דרוש מידע אבטלה לאחר חופשת לידה

רציתי לדעת האם מישהי יודעת האם ניתן לחתום אבטלה מיד לאחר החופשת לידה (בתיאום עם המעסיק , שמוכן להוציא מה שאבקש ממנו... )
ואם כן איך עושים את זה , מה עושים בדיוק ?
ואיך מחשבים את הדמי אבטלה ?
ודבר אחרון - במידה וזה אפשרי , לכמה זמן זה אפשרי ?

תודה מראש לכל המגיבות

קשה לי להאמין שהמעסיק יתן כי אסור לפטר חודשיים אחרי לידה
דבר ראשון - תודה על עזרתך
אבל אם אני יטען שאני לא מרגישה טוב (שזה די נכון ...)
עדיין אסור לו לפטר אותי ?

ובמידה שאסור לו
האם הוא יוכל להוציא אותי לחל"ת
ואז אני כן אקבל דמי אבטלה ?

גולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אבל אם אני יטען שאני לא מרגישה טוב (שזה די נכון ...)
עדיין אסור לו לפטר אותי ?

ובמידה שאסור לו
האם הוא יוכל להוציא אותי לחל"ת
ואז אני כן אקבל דמי אבטלה ?
אסור לו לפטר אותך ולא להוציא אותך לחל"ת (אם עבדת אצלו יותר מחצי שנה)
אלא אם כן הוא מביא אישור מהתמ"ת
תהליך מסובך ששום מעסיק כמעט לא מסתבך איתו

מה זה אומר פיצול שעות ?
שאת עובדת גם בבוקר וגם בערב

גולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ציטטתי לך מהאתר של ביטוח לאומי סיבות למה ניתן להתפטר ועדיין לקבל אבטלה לאישה אחרי לידה
למטה ציטטתי לך גם את החל"ת, אך לדעתי פחות רלוונטי אך לשיקולך

אם הפסקת לעבוד מסיבה מוצדקת - תוכלי להיות זכאית לדמי אבטלה בדומה לאישה שפוטרה, מבלי להמתין 90 יום. לשם כך עלייך להביא מסמכים בהתאם לסיבת ההתפטרות.

דוגמאות להתפטרות מוצדקת לאחר הלידה:
  • שעות עבודה שאינן מקובלות - העבודה בשעות מרובות או עבודה במשמרות או עבודה מפוצלת.
  • המרחק ממקום העבודה - המרחק בין מקום עבודתך למקום מגורייך הוא יותר מ-40 קילומטר, או שאין תחבורה ציבורית סדירה למקום עבודתך.
  • היעדר משרת אם - המעסיק לא יכול או לא מוכן להעסיק אותך במשרת אם, כמתחייב בחוק עבודת נשים.
  • הרעת תנאים - המעסיק מבצע הרעת תנאים מוחשית בתנאי עבודתך, בהשוואה לתנאים שבהם עבדת לפני שיצאת לתקופת לידה והורות.
  • מצב בריאותי - בשל מצב בריאותי שלך או של בן משפחה (אחד ההורים, בן/בת זוג, ילד, נכד, אח או אחות)
שימי לב, לידה אינה נחשבת כסיבה מוצדקת לעזיבת העבודה לפי חוק הביטוח הלאומי.
חופשה ללא תשלום לאחר לידה
חשוב לדעת! מי שיצאה לחל"ת מיוזמתה (גם אם החל"ת מוצדק) מ-2.7.21 ואילך- לא תהיה זכאית לדמי אבטלה.
לאחר שתסתיים תקופת תשלום דמי הלידה, את רשאית להיעדר מעבודתך לפי חוק עבודת נשים לתקופה של עד רבע ממספר החודשים שעבדת אצל המעסיק לפני הלידה - היעדרות זו נחשבת לחופשה ללא תשלום.
אם הגשת תביעה לקבלת דמי אבטלה בזמן החופשה ללא תשלום, אנו נפנה למעסיק שלך ונבדוק האם הוא יכול לקבל אותך בחזרה לעבודה:
  • אם המעסיק מצהיר כי הוא לא יכול לקבל אותך בחזרה לעבודה, תביעתך לדמי אבטלה תאושר בכפוף לעמידה בכל תנאי הזכאות לדמי אבטלה.
  • אם המעסיק מצהיר כי הוא יכול לקבל אותך בחזרה לעבודה אך את לא מוכנה לחזור, תביעתך לדמי אבטלה תידחה כמי שאינה מחוסרת עבודה.
שימי לב, אם יצאת לחופשה ללא תשלום בנסיבות מוצדקות (כפי שמפורט למעלה), תוכלי לקבל דמי אבטלה ממועד יציאתך לחופשה ללא תשלום, ובהתאם להתייצבותך הראשונה בשירות התעסוקה. מי שיצאה לחל"ת מיוזמתה (גם אם החל"ת מוצדק) מ-2.7.21 ואילך- לא תהיה זכאית לדמי אבטלה.
https://www.prog.co.il/javascript:window.print();

ציטטתי לך מהאתר של ביטוח לאומי סיבות למה ניתן להתפטר ועדיין לקבל אבטלה לאישה אחרי לידה
למטה ציטטתי לך גם את החל"ת, אך לדעתי פחות רלוונטי אך לשיקולך

אם הפסקת לעבוד מסיבה מוצדקת - תוכלי להיות זכאית לדמי אבטלה בדומה לאישה שפוטרה, מבלי להמתין 90 יום. לשם כך עלייך להביא מסמכים בהתאם לסיבת ההתפטרות.

דוגמאות להתפטרות מוצדקת לאחר הלידה:
  • שעות עבודה שאינן מקובלות - העבודה בשעות מרובות או עבודה במשמרות או עבודה מפוצלת.
  • המרחק ממקום העבודה - המרחק בין מקום עבודתך למקום מגורייך הוא יותר מ-40 קילומטר, או שאין תחבורה ציבורית סדירה למקום עבודתך.
  • היעדר משרת אם - המעסיק לא יכול או לא מוכן להעסיק אותך במשרת אם, כמתחייב בחוק עבודת נשים.
  • הרעת תנאים - המעסיק מבצע הרעת תנאים מוחשית בתנאי עבודתך, בהשוואה לתנאים שבהם עבדת לפני שיצאת לתקופת לידה והורות.
  • מצב בריאותי - בשל מצב בריאותי שלך או של בן משפחה (אחד ההורים, בן/בת זוג, ילד, נכד, אח או אחות)
שימי לב, לידה אינה נחשבת כסיבה מוצדקת לעזיבת העבודה לפי חוק הביטוח הלאומי.
חופשה ללא תשלום לאחר לידה
חשוב לדעת! מי שיצאה לחל"ת מיוזמתה (גם אם החל"ת מוצדק) מ-2.7.21 ואילך- לא תהיה זכאית לדמי אבטלה.
לאחר שתסתיים תקופת תשלום דמי הלידה, את רשאית להיעדר מעבודתך לפי חוק עבודת נשים לתקופה של עד רבע ממספר החודשים שעבדת אצל המעסיק לפני הלידה - היעדרות זו נחשבת לחופשה ללא תשלום.
אם הגשת תביעה לקבלת דמי אבטלה בזמן החופשה ללא תשלום, אנו נפנה למעסיק שלך ונבדוק האם הוא יכול לקבל אותך בחזרה לעבודה:
  • אם המעסיק מצהיר כי הוא לא יכול לקבל אותך בחזרה לעבודה, תביעתך לדמי אבטלה תאושר בכפוף לעמידה בכל תנאי הזכאות לדמי אבטלה.
  • אם המעסיק מצהיר כי הוא יכול לקבל אותך בחזרה לעבודה אך את לא מוכנה לחזור, תביעתך לדמי אבטלה תידחה כמי שאינה מחוסרת עבודה.
שימי לב, אם יצאת לחופשה ללא תשלום בנסיבות מוצדקות (כפי שמפורט למעלה), תוכלי לקבל דמי אבטלה ממועד יציאתך לחופשה ללא תשלום, ובהתאם להתייצבותך הראשונה בשירות התעסוקה. מי שיצאה לחל"ת מיוזמתה (גם אם החל"ת מוצדק) מ-2.7.21 ואילך- לא תהיה זכאית לדמי אבטלה.
https://www.prog.co.il/javascript:window.print();
אז אני יכולה לטעון שהשעות עבודה אינם מקובלות
ואז אני כן זכאית לדמי אבטלה
הבנתי נכון ?

גולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם עבדתי רק 3 חודשים לפני הלידה הוא כן יוכל להוציא אותי לחל"ת ?
נראה לי אסור בכל מקרה,
בהריון מותר לפטר אם עבדת פחות מחצי שנה, אחרי לידה נראה לי שאסור, אבל אל תתפסי אותי על המילה

גולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אז אני יכולה לטעון שהשעות עבודה אינם מקובלות
ואז אני כן זכאית לדמי אבטלה
הבנתי נכון ?
נכון!
אבל שישמע אמין, אחרת הם חוקרים....
אחותי התחילה לעבוד לפני לידה כדי לקבל דמי לידה, הגיעו אליה חוקרים הביתה
אבל אם זה אמין ויש אסמתאות ברורות אז הם לא חוקרים
אני גם התחלתי לעבוד לפני לידה, כיון שהיו אסמכתאות ברורות, הם לא חקרו כלל
אך הזהירות חשובה

גולה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מה נקרא אסמכתאות ברורות ?
אם את גננת לדוגמא, זה לא יתקבל שאת עובדת עם פיצולי שעות
אם את מזכירה, אז שהוא צריך אותך גם בערבים, עדיף שיהיה מיילים כתובים שעות פתיחה גם בערב וכו
לגבי האסמכתאות, זה לא שאת צריכה להציג אותם, אלא שאם שואלים שיהיה לך מה להציג- זו המלצתי אך תעשי כהבנתך וכמובן איני לוקחת אחריות על כך
ואם אני אתפטר מחמת הסיבה הנ"ל אני אקבל דמי אבטלה ?
לכאורה כן

מפתח הלב

משתמש פעיל
מנסיון מישהי ממשפחתי אכן מקבלת אבל:
1. היא עובדת מפוצל ומקום העבודה היה חייב להביא מסמך שהוא לא יכול להעסיק אותה ללא אחה":צ.
2. עשו הרבה בעיות ואמרו שמ-1.7. החוק השתנה ולא זכאית, בסוף היות וחתמה פעם ראשונה ב20.06 אישרו.
3. כרגע דמי אבטלה קוצצו ב-15% ככה שהסכום שמקבלת ממש לא גבוה....
4. צריך להיות מעל גיל 23 אני חושבת
מסקנה קרוב לוודאי שבעקבות החוק שהשתנה ב1.7 אין זכאות, כדי לדעת בברור, תהיי חייבת להגיע לסניף ביטוח לאומי ולברר מולם! בשום אופן לא לסמוך על המידע של המוקד בטלפון!

לא הבנתי ללכת לסניף של ביטוח לאומי עם כל המסמכים ?
אני מנסה להבין האם יש דרך לדעת האם אני אקבל משהו ?
לפני שבאמת אני אתפטר או אצא לחל"ת !

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה