האם נקודה בכותרת של הפורום נכון?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
הכותרת נקראת כך:
עריכה לשונית, דקדוק וניקוד.
האם לא נשתרבב בטעות הנקודה אחרי מלת 'וניקוד'? קצת אירוני, לא...?

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נשתרבבה בטעות...
אין שמים נקודה בכותרות.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
נשתרבבה, מילת ולא מלת.
זהו חידוש של האקדמיה, ואני לא מכפיף עצמי אליהם בכלל. בספרות התורניות שלפני האקדמיה מופיע 'מלת' ולא 'מילת'.
אבל אולי נקבל כאן החלטה שלא מתקנים אחרים בפורום? זה יהיה קטנוני למדי ואחרי הכול אני מניחה שמי שנמצא כאן מבין בעריכה ובלשון, גם אם משתרבבת לו טעות פה ושם. מי בעד?
אני לגמרי בעד, ואפי' נחרץ לצד זה.
לא הייתי מתקן אף משתמש בטעות שלו, עובדה שלא עשיתי את זה אף פעם עד היום. ואני אפי' לא 'מומחה' כ"כ בתחום (לא בטוח שאם הפורום היה סגור רק למקצוענים, הייתי נמצא כאן היום). כאן, בגלל האירוניה שבדבר, שדוקא בפורום 'עריכה לשונית, דקדוק וניקוד' השתרבבה טעות, וגם זה לא נגד מישהו באופן פרטני, כי זה לא משתמש כזה או אחר, אלא ההנהלה שאף אחד אינו יודע מי כתב את זה, לכן הרשיתי לעצמי להצביע על הטעות.

נערך לאחרונה ב:

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
ומי אמר שזו טעות? לא חותם על זה.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
א. עד שאתה אומר לי, טול קיסם מבין עיניך, טול נכון מבין שיניך, ואמור נכונה: נכונה. אלא אם כן זה קיצור של "האם לשים נקודה בכותרת של הפורום זה מעשה נכון".
ב. אולי יש לתרץ, שהנקודה הזו היא פשוט המחשה ויזואלית נחמדה לניקוד ופיסוק. סוג של לוגו במגבלות הפורמט. וצ"ע.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
שהנקודה הזו היא פשוט המחשה ויזואלית
כמו ש'רמזתי' מקודם, אין כאן טעות ולא שגיאה וברור שהנקודה מכוונת לגמרי. בִדקו וגלו שאין שום פורום שבכותרתו מופיעים פסיק, נקודה או כל סימן פיסוק אחר. הרי לכם שכל הניקוד הוכנס כאן בכותרת הפורום בכוונה תחילה כחלק מהמחשת נושא הפורום, וממילא גם הנקודה...

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא הספקתי לעיין (בכוונתי לעשות זאת אי"ה) באשכול בנושא האקדמיה בעד ונגד, וייתכן שהשאלה על הנקודה בסוף כותרת כלולה בדיון שם. בכל אופן, כפי שכבר ציינו לעיל, על פי הכללים המקובלים, ולא רק כללי האקדמיה, אין שמים נקודה בסוף כותרת. האמנם ראה הניק @ישיר נקודות מודפסות באופן שיטתי בסוף כותרות באוצר הספרים היהודי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה