אטופיק דרמטיטיס אצל תינוקות קטנים!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הבן שלי התגרד כל הזמן.
נהיה לו כבר תנועה של גירוד.....
זה מגרד מאוד!
מעניין,
בדרך כלל אומרים שהדרך להבחין בין סבוריאה לאטופיק זה בשאלת הגרוד.
אם זה מגרד, אומרים שזה אטופיק (זה נקרא סימן לאבחנה מבדלת).

אז מעניין באמת.

טקסטיב אונליין

משתמש מקצוען
כדאי לפנות לגורם מוסמך. או לפחות לבדוק כאן בעמותה: https://atopic-d.org/ זה בהנהלה חרדית של אשה מקרית ספר.
ממליצה בחום מנסיון אישי של תאומים עם אטופיק! נכנסים לאתר שלהם, ממלאים פרטים ונרשמים (לא עולה כסף)
והם שולחים לך חוברת עם כל המידע, ואת יכולה להתייעץ עם מומחית בתחום, ממש שווה!

mina

משתמש מקצוען
מה זה נראה לכן???
הבן שלי בן 4.5 חודשים.
פתאום השבוע זה נהיה לו.
בהתחלה חשבתי אולי נשאר רטוב אחרי המקלחת התחלתי לייבש היטב
אח"כ חשבתי אולי פולט והפליטה גורמת לזה התחלתי לשים חיתול..
וזה רק הולך ומחמיר.
יש לציין שכמו שנראה בתמונה יש לו כך בכל הצוואר, קצת בבית השחי וקצת באזור הטיטול (אולי בכפלי הרגליים קצת? שכחתי לבדוק..)
מה גם שהוא כן רגוע, ישן טוב, לא בוכה ולא מתגרד. (הם יודעים בכלל להתגרד בגיל הזה?)
שכנה ראתה אמרה לי בטוח זה אטופיק (הבת שלה סובלת מזה מאוד)
תתן לי משחה כלשהי שמאוד מאוד עוזרת ואין בזה בעיה בחומרים למרוח לתינוק.
השאלה אם זה באמת זה?
הוא עבר השבוע חיסון.. אמא שלי אומרת אולי זה בכלל תופעת לוואי של החיסון..
ו......... השבוע נגמר לי המרכך כביסה שלו והתחלתי קצת לזלזל באבקה ומרכך דווקא של תינוקים. מכבסת לו חלק רגיל.
מה אומרות המומחיות דכאן??

קבצים מצורפים

• פריחה.pdf
    KB 103.1 · צפיות: 164

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מה זה נראה לכן???
הבן שלי בן 4.5 חודשים.
פתאום השבוע זה נהיה לו.
בהתחלה חשבתי אולי נשאר רטוב אחרי המקלחת התחלתי לייבש היטב
אח"כ חשבתי אולי פולט והפליטה גורמת לזה התחלתי לשים חיתול..
וזה רק הולך ומחמיר.
יש לציין שכמו שנראה בתמונה יש לו כך בכל הצוואר, קצת בבית השחי וקצת באזור הטיטול (אולי בכפלי הרגליים קצת? שכחתי לבדוק..)
מה גם שהוא כן רגוע, ישן טוב, לא בוכה ולא מתגרד. (הם יודעים בכלל להתגרד בגיל הזה?)
שכנה ראתה אמרה לי בטוח זה אטופיק (הבת שלה סובלת מזה מאוד)
תתן לי משחה כלשהי שמאוד מאוד עוזרת ואין בזה בעיה בחומרים למרוח לתינוק.
השאלה אם זה באמת זה?
הוא עבר השבוע חיסון.. אמא שלי אומרת אולי זה בכלל תופעת לוואי של החיסון..
ו......... השבוע נגמר לי המרכך כביסה שלו והתחלתי קצת לזלזל באבקה ומרכך דווקא של תינוקים. מכבסת לו חלק רגיל.
מה אומרות המומחיות דכאן??
אויש, מסכנוני, זה ממש מודלק :(
קודם כל זה מספיק רציני בשביל לשים כמה ימים משחה עם סטרואידים, למשל אפלומיצין, ובשביל זה את צריכה רופא.
דבר שני, בשביל להרגיע את האדמימות בקפלים מאד מומלצת משחת סיקלפט של חברת אוון דווקא, ובשביל זה דווקא לא צריך רופא.
ועוד מוקדם מכדי לדעת אם זה אטופיק של ממש או רק תגובה אלרגית לחיסון או אולי בכלל תגובה לשינוי בחומרי הכביסה (ותחזרי דחוף להקפיד! אחרי פריחה זה עוד יותר חשוב ממקודם! עדיף בלי מרכך בכלל)

20:39

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
ואוווווו ואווו אני מבולבלת לגמרי
הבן שלי בן שנה פלוס בתקופות הקור בחורף נהיה אדום כולו בלחיים ופצעים יבשים בבטן בגב כתפיים
2 רופאים אמרו לי באדישות שהוא אטופיק וזהו
לא אמרו לי מה מי מו
חשוב לי לציין שברגע שהקור בחוץ נרגע אז גם העור שלו נרגע
אני לא יודעת כמה הוא סובל הוא לא מגרד בכלל אבל הוא בהחלט עצבני
קראתי את כל השרשור והתבלבלתי לחלוטין מכל האפשריות שנתנו כאן
אם יש מישהי שמכירה את התופעה הספציפית שתיארתי ויכולה לתמצת לי
אני אבודדדדדדה:(
את מדליקה מזגן חימום??

mina

משתמש מקצוען
אויש, מסכנוני, זה ממש מודלק :(
קודם כל זה מספיק רציני בשביל לשים כמה ימים משחה עם סטרואידים, למשל אפלומיצין, ובשביל זה את צריכה רופא.
דבר שני, בשביל להרגיע את האדמימות בקפלים מאד מומלצת משחת סיקלפט של חברת אוון דווקא, ובשביל זה דווקא לא צריך רופא.
ועוד מוקדם מכדי לדעת אם זה אטופיק של ממש או רק תגובה אלרגית לחיסון או אולי בכלל תגובה לשינוי בחומרי הכביסה (ותחזרי דחוף להקפיד! אחרי פריחה זה עוד יותר חשוב ממקודם! עדיף בלי מרכך בכלל)
אז סתם מעדכנת..
רצתי שישי על הבוקר לרופא. לטענתו זה לא אטופיק, אלא היות ויש לו צוואר קצר והרבה שומנים נהיתה לו סוג של פטרייה.
הביא לי מרשם ל "טבע קוטן"
כמו"כ קניתי מרכך כביסה לתינוקות לעור רגיש, כיבסתי לו לפני שבת את כל הבגדים..
מיום שישי, מרחתי לו את הטבע קוטן ועל זה גם שמתי קמח תפו"א כדי לייבש.
ב"ה השתפר משהו מדהים!!!!!!!
תודה לעוזרות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אז סתם מעדכנת..
רצתי שישי על הבוקר לרופא. לטענתו זה לא אטופיק, אלא היות ויש לו צוואר קצר והרבה שומנים נהיתה לו סוג של פטרייה.
הביא לי מרשם ל "טבע קוטן"
כמו"כ קניתי מרכך כביסה לתינוקות לעור רגיש, כיבסתי לו לפני שבת את כל הבגדים..
מיום שישי, מרחתי לו את הטבע קוטן ועל זה גם שמתי קמח תפו"א כדי לייבש.
ב"ה השתפר משהו מדהים!!!!!!!
תודה לעוזרות.
תודה שעדכנת!
המשחה שהוא נתן לך מעולה.
וקמח תפוחי אדמה זה טיפ יעיל מאד :)
בהצלחה ורפואה שלמה.

טכנאי מכשירי חשמל

משתמש מקצוען
לגבי ליפיקאר האם ידוע למישהו אם אפשר לשים אפילו כמה פעמים ביום או רק פעם ביום כמו שכתוב בהוראות שימוש

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לגבי ליפיקאר האם ידוע למישהו אם אפשר לשים אפילו כמה פעמים ביום או רק פעם ביום כמו שכתוב בהוראות שימוש
לי ידוע שפעמיים זה בסדר גמור, ובין לבין אפשר לשים קרם 'פשוט'.
למשל דקסריל.

ט.פריד

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
אחרי שעברתי בית ספר עם ביתי ראיתי שהרופא הכי טוב לילד שלך זה את בעצמך והרופאה שלנו שבעצמה יש לה לילד עם אטופיק גם אמרה לי כך -מהנסיון ראיתי שליפיקאר סינידנט יותר טוב משאר הסידרה אבל זה תלוי בילד . מה שאת רואה שאנשים כותבים לך על ילדים זה בגלל שרק עם הזמן לומדים, אבל הכל מתחיל כשהם פצפונים.
לתינוקות להלביש בגד תחתון הפוך - עם תפרים החוצה כדי להפחית למינימום חיכוך עוזר להפחית את חומרת ההתפרצויות.
כמו כן האמול והבלנאום היו טובים לתקופה קצרה ואז הכל התפרץ מחדש. עדיף להשתמש בכמה שפחות חומרים ובלי שום בישום - אם את יכולה לכבס בגדים על 60 מעלות בלי אבקה ומרכך זה מעולה, לבגדים מלוכלכים אפשר לעשות כביסה ראשונה עם אבקה ואח"כ לכבס שוב בלי כלום. להתרחק מדשא, חול ואבק כמה שאפשר.
בקיץ להקפיד כמה שאפשר על מיזוג - לא שיהיה קר אבל ממש חשוב שהאויר יהיה יבש, בלי לחות עד כמה שאפשר, (לי זה פרדוקס מושלם כיון שצמוד לילדה עם האטופיק שצריכה אויר יבש, יש לי ילד עם קוצר נשימה שמתפתח במיוחד כשהאויר יבש ואויר לח של ים ממש טוב לו, מה שנקרא אוי לי מיוצרי ואוי לי מיצרי:confused:)
בגדול אלו כללים שמתאימים לכל ילד עם אטופיק אבל חומרים מתאימים לילד זה ממש ניסוי ותעיה עד שתקלטי מה מתאים לילד שלך, וגם אז - הבת שלי מפתחת רגישות לחומר/קרם לחות/שמן רחצה אחרי תקופה שהוא עזר לה, אז צריך להיות ערניים.
בקיץ כשיש גירוי עם הפרשה מאד מרגיע קמח תפוח אדמה, מצד שני צריך גם למצוא קרם לחות עדין בלי בישום, ולהיזהר לא להגזים.
מקווה שלא העמסתי עלייך יותר מידי, אולי תשמחי לדעת שיש ילדים שזה עובר כשהם גדלים (לא אצלנו:mad:)
בריאות איתנה!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בקיץ להקפיד כמה שאפשר על מיזוג - לא שיהיה קר אבל ממש חשוב שהאויר יהיה יבש, בלי לחות עד כמה שאפשר, (לי זה פרדוקס מושלם כיון שצמוד לילדה עם האטופיק שצריכה אויר יבש, יש לי ילד עם קוצר נשימה שמתפתח במיוחד כשהאויר יבש ואויר לח של ים.
אחוז הלחות האידיאלי לילד אטופי הוא בן 60 ל 70 אחוז. זיעה זה קטסטרופה,
יובש קיצוני מדי גם כן לא מציאה גדולה.

הפרדוקס שכתבת הצליח להצחיק אותי במיוחד כשחשבתי על כל האטופיים שהם גם אסמטיים בעצמם, לא רק אחים של :)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אחרי שעברתי בית ספר עם ביתי ראיתי שהרופא הכי טוב לילד שלך זה את בעצמך והרופאה שלנו שבעצמה יש לה לילד עם אטופיק גם אמרה לי כך -מהנסיון ראיתי שליפיקאר סינידנט יותר טוב משאר הסידרה אבל זה תלוי בילד . מה שאת רואה שאנשים כותבים לך על ילדים זה בגלל שרק עם הזמן לומדים, אבל הכל מתחיל כשהם פצפונים.
לתינוקות להלביש בגד תחתון הפוך - עם תפרים החוצה כדי להפחית למינימום חיכוך עוזר להפחית את חומרת ההתפרצויות.
כמו כן האמול והבלנאום היו טובים לתקופה קצרה ואז הכל התפרץ מחדש. עדיף להשתמש בכמה שפחות חומרים ובלי שום בישום - אם את יכולה לכבס בגדים על 60 מעלות בלי אבקה ומרכך זה מעולה, לבגדים מלוכלכים אפשר לעשות כביסה ראשונה עם אבקה ואח"כ לכבס שוב בלי כלום. להתרחק מדשא, חול ואבק כמה שאפשר.
בקיץ להקפיד כמה שאפשר על מיזוג - לא שיהיה קר אבל ממש חשוב שהאויר יהיה יבש, בלי לחות עד כמה שאפשר, (לי זה פרדוקס מושלם כיון שצמוד לילדה עם האטופיק שצריכה אויר יבש, יש לי ילד עם קוצר נשימה שמתפתח במיוחד כשהאויר יבש ואויר לח של ים ממש טוב לו, מה שנקרא אוי לי מיוצרי ואוי לי מיצרי:confused:)
בגדול אלו כללים שמתאימים לכל ילד עם אטופיק אבל חומרים מתאימים לילד זה ממש ניסוי ותעיה עד שתקלטי מה מתאים לילד שלך, וגם אז - הבת שלי מפתחת רגישות לחומר/קרם לחות/שמן רחצה אחרי תקופה שהוא עזר לה, אז צריך להיות ערניים.
בקיץ כשיש גירוי עם הפרשה מאד מרגיע קמח תפוח אדמה, מצד שני צריך גם למצוא קרם לחות עדין בלי בישום, ולהיזהר לא להגזים.
מקווה שלא העמסתי עלייך יותר מידי, אולי תשמחי לדעת שיש ילדים שזה עובר כשהם גדלים (לא אצלנו:mad:)
בריאות איתנה!
@ט.פריד באמת בית ספר.
שאפו!

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
בפנטן פלוס מאוד יעיל, אמנם לא מבריק כמו אלוקום, אבל אלוקום זה סטרואידים.
לבדוק אלרגיה, ולדרות לניקוי מקרדית אבק.
מה עוד?
להתפלל...
אצלינו לילד אחד מאוד עזר שלושת הממדים, לשניה עזר מאווווד דיקור סיני, ולשלישי ברוך ה' איין - לא קילחנו אותו מהלידה עד הברית, אמרו שעוזר...עזר:) ממליצה לפעם הבאה...

גם הבת שלי סבלה מאטופיק ניסינו המון חלק כתבו פה וחלק לא מה שבתכל'ס עזר-
ים המלח במשך שבועיים כל יום בשעות הבוקר המוקדמות עם טיטול בלבד למשך שעה בערך (חובה למרוח שמן תינוקות)
ב"ה עבר לגמרי (נשארה עם האלרגיות :confused: עד היום 4.5)
רפואה שלימה.

yudb

משתמש סופר מקצוען
בפנטן פלוס מאוד יעיל, אמנם לא מבריק כמו אלוקום, אבל אלוקום זה סטרואידים.
לבדוק אלרגיה, ולדרות לניקוי מקרדית אבק.
מה עוד?
להתפלל...
אצלינו לילד אחד מאוד עזר שלושת הממדים, לשניה עזר מאווווד דיקור סיני, ולשלישי ברוך ה' איין - לא קילחנו אותו מהלידה עד הברית, אמרו שעוזר...עזר:) ממליצה לפעם הבאה...
מרגיעה אותך שהאטופית הכי חמורה אצלי, היא הילדה שנולדה בתל השומר, והייתי מאושפזת שבוע,
אמ... ולא רוחצים שם :)

ומה שלנו עזר מאוד, שוויץ.
ממליצה בחום על ייעוץ אצל קומי עורי - העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס.
יש להם עכשיו ימים עם הדרכות להורים.
יש לה ידע, שלאף רופא אין!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ים המלח במשך שבועיים כל יום בשעות הבוקר המוקדמות עם טיטול בלבד למשך שעה בערך (חובה למרוח שמן תינוקות)
רפואה שלימה.
באויר ולא בים, שכחת לציין. פרט קריטי.

צבי ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
רפואה שלימה.
ים המלח בתוך המים?

מני דגני

משתמש מקצוען
יש משחה בשם אלידל בלי קורטיזון וסטרואידים גם אנחנו הסתבכנו עם כל המשחות עד שהגענו לזה לקחנו את המשחה למניעה למשך שבוע והכל נעלם ולא חזר

צבי ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
קיבלתי שמות של 5 רופאים / רופאות שמטפלים בנושא

יש למישהו המלצה על אחד / אחת מהם/ן?

ד"ר ליאת סמואלוב

ד"ר יצחק קונפינו

ד"ר איילת אולך

ד"ר רבקה פרידלנד

ד"ר שירן רייס הוס

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה