דיון אדום=עצור, ירוק =עבור

האם סימון המוצרים גרם לך לשנות את החלטתך ולהמנע מרכישת מוצר אדום?

• סה"כ מצביעים
    403

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
איך מרגילים ילדים לנשנש גם ירקות ולא רק פירות?

פירות אצלנו זה כמו ממתק אבל הירקות זנוחים ומבוישים.
האם הערכים התזונתיים מפירות מספיקים או שהשילוב חשוב?
בעיני ילדים לא צריכים לנשנש ירקות, הם לא בדיאטה...
ואם הכונה נשנוש היא ארוחת ביניים אז היא יכולה להכיל פרות, פריכיות אורז, יוגורט (ואצלי גם בייגלך וביסקויטים בבחינת הרע במיעוטו) ולאו דווקא ירקות. הנשנוש אמור גם להשביע ולא רק למלא את הזמן לכן פחות הייתי שמה דגש על ירקות בארוחות ביניים.
בשעת הארוחות פשוט להגיש. ירק חי, ירק מבושל, מרק. מהנסיון שלי אין ילד שלא אוהב ירקות אלא צריך להבחין איזה ואיך הוא אוהב את הירקות. (אחד אוהב גמבה ועגבנית שרי, אחד אוהב אנטיפסטי, אחד משוגע על מרקים ודווקא בן החמש יכול לאכול קערה של סלט... כשהם מתקדמים כבר יש את ההוא שמשוגע על כרוב חמוץ ואת האחד שאוהב חסה עם רימונים ועוד כל מיני דברים שעד שלא תנסי לאורך זמן לא תדעי....)
אבל הנסיון שלי הוא עם אמא שמאד אוהבת ירקות (רק מתעצלת לפעמים לחתוך אותם) אז ברור שזה משפיע.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לצערי לא עוזר.
בולעים אותם בחנק וחבל לי ליצר הקשר שלילי בנושא.
לא מכריחים. ממש לא.
מניחים. מי שרוצה יטעם.
בעיני ילדים לא צריכים לנשנש ירקות, הם לא בדיאטה...
ואם הכונה נשנוש היא ארוחת ביניים אז היא יכולה להכיל פרות, פריכיות אורז, יוגורט (ואצלי גם בייגלך וביסקויטים בבחינת הרע במיעוטו) ולאו דווקא ירקות. הנשנוש אמור גם להשביע ולא רק למלא את הזמן לכן פחות הייתי שמה דגש על ירקות בארוחות ביניים.
זה לא רק זה גם.
גם הילדים שלי אוכלים לצערי עוגיות כנשנוש ולשמחתי גם פירות.
אבל כיון שהורגלו לירקות חיים בכל הארוחות הם גם לעיתים קרובות מוציאים ירקות ומכינים לעצמם כנשנוש. מבלי שבכלל הצעתי.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ההבדל ה"קטן" הוא שבתזונה בריאה פלפל או תפוח מספיקים לגמרי לשובע (זה מה שהילדים שלי אוכלים דרך קבע בין הארוחות)
ביסקוויטים לעולם לא אוכלים אחד או שניים, כך שבחשבון חודשי (ויש לנו אחד כזה) העלות ממש ממש לא משתנה. אולי ההפך.
אני המומה לפעמים לראות ילדים יושבים ומחסלים "שרוול" של ביסקוויטים או שרוול של עוגיות חיוכים/וופלים בלי להנד עפעף. לא מאמינה שזה יוצא להורים שלהם זול יותר מלתת לכל ילד תפוח (ותפוח גדול זה בהגזמה לילד אחד, בדרך כלל חצי כבר מספק אותם). ומבחינה בריאותית והוצאות בריאות- ברור שהפרי עדיף.

אבל זה ברור לגמרי שתזונה של וופלים וביסקוויטים פוגעת מאד מאד בבריאות.

ואגב, לגבי התלונות על מחירי הפירות והירקות- אין כלכך דרך להוריד אותם, החקלאים לא עשירים גדולים. הם סובלים מענף תנודתי ומלא בהפתעות ואסונות טבע. את בעצם מבקשת שהממשלה תיקח את ההוצאה הזאת לכיסה ותסבסד אותה. אנחנו נשלם על זה במיסים, זה גלגל חוזר.
יתכן ואת הילדים שלך יספק חצי תפוח, אצלי חוזרים מהגנים רעבים, ארוחת ביניים יכולה לכלול בכיף 2-3 פרות לכל אחד, ואם אני יחלק עוד - יאכלו עוד. אז כן, לא תמיד מצליחה לספק את התצרוכת המטורפת הזו, ובהחלט יש ימים שמסתפקים בבייגלאך...
(כל זה לחלוטין לא על חשבון ארוחת ערב דשנה כשעה אח"כ....)

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
למה אוכלים הרבה ביסקויטים? כי הם יותר טעימים מהתפוח.
לא בגלל זה.
כי הם מכילים סוכר לבן,
וזה חומר שמגרה לצרוך ממנו עוד.
(את בטח מכירה את כל הנושא של הסוכרים הפשוטים ועלית האינסולין וכו' אז לא אפרט)
התפוח לעומת זאת, מכיל כמות נכבדה של סיבים התורמים לשובע, וזה שאת לא שבעה ממנו זה עניין של הרגל.

עריכה:
עניתי מיד כשכתבת אבל רק עכשיו פרסמתי את התשובה.
אח"כ ראיתי שכבר ענו לך בהרחבה על זה.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יתכן ואת הילדים שלך יספק חצי תפוח, אצלי חוזרים מהגנים רעבים, ארוחת ביניים יכולה לכלול בכיף 2-3 פרות לכל אחד, ואם אני יחלק עוד - יאכלו עוד. אז כן, לא תמיד מצליחה לספק את התצרוכת המטורפת הזו, ובהחלט יש ימים שמסתפקים בבייגלאך...
לא יודעת אם מעשי לך, אבל תנסי אולי לתת להם צלחת מרק.
אצלי ראיתי שזה ממש משביע וממלא אותם - מעבר לתחושה הביתית שהוא נותן.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה נראה לי קצת התניה שלילית.
ירקות הם לא רק לדיאטה. הם יוצרים מלאות בריאה. (שלא לדבר על הערכים התזונתיים)
ההתניה היא לא שלילית. ירקות הם בריאים ואני לא חושבת שאני צריכה לפרט את היתרונות התזונתיים שלהם. ירקות הם גם דלי קלוריות וזה הדבר הכי חיובי בהם. בעיני.
אבל הם לא עומדים בפני עצמם כארוחה. ולכן בארוחת ביניים שהיא צריכה להיות זמינה וקלילה לא הייתי מתחילה להרגיל ילד לירקות.
ארוחת ביניים צריכה להיות נגישה, משביעה ואצל מרבית האנשים (ובעיקר ילדים) מתוקה כי היא בהחלט מספקת גם צורך רגשי וזה סוג של זמן להתפנק.
אצל אנשים שבדיאטה בנוסף לנ"ל היא גם צריכה להיות דלת קלוריות ועל חשבון הצמצום שיבוא בפחממות ופרות אפשר ורצוי והכרחי להוסיף גם ירק.
אם ילד אוהב ואם יש זמן בוודאי שאפשר להוסיף ירק פריכיה +קוטג'+ מלפפון זה מצוין.
אבל כהתחלה ואם מדובר בילד ככל הילדים אני באופן אישי לא רואה בזה יותר מדי חשיבות בעיקר כמו שכולנו יודעות שאחרי שעה באה ארוחת ערב.

מה שכן, אם מדובר בילד גדול וכמובן במתבגר. שאכל כבר תפוח, תפוז ופריכיות/ ביסקוטים ועדיין מחפש (תופעה נפוצה :)) אז כן מתאים להגיש לו צלחת ירקות חתוכים כדי להרגיל אותו לצריכה מאוזנת. בילדים הקטנים יותר אני באופן אישי לא רואה את הצורך. אני גם לא רואה את עצמי מבחינה פרקטית מגישה לילדים פעמיים ירקות בטווח זמן כל כך קצר.

זה לא רק זה גם.
גם הילדים שלי אוכלים לצערי עוגיות כנשנוש ולשמחתי גם פירות.
אבל כיון שהורגלו לירקות חיים בכל הארוחות הם גם לעיתים קרובות מוציאים ירקות ומכינים לעצמם כנשנוש. מבלי שבכלל הצעתי.
מעולה. אתם באמת במצב טוב.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא יודעת אם מעשי לך, אבל תנסי אולי לתת להם צלחת מרק.
אצלי ראיתי שזה ממש משביע וממלא אותם - מעבר לתחושה הביתית שהוא נותן.
זה בדר"כ הארוחת ערב אח"כ (2 צלחות מרק מלאות, הס מלהזכיר ירקות טחונים, הם חייבות למצוא אותם חתוכים גדול ויפה ולעדכן בכל ביס איזה מהם נכנסו לפה)

הכי הכי

משתמש סופר מקצוען
אם את רוצה שהילדים יהיו שבעים מומלץ מאד לתת להם ארוחת ביניים (כמו בדיאטה שלא מנשנשים אלא אוכלים 6 ארוחות מסודרות-3 גדולות ו3 בנייים) וגם אז לתת לילדים פירות ירקות פרכיות אורז וכד'

סוניה

משתמש מקצוען
אני שמחה בשביל הילדים שלכם,
אבל מה עם ההורים?
איך מתגברת בוגרת על משיכה למתוק?

הכי הכי

משתמש סופר מקצוען
זה נקרא עבודת המידות

אבל אני משתדלת שלא יהיה לי מדי הרבה מתוק בבית ובהשג ידי.
ומה שכן יש במלאי אני "מרשה" לעצי בתור תשופר כגון: לאחר שאני גומרת לרחוץ את הכלים, לאחר שאני גומרת לקפל את הגיגית של הכביסה וכד'

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
ברור.
ילד קטן שחוזר בצהריים מהמעון בדרך כלל מאד רעב. ארוחת הצהריים במעונות מאד מוקדמת וארוחת הארבע ממש לא מספקת.
לא הייתי מציעה חצי תפוח, אוכלים אצלי מרק ואפילו ארוחת צהריים נוספת או ארוחת ערב מוקדמת.

נערך לאחרונה ב:

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
יפה שמשביע אתכן ירקות ופירות.
אצלי הם לא ממלאים חצי כפן...

אם אני אוכלת פירות אני רעבה, ומשלימה אחגכ בפחמימה ושבעה ממנה.

Rotem100

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
מסכימה עם כל מילה שלך. נכון יש ילדים עם תאבון מוגבר יותר ובאמת לא ישבעו גם מלחם מלא.
מצד שני בתקופות שאני קונה קצת עוגיות ונשנושים- זה נגמר תוך יום יומיים פשוט חיסולי חבילות...לא מסכימה לדבר הזה. וכמובן כל ילד יש לו טעם שונה וכל אחד מתחבר לדברים אחרים. יש לי ילד בן 3 שכל יום בצהרים אוכל מרק ירקות עם שקדי מרק הולך לשחק כמה שעות בלי לבקש אוכל ויש לי בת שלא אוהבת את זה ובאמת מחפשת דברים שונים והיא תמיד תאכל מהעוגה שיש... אבל עדין אני מחשפת עוד דברים שהיא תרצה לאכול ועוד לא מצאתי,...
ההשוואה בינך לבין השכנים בענין כמו האוכל אינה במקומה.
מזכיר לי את ההיא שתמיד מטיפה לי לחיסכון ולא להגיש לילדים כל כך הרבה עוף - הנה היא מגישה לכל ילד מנת עוף קטנה ושניצל קטן וקצת יותר מהתוספת והם שבעים. אז זהו שהילדים שלי -לא. והם יבקשו אחר כך עוד או יהיו רעבים מהר מאד.
כאחת שאכלה בעבר לחם מקמח לבן ובצוק העיתים והרופאים - עברה ללחם מקמח מלא אני מודיעה לך בזאת שהוא לא משביע יותר - כך שאת יכולה להרשות לעצמך לחם מקמח מלא בגלל שהילדים שלך לא צורכים עוד פרוסות ולא שהילדים של השכנים צורכים עוד פרוסות כי אין להם קמח מלא.
אני קונה לחם לבן (כי הילדים לא אוהבים מקמח מלא. ואני בגישה של חינוך לבריאות מתוך דוגמה אישית ולא מתוך חנק. ) והמחיר הוא 4.5 ללחם. הפער של 4.4 שקל ללחם למשפחה גדולה יכול להסתכם בסוף החודש בכ-200 שקלים אפילו אם כל ילד צורך רק 2 פרוסות בבוקר ו-2 בערב וזה רק כהתחלה.
פסטה רגילה עולה 1.9 וגם זה הבדל --
ופירות וירקות - המחירים שלהם רצחניים. הילדים שלי אוהבים מאד ואני מוציאה בסעיף הפירות והירקות קרוב לחצי מתקציב המזון!
ביסקוויט או בייגלה או וופלה במקום תפוח או פלפל - עולים גרושים.

אבל לממשלה יותר קל לחייב את היצרנים להדפיס סימונים אדומים על גבינה צהובה או חמאה ולפרסם פרסומות ולגלגל רגשי אשמה על הצרכנים - מאשר לגרום למחירי הירקות והפירות לרדת (פתיחת יבוא לדוגמא .. תוריד את המחירים לרצפה אך תגרום לחקלאים מקומיים להיות לא רווחיים ותחסל את הענף...)

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ברור.
ילד קון שחוזר בצהריים מהמעון בדרך כלל מאד רעב. ארוחת הצהריים במעונות מאד מוקדמת וארוחת הארבע ממש לא מספקת.
לא הייתי מציעה חצי פתוח, אוכלים אצלי מרק ואפילו ארוחת צהריים נוספת או ארוחת ערב מוקדמת.
נכון לגבי ילדי מעון, פחות לגבי צהרונים שם אוכלים ארוחת צהרים באזור 2.

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
ובכל מקרה הדיון כאן היה האם לאכול עוגיות זה משתלם יותר מבחינה כלכלית מאשר לאכול פירות וירקות או אוכל בריא בכלל.
ממליצה לבדוק את זה תקופה. אפשר להפריך הרבה מיתוסים, כמו שכתבה כאן מישהי:
בתקופות שאני קונה קצת עוגיות ונשנושים- זה נגמר תוך יום יומיים פשוט חיסולי חבילות..
ככה שזול יותר זה לא בהכרח.

הכי הכי

משתמש סופר מקצוען
ברור.
ילד קון שחוזר בצהריים מהמעון בדרך כלל מאד רעב. ארוחת הצהריים במעונות מאד מוקדמת וארוחת הארבע ממש לא מספקת.
לא הייתי מציעה חצי פתוח, אוכלים אצלי מרק ואפילו ארוחת צהריים נוספת או ארוחת ערב מוקדמת.
הבת שלי במשפחתון ושם הפכו את הסדר
ב 11:30 לפני השינה אוכלים כריך עם פרי
וב 14:30 שהם קמים אז הם אוכלים את הארוחה העיקרית
יש לך כמה וכמה דברים טובים:
1. אם הם אכלו ב8:30 ארוחת בוקר כמה הם רעבים עד 11:30 ע"מ לאכול את הארוחה העיקרית?
2.למערכת העיכול הרבה יותר בריא לישון עם קיבה לא מלא עד גדותיה..(ראו את הספר לחיים בריאים של הרב אסחייק)
3.לגננת הרבה יותר קל, היא לא בלחץ שהאוכל יהיה מוכן על הבוקר, אלא בזמן של השינה היא גומרת להכין וככה זה טרי מהרגע ולהרגע (ולא צריך לחמם במיקרוגל) וגם היא מגיע עם יותר סבלנות כי היה לה הפסקת מנוחה והיא לא בלחץ שיגמרו לאכול כבר כי היא רוצה שהם ילכו לישון ויהיה לה שקט

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה