התייעצות תא הווידויים המודרני

שפריצרית

משתמש מקצוען
פעם קראתי הגדרה מאפיינת שמאד אהבתי - שורת החיפוש של גוגל היא תא הווידויים המודרני.
כשאני קוראת כאן לפעמים את האשכולות שנפתחים, נדמה לי שגם הפורום הזה הפך לסוג של תא ווידויים מודרני.
אנשים מעלים פה שאלות ותהיות בנושאי חינוך ילדים, משפחה, בעיות משמעת, וכו' וכו' כמעט כל נושא המעיק על ליבם.
בחסות הניקיות האנונימית פשוט מרשים לעצמם הכל.
וכך נוצרים אשכולות של פסיכולוגיה בגרוש, אשכולות בהם ניקיות שלא עברו את השמונה עשרה עשויות לייעץ לאמהות למשפחות ברוכות בנושאי הפרות משמעת וכן על זה הדרך.
(בא נאמר שזו אשמתה של האם הברוכה שהעלתה את הנושא לפורום, אבל לא התכוונתי לזה ספציפית. התכוונתי לזה שפורום שקיימים בו כאלה אשכולות נראה רדוד, שטחי ומקום התאספות לכל מיני משועממים או סתם מיואשים מהמצב)
מה דעתכם? לענין? מועיל? אפשרי? הגיוני?
אשמח לשמוע את דעתכם.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
פעם קראתי הגדרה מאפיינת שמאד אהבתי - שורת החיפוש של גוגל היא תא הווידויים המודרני.
כשאני קוראת כאן לפעמים את האשכולות שנפתחים, נדמה לי שגם הפורום הזה הפך לסוג של תא ווידויים מודרני.
אנשים מעלים פה שאלות ותהיות בנושאי חינוך ילדים, משפחה, בעיות משמעת, וכו' וכו' כמעט כל נושא המעיק על ליבם.
וכך נוצרים אשכולות של פסיכולוגיה בגרוש, אשכולות בהם ניקיות שלא עברו את השמונה עשרה עשויות לייעץ לאמהות למשפחות ברוכות בנושאי הפרות משמעת וכן על זה הדרך.
(בא נאמר שזו אשמתה של האם הברוכה שהעלתה את הנושא לפורום, אבל לא התכוונתי לזה ספציפית. התכוונתי לזה שפורום שקיימים בו כאלה אשכולות נראה רדוד, שטחי ומקום התאספות לכל מיני משועממים או סתם מיואשים מהמצב)
אשמח לשמוע את דעתכם.
הוידוי המודרני הראשון. הלאה.. לוידוי השני.
\

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
בואי נגיד שגם באשכול הזה תקבלי עשרות תגובות שונות ומשונות וגם אלו יהיו מכל מיני ניקים עלומי שם כך שלא תשיגי את מבוקשך...
אני חושבת שיש את הניקים המובילים שכותבים תמיד לענין, ובד"כ אם מדובר באשכול על יעוץ פסיכולוגי או משהו מקצועי - פותח האשכול צריך לדעת לקחת הכל בערבון מוגבל ולסנן...

במקום לעשות חיפוש בגוגל על כל מיני נושאים ולגלות דעות של אנשים שאין לך שמץ ומושג מי הם ומה מעשיהם, לפחות כאן בפורום את מזהה את הניקים המובילים שדעתם נשמעת גם חכמה.

שפריצרית

משתמש מקצוען
יש לי תחושה שלא הבנתם את הבעיה שלי. (והנה גם אני מחפשת פסיכולוגים בגרוש....:))
אין לי בעיה עם התגובות המתקבלות, רמת התוכן, האמינות והרצינות הכללית של הניק המגיב.
יש לי בעיה עם זה שאנשים רואים בבמה הזאת מענה למצוקותיהם הרגשיות, הנפשיות והמשפחתיות.
מפאת כבודם של הניקים היקרים לא אתן כאן לינקים לאשכולות לדוגמה ולא אספר איזה אשכול שנפתח היום שבר אותי סופית וגרם לי לכתוב את מה שכתבתי.
כמו שאמרתי - זה מרגיש לי כמו תא וידויים.
בן אדם נמצא במצוקה אישית, בהתלבטות או בסערה פנימית.
לא נעים לו לשוחח על כך עם קרוביו ומיודעיו ובצר לו הוא פונה לפרוג ופותח שם אשכול.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נו ומה רע בזה?
זה היה גם פעם ליד הנהר עם הפיילות...

