"אדוני היושב ראש, יש חמוצים?"

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
01/03/2020

כששלמה מהפלאפל לבוש מחלצות וללא כתמי שמן זה מוזר.

"שלמה?", קראתי בהתפעלות מדומה, "מה נהיה?".

"מה קרה? לא יפה עליי? לא מתאים לי מכובד?", התכרכם, מעביר נייר מגבת על צווארונו. "תראה מה זה החיים, היום אני עובד בפלאפל מחר אני יושב ראש".

"יושב ראש?", אני עוצר בכוח את עיניי לבל יפלו מחוריהן, "מה זה זה?".

"בקלפי, אחי", מחייך שלמה את חיוכו העקום, "אני שלמה בן פורטונה שלא סיים גן חובה, יושב ראש קלפי בכיתה א' בתלמוד תורה הכי טוב בעיר, מה תגיד?".

"זה יהיה מעניין", סיננתי לעצמי.

"אמרת משהו?", הסתובב שלמה ונעץ בי עיניים מסוקרנות.

"כן", נבוכותי, "עוד חריף בבקשה".

02/03/2020

"טוב, העסק פה לא זז", צעק שלמה לעבר קואליציית הקלפי, "חייבים להתחיל להריץ ת'עניינים".

"מה אפשר לעשות? אנחנו מזדרזים ככל שאפשר", מתנצל המזכיר, הלא הוא יגאל הירקן.

"לכי תביאי סכין יפני", פקד שלמה על המשקיפה שישבה בכניסה. "ואתה תעזור לי לסדר את הקלפי הזו", משך את אחד השוטרים פנימה.

חלון גדול נפער בפרגוד הבחירה שנוייד למרכז החדר, חברי הוועדה מביטים במבט מתנצל אל המצביעים הצובאים על הפתח.

כשהגעתי אני לתת את קולי כבר התמוגג התור, נכנסתי בצעדים בטוחים מנפנף בזהותי הישראלית, לקיים דברי רבותינו. "יש כאן מישהו?", קראתי. פרצוף מוכר מציץ עליי מן החלון הכחלחל,

"אז מה לשים לך במעטפה אבא'לה?".

כפריה

משתמש מקצוען
יפה,
אז "התמוגג" המוכר הוא רק ביטוי של המשמעות של השורש "מוג" והנה ציטוט מרב מילים:

אנחנו מתמוגגים מנחת, או סתם 'מתמוגגים', כלומר, השמחה שלנו עולה על גדותינו. 'התמוגג' הוא מהשורש 'מוג', שממנו גזורה המילה 'נמוג', נעלם, נמס. התמוגג פירושו נמס, וזו הדרך להבין את הפסוק "והטיפו ההרים עסיס, וכל הגבעות תתמוגגנה", שגם זכה למנגינה קצבית. הגבעות נמסות אך מלאות שמחה ותחושת שפע, וכך זכה הפועל להתמוגג למשמעות השמחה וההתרגשות. 'נמס' הוא דימוי רגשי המתאר התרגשות והתפעלות.

נערך לאחרונה ב:

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
הלוואי שהוא יבוא לבקר אצלי בקלפי לפחות יהיה מעניין.......

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה