קורונה אגרת לשר החינוך - מעגל הקורונה

מצב
הנושא נעול.

א.ד.

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ממש לא מעדיפים אבל זה סיכוי נמוך, ו..כן אם נגזר עלינו זה מה שיהיה,
מה שיותר לא נח לשמוע זה שאמא שהיא גם מורה היא זאת שמתמרמרת על זה, התמודדת עם עבודה מחוץ לבית כשכל הילדים נשארים בבית עם בעלך? התמודדת עם עבודה מהבית בתוך חדר סגור כמו שעבודה מהבית באמת דורשת עם ריכוז מקסימלי וכו'? כנראה שלא כי אם כן לא היית מגיבה כך.
בגלל שרוב תושבי הארץ אינם עובדי הוראה והם נאלצים לעבוד מחוץ לבית לכן מערכת החינוך חזרה לעבוד, ועוד משהו עדיין אנחנו רחוקים מסגירת מערכת החינוך בעקבות הבידוד מהסיבה הכי פשוטה שיש מוסדות שכבר נכנסו שבוע שעבר לבידוד ושבוע הבא הם כבר יצאו וכו' וכו'

עוד משהו ממש קטן... אם הימי חופשה היו על חשבון המורות לא היו נשמעים כאלו רעיונות...
לא ראיתם את כל מה שכתבתי. והתגובה שלכם בגלל זה לא כ"כ רלוונטית...
חבל שזה נשמע לכם מרמור. זה דאגה כנה לבריאות שלי ושל ילדי. ועוד כמה שקרובים לי. חלקם בסיכון...
אבל לא אני הענין...
המשק יסגר במוקדם או במאוחר... נקווה שבכלל לא.

בחן ובחסד

משתמש מקצוען
לא כ"כ הבנתי מה גודל הסיכון.
בינתיים רוב החולים ומהבודדים במערכת החינוך הם בגילאי התיכון וחט"ב.
מה שאומר שבגילאים שקריטיים להורים העובדים / הלומדים בכולל,
הסיכון הוא אפסי ממש.
ולכן אין שום סיבה לסגור.

את באמת חושבת שהקורונה מדלגת על הגילאים הקריטיים?
אין שום היגיון בזה וגם הממצאים לא תומכים בכך:
ציטוט טרי מjdn (היחיד שפתוח אצלי בסינון...)
"תלמיד בגן הילדים שבתלמוד תורה קרלין בבני ברק נמצא היום (שלישי) חיובי לקורונה".
אין ספק שיש בעייתיות עם הגיל הקטן מבחינת ההורים, אבל אני ממש לא מבינה איך זה קשור לזה שאין בו סיכון.
זה שהמדינה רוצה לאפשר להורים לצאת לעבוד ולכן, כרגע אין שינוי במתווה הלמידה לא מפחית מהבעיה שקיימת.
עצוב לי לקרוא את רוח הדברים שנושבת פה-
אולי אני טועה, אבל נראה לי שמבין אלו המדברים- לא רבים היו מסכימים לעבוד בפועל בעבודה שתקפיץ באחוזים גבוהים את הסיכוי האישי שלהם להדבק ח"ו .
ש-ה' ישלח בריאות וישועה לכולנו במהרה בעז"ה !

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
את באמת חושבת שהקורונה מדלגת על הגילאים הקריטיים?
אין שום היגיון בזה וגם הממצאים לא תומכים בכך:
ציטוט טרי מjdn (היחיד שפתוח אצלי בסינון...)
"תלמיד בגן הילדים שבתלמוד תורה קרלין בבני ברק נמצא היום (שלישי) חיובי לקורונה".
כן.
אני באמת חושבת.
א. זה הוכח במחקרים.
ב. לידיעתכם, הגנים וכיתות א' עד ג' כבר פתוחים כחודש בציבור הכללי. לא ראינו הדבקות בהיקפים האלה.
ג. לגבי הידיעה שהבאת, שים לב:
- הבאת ידיעה על תלמיד שלא נדבק בגן / בכיתה. אין שום התפרצות רצינית בגילאים האלה. בוודאי שלא בהיקפים של מאות ואלפי תלמידים. גם גן שלם הוא מקסימום 36 תלמידים.
- כמה עוד מקרים כאלה יש? זה אפסי לעומת מס' התלמידים בגילאים האלה. (לעומת תלמידי תיכון שיש מיאות נדבקים)

רותי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה דאגה כנה לבריאות שלי ושל ילדי. ועוד כמה שקרובים לי. חלקם בסיכון...
זה בדיוק העיניין
למה את לא חשבת על אלה שהם לא מורים...שלא במעגל הקרובים אליך...
להיות ללא פרנסה זה ג"כ סיכון! ונסיון לא קל בכלל.[/QUOTE]

דבורה ק

משתמש פעיל
ב. תלמיד שלא רוצה להכנס לבידוד שלא יבוא לבית הספר- כמה שפחות יבואו יותר טוב, לא הכריחו אף אחד.

לא הכריחו, אבל גם הפסיקו את הלמידה מרחוק, הרי לכולם ברור שהמורים לא יכולים גם ללמד וגם לדאוג ללמידה מרחוק..
ותלמיד שלא מגיע צריך להשלים יום יום את כל הלימודים... לא כ"כ פשוט..

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
טוב, זה ברור שהמורות מעדיפות חופש...:rolleyes::p

אבל שתדעי, שהחופשה הזו גרמה לנזקים כבדים מאוד ומשמעותיים. ואני יודעת את זה בוודאות, גם ממקום עבודתי וגם משיחה עם אנשים שמתעסקים בתחום.... (עזבי כסף, מדובר על אלימות)

וגם אני הקטנה סבלתי... היה לי ממש ממש קשה לעבוד רגיל ולתפקד משפחה בחופשה. מעדיפה פי כמה את השגרה, למרות הסיכונים המינאוריים שבתוכה...

וכן, סיכויי ההדבקות של הילדים הקטנים מעטים מאוד, מכירה כמה משפחות עם ילדים קטנים ששני ההורים היו חולים ואף ילד לא נדבק.

אה, וגם אני הייתי מעדיפה חופשה אם היו משלמים לי עליה...:p

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
א. לנערים שנדבקו בחטיבות הביניים יש אחים בבתי הספר היסודיים. עניין של זמן עד שתהיה הדבקה גם בבתי הספר היסודיים.
ב. קשה עד בלתי אפשרי להכריח תלמידים לעטות מסכה לאורך כל היום. בהפסקות הם נמצאים בדבוקה אחת ואין סיכוי להפריד ביניהם.
רק מי שמלמד בתוך הכיתות יבין את זה.
כל משפט שני במהלך הלמידה המורה מתזכרת להחזיר את המסכה על הפה. שלא לדבר עם ילדים עם פרצוף קטן שמגיעים עם מסכות שמכסות להם את הגוף ולא את האף והפה...
בקיצור, שמירה על הכללים בגילאי היסודי בלתי ניתן ליישום. בדוק מנסיון.

shaini

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
למה לסגור את בתי הספר?
פותחת האשכול יכולה לקחת חל''ת ולהשאר עם ילדיה בבית.

ההצעה שלי היא לפתוח מוסדות לימוד לילדים להורים עובדים בלבד (או נסיבות מיוחדות אחרות).
כן,
מוסדות הלימוד הם גם הביביסיטר שלנו.
שלא לדבר כמובן על המעונות והגנים.

למה לא, בוא נסגור שוב את כל המשק.
מה יעשו הילדים להורים עובדים? שהגדולה בת ה-4 תשמור על בן השנתיים...
או שלא יעבדו ויפוטרו ויכנסו למעגל עוני שלא נגמר...

על החתום,
אמא שעבדה כל זמן הקורונה משרה מלאה פלוס,
ובעלה האברך שמר על חמישה ילדים.
|ושנינו על סף השגעון|

shaini

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בהפסקות הם נמצאים בדבוקה אחת ואין סיכוי להפריד ביניהם.
מתוה החזרה לא דבר על הפסקות בזמנים שונים לכיתות השונות?
מה שאמור למנוע את המקרים האחרונים שחולה אחד מוציא אלפי ילדים לבידוד.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עדכון מדויק!
נכון להיום רק כ4500 תלמידים ומורים נמצאים בבידוד.
עוד 5000 נמצאים בבית כי בתי הספר נסגרו.

באחוזים מדובר על 0.25% תלמידים מכלל התלמידים בישראל.

בחן ובחסד

משתמש מקצוען
כן.
אני באמת חושבת.
א. זה הוכח במחקרים.
ב. לידיעתכם, הגנים וכיתות א' עד ג' כבר פתוחים כחודש בציבור הכללי. לא ראינו הדבקות בהיקפים האלה.
ג. לגבי הידיעה שהבאת, שים לב:
- הבאת ידיעה על תלמיד שלא נדבק בגן / בכיתה. אין שום התפרצות רצינית בגילאים האלה. בוודאי שלא בהיקפים של מאות ואלפי תלמידים. גם גן שלם הוא מקסימום 36 תלמידים.
- כמה עוד מקרים כאלה יש? זה אפסי לעומת מס' התלמידים בגילאים האלה. (לעומת תלמידי תיכון שיש מיאות נדבקים)

א. אני אישה
ב. אם אני זוכרת נכון, לא היה בציבור הכללי הבדל של הרבה זמן בין החזרה של הכיתות הגבוהות לבין הכיתות הנמוכות אבל בזה אני באמת לא בטוחה.
ג. גם אם נניח שילדים קטנים נדבקים פחות- אשמח להפנייה למקורות רציניים- בכל אופן, הם מדביקים באותה מידה כמו הגדולים יותר וזה עשוי לגרור עליה בהדבקה הציבורית.
ד. אכן גנים מבודדים יותר ועומדים כל אחד בפני עצמו אבל מה עם הכיתות הנמוכות בבתי הספר?
ממש לא בטוחה שהפתרון היחיד הוא לסגור את בתי הספר, אבל יש פה מגמה מדאיגה ולא יהיה חכם להתעלם ממנה.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
א. אני אישה
ב. אם אני זוכרת נכון, לא היה בציבור הכללי הבדל של הרבה זמן בין החזרה של הכיתות הגבוהות לבין הכיתות הנמוכות אבל בזה אני באמת לא בטוחה.
ג. גם אם נניח שילדים קטנים נדבקים פחות- אשמח להפנייה למקורות רציניים- בכל אופן, הם מדביקים באותה מידה כמו הגדולים יותר וזה עשוי לגרור עליה בהדבקה הציבורית.
ד. אכן גנים מבודדים יותר ועומדים כל אחד בפני עצמו אבל מה עם הכיתות הנמוכות בבתי הספר?
ממש לא בטוחה שהפתרון היחיד הוא לסגור את בתי הספר, אבל יש פה מגמה מדאיגה ולא יהיה חכם להתעלם ממנה.
חבל שאת כותבת בלי לבדוק עובדות.
א. תודה על ההבהרה
ב. הפרש הזמן בין החזרה של כיתות א' ג' לחזרה מלאה של כלל הכיתות- שבועיים מלאים.
ג. כבר קיבצתי בעבר כאן
ד. אם ילמדו רק הכיתות הנמוכות- הם יכולים להתפרס בכל בית הספר,עם שעות הפסקה שונות, וכל כיתה תצא להפסקה בשטח אחר.

בחן ובחסד

משתמש מקצוען
בדיוק
מורה שלא רוצה ללמד
שתצא לחל"ת!

חבל שכותבים בלי לבדוק עובדות.
שימו לב !
אין אפשרות למורה לצאת לחל"ת כשמוסד הלימודים שהיא עובדת בו פעיל.
@shaini
@yudit10
@ELO
ועוד כמה שכתבו.
בדיוק בזה נעוצה הבעיה.
כשיש אנשים שעובדים ומקבלים משכורת חלקית בגלל השהות בבית עם הילדים, יש עובדי הוראה שאינם יכולים לחזור בגלל סיבות מגוונות ואינם מקבלים שום משכורת.
יש פה בעיה אמיתית .

נערך לאחרונה ב:

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
מתוה החזרה לא דבר על הפסקות בזמנים שונים לכיתות השונות?
מה שאמור למנוע את המקרים האחרונים שחולה אחד מוציא אלפי ילדים לבידוד.

זה לא אפשרי בבתי ספר של 800 ילדים ואפילו פחות.
אל תשכחי שילדים מגיעים לבית הספר בהסעות. נפגשים בחדרי השירותים או בתור לנטילת ידיים.
לחלק נכבד מהילדים יש עוד לפחות אח אחד או שניים באותה מערכת חינוך והוא מעביר את הוירוס לחברים.
בקיצור, מעגל שלא נגמר.

shaini

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כשיש אנשים שעובדים ומקבלים משכורת חלקית בגלל השהות בבית עם הילדים, יש עובדי הוראה שאינם יכולים לחזור בגלל סיבות מגוונות ואינם מקבלים שום משכורת.
יש פה בעיה אמיתית .
אוקיי.
אז הבעיה היא לא רק בריאותית אלא גם כלכלית.
אז אולי עדיף לבקש לאפשר חל''ת המזכה בדמי אבטלה גם לעובדי הוראה של משרד החינוך.

זה לא אפשרי בבתי ספר של 800 ילדים ואפילו פחות.
החיידר של הבן שלי הוא לפחות מס' הילדים הנ''ל, וכל מחזור יוצא להפסקה בזמן אחר.
זה גם יכול לצמצם את טווח ההדבקות והסיכון לבידוד.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חבל שכותבים בלי לבדוק עובדות.
שימו לב !
אין אפשרות למורה לצאת לחל"ת כשמוסד הלימודים שהיא עובדת בו פעיל.
@shaini
@yudit10
@ELO
ועוד כמה שכתבו.
בדיוק בזה נעוצה הבעיה.
יש פה בעיה אמיתית .
זה היה כמובן בתור מליצה.
יש גם אנשים, עצמאים, כמוני, שאם הילדים בבית הם לא יכולים לעבוד
והם מפסידים לא רק את היום הספציפי,
אלא אנחנו, בתור עצמאים, כל יום עבודה אמור לכסות לפחות יום וחצי בשנה (כי א"א לא משלם לנו חופשים)
אז כל שבוע שהילדים בבית- זה העדר משכורת לשבוע וחצי.

מצליחה

משתמש מקצוען
וכן, סיכויי ההדבקות של הילדים הקטנים מעטים מאוד, מכירה כמה משפחות עם ילדים קטנים ששני ההורים היו חולים ואף ילד לא נדבק.
גם אני מכירה זוג שהיו חולים, ורק שני הגדולים (בגילאי עשרה) נדבקו (כולם קל מאוד אפילו ללא חום), שאר הילדים הקטנים יותר, לא נדבקו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה