דרוש מידע אברך, עבודה, ומה שביניהם.

• פותח הנושא nkfv
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

שמים חדשים

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
״שבשאר הזמן הלימוד שלו יהיה יותר איכותי.״ ???

לא קיים.
אם העיסוק הצדדי יעניק סיפוק ושיחרור, קיים וקיים שהלימוד בשאר היום יעשה מהנה יותר.
מניסיון.

רחל שיין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה רק מוכיח שזה גבר
ראית פעם אישה שישב לידה בחור ?! ועוד היא תנהל איתו שיחת מרעים ??? (אלא אם כן זה אח)
חבל שכל פעם זה נגרר לכאן, כנראה צריך כל פעם להדגיש שהפעם הבעל כותב...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תודה גדולה
רק להבין, ככה זה הולך?
כאילו, כל אחד שיוצא לעבוד עובר את כל הבלאגן של ללכת להתיעץ כאילו הוא איזה מקרה פרטי ובעייתי?
מדהים שאין מענה לנושא ברמה ציבורית
תכלס טוב שכל אחד יכול לבחור מה הוא עושה עם חייו,
רק שהפער בין השנים הראשונות שאנשים מואכלים בכפית והולכים עם העדר, לבין השלב הזה שתעשה מה שנראה לך לנכון בלי שום הכוונה, ואפילו בלי הכרה שקיימת מציאות כזו, הוא די מדהים.
לא, לא כל אחד שיוצא לעבוד 'עובר את כל הבלאגן של ללכת להתייעץ'.
יש כאלו שהם מספיק בוגרים ומיושבים כדי להחליט על החיים שלהם. אבל בהחלט מומלץ להתייעץ, אם אתה מכיר מישהו פיקח ואובייקטיבי ושקול, שיש לו מספיק זמן בשביל לשמוע אותך ולהכיר אותך לעומק.

אני לא יודע לאיזה שנים ראשונות אתה מתכוון 'שאנשים מואכלים בכפית והולכים עם העדר'. מאז הישיבה קטנה לא 'האכילו אותי בכפית'. ברגע שבחור ליטאי נכנס לישיבה גדולה, במידה מסוימת 'הוא לעצמו', ו'עושה מה שנראה לו לנכון'.

קוביד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני לא יודע לאיזה שנים ראשונות אתה מתכוון 'שאנשים מואכלים בכפית והולכים עם העדר'. מאז הישיבה קטנה לא 'האכילו אותי בכפית'. ברגע שבחור ליטאי נכנס לישיבה גדולה, במידה מסוימת 'הוא לעצמו', ו'עושה מה שנראה לו לנכון'.
שמח בשבילך.
מכיר גם המון אחרת. לצערי.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בנוסף, מה יש לכם להגיד על הסטיגמה בציבור הליטאי לעובד? למה מקובל שעדיף שאדם ישב תוך כדי שהוא לא שמח מהלימוד הזה רק כי ההורים/הסביבה יסתכלו עליו בצורה שלילית ביותר?
בתוך עמי אני יושב, וחייב לומר שאני לא מרגיש שום סטיגמה בציבור הליטאי. כל אחד עסוק בעצמו ובצרותיו ובפרנסת משפחתו, ולאף אחד אין כוח וזמן להתחיל להדביק סטיגמות לאנשים. אם ממש ממש מודאגים מהצקצוקים של הדודה כשתשמע שהאחיין יצא לעבוד - אפשר לומר שהולכים ללמוד בכוילל מרוחק, ואף אחד לא ידע שהלכת לעבוד.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אני מכירה אברך שמבשל במעון.
הוא מתקתק את העבודה בבוקר עד 9.30, ואח"כ פנוי ללמוד כל היום.
זה כמובן יכול להתאים רק למי שיודע לבשל
אני אוהב אנשים כאלה!
אני רוצה להיות חבר של יהודי כזה !
ולבשל במעון אוכל בסיסי לא צריך ''יום לימודים ארוך''..
צריך רק רצון.

צחית

משתמש מקצוען
בלת"ק.
אני כתבתי פה שיש לי עבודה להציע לאברך שמחפש הכנסה נחמדה וגם להמשיך ללמוד בכולל לפחות סדר אחד.
היו כמה שפנו אלי ולאף אחד זה לא התאים כל אחד מסיבותיו הוא.
המשרה הזאת אינה מאוישת כבר למעלה משנתיים מסיבה אחת פשוטה: כבוד וסטיגמה.
הרבה מאוד אברכים שיוצאים לעבוד מוכנים לעשות את זה רק בשביל שטעלע.
כל משרה אחרת נראית להם כפחיתות כבוד.
חמרות שהמשרה שאני הצעתי הרבה יותר קלה פיזית ולא מתעסקים שם עם נשמות ועם ילדים, עבודה שמאפשרת המשך לימוד בנחת ועדיין בעלי שמחפש מישהו למשרה הזאת לא מצליח למצוא מישהו.
נתקלתי במקרים רבים של אברכים שאין להם לחם לאכול אבל יעדיפו להמשיך לרעוב או להסתמך על ארגוני צדקה כדי לחיות וח"ו לא לצאת לעבוד במשהו שנחשב למשרה לא תורנית...
אני מעידה על עצמי שבעלי אינו אברך, הוא יצא לעבוד לאחר התייעצות עם רבותיו והבית שלנו עדיין אברכי לכל דבר ועניין.
הבן שלי לאחרונה התקבל לאחת הישיבות הטובות והמובחרות ביותר בבני ברק ואנחנו נחשבים למשפחה מאוד טובה, כי היציאה לעבוד לא שינתה את השאיפות ואת סגנון הבית וסוג החינוך שאנחנו נותנים לילדים שלנו וזה מה שחשוב באמת...
והלואי שיהיו עוד כמה כאלה.
אני אעדיף לקבל שירות מאנ"ש או לקנות מאנ"ש הרבה יותר מאשר לפרנס אנשים שלא משלנו.
מה המשרה?

יחשבאף

משתמש מקצוען
מוכר בחנות ספרים, למשל, זו משרה שמתאימה מאד לאברך שרוצה להתפרנס בכבוד, בלי להיחשף לציבור שונה.
לא מכירה.
המשרה שלי היא באותו סגנון.
קבלתי עשרות פניות והרבה הודו שלא רוצים בגלל הסטיגמה.
למרות שזאת עבודה נקיה מאוד מאוד מאוד

יחשבאף

משתמש מקצוען
לכל אלה שרוצים לדעת פרטים על המשרה שדיברתי עליה פה.
המייל שלי הוא
bigdeiteomim בג'ימייל

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
כל הכבוד לו!!!
והוא לא מפחד ממה שיגידו עליו?
הוא לא ליטאי...
אז כל העניין של הסטיגמות בתחום הזה הרבה פחות משמעותי.
(היו בעיקר הרבה הרמות גבה על זה שהמעון לקח גבר ולא אישה, אבל לא עליו שהוא בחר בעבודה כזאת)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה