הכלים היעילים ביותר לשיפור אנגלית לרמות מתחילים עד בינוני

אנגלית היא השפה הפופולרית ביותר בעולם, שליטה בשפה פותחת בפנינו אינספור דלתות בתחום העיסוק שלנו, בלימודים ובחיים הפרטיים.

ברוב בתי הספר בישראל כיום, מתחילים ללמוד מכיתה א' וממשיכים ללמוד ברצף עד לסוף התיכון.

למרות ההשקעה הגדולה של משרד החינוך בישראל והעובדה שאנו חשופים לאנגלית ממקורות רבים, אנשים רבים עדיין חשים חוסר בתחום זה. דבר זה נכון בפרט בקרב הקהילה החרדית והדתית, היכן שמשקיעים פחות בלמידת השפה.

אז מאיפה מתחילים? האם צריך ללמוד את האיי. בי. סי קודם? להתחיל לקרוא ספרים כדי להרחיב אוצר מילים? לכתוב כדי לזכור? פשוט לדבר לדבר ולדבר כמו שהרבה פרסומות לבתי ספר פרטיים מפצירות בנו?

ברמת מתחילים ואלמנטרי (ידע של מ-0-800) מטרתכם העיקרית צריכה להיות לשפר את היכולת שלכם להבין כשמישהו מדבר באנגלית.

על מנת להגשים מטרה זו, יש להקשיב לאנגלית ובתדירות גבוהה (כחצי שעה\שעתיים כל יום) ולנהל שיחות בסיסיות עם מורה שדובר אנגלית כשפת אם.

עליכם להרגיל את המוח ואת האוזניים לשפה האנגלית, ולהגיע לנקודה בה אתם מסוגלים לשמוע את המילים שהקשבתם להן בראש.


דקדוק כמעט ואיננו חשוב בכלל בשלב זה. הלמידה שלו תמיד תעשה באופן עקיף. כך גם למידה של האיי. בי. סי. וקריאה אינן חשובות במיוחד, מיומנויות אלו יתפתחו בקלות גדולה בהרבה לאחר שתהיו מסוגלים להבין אנגלית ברמה סבירה קודם כל.


חשוב שהמילים החדשות שאתם לומדים יהיו מובנות לכם באופן מיידי. (מחקרים מראים כי ככל שאנחנו מבינים מילה חדשה שאנחנו נתקלים בה מהר יותר, כך אנחנו זוכרים אותה לאורך זמן רב יותר)

 • הקשבה למילים חדשות בליווי תמונות זו דרך נהדרת לודא שאתם מבינים את המילה מיד כשאתם שומעים אותה
 • ביצוע פעולות שמישהו נותן לכם באנגלית תכניס את השפה לגוף שלכם, כפי שהורה מלמד את ילדיו את שפת אמו.

Examples\דוגמאות:

 1. Pick up the big pencl from the floor
 2. Turn around and go to the kitchen
 3. Walk slowly behind meנוכל לראות כי במשפטים למעלה, ישנם גם שמות עצם, גם תארים, גם פעלים, פעם תארי הפועל וגם מילות יחס.
למעשה אפשר ללמוד מילים רבות בשיטה זו, שהוכחה כיעיל ביותר ללימוד מתחילים וקריטית בהתפתחות שפה. • לימוד באמצעות הקשבה לסיפורים פשוטים המלווים בעזרים ויזואליים רבים וכוללים אוצר מילים מצומצם מאוד.
  ישנם ספרונים רבים כאלו בשוק והם נקראים readers books בעגה מקצועית. הם מחולקים לפי רמה.
  (מתחילים, אלמנטרי, בינוני תחתון, בינוני, בינוני עליון, מתקדמים.)
 • לימוד באמצעות שירים - שירים לעיתים כוללים אוצר מילים פשוט ובסיסי, שחוזר על עצמו פעמים רבות.
  התחילו בתרגום של בית אחד, וככל שהיכולת עולה, תרגמו יותר. הקשיבו לשיר שוב ושוב עד שאתם יודעים את התרגום שלו באופן אוטומטי.

הניסיון מראה כמו כן, שברמות מתחילים ואלמנטרי יש צורך מיוחד בליווי של גורם מקצועי שיודע להנחות את התלמיד ולעזור לו בצעדים הראשונים שלו, כפי שהילד נעזר בהוריו בשלבים הראשונים של למידת שפת אימו.
התחלות חדשות הן תמיד קשות, ועקרון זה לא פוסח על למידת שפה.

לימוד אנגלית באינטרנט בעזרת שיעורים פרטיים באנגלית אונליין בנוסף לתרגול עצמאי זה שילוב מנצח שמבטיח להניב את התוצאות הטובות ביותר. לחצו כאן לעוד פרטים.

0de83c4c-7835-4008-9d24-55760d15b04d.jpgלתלמידים ברמות בינוני תחתון ורמת בינוני (אוצר מילים של 800-1800 מילה) גובר הצורך ללמוד כיצד להשתמש בידע שצברו כבר.

בעוד שבבית הספר ובאוניברסיטה משקיעים המון בקריאה והרחבת אוצר המילים באנגלית, אין לתלמיד כמעט אף הזדמנות להשתמש במילים, הביטויים השימושיים והמבנים שלמד תוך כדי שיחה.


שיעורי אנגלית בטלפון אחד על אחד עם מורה דובר אנגלית כשפת אם, זו הדרך הטובה ביותר לשפר את האנגלית המדוברת לתלמידים שכבר מבינים אנגלית ברמה טובה אך היכולת שלהם לנהל שיחה בלי לעשות טעויות עדיין לוקה בחסר.

תוך כדי השיעור המורה מתקן את התלמיד, חוזר אחרי המשפטים שאמר אבל בצורה נכונה ומקליד עבורו משוב שנשלח לאימייל בסוף השיעור להמשך חזרה על החומר עד השיחה הבאה.

שירות זה מביא את חו"ל אל התלמיד, ומאפשר לו לדבר אנגלית באופן כמעט יומיומי, ולהרגיל את המוח הפה והאוזניים לנהל שיחה באנגלית.

לפרטים נוספים לחצו כאן.


a84c7eca-bf2a-4de2-98fd-079bad92b08a.jpg