מייקרוסופט (Microsoft) הכריזה על מספר שינויים בתפריט התחל (Start), המוכר לנו משורת המשימות של שולחן העבודה. הכפתור, המשמש לגישה מהירה והפעלת יישומים המותקנות במערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10) יעבור שינויים אותם נראה במערכת שתופץ לרכישה כבר בשבועות הקרובים.


Windows-10-start.jpg

קרדיט: Microsoft


אם עד כה תפריט ה'התחל' היה כפתור בלתי ניתן להפרדה ממערכת ההפעלה, הרי שכעת הוא יופרד טכנית, משאר הקבצים הסמוכים אליו במערכת, ויעבוד ככפתור עצמאי לכל דבר. הפרדה זו לא תמעיט מערכו וממשמעותו, אלא בדיוק להפך- היא תביא לביצועים מהירים ויעילים יותר בעבודה מול המערכת. וכן תביא לביצוע מהיר יותר של עדכוני המערכת.

IBI_start2_image2.gif

הגרסה החדשה. קרדיט: Microsoftבנוסף לחלק התיכנותי שיערך מתחת לפני השטח- תהינה גם תוצאות בהן יוכלו להבחין באופן מיידי עם ההגעה לשולחן העבודה- עיצוב תפריט כפתור ה'התחל'.


התפריט יהיה כעת ברור יותר, פשוט לשימוש ופחות עמוס.
במקום שני טורים עמוסים בתיקיות מידע ותוכנות, תקובצנה התוכנות בטור יחיד, וניתן יהיה להסיר קבוצות של תוכנות במהירות רבה יותר מהתפריט, בדומה למחיקת תיקיה משולחן העבודה או מתיקיית מסמכים- באמצעות לחיצה על הכפתור הימני של העכבר ובחירה באפשרות מחיקה.


בנוסף, אם ביצעתם במערכת עידכון כלשהו, הדורש הפעלה מחדש של המחשב, יופיע סמל קטן לצד כפתור ה'התחל' (ולא בתוכו, כפי שיש כיום- ומאפשר רק למי שניכנס פנימה לשים לב).