טווח מחירים לציירים

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איך רק עכשיו ראיתי את האשכול הזה? ומתי הוא נולד? :)
כרגע, מעבר לוובינר שאני רוצה לעשות, ועוד לא הגעתי אליו, בנושא הזה -
(וזה ממש גרררררררררר)
אומר לך רק שהחישוב של דבורה מעולה,
וש-50 ש"ח לשעה זה ממש ממש לא הרבה בשביל עצמאית!
את לא שכירה, זוכרת?
את הפנסיה, הביטוח לאומי, החשמל מים מחשב תוכנות - את משלמת!
את צריכה להרוויח הרבה יותר משכירה לשעה!
ויש לי עוד הרבה מה לומר, אבל גם הרבה מה לסיים לשבת - אז אעצור כרגע
מקווה לשוב מאוחר יותר..
בכל מקרה אשמח לעזור לך אם תרצי באישי או בטלפון.
בהצלחה!

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
50 שקל לשעה זה שכר גבוה מדי? (לא זוכר למי אני מגיב, מישהו כתב את זה למעלה)
למה גבוה, זה יוצא בסך הכל 350 שקל לאיור שעבדת עליו 7 שעות. זה מחיר של מתחילים או א-ו-ל-י מתחילים פלוס, לטעמי.
אם זה תחביב אני מבין, אבל אם זה מקצוע, אז צריכים לקחת אותו ברצינות.
ללמוד אותו ברצינות, להשתפר ברצינות, להשקיע ברצינות, לקנות ציוד רציני,
ולקבל כסף ברצינות.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אוי באמת, נו.
אז מה התשובה?

@sweetpanda1 , אני כן מחכה שיגידו לי כמה נורמלי לקחת.
למה?
כי על אף שאוכל להעריך את שווי הציורים שלי לבד, אני לא בשלב הזה כרגע. כעת עלי לרצות מעסיקים, לא להרוויח כסף. (באופן כללי, כן? אני לא אעבוד בחינם, אבל אני גם לא אדרוש את המחיר המלא שלדעתי הנכבדת מגיע לי.)

ידוע לי שמעסיקים לא נוטים להעריך שווי של ציירים מתחילים על פי כישרון. בתור צייר/ת מתחיל/ה חובה עלי לדעת מה המחירים שמעסיקים מוכנים לשמוע! תנו לי קצת גב להגיד ששקל לציור לא מקובל עלי.

.
א. לכן כתבתי שגם אני רוצה תשובות.
ב. כמובן שיש מקרים שחורגים מהסכום הנכסף , בלקיחת חשבון שרוצים מעסיק , לא אמרתי שזה לא קיים, ודווקא בתור מתחילים זה קיים לצערנו הרבה. ואני אומרת לצערנו כי זה גם חורג ומגיע לסכומים שמביישים גם מתחילים.
פשוט מה שרציתי לומר שת'כלס זה תלוי בעיקר בשיקולים שלך בלבד!! עושה חישוב עם עצמך על מה אתה מוותר למען מעסיק ומה קו אדום שאותו לא עוברים בשום מחיר וכל זה בטווח המחירים שכבר צויינו.

דבורה קוטובסקי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
jrmoon
1. 50 ש"ח לשעה - זה לא הרבה בכלל אם יש לך פנסיה, ב"ל, תשלומים על מקום עבודה ועוד.
2. וגם 50 - זה המספר שקל לחשב אותו בראש.

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוקי!
@pr , @שאול יצחק , @דבורה קוטובסקי
עכשיו יש לי סוף סוף תשובה.
לקח הרבה זמן לסחוט את זה מכם. פיו!

אין מילים לכולכם על העזרה.
בנוסף,
תודה ל @sweetpanda1 , התגובות שלך תרמו מאוד.

תודה ל @levy ,
תודה ל @miri ,
תודה ל @לדLed (יש לך מושג כמה קשה להקליד את הניק שלך?)
על התגובות שלכם.

תודה מיוחדת לניק מסוימ/ת מאוד שענה/תה לי באישי.

כאן Jrmoon,
רות, סוף.

נערך לאחרונה ב:

דבורה קוטובסקי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
@jrmoon
כאן בפורום אנשים מתכתבים כדי להתיעץ וליעץ ולתרום משהו מהידע שלהם וכו'.
לא כדי לסחוט משהו ממשהו:)

ליפסקר

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
אבל תגידו, אם נגיד שכולם יקחו מחיר גבוה אין מצב של חוסר עבודה בגלל שזה גבוה מידי? זה לא סיכון?

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אשאר רגוע למרות שמעצבן אותי לשמוע אנשים שמחשבים את המחירים שלהם לפי שעה. אתם לא צבעים אלא ציירים. אתם לא מוכרים את השעות עבודה שלכם אלא הכישרון, הקוו, הידע, הניסיון והרגש שאתם שמים ביצירה. אם לוקח לך 10 דקות לצייר איור אז אתם תקחו מספיק כדי לקנות פאלפל בפיתה? מצחיק הרשימות מחירים, גם של אלית אבני וגם של מירל וכל השאר. אין חוק במחיר אלא רק עד כמה אתם מחשבים את העבודה שלכם ו... עד כמה מוכנים לתת בשבילכם.

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אשאר רגוע למרות שמעצבן אותי לשמוע אנשים שמחשבים את המחירים שלהם לפי שעה. אתם לא צבעים אלא ציירים. אתם לא מוכרים את השעות עבודה שלכם אלא הכישרון, הקוו, הידע, הניסיון והרגש שאתם שמים ביצירה. אם לוקח לך 10 דקות לצייר איור אז אתם תקחו מספיק כדי לקנות פאלפל בפיתה? מצחיק הרשימות מחירים, גם של אלית אבני וגם של מירל וכל השאר. אין חוק במחיר אלא רק עד כמה אתם מחשבים את העבודה שלכם ו... עד כמה מוכנים לתת בשבילכם.
זה נכון בגדול
אבל נראה לי שמתחילים חייבים לנסות ל'כמת' את השעות, לעשות סקר שוק, לבדוק מה הנורמות הכלליות
עד שהם מתבססים בתחום ויכולים לקבוע מחירון משלהם

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לכן לא לוקחים לפי שעה,
אלא מתמחרים לעצמנו בהתאם לזמן המשוער שזה ייקח,
ונשארים באותו מחיר גם אם הזמן זז לפה או לשם.
המחיר לשעה - עולה לפי כל מה שכתב מר...
כשרון, קו, ידע, נסיון, רגש
אבל התיבנות הזה עוזר לבנות מחירים בצורה מעולה.
ולא, לא אומרים ללקוח כמה המחיר 'לשעה', אלא לציור,
ולעצמנו - יודעים שהרווחנו כמה שהתכוונו להרוויח, וכמה שעות עבודה יש לנו בחודש
וזה סדר תקציבי נפלא. :)

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הקטע של התמחור מעניין, בגלל שבנוסף לכל הפרמטרים שהוזכרו עד כה יש אחד שלא אוזכר, והוא מי הלקוח.
לצורך העניין אדם פרטי בלי ניסיון קודם עם "רעיון מקורי חסר תקדים" ייתן פחות מאמריקאי עם ניסיון עם "רעיון נדוש וחרוש"..
אני זוכר שבהתחלה הייתי מגשש קצת עם הלקוח כדי לבדוק מה הכיוון שלו ואז היינו מתמקחים. זה היה לטעמי עדיף מלזרוק מחיר ופשוט לקבל לא..
כמובן שזה רלוונטי רק למאייר מתחיל שממש צריך/רוצה עבודה שהוצעה לו..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה