם כאן. ירד לקומה הראשונה ועצר ליד הקיר. אזניו קלטו רחש קלוש. הוא נדרך. תקתוקי מקלדת עמומים נשמעו. איתי נצמד לקיר והאזין בנשימה עצורה.

הרחש נעלם.

הוא נשם לרווחה והמשיך באטיות לכיוון הדלת. הכניס שוב את המפתח, הפעם השני, וסובב אותו בשקט ככל שיכול. סיבוב. שניים. הדלת משוחררת.

איתי פתח את הדלת בזהירות. רוח פרצים הכתה בו בבת אחת. הוא מיהר לצאת דרכה וסגר את הדלת במהירות. עצר שוב, והקשיב. אף פסיעה לא נשמעה.

הוא דילג במדרגות בקלילות, ורץ לעבר השער. הרוח פמפמה באוזניו, אבל גשם לא ירד, הלילה היה קר והוא כמעט וקפא בבגדיו הדקים. הוא הספיק לקלוט את הרחוב המטופח והניח רגל על השער.

חלון נפתח.

איתי לא הסתובב. הוא התחיל לטפס בהחלטיות. גם אם רועי יראה אותו, הוא צריך לברוח. לא להתייאש מההתחלה.

"איתי, שכחת את המעיל שלך!!!"

הקול גבר על שריקות הרוח ואיתי נעצר. ארז! מה הוא עושה?!

"איתי, יהיה לך קר! אתה לא רואה את הרוחות?"

אויש, ארז הזה. מה הוא בא עכשיו. למה הוא ער, בכלל? ועוד רגע רועי יקפוץ עליו, עם הצעקה הזאת. איתי המשיך בעוז, וקפץ מעברו השני של השער. הסתובב לרגע, וראה את רועי רץ במדרגות במהירות.

הוא התחיל לרוץ. חתר נגד הרוח וזגזג בין מכוניות. רועי רץ אחריו.

הוא המשיך בכול כוחו. אין לו מה להפסיד. רועי התקרב אליו.

אבן גדולה הייתה לידו והוא כמעט והתנגש בה. עקף אותה, ושמע בין שריקות הרוח את רועי רץ אחריו. העיף מבט אחורנית.

רועי ממש קרוב.

הוא סרק בחטף את הרחוב. בניין נראה מולו. בלי לחשוב הוא נכנס לתוכו והחל לרוץ במדרגות. הוא התנשם והתנשף אבל לא עצר. כשהגיע לקומה השלישית שמע את רועי נכנס לבניין גם הוא.

איתי הגיע לקומה השישית, ממנה היה פתח אל הגג. הוא יצא במהירות. רועי קומה אחת מתחתיו.

על הגג היו שקי חול ובטון. מעולה. איתי רץ אל אחת מערמות החול והסתתר מאחוריה. מיקומה הקרוב לקיר הסתיר אותו. כאן הוא מוגן יחסית.

רועי פרץ לגג.

"הי, איתי, שומע אותי?" קולו העדין של רועי נעלם, ושחצנות זחוחה באה במקומו. איתי התכווץ.

"זה בסדר, אתה לא צריך לענות. ארז?"

"כן, בוס".

איתי עצר את נשמתו. ארז כאן??

"חפש פה. איתי נמצא מאחורי אחד השקים. תמצא אותו".

"כן, בוס".

איתי התקפל לתוך עצמו. השם, בבקשה, שרועי לא ימצא אותו. תעשה נס, בבקשה.

הרוח צלפה בו בעוז, הקור חדר לעצמותיו, קולות הגרירה וצעקות רועי נשמעו היטב. אבל בתוך כל המהומה, הרגיש איתי מוגן. מן בועת שלווה עטפה אותו פתאום. לא זכר כמה זמן לא התפלל, אבל עכשיו, הרגיש שלם. ידע שהשם אתו, לא משנה מה קורה. ממקומו המצומק חייך איתי. יש לו במי לבטוח.

בבת אחת נקרעה החומה שהגנה עליו. רועי עמד מעליו, בידו אקדח והוא חייך בזחיחות. "היי איתי. מה קורה?"

פניו של איתי היו מאובנות מפחד. והוא קלט את האבסורד שבדבר. הוא פוחד מרועי. הוא. פוחד. מרועי.

כמה רע האדם הזה.

"בוא", משך אותו רועי לעמידה. איתי נאנק בכאב. "מחכה לנו טיול מהנה. זוכר את החדר המדהים שלך? לשם אנחנו הולכים".

איתי הביט בו בהתרסה. רועי אחז בשתי ידיו בכוח. איתי נשם נשימה עמוקה ובכוח מתפרץ שחרר את ידיו. הוא התחיל לרוץ לכיוון הפתח.

רעם עמום של יריה נשמע באוויר. איתי קפץ בבהלה כשממש ליד ראשו חלף קליע.

רועי תפס אותו מאחור. "אני רואה שהבנת לאיפה ללכת. כל הכבוד, ילד".

איתי נשך את שפתיו בכעס עצור. רועי תפס את ידיו לאחור בכוח שהכאיב לו. הוא ניסה לנענע את ידיו, "תעזוב אותי!"

"אני רואה שאין ברירה", שמע את רועי מאחוריו, "אני צריך לקשור לך את הידיים". רועי שחרר יד אחת האוחזת בידיו של איתי, וליד ראשו התנופף לפתע אזיקון שחור. "מעוניין?"

איתי השליל בראשו בחוזקה. רק זה לא. הוא לא יוכל לברוח בידיים אזוקות.

"אוקי, אתה אמרת". רועי תחב את האזיקון בחגורתו, ודחף את איתי לעבר הפתח. איתי לא התנגד. כשייכנס לבניין, יוכל לצעוק לעזרה. אנשים יישמעו אותו, ואולי יבואו להצילו.

"אה, ואם אהיה הוגן", נזכר רועי מאחוריו, "איידע אותך - רק למקרה שלא שמת לב - שארז לצידי עם אקדח מצויד במשתיקול. ואם תצרח בבניין, לא ממש יהיה את מי להציל. מבין?"

רגשות סוערים השתוללו בליבו של איתי. כעס, כאב, אכזבה. לא חשב שרועי יכול ללכת רחוק כל כך. הוא נהדף לתוך הבניין.

לרגע חשב לצעוק, אבל אז קלט את ארז, ההולך מאחוריהם דרוך. לא כדאי להרגיז אותו.

רועי הוביל אותו כל הדרך לבית, ולא הרפה את אחיזתו לרגע. איתי ניסה לבעוט בו ברגליו, אבל רועי אפילו לא זע.

בסופה של הליכה איטית, הגיעו לשער.

"ארז, חפה עלי", קרא רועי. ארז הגיע, וחלף על פני איתי. עיניהם נפגשו לשבריר שניה, ואיתי לא זיהה ניצוץ מתנצל אחד. עיניו של ארז היו גדולות ומאוכזבות.

השער נפתח, ואיתי הובל פנימה. כמו רובוט צעד, כמו לא שם ליבו למתרחש. דלת הבית נפתחה, והחום הנעים נכנס לגופו.

רועי הרפה לפתע את אחיזתו, והוא נזרק על הרצפה. שיניו נקשו במונוטוניות, גופו היה קפוא וכולו תשוש ממאמץ. הוא לא קם. ידע את נחיתותו מול רועי.

רועי הסתכל על איתי מלמעלה. "ניסיתי בהתחלה להיות נחמד אליך. אבל עכשיו אני חושב לא מגיע לך".

איתי ניסה לנסוך אומץ בעצמו, אבל לא ממש הצליח. הוא בחן את רועי בפחד גמור. ארז העלה אותו לחדר אחרי שהוחזר לבית, ורועי נכנס לאחר כחצי שעה והקפיץ אותו בבהלה ממיטתו.

"עד עכשיו נהנית מתנאים טובים" רוע עצר, קולו בס מרוב איום, "אבל היית כסיל ולא ידעת לשמור על זה. עשית טעות, וכמו שאתה יודע, על טעויות משלמים ביוקר. חשבתי איזה עונש ילמד אותך להתנהג כמו ילד טוב, והגעתי למסקנה שכלום לא יועיל", רועי גחן אליו.

ליבו של איתי הלם כתוף בידי שיכור. מה רועי יכול לעשות לו? הוא... איתי ניסה להדחיק את המחשבה ולא ממש הצליח. האם הוא... יזכה לראות שוב את חבריו?

"כל עוד אתה נשאר בחדר הזה".

מה זה אומר? הוא... לא. רועי לא עד כדי כך רשע. זה לא יכול להיות. הוא בטח בו! שיעשה לו את זה? מה יכול להצדיק מעשה כזה???

"ולכן, אעביר אותך לצינוק. מעט יותר אוכל, מים בהגבלה... וגם קצת חברים לחדר. מקווה שתתיידדו".

נשמתו של איתי נתקעה בצלעותיו. הוא לא הצליח לנשום בהקלה. רועי הוא חוטף סדרתי? מה עוד יש באיש הזה, שחשב שהוא מכיר, והוא לא יודע?

"אה ו... עוד דבר אחד, ממש קטן. אתה לא יכול לקחת איתך כלום".

איתי השפיל את מבטו. המזוודה שלו. המזכרת היחידה שלו מהעבר, מהחופש.

"עצוב, אה?" לגלג רועי, "בוא כבר!" הוא תפס אותו בידיו, והוליך אותו אל מחוץ לחדר. הוא הוביל אותו אל המדרגות עם כמה בעיטות, והוריד אותו בעוד גרם מדרגות שאיתי לא ידע על קיומו.

"ברוך הבא לחדרך החדש". רועי פתח דלת מתכת עבה. "תהנה".

איתי הושלך פנימה, והדלת ננעלה מאחוריו. הוא השיט את מבטו על החדר האפלולי, ולא ראה אף אדם נוסף. מוזר.

החדר האפל הטיל עליו אימה. קו אלכסוני של אור שבקע מבעד לחלון קטנטן בדלת, לא ממש הפיג את החושך. איתי קם והחל למשש את קירות החדר. בטון. התקרה הייתה כמעט בגובה ראשו, והחדר ריק מרהיטים. הוא מישש ביד אחת את חלקו העליון של הקיר, ומעט את התקרה. החומר המחוספס שרט את כף ידו אבל הוא המשיך. לא שט ליבו לעייפות, לא לכאב השריטות ולא לחתך הסכין שעדיין כאב.

לפתע פגעה ידו במשטח שטוח שתלה בסמוך לתקרה. ליבו נקף בהתרגשות. הוא מישש את המשטח הדק. עץ? כן. הוא העביר את ידיו על קצוות הלוח, וניסה לנענע אותו. לוח העץ זז מעט.

איתי התעודד. הוא המשיך לנענע את הקרש, הוציא מסמר רעוע, וניסה בכל דרך אפשרית להוציא את הקורה. הוא חש איך הלוח מתרופף בהדרגה.

הדקות נקפו, ידיו רעדו ממאמץ, ועיניו שרפו. אם הוא לא יסדר לעצמו מקום לישון עכשיו, פשוט יירדם בעמידה. רגע לפני שהרפה את ידיו, נפל הקרש על נעליו.

איתי נשך את שפתיו שלא לצעוק מאושר. הוא לא הצליח לחוש בכאב שברגליו כשהביט לעבר הקיר.

חלון.

חלון ממש, אמיתי! קטן אומנם, אבל צעקות יוכלו לעבור דרכו.

איתי בחן בעיניו הצורבות את החלון. עכשיו אי אפשר לראות דרכו כלום, אבל בבוקר יוכל לבדוק איך לפלס לעצמו דרך לחופש.

קולה של אימו חזר אליו מתוך ענן של עייפות כמו בחלום, זה מה שתמיד אמרה בסיום פרק בסיפור בהמשכים, "ועד אז, לילה טוב!"

ושוב נתן עמד שם עם רועי, מול הדלת האפורה, לא זוכר כמה פעמים הגיעו לכאן.

עברו חמישה ימים מאז שבנו נעלם. חמישה ימים לאחר שנתיים בהן לא ראה את בנו, ועדיין היו כואבים יותר, פוצעים ומרים.

רועי לחץ על הידית, והם נכנסו פנימה.

"שלום", אמר רם. "חיכיתי לכם". חיוכו נגע הפעם בעיניו, בניגוד לפעמים הקודמות.

"אני לא חיכיתי". אמר נתן כשהתיישב בכיסאו. רועי ונתן החליפו מבטים נבוכים. "לא, זה לא אישי. אני פשוט קיוויתי שאיתי כבר יימצא באחד מהמקומות. אני..." הוא החליט להפסיק לברבר.

רועי הניח את ידו על כתפו, והתיישב גם הוא. "ברור". אמר ברוך.

נתן נשך את שפתיו. אם האיש המדהים הזה היה עם איתי כל הזמן אולי חבל על כל החששות שלו, על הדאגה. לאיתי היה טוב גם בלעדיו.

"אז איתי לא נמצא במקומות שכתבנו", אמר רם. אתמול רועי אמר לו על כיוון החקירה החדש, וגם על הסיבה לכך שלא רם אומר לו את זה. הוא שתק, אין לו את הזכות להגיד מאומה. נשאר לו רק לשאת באשמה עם שפה מדממת. רועי הוריד את ידו, ונתן התנער התרכז בדברי רם. "עדיין, בכל אופן, אבל הדרך שלנו עוד לא הגיעה לסיומה. ננתח את אופיו של איתי, ונרכיב לו פרופיל פסיכולוגי".

רועי גם אמר לו שהם ימשיכו כרגיל החיפושים. אם תהיה התקדמות גם ברישומי המשטרה, זו תהיה הפתעה. נעימה או לא, את זה רועי לא אמר.

"כרגע אנחנו צריכים לבדוק הרגלים שונים של איתי, תכונות אופי והיעדרויות בעבר". הוא הציץ אליהם, "אחר כך נחקור בשטח".

נתן ורועי לא הגיבו על המשפט האחרון, והחלו מיד במלאכה.

נתן השתדל לשים הכול בצד ולהיות עכשיו עם רם. אולי אם היה נוהג ככה עם איתי בזמן שהיה אתו, הכול היום נראה היה אחרת.

"בנוגע לשטח", אמר רם מקץ שעתיים, "צריך ללכת לצריף של איתי. לבדוק מה הוא לקח אתו, ומה הוא השאיר. אלו דברים שיכולים לתת לנו הרבה אינפורמציה. אני רוצה שתבואו אתי גם בגלל שאתם מכירים את איתי טוב יותר, וגם בגלל החברים. אני מניח שהם לא יאהבו שוטר זר בבית, ועוד אחד שנוגע להם בחפצים".

"אנחנו לא הולכים בהפתעה", שאל-קבע רועי, בקולו תדהמה. "אפילו אם גם אנחנו באים. זאת לא אפשרות".

"כמובן", אמר רם בתמיהה. "לא חשבתי כך לרגע".

רועי הנהן, "אני אדבר עם טום".

השיחה ביניהם הייתה קצרה. נתן הקשיב למילים הבודדות שאמר רועי בדממה.

"טום הסכים שנבוא, אבל ביקש שזה לא יהיה אחרי שלוש בצהרים – שעה לפני שהחברים שלו חוזרים. הוא אמר שיחכה לנו שם".

"אוקי", רם קם מכיסאו, "נצא לשם עכשיו".

:cool:

נועה לבין

Chaya Lea

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וואו זה מדהים!
האמת אני קוראת את הפרקים בעיניים פעורות ובלי מילים ורק לכן אין לי הרבה מה להגיב לך.
ניסיונות הבריחה של איתי משאירים אותי במתח וההבדל התהומי בין שני ה'רועי' (היחס) גרם לי להרהר בזה (באירוניה) וגם מאפיין מושלם את הדמויות.
הכל משאיר עם טעם של עוד ואני פשוט מחכה לכל פרק שכבר יעלה (עוקבת אחרי האשכול וממש שמחה לגלות במייל את הכותרת אויב כפול).

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
וואו זה מדהים!
האמת אני קוראת את הפרקים בעיניים פעורות ובלי מילים ורק לכן אין לי הרבה מה להגיב לך.
ניסיונות הבריחה של איתי משאירים אותי במתח וההבדל התהומי בין שני ה'רועי' (היחס) גרם לי להרהר בזה (באירוניה) וגם מאפיין מושלם את הדמויות.
הכל משאיר עם טעם של עוד ואני פשוט מחכה לכל פרק שכבר יעלה (עוקבת אחרי האשכול וממש שמחה לגלות במייל את הכותרת אויב כפול).
יואוו, תודה!
איזה כיף לשמוע, זה ממש מחמם את הלב.
ואיזה כיף גם לשמוע שאת עוקבת אחרי...:whistle:;)

CN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ב"ה

הסיפור כתוב טוב וסוחף לקריאה.
הפרקים האחרונים לא מספיק אמינים בעיניי...
הם מרגישים קצת כאילו נצמדים לתבנית שבה אמור סיפור להתנהל,
שהגיבור מוצא פיתרון ואז נתפס ואז מנסה שוב למצוא פיתרון.. בצורה לא מספיק הגיונית.
אתן דוגמא להתנהלות שהרגישה לי לא אמינה:
באמת חצי שעה אחרי בריחה מתישה ואימת מוות הוא מנסה להוציא דיקט מהחלון?
הגיוני הרבה יותר שהוא נרדם בחצי שעה הזו,
והעייפות המטורפת תגרום לו להירדם באותו רגע שהגיע לצינוק,
ולא לחשוב איך להשיג קרש לנוח עליו ולא על רצפת הבטון.. ועוד להתאמץ בשביל זה.
והיי - יש שם חלון!
בעוד שמוחינו מעכל את עומק הבעיה (צינוק)- כבר נמצא פיתרון (לפחות התחלה שלו).
עוד משפט שהפריע לי:
הוא התעורר בזכות השעון הביולוגי שלו.
אם זה הפתרון לקונפליקט "איך הגיבור יתעורר באמצע הלילה בלי שעון מעורר"
אז התשובה צריכה להיות רמוזה כבר בפרקים הקודמים, מוזכרת בסצנות אחרות, וכך ייבנה לנו בראש שחלק מהאופי של הגיבור הוא 'יש לו שעון ביולוגי מצוין'.
ואז, כשנגיע לסצינה הזו אפילו לא תהיה לנו שאלה - כי הרי אנחנו מכירים את הגיבור שלנו ויודעים שהוא בטוח יקום כי יש לו שעון ביולוגי מצויין.
ויש עוד כמה התנהגויות מוזרות, שמסתדרות רק אם מתאמצים לדחוף את הסיפור לתבנית, אבל הוא מציץ כל רגע מכיוון אחר..

נערך לאחרונה ב:

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
איזה כיף לקרוא ביקורת כזאת, @CN . לקרוא ניתוחים מעמיקים על טקסט אני אוהבת אפילו יותר מכתיבה, וכשזה מקצועי ומדויק, ועוד על טקסט שלי, אני בכלל מאושרת:).
ואם אתם פעילים כאן אתם בטח יודעים, זו הסיבה ה*כמעט יחידה* שאני מעלה את הסיפור.
הסיבה השניה היא ביקורות כמו של @Chaya Lea , ללא ספק.
הפרקים האחרונים לא מספיק אמינים בעיניי...
באמת חצי שעה אחרי בריחה מתישה ואימת מוות הוא מנסה להוציא דיקט מהחלון?
הגיוני הרבה יותר שהוא נרדם בחצי שעה הזו.
את צודקת, בזה אין לי ספק. חבל לי שזה לא אמין, כי יש לי כמה סיבות שבגללן כן כתבתי את זה.
דבר ראשון, דווקא בגלל הבריחה המטורפת והפחד שלו, שלא קהה, הגיוני יותר בעיניי שהוא מתוח מכדי להרדם מיד, למרות הוא ישן משהו כמו רבע שעה לפני. כשרועי העביר אותו לצינוק - האנדרנליל שלא די קפץ לשמיים.

וגם נראלי שהשינה תהיה חוסר אחריות הזויה בעיניי איתי. איתי הוא ילד רחוב, הוא רגיל לבדוק כל דבר לעומק לפני שהוא ישן שם. והאופי שלו, שלא כתוב כאן בבירור אבל כן במסמך אחר ממש במחשב הזה, הוא של 'גיבור'. -לא משנה אם מדובר במכה שקיבל או בפחד, הוא תמיד ינסה למשוך את עצמו עד לקצה ולמצות כל טיפת יכולת שלו לעמוד במצב. אפשר לראות את זה קודם גם, בהתחלה ובפרדה מהחברים.
בכל אופן, ניסיתי להדגיש כמה הוא עייף, ועל זה אני מבואסת שיצא לי לא אמין. כי את שאר הסיבות רק אני (הסופרת) אמורה לדעת, ואת זה - כולם.
עוד משפט שהפריע לי:
הוא התעורר בזכות השעון הביולוגי שלו.
זה צריך להיות רמוז כבר בפרקים הקודמים, או מוזכר בסצנות אחרות, וכך ייבנה לנו בראש שחלק מהאופי של הגיבור הוא 'יש לו שעון ביולוגי מצוין'.
צודק, אין לי מה לומר. אני יכולה לומר שזו טעות פסיכית, אבל אני לא אגיד כי זה בדיוק זה. פשוט תודה על שימת הלב.
יש עוד כמה התנהגויות מוזרות, שמסתדרות רק אם מתאמצים לדחוף את הסיפור לתבנית, אבל הוא מציץ כל רגע מכיוון אחר..
אני אשתדל לתקן בפרקים הבאים.
תודה.

CN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
וגם נראלי שהשינה תהיה חוסר אחריות הזויה בעיניי איתי. איתי הוא ילד רחוב, הוא רגיל לבדוק כל דבר לעומק לפני שהוא ישן שם

ב"ה

אז זה היה נשמע לי בדיוק ההיפך: ילד מפונק שלא מסוגל לישון על רצפת בטון. נו באמת.. לכן זה היה נשמע לא אמין.

ואם ככה היה ברור לי, אז אולי משהו בבניה של הדמות כ'ילד רחוב שבודק כל דבר לעומק' לא מספיק חד ובנוי.

וכשאני מאירה, זה רק על סיפורים טובים, אז קחי זאת כמחמאה:)

בהצלחה רבה!

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אז זה היה נשמע לי בדיוק ההיפך: ילד מפונק שלא מסוגל לישון על רצפת בטון. נו באמת.. לכן זה היה נשמע לא אמין.

ואם ככה היה ברור לי, אז אולי משהו בבניה של הדמות כ'ילד רחוב שבודק כל דבר לעומק' לא מספיק חד ובנוי.
ואוו, אז הבעיה שלי היא גדולה יותר, אם כך,כי, לא התכוונתי לכתוב שאיתי חקר את החדר כי הוא רצה להבין לאיפה הוא הגיע, לא כי הוא רצה לסדר לעצמו מיטה מהקרש.
מאיפה מבינים משהו שונה? לא הצלחתי למצוא, ובא לי לתקן.?

נועה לבין (Tamar)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
ותוך כדי זה, הנה הפרק הבא!!

פרק 16

סדק אור אלכסוני נוסף לחדר החשוך, נשפך לְפָנִים על הקיר אליו מחוברת הדלת.

שלושה רבעים מחוץ לחלון היו מכוסים באדמה, ומהחרך הדק שנותר ניתן היה לראות רק אדמה מרוצפת באבני רחוב מלוא כל האופק הקרוב.

איתי עמד מול החלון ובהה בכלום שניבט בו. היום ארז לא הביא לו ארוחת בוקר. כנראה זה הקיצוץ באוכל עליו דיבר רועי. מעניין איזה עוד דברים יקוצצו לו. הוא הכי פחד מהמים בהגבלה. הרעב עלול להציק לו, אבל הצמא הרבה יותר.

למרות הרעב המציק, הודה איתי בינו לבינו שעכשיו הקיצוץ בא לטובתו. אם ארז, או חמור יותר רועי, היו נכנסים להביא לו אוכל, הם היו רואים את פס האור החדש. ועל העונש שכנראה יקבל – לא כדאי לחשוב. מהיכרותו עם רועי החדש, האיש ללא גבולות.

בעצם, הוא יכול לבטח את עצמו בקלות. ברגע שהחדר יחזור להיות אפלולי עם סדק אור אחד, ארז ואפילו רועי לא אמורים לשים לב לכלום.

איתי התכופף והרים את לוח העץ שכיסה עד אתמול את החלון, והשעין אותו על סף החלון הצר. החדר הוחשך באופן משמעותי אך עדיין פרצו שבבי אור לכל עבר.

איתי התרחק צעד אחד, ובחן את לוח העץ. לא נראה טוב. חוץ מהאור שהמשיך להיות נוכח בחדר, לוח העץ לגמרי לא יציב על המשטח הקטן, ונראה שהוא עלול ליפול בכל רגע. הוא הוריד אותו חזרה לרצפה. האור העמום נשפך שוב בחדר, אבל זה עדיף על פני התנפצות רעשנית שבטוח תהיה.

איתי נטש את עמדתו שמול החלון והתיישב על הרצפה. הוא יתמודד איכשהו עם הבלגן.

הוא הרגיש דגדוג קל ברגלו השמאלית, והעיף לעברה מבט. עיניו פגשו עיניים חרוזיות שחורות שהביטו בו בסקרנות.

עכבר!...

איתי זז מעט ימינה, ובחן את היצור הקטן שלא חדל מלהסתכל עליו. הי! אולי הוא החבר עליו דיבר רועי! העכבר הקטן אמור היה להפחיד אותו, כנראה... מעניין שרועי שכח שהוא גר ברחוב. למרות שהיה לו צריף מוגן יחסית, אורחים קטנים ואפורים היו דבר שבשגרה, והוא למד לא לפחד מהם, למרות שלא חיבב אותם במיוחד.

"הי", פנה אל העכבר בזהירות, "אני איתי. איך קוראים לך?"

העכבר המשיך להביט בו בסקרנות.

"אין לך שם?" שאל איתי בחצי חיוך. די צפוי, לא? "אז בוא נקרא לך... בי. אתה אוהב?" בי. שם חמוד, קצר, ועם משמעות. בי. להיות. אחרי הכול, זה מה שחשוב. גם אימא תמיד אמרה את זה.

העכבר נעמד על רגליו האחוריות, ורחרח באפו. נדמה היה לאיתי שהוא מחייך.

"טוב, אל תגזים, לא צריך להתלהב כל כך, למרות שאני מודה שגם אני מאוד אוהב את השם הזה". הוא חייך לעבר בי, "בוא נעשה ברית שלום בינינו. אני לא אציק לך, ואתה לא תציק לי. סגור?"

העכבר הביט בו עוד שבריר שניה, ואחר רץ לאמצע החדר ונעלם באפלה.

"אהמ..." איתי בהה בנקודה בה נעלם העכבר, "אני אמור לפרש את זה כ'כן', אני מניח. אני צודק?"

שקט ענה לו בתגובה. אחרי הכול, הוא כלוא במרתף. בביתו של רועי.

ועדיין צריך לברוח.

~~~

הים נצנץ באורה החיוור של השמש, ונעליהם דשדשו בחול בוצי מעט. הם התקרבו אל צריף העץ הבודד, ורועי הבחין בטום שעמד לידו.

"הי טום", חייך אליו רועי בחמימות, "מה נשמע?"

טום סקר אותם בשפתיים מכווצות, עיניו נעצרו בשאלה על נתן, "בסדר", ענה.

נתן לחץ את ידו של טום, "אני אבא של איתי".

גבותיו של טום קפצו. שקט השתרר לרגע. "אה". הוא הסתכל עליו עוד רגע אחד, ואז הסתובב, "בואו".

חריקת הדלת נשמעה היטב בשקט, הם נכנסו אחריו לצריף. רועי בחן את הצריף כשגוש תקוע בגרונו. הצריף קטן יותר ממה שרק העז לדמיין, וכאן איתי גר.

"אוקי", רם הביט סביב בעיניים מכווצות, "נתחיל".

רם חיפש בעזרת ציודו רמזים דקים, ורועי, נתן וטום חיפשו את הדברים הבולטים יותר.

"איתי לא השאיר כאן כלום?" תמה רם לאחר שעת חיפושים ארוכה וידים ריקות.

"לא", ענה טום. עיניו היו מרוחקות משהו, חמוצות.

רם כיווץ את גבותיו ואמר בהרהור. " אז הוא לא תכנן לחזור".

"ברור", אמר מיד נתן, "הוא תכנן ללכת לרועי. למה שירצה לחזור?"

עווית חלפה על פני טום. החמיצות התמוססה, וכאב חשוף, פגיע, עלה לעיניו.

רועי בלע את רוקו. איתי הוא לא המסכן היחידי כאן. וכמו שהוא זוכר, טום הוא יתום עגול. עשרות מילים רצו בראשו, לפוגג את השקט, למוסס את הכאב, אבל הוא לא הצליח לבחור אף אחת מהן.

"גם אני לא מצאתי כלום..." מלמל רם. "טוב, נזוז".

רם ונתן נפרדו מטום בתודה, ויצאו מן הצריף. רועי העיף מבט בטום. הכאב לא כהה, ודמעות היו בעיניו. בהחלטת פתע הניח לרם ולנתן להתקדם בלעדיו וחיבק את טום. הוא היה בטוח שטום יתקשח, שיעיף אותו לרוחות שבחוץ, אבל טום התקפל לתוכו, ולא החניק קולות בכי.

"אני מצטער", אמר רועי, נלחם בדמעות שעלו לעיניו. הפעם המילים לא רצו בראשו, והוא לא מצא מה להגיד.

"באמת", התייפח טום, "איתי... לא רצה לחזור? הוא רצה לעזוב אותנו? הוא..." כתפיו רעדו, הוא השתנק. "לא אהב אותנו בכלל?"

גרונו של רועי צרב, גל קור הקפיא את גופו, וליבו נהיה כבד. הוא באמת עשה טעות? היא איומה, אם כן. אבל איך יכול היה להשאיר את איתי ברחוב?

"אם... אם הוא באמת לא אהב אותנו", קולו של טום היה שקט ושבור. כאילו גופו נשבר ורסיסיו דיברו, מדממים. "למה הוא שיחק את עצמו שהוא כן? למה... האמנתי לו?"

"טום", רועי פסע בסיעה אחורנית, אך ידיו המשיכו להחזיק בזרועותיו של טום, "איתי אוהב אתכם. לא אהב, אוהב. אני יודע את זה כי הוא עבד אצלי. אני מכיר אותו באמת".

"אז למה הוא לא השאיר כלום? השוט... רם אמר שאיתי לא רצה לחזור. ואיתי כן רצה. הוא אמר לי לפני... לפני שהלך".

"איתי רצה", רועי גחן אליו, המראה השברירי של טום שבר את ליבו. איזו טעות עשה. "ברור שהוא רצה. אבל קרה משהו מוזר ומבהיל, והוא נעלם. אני בטוח שברגע שהכול יסתדר, הוא יבוא. אתה תראה".

והידיים הקפוצות יתארכו.

אשמח מאוד אם תפרגנו לי בלייק. לחיצה קטנטנה שלכם, והכרת טובה גדולה מאוד לי.
ביקורות זב סוג של לבקש שיירד גשם, אבל אני עדיין עושה את זה. תודה מראש!
נועה לבין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה