דיון גיבור לא חרדי בספר אקשן

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צר לי על כך שהדיון קיבל פנים אמוציונאליות, כיוון שדבריי היו ענייניים לחלוטין, ללא רצון לפגוע, להרגיז או לסכסך. מתנצלת בפני כל הנפגעים.

קצת היסטוריה:
כבר בימי המדבר, כאשר משה רבינו הנהיג את העם, ואבותינו חיו בתוך ענני כבוד, היינו מחולקים לי"ב שבטים.
לכל שבט היה נוסח תפילה משלו, דגשים משלו ודרך עבודת ה' משלו.
גם כאשר נקרע לנו הים, עברנו אותו ב12 גזרים. כל אחד - ודרכו אל הר האלוקים.
וכולם - בנים ה'.

שום דבר לא השתנה, גם בתוככי מבקשי ה' ישנן דרכים שונות, ואין בכך כדי לפלג או לפגוע בנו.
דרכי לעבוד את ה' כוללת את דעותיי דלעיל, ודרכם של אחרים מובעת בהודעות אחרות.
70 פנים לתורה.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
נא לשמור על דיון מקצועי.
דיונים השקפתיים ניתן לקיים באישי.

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אולי יותר מורכב וכיף- אדם שיש לו ידע על שימוש בנשק בגלל שהיה לו נסיון ממקום לא טוב, מאפייה וכולי, וחזר בתשובה לפני הסיפור, וכעת נאלץ להשתמש בכישוריו למטרה טובה. זה מזמן הרבה יותר התמודדויות רגשיות במהלך הסיפור.
רק לקחת בחשבון - אדם שהיה בעברו פושע - מבנה הנפש שלו שונה מהותית משל אדם שומר חוק.
סוכן יכול להתנהל לפעמים כמו פושע מבחינה נפשית,
אבל כשלוקחים גיבור ראשי שהוא איש מאפיה בעברו, זה לחקור קצת בקרימינילוגיה ולגלות שהמוח שלהם בנוי קצת אחרת.
רק טיפ.

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
השאלה טכנית מאד. יש לי תקציר טוב לספר מתח, לא יעבוד עם חרדי מבית מבחינה עניינית לגמרי. מה עדיף- להחזיר אותו בתשובה באמצע הסיפור (לא רוצה!) או לכתוב על גיבור ראשי חילוני על כל המשתמע מכך?
למה לא לקחת אדם שהוא באמצע תהליך של חזרה בתשובה?
ככה את גם יכולה לתת מקום לכל השאלות והדברים שעלו כאן ;)

אם זה לא דווקא שבכ ומוסד וכדומה, אז כמו שאמרו פה, יש עוד דרכים לצאת מהקופסא ובכל זאת להעניק לגיבור ידע על שימוש בנשק. למשל, ארגון "שמירה" בחו"ל (ובכלל באמריקה יש יותר גישה אזרחית לנשק, במדינות מסויימות) והמקבילה לה כאן בארץ- היתר לנשק אזרחי לתושבי יישובים בשטחים.
רעיונות מצוינים מצטרפת

אם בחרת בכל אופן ללכת על גיבור חילוני למהדרין - תצטרכי להצמיד דמות של ערכים יהודיים חרדיים לגיבור (וזה יכול להיות גם זכרונות מהסבתא החרדית שהוא חיבב במיוחד...)
בנוסף, זה להיות עם אצבע על הדופק ולוודא שמצד אחד הגיבור לא סותר את היהדות במעשיו, במחשבותיו או במעשיו, ומצד שני לשמור על ריאליות של חייו של אדם חילוני שעם כל המצוות שמתקיימות לו בהיסח הדעת, לא יודע הרבה יותר מקידוש בשבת ונרות חנוכה...

בנימה אישית: אם הייתי קוראת סיפור, גם מוצלח במיוחד, אבל הגיבור/האווירה שבו לא ערכיים ובלי שום התייחסות לערכינו כחרדים - הייתי מתאכזבת.

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הנושא מורכב וחוצה פלגים, עדות, מגזרים, והשקפות עולם, בדיוק כמו הפורום הנוכחי, כפי שניכר מן התגובות דלעיל.
ולכן השאלה העיקרית העומדת בפני הכותב היא מיהו קהל היעד אליו פונה ומכוון הספר, ועל פי התשובה יבחר לעצמו מענה מכל הפתרונות שהוצעו.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה