מערכת ההפעלה ווינדוס 7 הוותיקה של מיקרוסופט (Microsoft) צפויה לסיים את תפקודה בימים הבאים.

ב-14 בינואר 2020, נקודת זמן בה החברה צפויה להפסיק את התמיכה ועדכוני האבטחה של מערכת ההפעלה. כחלק מהתאקלמות לתקופת ההפסקה, ינתן שירות אבטחה ועידכונים רק לחלק מהמשתמשים.

אם אתם סקרנים לדעת מיהם אלו שימשיכו להיתמך בגרסה לא נחסוך מכם את התשובה: משתמשים הרשומים לתוכנית עדכוני האבטחה המורחבת ESU (ר”ת Extended Security Updates) הנמצאת בבעלות החברה, ימשיכו לקבל עדכוני אבטחה למערכת ההפעלה, אף שהתמיכה במערכת ההפעלה תיפסק ולא יהיו עדכונים נוספים לשאר המערכת, מה שיאפשר למעשה להגדיל את זמן השימוש במערכת ללא פגיעה באבטחה שלה.

3193262809_12493a1710_z.jpg


עם זאת, ממליצה החברה לעבור למערכת ההפעלה החדשנית ביותר שלה: ווינדוס 10. מתברר כי ישנם משתמשים שאינם יכולים לבצע את המעבר מסיבות שונות וממשיכים להשתמש במערכת ההפעלה המיושנת, כך שהם יכולים להיות חשופים לבעיות אבטחה. משתמשי ה-ESU ימשיכו לקבל עדכוני MSE (ר”ת Microsoft Security Essentials) שיאפשרו להם הגנה עדכנית למערכת ההפעלה גם לאחר ה-14 בינואר על אף שה-MSE עצמו לא יעודכן יותר.

מערכת ההפעלה ווינדוס 7 נמצאת בשימוש מדצמבר 2009 בשנת 2012 השתכללה הגרסה לווינדוס 8 וכעת זו שמחליפה אותה היא ווינדוס 10 שמספקת שירות ברמה שונה מאלו שקדמו לה.

משתמשים רבים, בעיקר עסקיים, ממשיכים להשתמש במערכות הפעלה ישנות יחסית, לא פעם, בגלל כוח ההרגל. עדיין אוחזים בגרסה הישנה? שימו לב להתעדכן, שלא תותקפו בבעיות אבטחה.