אברך ועוסק פטור הולך יחד?

נקודת מחשבה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
ביקשו ממני לשאול כאן :)

1. פתיחת עוסק פטור יכולה לפגוע במעמד כאברך? לגבי דתות וכו'
2. על שם מי כדאי לפתוח את העוסק פטור? על שם הבעל או האישה - יש יתרונות/חסרונות כלשהם?

תודה.

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
א. אין סתירה בין הדברים הדתות כרגיל
ב. תלוי למי באמת יש כוח להתקשקש בין משרדים ולשלוח מסמכים וכו וכו וכו ולעדכן

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני עצמי עוסק פטור כבר למעלה מ-15 שנה.
גם כשהייתי אברך בכולל - בלי פטור מהצבא, הייתי מוצהר כעוסק פטור. אין לזה שום בעיה, רק חייב לעבוד אחרי 9 שעות יומיות - כמובן ברשמי. ובקבלות ציינתי אחר מס' הטלפון "להתקשר בערב", כדי שיהיה מובן.
אין שום בעיה של משרדים ומסמכים. פשוט, פעם אחת בשנה אני מוסר את הפנקס תקבולים שלי למנהלת חשבונות, משלם לה כמה מאות שקלים [אצלינו בעיר זה 400 ש"ח] והיא עושה בשבילי הכל. אפשר גם לעשות הכל לבד, אבל אני אישית מעדיף כנ"ל.
זהו.
שיהיה בהצלחה רבה!

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
יש בזה משהו, יותר מצד הנקודות שלאשה יש יותר נקודות זיכוי. דיברו איתי על זה בזמנו.
אולי מצד חופשות לידה וכדו'. לא זוכר בדיוק.

אהבת הים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
2. על שם מי כדאי לפתוח את העוסק פטור? על שם הבעל או האישה - יש יתרונות/חסרונות כלשהם?

[/QUOTE]
תלוי בנתונים האישיים ולא מתאים לפורום כדי להחליט ,
האלה מס' נקודות (אני יועצת מס):
אשה מקבלת דמי לידה - ביטוח לאומי
לענין נקודות זיכוי - לאשה יש נקודות זיכוי רבות יותר
צריך לבחון למי מבני הזוג הכנסה גבוהה יותר
בנוסף צריך לשים לב למס הכנסה שלילי שלא יצא שכרו בהפסדו ,
כמובן מומלץ להתיעץ עם יועץ מס/ רואה חשבון

אהבת הים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
המלצה ממקרים רבים : עדיף לשלם את השכ"ט מאשר להפסיד במקומות אחרים שיוכלים להגיע לאלפים ועשרות אלפים (ביטוח לאומי, מס הכנסה שלילי),
גם במקרים של עוסקים פטורים ,

צופנוי

משתמש מקצוען
חובה לפתוח תיק ע"ש העוסק בפועל! זו בעיה חוקית לפתוח תיק ע"ש בן הזוג, כאשר בפועל העבודה נעשית ע"ש בן הזוג השני.
סליחה על התגובה החריפה, אבל אני באמת לא מבינה איך יועץ מס יכול להמליץ כאלו דברים בפומבי. ממליצה להזהר מאד כשנותנים המלצות בפורום!

אהבת הים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לתשומת ליבך , פעמים רבות העסק מנוהל על ידי 2 בני הזוג , כמו בהרבה מכירות ביתיות וכו'
ברור שבצורה פקטיבית אין צד לעשות כך

צופנוי

משתמש מקצוען
זה שברור לך שבצורה פיקטיבית אין צד לעשות כך, זה מצוין.
אך לאותו אחד שהגבת לו, לא פירטת שהשיקולים הם רק במקרה שהעסק מנוהל על ידי 2 בני הזוג.
וכך מי שלא מתמצא וקורא את תגובתך, מבין שאפשר להחליט ע"ש מי לפתוח את העסק בכל מקרה שהוא.
נדרשת זהירות גדולה מאד בתגובות מעין אלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה