דרוש מידע אברך, עבודה, ומה שביניהם.

• פותח הנושא nkfv
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

nkfv

משתמש פעיל
אברך ליטאי אחרי עשור של לימוד פורה, מרגיש שכבר לא לומד במרץ כמו בעבר ומבטל את זמנו,
רוצה לצאת לעבוד חצי יום כדי שבשאר הזמן הלימוד שלו יהיה יותר איכותי.
יש לכם רעיונות לעבודה מהצד, אבל כזאת שתתן סיפוק ואתגר ומשכורת הגיונית?
בתחום התורני- חוץ מרבה בחיידר, סופר סתם שוחט וכדו', יש עוד רעיונות? משהו שלא צריך בשבילו פרוטקציה.
לימודי חול דורשים יום עבודה מלא וכנראה יוציאו אותו מהלימוד לגמרי, וזה כן חשוב לו. יש עבודה שיכולה להשתלב עם לימוד של כמה שעות ביום?
בנוסף, מה יש לכם להגיד על הסטיגמה בציבור הליטאי לעובד? למה מקובל שעדיף שאדם ישב תוך כדי שהוא לא שמח מהלימוד הזה רק כי ההורים/הסביבה יסתכלו עליו בצורה שלילית ביותר?
גם אם הוא מבין את הערך העצום של כל דקת לימוד תורה, אבל הוא לא מסוגל לזה..
מצד שני הקושי בלצאת לעבוד כשזה מוציא אותו מכלל ה"אברכות" על כל מה שזה כולל, גם לא פשוט..

טברינית מקורית

משתמש פעיל
מחפש עבודה.JPG

ext

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני יגיד מה שאני חושבת,
הסטיגמא קיימת כי זו המודה, בנ"א שיוצא לעבוד נחשב פחות.
אני אישית חושבת שזו סטיגמא, נכון שיש מעלה עצומה לניצול הזמן ללימוד,
אבל קודם כל גבר מחוייב לדאוג לפרנסת ביתו ולוודא שהבית מתנהל כמו שצריך.
והרבה יותר חשוב לחיות על פי התורה מללמוד יום שלם.
מי שיכול לאפשר לעצמו ללמוד ולנצל את כל הזמן זה מעלה עצומה גם אם יש תקופות של יובש, אבל אם זה מוריד את המוטיבציה - לעניות דעתי זה מבורך לעבוד וכמובן לקבוע עיתים לתורה - כי סהכ לשם אנחנו מכוונים.
יש עבודות יותר תורניות - כמו סת"ם, עריכה תורנית, או אפילו למסור שיעורים ולחזק נוער בסיכון וכאלו.
ויש עבודות חולין שבדכ מצריכות יותר לימוד כמו הנהלת חשבונות, יועץ משכנתאות וכו' (הייטק מאד מומלץ למי שהולך לכיוון יום עבודה שלם ומתאים)

nkfv

משתמש פעיל
מסתמא ידוע לאותו אברך החשבון של הסטייפלר על 12 שעות לימוד ביום.
אז שיעבוד במשרה מלאה של 8 שעות, וישאר לו 4 שעות ללמוד כל יום. סדר א' קלאסי.
אולי ידוע לו, אבל לי לא
אשמח לשמוע

ext

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מסתמא ידוע לאותו אברך החשבון של הסטייפלר על 12 שעות לימוד ביום.
אז שיעבוד במשרה מלאה של 8 שעות, וישאר לו 4 שעות ללמוד כל יום. סדר א' קלאסי.
אני מכירה מישהו שכך עושה, סדר א' קלאסי, מנוחה קלה ואחכ יום עבודה של 8 שעות, אבל לא חושבת שכל אחד מסוגל

מישהו למעלה

משתמש פעיל
דבר ראשון , כל יהודי צריך להיות מחובר לתורה, בלי קשר לעובדת היותו אברך או עובד. אז איך שלא תהיה ההחלטה שלו הוא צריך למצוא את הדרך שלו להתחבר ללימוד.

לגבי אפיק הפרנסה, אף אדם חיצוני לא יוכל לתת תשובות לשאלה הזו, כי השאלה החשובה היא מהם הכישרונות שלו, במה הוא טוב ומה הוא אוהב לעשות.
ממליץ על התוכנית של ברוך פייגר 'להרוויח מהפלוסים שלך', שמכוונת למצוא עיסוק ופרנסה במגוון אפיקים יצירתיים לפי התאמה אישית.

nkfv

משתמש פעיל
דבר ראשון , כל יהודי צריך להיות מחובר לתורה, בלי קשר לעובדת היותו אברך או עובד. אז איך שלא תהיה ההחלטה שלו הוא צריך למצוא את הדרך שלו להתחבר ללימוד.

לגבי אפיק הפרנסה, אף אדם חיצוני לא יוכל לתת תשובות לשאלה הזו, כי השאלה החשובה היא מהם הכישרונות שלו, במה הוא טוב ומה הוא אוהב לעשות.
ממליץ על התוכנית של ברוך פייגר 'להרוויח מהפלוסים שלך', שמכוונת למצוא עיסוק ופרנסה במגוון אפיקים יצירתיים לפי התאמה אישית.
בוא נגיד שעבודה במקצוע חול, הוא ימצא
אבל עדיין מחפש רעיון למשהו שישאיר לו זמן ללמוד
והשאלה היא גם על עבודה תורנית- באיזה תחומים יש?
מה זה אומר קירוב? מה זה אומר לעסוק בחינוך?
איך מגיעים לזה ומה זה אומר תכלס?

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אולי ידוע לו, אבל לי לא
אשמח לשמוע
אני כבר לא זוכר מדויק
משהו כמו 8 שעות הולך לשינה, שעתיים לתפילה, עוד שעתיים לשאר סידורים, נשאר 12 ללימוד.
אבל זה לא משנה.
אני עובד בעבודה תורנית ולא איבדתי כלום מה'אברכות'. ואם יצאת לעבוד ואתה מפחד שזה יקרה לך, רוץ למשנת יוסף הקרוב עם עגלת ילדים וכובע וחליפה. זה מועיל לשבועיים שלוש.

בינינו, עזוב את הרינונים. הם מפריעים לך כי אתה חושב שהם מוצדקים. והלימוד בכולל התיש אותך כי הוא היה ללא מטרה. רק ללמוד מה שהראש כולל קבע וכו'. לא מתאים לגיל 30+.
מהיום תקבע לך מטרה להיות בקי בהלכות שבת. שב עם שולחן ערוך ותיגש למבחנים של הרבנות או ר' משה שאול קליין או מי שתרצה.
או תלמד שס בבקיאות עם מבחנים של מפעל השס.
מובטח לך סיפוק עצום.
פתאום תראה שאפילו שאתה עובד חס ושלום, אתה מונח בלימוד ברמה שהיית בכולל רק בימים הטובים.

(כנגד קטני הדעת אוסיף, אני לא מעודד אברכים לצאת מהכולל. אין תחליף ללימוד בכולל. הנה אמרתי את זה ברור).

מנסה להיות אני

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
אברך ליטאי אחרי עשור של לימוד פורה, מרגיש שכבר לא לומד במרץ כמו בעבר ומבטל את זמנו,
יש לכם רעיונות לעבודה מהצד, אבל כזאת שתתן סיפוק ואתגר ומשכורת הגיונית?
בתחום התורני- חוץ מרבה בחיידר, סופר סתם שוחט וכדו', יש עוד רעיונות? משהו שלא צריך בשבילו פרוטקציה.
לימודי חול דורשים יום עבודה מלא וכנראה יוציאו אותו מהלימוד לגמרי, וזה כן חשוב לו. יש עבודה שיכולה להשתלב עם לימוד של כמה שעות ביום?
בנוסף, מה יש לכם להגיד על הסטיגמה בציבור הליטאי לעובד? למה מקובל שעדיף שאדם ישב תוך כדי שהוא לא שמח מהלימוד הזה רק כי ההורים/הסביבה יסתכלו עליו בצורה שלילית ביותר?
גם אם הוא מבין את הערך העצום של כל דקת לימוד תורה, אבל הוא לא מסוגל לזה..
מצד שני הקושי בלצאת לעבוד כשזה מוציא אותו מכלל ה"אברכות" על כל מה שזה כולל, גם לא פשוט..
אולי מקדם נערים.
או משגיח כשרות.

יחשבאף

משתמש מקצוען
@nkfv יש לי רעיון מצויין לעבודה טובה ונוחה לכמה שעות ביום, הוא יוכל להמשיך ללמוד לפחות סדר אחד ביום, עבודה נוחה וקלה עם אנ"ש בלבד ורק גברים.
אם זה רלונטי תכתבי לי בבקשה למייל bigdeiteomim בג'ימייל ואני אשמח לתת לך יותר פרטים.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אם השיקול היחיד הוא סיפוק ולא פרנסה, שיפנה ליעוץ.
אני בטוח שיוכל למצוא מסלול לימודים שיתן לו סיפוק. חבל לעזוב את הכולל לפני שיתמצו כל האפשרויות.

nkfv

משתמש פעיל
@nkfv יש לי רעיון מצויין לעבודה טובה ונוחה לכמה שעות ביום, הוא יוכל להמשיך ללמוד לפחות סדר אחד ביום, עבודה נוחה וקלה עם אנ"ש בלבד ורק גברים.
אם זה רלונטי תכתבי לי בבקשה למייל bigdeiteomim בג'ימייל ואני אשמח לתת לך יותר פרטים.
שלחתי
תודה

אלה❤

משתמש פעיל
אבל עדיין מחפש רעיון למשהו שישאיר לו זמן ללמוד
והשאלה היא גם על עבודה תורנית- באיזה תחומים יש?
מה זה אומר קירוב? מה זה אומר לעסוק בחינוך?
איך מגיעים לזה ומה זה אומר תכלס?
יש היום הרבה עבודה בנוער בסיכון.
גם לנשים וגם לגברים.
בשביל נוער בסיכון שהוא מרקע חרדי הכי טוב זה דמות של אברך חצי יום /יום שלם
ובן אדם שיש לו ראש פתוח.
שיוכל להיות עבורם גם "סוג של חבר".
אני עובדת עם ילדות בסיכון ויכולה לומר שזה סיפוק ברמה שלא תיאמן.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
מה זה יעוץ? איפה מי?
מדמויות תורניות שמכירים אותו (כמו ראש כולל, או רמי"ם או ראש הישיבה שבה למד) , מאברכים מבוגרים שמכיר, ועוד.

לא לכולם היה סיפוק במה שהם למדו בהתחלה, עד שמצאו להם את הדרך שנתנה להם סיפוק.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה