לימוד ניהול רשתות לגברים חרדים

מצב
הנושא נעול.

bris

משתמש סופר מקצוען
מי שעובד בתחום (מנהל רשת - לא טכנאי) יכול לנסות להתמודד עם אינטרנט כשר ולגלות שזה בלתי אפשרי
אני ניסיתי אחרי שלושה ימים הבנתי שאו שאני מעבד את הלקוחות והפרנסה או שאני חוזר לרימון
כמו שאמר bris כשמשרד מושבת אין לך זמן לחכות שיפתחו לך אתר מסויים, כדי לבדוק מדוע לקוח לא מצליח להתחבר למשהו אתה חייב שגם לך יהיה את האפשרות הזו.
התחום שלנו הוא תחום מאוד לחוץ הכל צריך להיות מייד אין את הזמן להסביר לנציגה של נטפריי שאתה צריך שתאפשר לך VPN ללקוח או גישה לאחר שאתה רוצה לראות תמונה של דגם מסויים של סמרטפון שהלקוח רוצה להגדיר שם משהו ולא מוצא . או להוריד דרייבר מאתר לא מוכן וכו וכו
אפשר לכתוב ספר טלפונים מתקלות שבלי אינטרנט לא ניתן לטפל בהם
עזוב, זה שדה מוקשים

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
מי שעובד בתחום (מנהל רשת - לא טכנאי) יכול לנסות להתמודד עם אינטרנט כשר ולגלות שזה בלתי אפשרי
אני ניסיתי אחרי שלושה ימים הבנתי שאו שאני מעבד את הלקוחות והפרנסה או שאני חוזר לרימון
כמו שאמר bris כשמשרד מושבת אין לך זמן לחכות שיפתחו לך אתר מסויים, כדי לבדוק מדוע לקוח לא מצליח להתחבר למשהו אתה חייב שגם לך יהיה את האפשרות הזו.
התחום שלנו הוא תחום מאוד לחוץ הכל צריך להיות מייד אין את הזמן להסביר לנציגה של נטפריי שאתה צריך שתאפשר לך VPN ללקוח או גישה לאחר שאתה רוצה לראות תמונה של דגם מסויים של סמרטפון שהלקוח רוצה להגדיר שם משהו ולא מוצא . או להוריד דרייבר מאתר לא מוכן וכו וכו
אפשר לכתוב ספר טלפונים מתקלות שבלי אינטרנט לא ניתן לטפל בהם
עזוב, זה שדה מוקשים
חבל שאתה כותב כך, זה דוקא התגובה הראשונה שהוא לענין

לסיכום:
  • לימוד טכנאות רשתות ברמה גבוהה מאוד: אפשרי לגמרי עם סינון
  • עבודה ברמה גבוהה: אפשרי עם סינון
  • עמידה בלחץ של לקוחות שצריכים פתרונות מיד ועכשיו: קשה עם סינון
שכל גבר חרדי ישים לב לזה ויבחר במשרה/מקצוע מתאימה...

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

ברור שאינטרנט מסונן זה דבר שמסבך ומקשה על עבודה זורמת ויעילה, גם בגרפיקה, תיכנות, או בכל תחום, קשה - אבל אפשרי. וככל שמתרגלים לעבוד עם אינטרנט מסונן מוצאים פתרונות יצירתיים למקרי לחץ.
כמה בן אדם מוכן להתאמץ בשביל להשתמש עם סינון מהודר והאם יש היתר להשתמש באינטרנט לא מסונן כדבעי עבור מקצועות אלו, זה כבר עניין דתי... וכל אחד יעשה את שיקוליו בינו לבין קונו.

bris

משתמש סופר מקצוען
הסיבה שלא רציתי לענות יותר , היא שברגע שזה מגיע למישור אידאולוגי , כבר לא קוראים / מתייחסים למה שאתה כותב.
המטרה מסומנת מראש .

את מה ש22 כתב באריכות כבר כתבתי מקודם ובכלל לא התייחסת
כתבתי
"אשאל אותך שאלה פשוטה, האם אתה עובד בתחום של רשתות/אבטחת מידע ? בצורה מקצועית במסגרת לוחצת של מעסיק או לקוחות ?"

לא רציתי להכנס לכל השיקולים והסיבות כי זה לא הנושא , לכן ביקשתי שתברר אם יש משהוא שעובד בזה , לא בתור תחביב אלא ממש פרנסה שמסתדר עם סינון (יותר מרימון , שם זה עוד איכשהוא אפשרי בדכ חוץ מבעיות הפרוקסי )

אני יודע שגם למה שכתבתי כעת לא יתייחסו כראויועל דעת כן אני כותב .
ועכשיו בלינ , ממש ממש לא עונה יותר באשכול הזה.

שמחה 100

משתמש רשום
לסיכום:

יפה!-ברור וענייני.

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
חבל שאתה כותב כך, זה דוקא התגובה הראשונה שהוא לענין

לסיכום:
תוסיף

נ.ב.
הסיכום נכתב על ידי מישהו שאינו בעל ניסיון בתחום

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
את מה ש22 כתב באריכות כבר כתבתי מקודם ובכלל לא התייחסת
כתבתי
"אשאל אותך שאלה פשוטה, האם אתה עובד בתחום של רשתות/אבטחת מידע ? בצורה מקצועית במסגרת לוחצת של מעסיק או לקוחות ?"
עניתי כבר שאני חובבן.
אתה צודק לגמרי. התשובה כמובן היא, לא.
כתבתי כבר למעלה שאני לא מתמחה במיוחד בטכנאות רשתות.
אבל אתה לא כתבת מה הם המגבלות שנפגשים בהם "במסגרת לוחצת של מעסיק או לקוחות" @עשרים ושתים חידד את הדברים בשבילי.
תוסיף

נ.ב.
הסיכום נכתב על ידי מישהו שאינו בעל ניסיון בתחום
הוספת בשבילי. תודה. :)

יעקב ישראלי1

משתמש חדש
לפי מה שבדקתי אם אתה עובד כשכיר אין כמעט סיכוי לעבוד עם אינטרנט חסום אם אתה עובד כעצמאי זה אפשרי אבל בלי עמידה בלחץ

דב הטכנאי

משתמש מקצוען
אם לא יתנו פה דוגמה רצינית למשאב שחייבים ולא קיים באינטרנט מהודר, אז הנני להכריז קבל עם ועדה שכולכם מדברים שטויות, וסתם זורקים מילים גבוהות
אויי נו באמת,
בוא שב איתי או עם כל טכנאי אחר יום אחד ותבין...

אנחנו לא בעד אינטרנט שאינו מסונן ח"ו. המידע שמועבר פה הוא מאנשים שחיים את זה יום יום ומכירים את התחום. לצערינו עדיין לא קיים הפתרון המושלם מבחינת סינון (אולי רימון ברמה הבסיסית כפי שכתב כבר @bris)

בתור טכנאי אתה אמור לתת מענה מהיר למגוון מסויים של תקלות. מעבר לתקלות חומרה של מחשבים וכד' יש לא מעט תקלות שרתים, סוויצים, חומות אש, ראטורים וכו'.

חלק מהתקלות אתה חייב גישה מיידית למס' רב של אתרים קונפיגורציות ולספק מענה\תמיכה מהירה.

אף לקוח \ משרד לא יקבל את התירוץ "אין לי פתרון כי המחשב שלי חסום" וד"ל.

וכן.... אני מדבר מנסיון של תחזוקה של עשרות שרתים ואלפי מחשבים.

לילה טוב !
דב

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עצוב ומאכזב שגבר שרוצה לפרנס את משפחתו ולהשאר חרדי חזק זה כמעט לא אפשרי
א. אחרי כל הדין ודברים, יוצא שזה לא בדיוק נכון ש"אי אפשר ללמוד טכנאות רשתות ברמה גבוהה עם סינון מהודר". חבל שזה לא מה שכתבו מהתחלה, אבל הכוונה היתה שהגם שהכל מודים שלכל צורך יש פתרונות (שתיקה כהודאה, אם זה לא נכון, אני עדיין מחכה לדוגמאות...) אבל הם לא עומדים במבחן של הלחץ של הרגע. אז העצה היא פשוט למצוא עבודה שמאפשר לך לעבוד בקצב שמתאפשר עם הגבלות הסינון.
ב. אני משער שיש סוגי עבודה, (משרה קבועה במקום אחד), שבהתחלה, הסינון יהיה מסרבל ומעצבן, אבל תוכל להקים את המערכת בצורה שתפתח את מה שצריך לפתוח ובעבודה השוטפת לא תצטרך להיתקל בסינון כמעט.
ג. אני מודע שזה לא פורום השקפתי, (וגם לא ביקשת את שני הגרושים שלי), אבל -
בנושאים כמו אלו עוזר (לי אישית) לחשוב על הנושא מנקודת מבט הפרטי ולא מנקודת מבט ציבורי. נכון שבמבט ציבורי המצב נראה קודר, "עצוב ומאכזב שגבר שרוצה לפרנס את משפחתו ולהשאר חרדי חזק זה כמעט לא אפשרי", אבל אתה הרי לא אחראי למצוא מענה לפרנסת הציבור, ואם לחשוב על המקרה הפרטי שלך, הרי "היפלא מה' דבר?" כל אחד מוצא די מחסורו בפרנסה מותאם אישית עבורו תפור בדיוק למידותיו, אתה בעז"ה תמצא משהו תפור בדיוק לכשרונותיך בלי צורך להיכנע כלשהו לדרישות שהם לא לפי רוחך, ומה לך אם אתה לא רואה בזה פתרון כולל לבעיה הציבורית?

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
עצוב ומאכזב שגבר שרוצה לפרנס את משפחתו ולהשאר חרדי חזק זה כמעט לא אפשרי
חרדי חזק זה לשאול את הרב שלך מה לעשות .
אברך שלצורך השיעמום יש לו אינטרנט כשר בבית הוא הרבה פחות חזק ממנהל רשת שחייב לצורך פרנסתו אינטרנט פחות מהודר.

5566brs

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אף לקוח \ משרד לא יקבל את התירוץ "אין לי פתרון כי המחשב שלי חסום" וד"ל.

מנהל רשת חייב לצורך פרנסתו אינטרנט פחות מהודר.

בכנות, אני לא אמליץ לאף אחד על איש רשתות (שאמור להיות מקצוען בתחום) שמצהיר שהסינון מגביל אותו.

DVD COAN

משתמש מקצוען
חברי היקרים: @דֹב @bris @עשרים ושתים

אמרתם דברים נכונים מנקודת מבט של אנשי מקצוע בתחום כל שכן ש- 2 האחרונים מבניכם מרצים בתחום.

כמוכם אני לא צפתי באשכול זה לדעות נחרצות מאנשים שתמיכה טכנית או ניהול רשתות אינם מקצועם (לא חוו יום אחד במקצוע ואינם בעלי הסמכה בתחום) כל שכן שמעולם לא היו מרצים בתחום (התנהלות עם סטודנטים, הכנת מערכי שיעורים, תרגילים הדרכה בשוק העבודה וכיוצא בו...)

והם יחרצו את דעתם בדיון שהופנה לבעלי מקצוע???

אז בבקשה מכל ה"מומחים" למינהם ללא השכלה נאותה ששמעו כמה פעמים מושג מסוים והפכו את עצמם לברי סמכא בתחום, ומכח זה מביעים דעה בכל עניין בכל דבר בכל זמן ובכל הזדמנות.
לעצור ולבלות את השנים שהשקיעו כאן עמיתי בלימודי ובהתמחות המקצוע ולאחר מכן לחרוץ דעה מקצועית בשאלות המופנות לבעלי מקצוע.

נערך לאחרונה ב:

mat

------- Magicode -------
אויי נו באמת,
בוא שב איתי או עם כל טכנאי אחר יום אחד ותבין...

חלק מהתקלות אתה חייב גישה מיידית למס' רב של אתרים קונפיגורציות ולספק מענה\תמיכה מהירה.

דב

לפי דברך תוך יום יומיים חייב להיות לך תקלה או שניים.
אני מציע שבתקלה הבאה שתהיה לך תשתף אותנו באיזה אתרים נעזרת לצורך פיתרון התקלה וככה תראה לנו שאי אפשר היה להגיע לפיתרון באינטרנט מסונן.

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
לפי דברך תוך יום יומיים חייב להיות לך תקלה או שניים.
אני מציע שבתקלה הבאה שתהיה לך תשתף אותנו באיזה אתרים נעזרת לצורך פיתרון התקלה וככה תראה לנו שאי אפשר היה להגיע לפיתרון באינטרנט מסונן.
תוך יום יומים?
לאנשי מקצוע זה תקלות של כל כמה דקות . זה ויכוח מיותר תשב יום אחד על כיסא של איש סיסטם ותראה שזה בלתי אפשרי.

עשרים ושתים

משתמש מקצוען
סיכום קצר של תקלות רק מעכשיו
VPN לא מתחבר צריך לבדוק מהמחשב שלי שהכל תקין
מחשב מצפצף 3 צפצופים תוך כדי עבודה אחת לכמה דקות

שתי תקלות לדוגמא שאם הייתי צריך את התמיכה של נתיב לדוגמא - הלקוח היה יושב ומחכה עוד הרבה זמן

mat

------- Magicode -------
סיכום קצר של תקלות רק מעכשיו
VPN לא מתחבר צריך לבדוק מהמחשב שלי שהכל תקין
מחשב מצפצף 3 צפצופים תוך כדי עבודה אחת לכמה דקות

שתי תקלות לדוגמא שאם הייתי צריך את התמיכה של נתיב לדוגמא - הלקוח היה יושב ומחכה עוד הרבה זמן

אני מאוד מעריך שהתחשבת ברגשות שלי ולא כתבת על נטפרי שהלקוח היה יושב ומחכה עוד הרבה זמן. אבל אני מבין שבטח התכוונת גם לנטפרי.

לגבי הבדיקה של הVPN הבנתי למה אתה צריך אינטרנט פתוח.
לגבי המחשב שמצפצף 3 צפצופים לא כתבת לנו איך אינטרנט פתוח עזר לך.

mat

------- Magicode -------
לגבי VPN הדוגמא לא כל כך טובה. כי אם ללקוח לא עובד זה לא נכון לבדוק אצלך. ולהגיד ללקוח בדקתי אצלי הכל טוב תפנה לנטפרי שיטפלו בבעיה.
כי אתה הטכנאי ואתה אמור לפתור את התקלה ולידיעה חוץ מנטפרי יש עוד גורמים. שאנחנו נתקלים בהם הרבה.
שם משתמש וסיסמה שלא מוגדרים כמו שצריך או הגדרות לא נכונות של ה VPN. כתובת איפי שלא מאופשרת בפיירוול. אנטי וירוס.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה