קובי רוטנברג, יועץ שיווק ופרסום, וכיום מנהל השיווק והמכירות של אתר הכלכלה החרדי – 'ביזנעס', שמוביל כאחד האתרים הנקראים ביותר במגזר החרדי, ובייחוד במחשבים בעלי חסימות מהודרות. קובי הוא אחת הדמויות שבלי להיות 'מוכר ורשמי' יכול לייעץ לכם בענייני עסקים - פרסום - תוכן. ולא רק כי הוא למד את התחום, אלא בעיקר בגלל הניסיון והתובנות שהוא רשם לעצמו ביומן, מכל שלב במסע החיים העסקיים שלו.

IMG-20190922-WA0072.jpg

קובי רוטנברג בהרצאה בפני בעלי עסקים קטנים במרכז 'אחים'.


ככה התגלגלתי: "אוטוטו אסגור 14 שנים בתחומי הפרסום והמכירות. התחלתי בכלל כקופירייטר, התגלגלתי מעט ואז הקמתי יחד עם שותפים את משרד הפרסום 'מנטה – פרסום חריף ומרענן'. סגרנו את המשרד ומאז אני בענייני הייעוץ עם עצירות ביניים ב 'בולטון פוטנציאל' ו'המבשר' וכיום באתר הכלכלה החרדי והיחיד – 'ביזנעס'".

רגעים קשים מנשוא: "ההחלטה לסגור את משרד הפרסום 'מנטה'. למרות הידיעה הברורה שזהו המעשה הנכון לעשות, המחשבה על סיום הפעילות אחרי אלפי העבודות שבוצעו ללקוחות המשרד לאורך 5 שנות עשייה, הייתה קשה".

השגחת אלוקים: "קשה להצביע על סיפור מסוים כמו העובדה שכעצמאי, כל עצמאי שהוא, אתה מרגיש את ההשגחה הפרטית על כל צעד ושעל כשאתה מצליח (וגם כשאתה נכשל) ובמיוחד אתה מופתע מסיטואציות שקורות בדיוק כשהיית זקוק למשהו, אתה יכול רק להרים את העיניים למעלה ולהגיד בפה מלא "תודה!"."

עסקה שהפתיעה: "לקוח חילוני שבמקרה נכנס לאתר 'ביזנעס' כי חיפש מידע בנושא נדל"ן והתחדשות עירונית, כל כך התלהב מהאתר עד שהרים אלינו טלפון ושיבח את התוכן שגילה בטעות וביקש לסגור עסקה ארוכת טווח. היופי היה שהאיש המשיך להיות "מופתע" כל כך עד שהפיץ את שמנו בין חברים וקולגות למקצוע".

איש חיל: "אשת החיל שלי – נתלי. בלעדיה, אין לי כלום. לא מלשון חנופה, פשוט עובדה. תמיד תומכת, תמיד איתי, גם כשאני שוגה ומנסה וגם כשאני מצליח".

הורות בשבילי:"הסיבה לפעול. הילדים שלי הם מטמון רב עוצמה ובעל ערך שלא ניתן להגדירו. לחיות אותם ואיתם בכל רגע שניתן, נותן מרץ וחשיבות לחיים. בקיצור, אוהב אותם בכל מאודי. ב"ה."

הקשר הייחודי שלי לה': "כמו כל יהודי, משתדל להיות היהודי הכי טוב שאני יכול להיות."

עסק מוצלח ביזנעס מוצלח: "עסק שמגשים את השאיפות של בעליו. שכבעליו אתה נהנה ממנו ומרגיש סיפוק עצמי מהעבודה. ולא, זה ממש לא קשור לכמה כסף אתה מרוויח ממנו. כיוון שכל עוד אתה נהנה, זה רווח עצום ששווה יותר מכסף.

טיפ כדיי לגדול: "ההצעה הכי טובה היא - תמיד להסתכל קדימה וללמוד מהעבר. העבר שלנו הוא המאפיין שלנו. חשוב ללמוד ממנו ולהשתמש בו בכדי להתקדם."

דלת ליצירתיות: "מאז שגיליתי את עולם הפרסום, היצירתיות היא חלק בלתי נפרד מחיי. אין גבול ואין סוף ליצירתיות. לא רק בעבודה, בחיים".

עובדים צעירים או מבוגרים?

"זו שאלה גדולה וחשובה. מצד אחד, חשוב לתת לצעירים לצבור 'זמן כביש', בנוסף, הם גם בעלי מוטיבציה גבוהה להוכיח את עצמם (וגם כוח עבודה זול יותר מבחינה כספית). מצד שני, עובד עם ניסיון מפשל פחות, מדייק יותר (גם עייף יותר) וגם עולה יותר. מאמין שאין תשובה נכונה יותר. כל מקרה לגופו."

תחום על דליט: "מעבדות תיקונים. אנשים כבר לא מתקנים מוצרים, הם פשוט קונים מוצר חדש וזול. שוב התקלקל? שוב קונים".

קולות מהדהדים: "'אל תחפשו בעיות, הן באות לבד. עדיף שתתמקדו בלפתור אותן ולהתקדם'. וגם 'תחשוב טוב, יהיה טוב' שאמר האדמו"ר מחב"ד זצ"ל. פשוט להתמקד במה שטוב לנו בחיים וכך תמיד נצלח כל סיטואציה."
כרטיס ביקור

הבוקר שלי: מודה אני, נטילה, קפה לאישה ולי ובמקביל 4 כוסות שוקו למטמונים שלנו, כריכים + בקבוקי שתייה לאישה ולילדים, פיזור הבנות לבי"ס ולגן, שיעור דף היומי + תפילה ומתחילים יום של עשייה.
תפקיד בבית: אבא ובעל, אוזן קשבת ויד תומכת בכל מטלה ביתית.
השבת שלי: זמן למשפחה! תפילות, דרשות של הרב, סעודות שבת מפנקות וזמירות שבת, זמן לשינה עמוקה, לימוד עם הבנים וסיפורי פרשת השבוע עם הבנות ובכלל פשוט שקט מהמולת החיים השוטפים.
שיר/זמר שאני אוהב לשמוע: כל שיר חסידי משנות ה 80' – 90', מסוגל לשמוע שוב ושוב ושוב ולא לפספס אף תו.
סוג מחשב: PC נייד.
תכנה מועדפת בעבודה: Word
צבע אהוב: כחול (Royal Blue)
מרגש אותי: הסייעתא דשמיא בחיי וכל דבר שקשור לילדים שלנו.
הפנאי שלי: מוזיקה טובה כאמור לעיל ומצב מאוזן על הספה עם מחשבות נודדות לשלל חלומות שזקוקים להגשמה.
דבר שהייתי שמח לקבל למשרד: כוס קפה חם וטרי (פשוט הרגע נגמר לי תוך כדי כתיבה...)
דבר שהייתי רוצה לתת ולמי? חיים טובים ומאושרים למשפחה שלי.

IMG-20190922-WA00561.jpg

תמונה אחת שווה: "אמנם אצלי הכל מוקלד על המחשב, אך אין כמו דף ועט כדי לעשות סדר במחשבות".