מקבלים כווני חשיבה... רעיונות.
ובסוף לכל אחד יש דעת משלו- ןלמי שאין יפול בפח גם בלי הפורום...
לי באופן אישי יש הרבה הכרת הטוב הן על הזכות לקרא הן על הזכות לכתוב...

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
במקום לקרוא לזה פסיכולוגיה בגרוש אפשר לקרוא לזה חוכמת ההמונים.
ומה לעשות, ההמון חכם. גם אם לא, תמיד ימצא הניק שבאמת מבין בנושא, כל מי שעוקב יודע למי כדאי להפנות שאלה של בעיות ברכב או מתכון למי מלח לכרפס.

הבעיה היא שלפעמים פותח האשכול לא יכול לפרט את השאלה לפרטי פרטים פן יגולה לו.
ואז התשובות בבחינת טענו חיטים והודה לו בהדסים.

Yair.

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
די נו...

עצם ההודעה כאן משייכת את פותחת האשכול לקהל המדובר..
ואגב-
בל נשכח שגם כאן יש נערים ונערות שבהחלט יכולים לענות על השאלה תחת מעטה אנונימי כלשהו...

(אני אישית מעולם לא חשבתי להעזר בנושאים כנ''ל בפורום הנכבד הזה למרות שבהחלט יש לו מקום וכבוד אבל ממש לא לכל דבר ועניין...)

שפריצרית

משתמש מקצוען
טוב חברה.
תראו - היום כשפתחתי את הפורום וקראתי אשכול כלשהו, נדהמתי עד כמה רחוק לקח הכותב את הפורום לתוך חייו. כבר נתקלתי בתופעה הזו כמה פעמים, אבל היום - כמו שאמרתי - קראתי את הקש ששבר את גב הגמל.
וכמו כל ניקית טובה בפרוג, פשוט פתחתי אשכול והבעתי בו את פליאתי.
כל אחד שפותח פה שם משתמש - חסוי או לא - מתכוון להעזר בשירותי הפורום.
הרי בדיוק למטרה זו נועדו פורומים ברשת.
גם אני, כמו שכולכם טרחתם לרמוז ברמזים עדינים יותר או פחות - משתמשת בפורום. שואלת שאלות. כולנו בעצם. אבל כמו שאמר מישהו -
מרות שבהחלט יש לו מקום וכבוד אבל ממש לא לכל דבר ועניין...
ניסיתי לדמיין לרגע את ההיא שמתלבטת באיזו חומרה לגעור בילדתה על החוצפה האחרונה שלה, ובסך התלבטויותיה היא פונה למחשב, מגגלת את פרוג ומביעה שם את רחשי ליבה....
משום מה זה הצטייר לי מגוחך.

קרעפט

משתמש מקצוען
הרבה מאשכולות הייעוץ לא באמת נפתחו בשביל מצוקה או בעיה כלשהי.
פשוט מדובר בכאלה שיש להם עודף זמן פנוי ומחליטים להטריל את העולם עם איזה דיון
או שסתם יש להם יעד לייקים חודשי שהם צריכים להגיע אליו.
ואני מדבר מידיעה...

אמונלה

משתמש צעיר
אין לי בעיה עם התגובות המתקבלות, רמת התוכן, האמינות והרצינות הכללית של הניק המגיב.
יש לי בעיה עם זה שאנשים רואים בבמה הזאת מענה למצוקותיהם הרגשיות, הנפשיות והמשפחתיות.
מפאת כבודם של הניקים היקרים לא אתן כאן לינקים לאשכולות לדוגמה ולא אספר איזה אשכול שנפתח היום שבר אותי סופית וגרם לי לכתוב את מה שכתבתי.
לא נעים לו לשוחח על כך עם קרוביו ומיודעיו ובצר לו הוא פונה לפרוג ופותח שם אשכול.
בסדר... ואם באמת הוא מוצא נחמה בשיתוף אנונימי בפורום, מה מפריע לך?

זושא כץ

משתמש מקצוען
הייתי מוסיף לבעיה הנ"ל גם את סוג התגובות הפורח כאן לאחרונה באשכולות תפילה:
די... ה' דיי!
לא יכולה! ה' תרחם...
פשוט לבכות!
מזעזע
לא מאמין/ה
לא נרדמתי הלילה, רק גיבורים יכולים להתמודד.
וכו'
השתפכויות שונות ומשונות.

זושא כץ

משתמש מקצוען
במקום לקרוא לזה פסיכולוגיה בגרוש אפשר לקרוא לזה חוכמת ההמונים.
חכמת ההמונים?
כשההמון לא מבין מה אתה שואל?
הוא לא ראה הבעות פנים ולא שמע את הרגשות הלב?

יש כאן שאלה על רב'ה שמרביץ ואז מתחיל פאנל היועצים: "תרביץ לו בחזרה", רק למשטרה!, גם לנו הרביצו! אני בגלל שהרב'ה הרביץ היום אני איש מחשבים ולא אברך כולל, (ואז, האשכול סוטה לגילויי רחמים ואפתיה למסכן התורן),
יש שאלה על לבוא להורים בשבת אחרי חול המועד: "לאמא תמיד יש מקום בלב", גם ההורים צריכים לנוח, "מילא אם תגישו עזרה, אבל סתם לנוח?!",
אשכול נוסף הוא מה להגיד לזוג אחרי חצי שנה מהחתונה שעוד אין להם ילד?: "תגידו להם שמהנסיונות גודלים", שיפנו לבוני עולם, "שיפנו ליענקל זוכמיר הוא עוזר באמת ולא כמו.." שישמחו להם בנתיים מהחיים המשוחררים, איך אפשר לשמוח?, "אנחנו חיכינו _ שנים וזה היה נורא!", לנו זה לא היה נורא.

מה בן אדם נורמלי עם ראש על הכתפיים יכול לקבל מאוסף שרבוטים כזה? חכמה? מהלך? דרך חיים?

וו החיבור

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בואו נצא מנקודת הנחה שפתיחת אשכול כאן אינו תחליף לטיפול מקצועי, כך שאין צורך להרחיק לכת..
ימשיכו המגיבים להגיב ולתת במה להגיגי ליבם.
לא רואה בכך כל פסול
וגם תגובות כמו:
הייתי מוסיף לבעיה הנ"ל גם את סוג התגובות הפורח כאן לאחרונה באשכולות תפילה:
די... ה' דיי!
לא יכולה! ה' תרחם...
פשוט לבכות!
מזעזע
לא מאמין/ה
לא נרדמתי הלילה, רק גיבורים יכולים להתמודד.
וכו'
השתפכויות שונות ומשונות.
תורמות הרבה לפותח האשכול
שחלק מהרצון שלו להעלות את הנושא לפורום, היה השתתפות עימו בבעיה

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אשמח לשמוע את דעתכם.

יש אמת בדברייך, ובעיקר צחקתי מול המשפט הזה:
אשכולות בהם ניקיות שלא עברו את השמונה עשרה עשויות לייעץ לאמהות למשפחות ברוכות בנושאי הפרות משמעת וכן על זה הדרך.
רציני כמה שזה נכון וקיים! לידיעת הציבור היקר.

בכל אופן, מדובר כאן באנשים בוגרים שניתנת להם האפשרות לבחור מה להעלות ומה לחשוף, מה לקבל ומה לא. מתוך 'חוסר ידיעה' מי 'הניק' העומד מאחורי התגובה/עצה.

ובעיקר,
מניחה שלמי שמשנה מי נותן העצה, תא הווידויים שלו יהיה במקום אחר, ולא בפרוג.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
חכמת ההמונים?
כשההמון לא מבין מה אתה שואל?
הוא לא ראה הבעות פנים ולא שמע את הרגשות הלב?
ההמון מבין. רק כל אחד רואה את זה מהזוית שלו. וכשם שפרצופיהם וכו'.
גם כשאתה הולך ליועץ אמיתי עם דיפלומות שתלויות על כל הקיר מאחוריו אתה יכול לצאת עם תחושה שהוא לא הבין אותך, או שהדרך שהוא מציע לטפל לא נראית לך.

בכל מקרה, מי שהולך להתייעץ רק עם פרופסור פרוג, ראוי לרחמים.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לשמוע את דעתכם.
איך אני יכול להגיב ולייעץ, כאשר אני מגיב תחת שמי המלא?
האשכול מיועד לכל האחרים - האנונימים.
אבל אם כבר נכנסתי... נו, הנה השנקל שלי:

(בעצם אין לי מה לומר)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
חייב לציין שיש, במחשבה שניה, תועלת באשכולות כאלו.
אם הפותחת יודעת שאסור לסמוך על העצות הנכתבות פה (רובן ככולן מגיעות מאנשים שלא היינו פונים אליהם לקבל עצה בנושא המדובר), אז יש כן תועלת.
וזה פשוט:
לפעמים קשה לאדם לגשת לקבל ייעוץ, או לפתוח נושא מסויים מול מישהו.
עצם פתיחת אשכול בפרוג, העלאת הדברים על הכתב - נותנת לו כוח לפתוח את הנושא גם בעולם האמיתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה